Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Chelsea zdobywa Barclays Asia Trophy

Chelsea pokonała Aston Villę 2:0 i po raz drugi w historii zdobywa Barclays Asia Trophy. Bramki strzelali Josh McEachran i Fernando Torres.

Andre Villas-Boas wystawił dziś do gry niemal najsilniejszy możliwy skład. Na lewej obronie, w miejsce Ashley Cole'a, oglądamy dziś Yuriego Zhirkova. Menadżer zaskoczył ustawieniem ataku - w roli wysuniętego napastnika oglądamy Nicolasa Anelkę (wreszcie na swojej nominalnej pozycji - red.), wspomagają go Florent Malouda i Daniel Sturridge.

Nie zdążyliśmy jeszcze dobrze zapoznać się ze składami, a Chelsea prowadziła już 1:0. Kapitalnym prostopadłym podaniem wykazał się Jose Bosingwa, do piłki dopadł Nico Anelka i uderzył po 'długim' słupku. Strzał obronił Shay Given, który w tylko sobie znany sposób poradził sobie także z dobitką Flo Maloudy. Jak jednak mówi porzekadło - do trzech razy sztuka. Wobec uderzenia 'pod ladę' Josha McEachrana Irlandczyk był już bezsilny.

Kolejne dwie ciekawsze akcje zakończyły się bramkami, których jednak nie uznano z powodu spalonych. Najpierw rozczarowanie widząc chorągiewkę liniowego przeżył Anelka, a później Mikel.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Villasa-Boasa, Aston Villa rzadko wychodziła poza własną połowę.

Na drugą połowę nie wyszedł już Ivanovic, zastąpił go Alex. Strzałem w dziesiątkę uznać można jednak inną zmianę, dokonaną w 58. minucie. Najpierw Patrick Van Aanholt zmienił Zhirova, później McEachrana zastąpił Didier Drogba, a na końcu Danny Sturridge ustąpił miejsca Fernando Torresowi. Zaraz po wznowieniu gry strzał zza pola karnego oddał Malouda. Francuz jednak poślizgnął się i strzał okazał się kapitalnym podaniem do Torresa, który skierował piłkę do bramki. 2:0!

Do końca spotkania obraz gry się nie zmienił, wciąż atakowała Chelsea, wciąż raz za razem Villę ratował broniący jak w transie Given. Kilka minut przed końcem najgroźniejszą okazję Villans, strzał zza pola karnego, zmarnował Emile Heskey, który posłał piłkę tuż obok 'długiego' słupka Cecha.

W 6. spotkaniu przedsezonowym zachowujemy 6. czyste konto. Bilans bramkowy? 15 zdobytych, 0 straconych. 6. sierpnia Chelsea pojedzie do Glasgow, gdzie w meczu zaprzyjaźnionych drużyn zmierzy się na Ibrox z Rangersami.

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa, Ivanovic (Alex 46'), Terry (c) (Chalobah 89'), Zhirkov (Van Aanholt 57'); McEachran (Drogba 57'), Mikel, Lampard (Kalou 84'); Sturridge (Drogba 57'), Anelka (Benayoun 73'), Malouda.

Niewykorzystani rezerwowi: Hilario, Cole, Ferreira, Rajkovic, B Clifford.

Bramki: McEachran 1', Torres 58'.

Żółte kartki: Malouda 92'.

Aston Villa (4-3-3): Given;Young, Dunne (Clark 83'), Collins, Warnock; Albrighton (Heskey 46'), Delph (Makoun 73'), Petrov (c) (Gardner 73'), Ireland (Bent 61'), Delfouneso (Bannan 61'); Agbonlahor.

Niewykorzystani rezerwowi: Guzan, Beye, Hogg, Herd, Marshall, Lowry.

Żółta kartka: Albrighton 28'.

Źródło : własne

30.07.2011 | 15:35 | Kuba
28 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, aston villa, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: DIABLO121
2011-08-04 09:58:07

Drogba to jest najlepszy nasz napastnik i zostanie w zespole. Powinniśmy kupić KUNĘ AGUERO.

Dodał: Przemo77
2011-07-31 21:49:53

Jestem na tak za Lukaku, ale za Drogbę, czyli kupić i wypożyczyć na sezon/dwa.

Dodał: kubbak92
2011-07-31 15:58:12

W sprawie Anelki tylko jedno słowo przyznaję się do błędu. Lecz co do transferu Lukaku to jednak będę uparty. Jak dla mnie talent i sprowadzenie tego gracza nie było by błędem. Drogba się niechybnie starzeję a kto go zastąpi ? Belg jest na celowniku innych klubów i bardzo prawdopodobne że ktoś nam go sprzątnie sprzed nosa.

