Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

REAKCJA: Opanowywanie emocji + AVB o Macie + tweet Benayouna

Andre Villas-Boas szybko zareagował na stratę bramki i jeszcze przed przerwą dokonał zmiany personalnej, a później taktycznej, jednak po wygranym ostatecznie spotkaniu bagatelizował znaczenie tych posunięć.

The Blues stracili pierwszą bramkę w tym sezonie już w 4. minucie, jednak za sprawą Anelki i Maloudy odwrócili losy spotkania. Jeszcze przed przerwą ten pierwszy, zaczynający mecz na ławce rezerwowych, zameldował się na placu gry w miejsce Salomona Kalou natomiast po zejściu Fernando Torresa i wejściu Didiera Drogby zespół z 4-3-3 ustawił się w formacji 4-diament-2.

"To nie ma nic wspólnego z dokonanymi przez nas zmianami." mówił Portugalczyk po meczu. "Zmiany miały na celu zaskoczenie przeciwnika w jakiś sposób, nie wypaliło to jednak od początku, ponieważ piłkarze wciąż się bali. Rozmowa w przerwie polegała na zachęceniu ich do uwolnienia się od strachu - podzielanego również przez widzów - i przypomieniu, że nadal mamy 45 minut i coś może się wydarzyć, i wydarzyło się. Dzisiejszy mecz był pełen emocji, to właśnie różniło obie połowe. W pierwszej połowie trochę się baliśmy po zbyt szybkiej stracie gola, nie mogliśmy się wyrazić. Podczas treningu świetnie podawaliśmy, w meczu po prostu nie mogliśmy tego powtórzyć, głównie z powodu psychicznej blokady. Później, po wyrównaniu, to rywal musi zmierzyć się z emocjami, byliśmy bardzo pewni siebie w poszukiwaniu drugiej bramki i ją znaleźliśmy."

Menadżer był bardzo zadowolony z tego co jego podopieczni pokazali po przerwie: "W drugiej połowie rozegraliśmy świetne zawody, stworzyliśmy sobie wiele okazji. Dominowaliśmy tak, jak powinniśmy byli w pierwszej części gry."

Menadżer gości, Roy Hodgson określił natomiast dzisiejszy dzień mianem deja-vu - tydzień temu w podobny sposób jego zespół uległ Manchesterowi United: "Cały czas byliśmy groźni, ale popełniliśmy dwa fatalne błędy w obronie, które umożliwiły przeciwnikowi wykorzystanie okazji, co też zrobili. Nicky Shorey jest bardzo pewny kiedy jest przy piłce, rzadko traci piłkę, dziś jednak trafił mu się jeden z tych dni. To doprowadziło do utraty pierwszej bramki, przy drugiej wraz z Jamesem Morrisonem niewłaściwie się ustawili, Bosingwa dosłownie przeleciał między nimi i stworzył okazję."

"Man United miał z nimi ten sam problem." zgodził się Villas-Boas. "Szukamy oczywiście dobrej gry przez pełne 90 minut i jesteśmy pewni, że nam się to uda. Dziś ważne było powrócenie do zwycięskich nawyków i uczyniliśmy to dzięki świetnej grze po przerwie. Fani chcą byśmy zostali mistrzami, słuchamy ich żądań, ale patrzebujemy ich ciągłego wsparcia. Trzeba poczuć obecność widzów w sensie dopingu, nie żeby go zabrakło, ale potrzeba absolutnego wsparcia, dobrych warunków, dobrego podejścia widzów i emaptii."

W ostatnich dniach nie milkną pogłoski łączące z naszym zespołem skrzydłowego hiszpańskiej Valencii, Juana Matę. Oto co na jego temat powiedział Villas-Boas: "To dobry piłkarz, bardzo dobry. Nie jest naszym zawodnikiem, ale to interesujący gracz. Jego CV mówi samo za siebie. Strzela i asystuje, wpasowałby się w każdy zespół świata."

Jeśli już o (potencjalnych) transferach - na swoim twitterowym koncie Yossi Benayoun poinformował, że postara się poinformować nas odnośnie swojej przyszłości do środy. Czy oznacza to, że informacje jakoby Izraelczyk miał przenieść się na White Hart Lane w zamian za gotówkę i Lukę Modrica miały okazać się prawdą? Czeka nas ekscytująca koncówka okna transferowego.

Źródło : chelseafc.com

20.08.2011 | 23:10 | Kuba