Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Poszukiwania szukających

W Chelsea szykuje się pracowite lato. The Blues nie tylko kładą nacisk na pozyskanie wielkich zawodników w celu odświeżenia składu, lecz także restrukturyzują pozaboiskowe działania.

 

Nowy menadżer jest w tej chwili priorytetem - i rzeczy w tej sprawie zaczynają nabierać rozpędu, jako że coraz bliższy staje się powrót do klubu Guusa Hiddinka - ale Chelsea poszukuje także następcy Franka Arnesena, czyli człowieka odpowiedzialnego za skauting i sprowadzanie nowych talentów.

 

Steve Rowley, wysoko ceniony szef skautów w Arsenalu, dostał, powołując się na zaufane źródło, ofertę potrojenia swoich dotychczasowych zarobków, jeśli zdecydowałby się na przeprowadzkę na Stamford Bridge. Klub z zachodniego Londynu na odpowiedź Rowley'a będzie czekał do nadchodzącego tygodnia. Roman Abramovich chce bowiem, by jego nowy zespół był na miejscu pod koniec miesiąca.

 

Plany klubu wobec pierwszej drużyny są jasne - postawiono na agresywną strategię rekrutacji nowych twarzy. Chelsea chce też jednak zapewnić sobie jak najlepszy zespół ludzi odpowiedzialnych za sprowadzanie młodych talentów piłkarskich, aby w przyszłości uniknąć ogromnych wydatków związanych z transferami, tak jak miało to miejsce z kupnem Fernando Torresa i Davida Luiza.

 

Sześć miesięcy temu z funkcji dyrektora sportowego w londyńskim klubie zrezygnował Frank Arnesen, a wraz z nim odeszło kilku skautów: Lee Congerton dołączył do Duńczyka w HSV Hamburg, a Francuzi Guy Hillon oraz Hans Gilhaus również pożegnali się z The Blues. Siatka skautów musi więc zostać odświeżona.

 

Dlatego też Roman Abramovich zwrócił się z propozycją pracy w Chelsea do Rowley'a - człowieka z doświadczeniem i wielkimi osiągnięciami. Wyciągnięcie go z Arsenalu nie będzie łatwe. Rowley prowadzi tam bowiem 23-osobową siatkę skautów i w ostatnich trzech dekadach jego umiejętności w wypatrywaniu talentów - zaczynając od Tony'ego Adamsa, a kończąc na Jacku Wilsherze - w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesów odnoszonych przez Kanonierów.

 

Jasny pozostaje fakt, że Chelsea buduje drużynę z bardziej ekspansywnym stylem. Chce opierać skład na technicznie wyrafinowanych zawodnikach, których potrafi dostrzegać Rowley. Włodarze klubu wcześniej spotkali się z Txiki Begiristainem, byłym piłkarzem i dyrektorem sportowym FC Barcelona, ale ostatecznie nie zdecydowali się na podjęcie współpracy z Hiszpanem. To żaden sekret, że Abramovich chce, by jego zespół grał z większą werwą.

 

Od czasu przyjścia do klubu Jose Mourinho, Chelsea polegała na szybkości i sile Didiera Drogby oraz pracującego w środku pola i zdobywającego gole Franka Lamparda. Nic więc dziwnego, że londyńczycy mieli tyle problemów w zeszłym sezonie, kiedy obaj piłkarze borykali się z kontuzjami.

 

Chelsea szuka obecnie gracza, który dyrygowałby orkiestrą i zmienił sposób gry. Z tego właśnie powodu starania o pozyskania Luki Modricia są tak wielkie - to zawodnik wokół którego można budować zespół. Jeśli Chelsea nie uda się wydobyć go z Tottenhamu, spróbują ściągnąć innego rozgrywającego - na przykład Javiera Pastore z Palermo - ponieważ na ten moment drużyna krytykowana jest za brak kreatywności w środku pola oraz małą fantazję gry.

 

Dla nowego menadżera zmienienie stylu gry Chelsea nie będzie łatwym zadaniem ze względu na piłkarzy, którzy przyzwyczaili się do odnoszenia sukcesów w starym stylu..

 

Abramovich na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy zaczął bardziej angażować się w sprawy klubu i tego lata naprawdę pragnie, by wszystko się powiodło: nowi piłkarze, nowy menadżer, nowy styl gry i nowy system wyłapywania talentów.

Źródło : telegraph

19.06.2011 | 1:23 | Ex
1 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, Abramovich, skaut, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Mariuszz
2011-06-19 11:04:25

Znacie może szczegóły tej ustawy, która miała zabraniać wydawania wiekszych pieniędzy niż klub zarabia?