Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Ryan w oczekiwaniu na szansę

Ryan Bertrand przyznał, że Ashley Cole był 'pomocą'  i 'przeszkodą' w jego misji, by być następcą swojego klubowego kolegi, zarówno w Chelsea, jak i narodowych barwach.

 

Gwiazda Anglii U-21, Bertrand, znalazł się w trudnym położeniu, ponieważ od momentu związania się z pierwszą drużyną zawodnik pozostaje w cieniu Cole'a. Sytuacja jest tym gorsza, ponieważ taki stan rzeczy wydaje się jeszcze długi czas nie zmienić.

 

21-latek zastanawia się, czy nie dołączyć do tegorocznej 'ucieczki' młodzieży z Chelsea, jeśli nie będzie częściej znajdował swego miejsca w pierwszym składzie.

 

Jednak wie również, iż nie ma nikogo lepszego od Ashley'a Cole'a, jeśli idzie o naukę gry na lewej stronie obrony. 30-latek jest przez wielu uważany za najlepszego zawodnika globu na swojej pozycji.


"To wielki plus dla Chelsea, że go ma- jak również ogromna przeszkoda, tak sądzę!"- powiedział Bertrand, który dołączył do Chelsea w wieku 15 lat

 

"Jest na pewno świetny- jego zaangażowanie, sposób, w jaki podchodzi do treningu."


"Wygrał najwięcej razy Puchar Anglii i mnóstwo innych trofeów. Pomimo tego, w tym wieku, wciąż jest bardzo, bardzo zaangażowany, to fantastyczne."

 

Jednakże pomimo faktu, że Cole jest doskonałym przykładem zawodnika, z którego można brać przykład na boisku, był krytykowany za zachowanie poza nim.

 

Bertrand, który wystąpił w seniorskim zespole Chelsea zaledwie dwa razy, powiedział:

 

"On jest fantastycznym idolem, pomimo tego wszystkiego, co jest o nim wypisywane."


"Jest świetnym facetem i doskonałym zawodnikiem, by pomóc ci w rozwoju."


"Jeśli kiedykolwiek mam do niego jakieś pytanie odnośnie konkretnej sytuacji na boisku, jest ogromnie szczęśliwy, że może to wyjaśnić."

 

Bertrand ma niebywałe szczęście jeśli idzie o naukę gry na lewej obronie, ponieważ selekcjonerem Anglii U-21 jest Stuart Pearce, kolejny ekspert w tej dziedzinie.

 

Bertrand, który był za młody, by pamiętać Pearce'a za najlepszych lat, powiedział:

 

"On potrafi dać bardzo trafne i skuteczne rady. To niesamowicie pomocne."


"Zachęca cię do ofensywy, jak współcześni boczni obrońcy, i do wytężonego myślenia."

 

Niestety, Cole nie jest jedynym, którego Bertrand musi pokonać w walce o pierwsze miejsce w kraju i klubie.

 

Patrick van Aanholt jest rywalem w Chelsea, natomiast Leighton Baines i Kieran Gibbs przodują w wyścigu o schedę po Cole'u w kadrze.

 

Gibbs również miał konkurować z Ryanem o miejsce w składzie Anglii U-21 w tegorocznych Mistrzostwach Europy, jednak wypadł z powodu kontuzji.

 

Bertrand zaznaczył, że czasem chciałby być prawym obrońcą i że jedyną możliwością na pewne występy w pierwszym składzie jest wypożyczenie.


"Każdy zawodnik ma inne drogi, a moją jak do tej pory jest wypożyczenie."

 

W składzie Anglii U-21 Ryan znajdzie zawodników, którzy już się poddali w walce o pierwszy skład Chelsea- Scotta Sinclaira i Michaela Mancienne'a.

 

"Wszyscy widzieli, co Scott zyskał na transferze."


"Poszedł do Swansea i okazało się to dla niego fantastyczne."

 

Zapytany jednak o to, jak długo zamierza czekać na szansę w Chelsea, Bertrand odparł: "Jestem skoncentrowany na najbliższej przyszłości."

Źródło : teamtalk

12.06.2011 | 12:55 | Thimesh
1 komentarzy

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: soltys
2011-06-12 13:04:04

Osobiscie to bardziej w Bertrndzie widze następce Cola niż w van Aanholcie. Mysle ze Patrick przez swój ciąg na bramkę bardziej by sie sprawdził w roli skrzydłowego niż bocznego obrońcy