Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Villas-Boas po przylocie do Malezji

Po przybyciu do Malezji, André Villas-Boas szybko przeszedł do rzeczy wyjaśniając jakie ma plany wobec pierwszego spotkania letniego touru.


Zespół wylądował w upalnym i wilgotnym Kuala Lumpur w poniedziałkowe popołudnie, a po zameldowaniu się w hotelu menadżer został zarzucony pytaniami odnośnie swoich planów co do formacji, transferów i podejścia do czwartkowego spotkania.

 

"W pierwszym meczu będziemy kontynuowali filozofię wymiany zespołu po 45 minutach." rozpoczął Portugalczyk. "Na chwilę obecną właśnie tej filozofii chcemy się trzymać, tak jak miało to miejsce z Wycombe i Portsmouth, tak będzie ponownie, później zobaczymy jak pójdą przygotowania. Chcemy budować na nowym sposobie gry i zbieraniu pomysłów. Miejmy nadzieję, że do 7. sierpnia, kiedy wkroczymy w ostatni tydzień przygotowań do meczu ze Stoke, będziemy już mieli niemal wszystko potrzebne do odniesienia sukcesu ze Stoke. Nie chcę skupiać się na ustawieniach, tacy zawodnicy oferują elastyczność w różnych sposobach gry, nie chodzi więc o to, że jedno ustawienie da mi więcej niż inne. Postaramy się znaleźć lepszy sposób gry tak, aby mogli wykorzystać swój potencjał. To bardzo utalentowana drużyna, tak jak mówiłem wcześniej, chcę wierzyć, że zawodnicy ciągle mogą odkrywać w sobie nowe pokłady. Zawsze to raczej oni, a nie ja, oferują."

 

Na pokładzie samolotu znalazło się wczoraj 26 zawodników. Petr Čech i Alex polecieli z zespołem pomimo drobnych urazów, które uniemożliwiły im występy w obu dotychczasowych spotkaniach przedsezonowych.

 

"Wszystko jest w porządku, oczywiście poza Michaelem [Essienem], który ma się rozumieć nie poleciał z zespołem, to dla nas wielka strata, nie tylko w kwestii stricte piłkarskiej, ale tego co reprezentuje sobą jako osobą. Poza tym pozostałe urazy to zwykłe dolegliwości pre-seasonowe spowodowane ilością treningów i ich intensywnością. Z Petrem Čechem i Alexem wszystko w porządku, zobaczycie ich. Chcę przyjrzeć się ludziom, którzy nie byli brani pod uwagę pod koniec minionego sezonu, właśnie dlatego zabraliśmy Patricka [van Aanholta], Ryana [Bertranda], Daniela [Sturridge'a], Billy'ego Clifforda i [Slobodana] Rajkovića. [Gaël] Kakuta poleciał do Kolumbii na Mistrzostwa Świata [U-20]. To dla mnie ważne, aby przyjrzeć się im podczas treningów."

 

Spytany czy niektórzy członkowie składu będą 'nietykalni' tak, jak miało to miejsce za czasów jego mentora, José Mourinho, Villas-Boas odparł, że nie widzi ku temu przeszkód jeśli zawodnicy będą grali na najwyższym poziomie.

 

" 'Nietykalnym' zostaje osoba, która nieustannie gra na najwyższym poziomie. W oparciu o trofea zdobyte przez tych zawodników i sukcesy jakimi się cieszyli, czy ci zawodnicy nie są tym, czego chcesz? Chyba tak, prawda? Tak długo jak ludzie są w stanie grać na poziomie pozwalającym im na ciągłą grę w podstawowym składzie nie widzę powodu, dla którego nie powinno tak być. Najważniejszą kwestią dla przywódcy jest spójność decyzji, od tej reguły nie mogę uciec. Tak długo jak ludzie będą grać na najwyższym poziomie, na którym są, jak pokazała przeszłość, nie będę miał z tym problemu."

 

Villas-Boas nie był w Malezji trzy lata temu, ale cieszy się, że może teraz nadrobić stracony czas.

 

"Cieszymy się mogąc dzielić się z Wami tym doświadczeniem." powiedział lokalnym dziennikarzom. "Ważną kwestią było dla nas wejście na azjatycki rynek i zwiększenie liczby tutejszych fanów. To nic nowego, że europejski zespół jedzie za granicę, nie tylko by pokazać się fanom, ale także by się poznać. To będzie 15 intensywnych dni, to zawsze jest ważne i można wykonać te ćwiczenia w Azji, Europie czy Ameryce, ale inną istotną kwestią jest zbliżanie się do kochających nas ludzi, którzy mieszkają daleko od nas."

Źródło : chelseafc.com

18.07.2011 | 11:36 | Kuba
5 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, Villas Boas, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Kisiel
2011-07-18 15:00:23

Nie kwestionuję tego, czy jest dobrym trenerem. Uważam tylko, że sprytnie i w bardzo \"politykowy\" sposób owija w bawełnę. Zobacz jak długa jest odpowiedź na pytanie o nietykalnych graczy. Nagadał się tak dużo, że pod koniec tej wypowiedzi zapomniałem jakie było pytanie. Mimo to nie odpowiedział na to pytanie konkretnie, a można było to zrobić w jednym zdaniu a nawet jednym słowem. Trzeba przyznać - dobry PR.

Dodał: Wlodzio
2011-07-18 14:57:48

Mówiąc o nietykalnych chyba dotknął sedna problemu Lamparda, o którym wcześniej sporo na łamach tej strony rozmawialiśmy.

Dodał: papież
2011-07-18 14:00:29

Mi się wydaje, że po prostu wie co robi. : ]

Dodał: Kisiel
2011-07-18 12:17:58

Bardzo sprytnie unika odpowiedzi na zadane mu pytania.

Dodał: gartn3r
2011-07-18 12:02:31

Ma gadane ;)