2011-07-31 15:18:07

Widzę, że Patryk mnie wyręczył. Dodam jeszcze co ostatnio dostrzegłem na tych sparingach. Wszyscy piszą, że Torres nie dostaje piłek, to wszystko wina pomocy itd. Jakoś Anelka potrafi być cały czas pod grą, a tym bardziej oddawać strzały na bramkę, jeśli gra bardziej ofensywnie.

Dodał: lampard315
2011-07-31 11:20:08

@rafal15a piszę że trzeba popracować nad\' obroną , a z tego co widzę to myślisz że mi chodzi o transwery. Bo tak to prawda obronę mamy kompletną , ale przydarzają się jej głupie błędy. Więc mi chodzi tylko o to by tą formacje obronną tylko udoskonalić eliminując z ich gry te \'\'kiksy\'\' :)

Dodał: szyma9
2011-07-31 10:15:02

Ładny mecz. Ciesze sie ze bramke strzelił mój ulubieniec Fernando Torres czuje ze wreszcie sie odblokował wierzcie mi będzie strzelał bramki w tym sezonie :D

Dodał: smietan
2011-07-31 07:15:55

kompletnie nie rozumiem takiego pisania aby sprzedać Anelke, a kupic Lukaku. Belg może grac tylko jako typowy napastnik, natomiast Anelka na każdej pozycjiw ataku. Mamy już dwóch graczy na tej pozycji lukaku(Torres, Drogba) i to wystarczy.

Dodał: AgaCioOoReK
2011-07-31 01:03:57

Jeżeli chodzi o Sturridge\'a to zaczyna mnie troszkę irytować to jego \'kozakowanie\' gdy ma piłke ; )

Dodał: Patryk
2011-07-30 21:07:26

Anelka zagrał dzisiaj kapitalne zawody i nie wiem jak można się go czepiać. Chyba, że chodzi o poprzedni sezon, w którym był naszym najlepszym strzelcem ( biorąc pod uwagę gole we wszystkich rozgrywkach), więc tym bardziej nie rozumiem. Do tego Nico jest doswiadczonym graczem, który może grać na wielu pozycjach ( wysunięty napastnik, cofnięty napastnik, prawy skrzydłowy...), co jest jego wielkim atutem. Co do transferu Lukaku to przy formacji 4-3-3, z jednym wysuniętym napastnikiem, nie widzę dla niego miejsca w składzie.

2011-07-30 20:44:52

Schogun91 - chodziło o długość przebywania na boisku i nie 43 tylko 33 - przepraszam za błąd. Przemo77 - moim zdaniem niektórzy posiadają umiejętność jokerów a inni poprostu potrzebują wiecej czasu żeby wgrać się. I jak dla mnie Drogba jest gracz który powoli się rozkręca. Czy nic nie pokazał ? Według mnie pokazał, zwłaszcza z Kitchee. Nie zaprzeczę że jestem wielkim fanem Didera i możebrak u mnie obiektywizmu. A co do Anelki - też przyznam nie jestem fanem francuza - ale jak dla mnie nie wnosi dużo do The Blues. Dobra moze źle się wyraziłem.... Sprzedać Anelkę i kupić Lukaku.

Dodał: Shogun91
2011-07-30 20:01:25

moze i masz racje Przemo77 ale jak sam powiedziales nie widziales meczu z Kitchee a tam Drogba gral bardzo dobrze. Dzisiaj zostal wystawiony z Torresem co dla mnie jest jakas pomylka. Dlatego nie ma co sie dziwic ze wygladalo to tak jak wygladalo. Pozatym jak juz pisalem milion razy ze Drogba pomimo tego ze czesto gra piach przez wiekszosc meczu a i tak potrafi strzelic bramke lub walnac swietna asyste.

2011-07-30 19:45:03

Śmieszni jesteście z tym Drogbą. Jeżeli kubbak92 uważasz, że 43 minuty to za mało, by cokolwiek powiedzieć o piłkarzu to jesteś w błędzie. Wszystkie akcje Anelki miały miejsce w 1 połowie, w 2 grał znacznie głębiej, więc porównując co zrobił Dorgba w 2 , a Anelka w 1 połowie wniosek jest chyba oczywisty. Nie oglądałem meczu z Kichee w tym presezonie w Azji i zupełnie Drogba nic nie pokazywał, więc o jakiej dyspozycji ty opowiadasz? Poza tym jak Lukaku ma kogoś zastąpić, to na pewno nie Anelkę, gdyż to gracz o zupełnie innej charakterystyce.

