Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Malezja XI 0 - 1 Chelsea

Chelsea w swoim pierwszym meczu na azjatyckim tournee na wypełnionym po brzegi 84. tys stadionie w Kuala Lumpur pokonała 1:0 w mało przekonującym stylu drużynę Malezja XI, w dodatku po bramce, która nie powinna być uznana.

Menadżer The Blues, André Villas-Boas na obie połowy posłał zupełnie różne składy, lecz ciężko powiedzieć, który z nich zaprezentował się lepiej. W akcjach piłkarzy londyńskiego klubu brakowało bowiem przede wszystkim pomysłu na grę i można było dostrzec, że zawodnicy wyglądają na lekko podmęczonych ostatnimi treningami.

Mimo słabego występu, Chelsea mogła wygrać wyżej z ekipą Malezji, lecz dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Fernando Torres już na samym początku spotkania, Patrick Van Aanholt, Salomon Kalou czy Daniel Sturridge. Dopiero w 79. minucie Didier Drogba swoim strzałem z rzutu wolnego dał gościom prowadzenie. Gol ten nie powinien jednak zostać uznany, jako że powtórki pokazały, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

Po meczu The Blues mogli się cieszyć z pierwszego trofeum zdobytego pod wodzą nowego menadżera.

Chelsea, pierwsza połowa (4-3-3): Hilario; Jose Bosingwa, Branislav Ivanovic, Slobodan Rajkovic, Ryan Bertrand (Patrick van Aanholt 38);  Frank Lampard (c), Josh McEachran, Florent Malouda; Yossi Benayoun, Fernando Torres, Salomon Kalou.
Niewykorzystane zmiany Jamal Blackman

Chelsea, druga połowa (4-3-3): Ross Turnbull; Paulo Ferreira, John Terry (c), Nathaniel Chalobah, Ashley Cole; Billy Clifford, John Mikel Obi, Yury Zhirkov; Nicolas Anelka, Didier Drogba, Daniel Sturridge.

Źródło : chelsea.pl

21.07.2011 | 19:05 | Ex