Dodał: rafal15a
2011-07-30 19:13:20

@lampard315 obrona to nasza jedyna kompletna pozycja... trzeba polepszyć pomoc i atak

2011-07-30 18:36:15

kubbak92... wybacz. nie zrozumialem pierwszej czesci twojego posta. I co masz na mysli piszac Anelka(57min) Didier(43min)??

2011-07-30 18:19:40

Shogun91 - popieram w 100% porównywanie Anelki (57 min) i Didiera (43 min) to chyba nie porozumienie. Dla mnie Drogba w aktualnej dyspozycji to jest nasz najlepszy napastnik (Torres... jeszcze musi się rozkręcić - przynajmniej mam taką nadzieję, Sturridge za dużo dryblingu, Anelka... cóż dla mnie nadal do odstrzału mimo dobrej gry dzisiaj i w jego miejsce Lukaku a Kalou nie urzekł mnie jakoś grą w żadnym sparingu - chyba nikogo nie pominąłem)

Dodał: izka1444
2011-07-30 18:06:06

Drogba to jest gościu! Zastąpił McEachrana i Sturridge\'a xD Dzięki Shogun91, dobre i to ;]

Dodał: Zyx
2011-07-30 18:02:48

Czy mi się wydaje, czy odkąd przyszedł AVB to wszystkie długie piłki lecące w nasze pole karne Terry przedłuża główką do Cecha? :) Swoją droga skuteczna opcja.

2011-07-30 17:45:08

izka1444... na canal+ gol o 1:50 jest powtorka.

2011-07-30 17:42:21

Anelka zrobił na mnie dziś wrażenie, patrząc na niego przez pryzmat ubiegłego sezonu : )

2011-07-30 17:22:26

Wiecie jaki jest sposób, żeby Torres strzelił gola? Odciągnąć mnie od telewizora. Jak oglądam mecz to lata z piłką i nic, a jak niestety nie mogę to tyle co piłkę dotknie i już gol ;/ Jakby ktoś widział powtórkę meczu na canal+ to proszę, napiszcie ;]

2011-07-30 16:48:39

Mi się mecz osobiście podobał fajnie grali : anelka , McEachran , Lampard i Torres. Moim zdaniem tylko popracować nad obroną i możemy walczyć w każdych rozgrywkach. Zawodnikiem spotkania był jak dla mnie anelka a to dziwnę bo byłem za tym by go sprzedać , ale jeśli ma tak grać to wolę go już od Drogby , który dzisiaj się nie pokazał :) A co do tego spalonego to sędzia powinien uznać gola.

2011-07-30 16:34:02

A tak w ogole to mi sie wydaje ze Anelka nie byl jednak na spalonym w tej akcji w pierwszej polowie. Musialbym to jeszcze raz obejrzec ale naprawde, na powtorce nie widzialem zadnego spalonego.

2011-07-30 16:31:11

z Kitchee tez na poczatku gral padake ale pozniej sie rozkrecil... Zreszta jak to Drogba. Gdyby gral od poczatku to mysle ze moglby strzelic bramke. No ale jest dobrze wiec nie bede sie czepial. W przedsezonie kazdy musi troche pograc.

Dodał: artekwnc
2011-07-30 16:29:16

Już i tak poprawione ; ]

Dodał: Kuba P.
2011-07-30 16:29:00

pisałem i oglądałem w tym samym czasie, się wkradł błąd. Ivanović > Alex. Josh koniecznie w pierwszym, o czym trąbiłem już w minionym sezonie. Zhirkov może się jak dla mnie pakować i po drodze nasi mogliby go wysadzić w Moskwie

2011-07-30 16:26:22

Chodziło o to, że w treści newsa jest, iż nie wyszedł na pierwszą. W porównaniu do Anelki Drogba nic nie pokazał, więc moim zdaniem wybór słuszny.

2011-07-30 16:23:05

Nie ma co sie dziwic ze Ivanovic nie wyszedl na druga polowe. Alex zbyt rzadko gra a jest obronca z najwyzszej polki.Troche bez sensu ze Torres i Drogba wyszli razem. Drogba powinien byl wyjsc w pierwszym skladzie no ale rozumiem ze AVB chcial dac szanse Anelce.

2011-07-30 16:20:38

\"Na pierwszą połowę nie wyszedł już Ivanovic\" Ciekawe; ] Cieszy bramka strzelona przez F.Torresa ; )