Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Mourinho: Jestem częścią historii Chelsea

Jose Mourinho twierdzi, że nie chowa urazy w stosunku do byłego klubu i uważa również, że Chelsea nie jest w stanie "usunąć go" z historii klubu. 

 

Portugalczyk powraca na Stamford Bridge jako trener Manchesteru United, po raz pierwszy od swojego zwolnienia z Chelsea w grudniu poprzedniego roku, do miejsca gdzie święcił jedne z największych triumfów w swojej karierze. 

 

Pomimo pozostawienia klubu w momencie zwolnienia zaledwie punkt nad strefą spadkową, Mourinho uważa, że fani nigdy nie stracili wiary w "The Special One".

 

"Zwolnienia to część futbolu." - powiedział Portugalczyk w rozmowie z telewizją Sky Sports. 

 

"Wielu z najlepszych menedżerów na świecie musiało się z tym zmierzyć. Oczywiście są wyjątki, ale w dzisiejszym futbolu może to się zdarzyć każdemu. Myślę, że to byłoby to dla mnie trudniejsze w klubie, dla którego nic bym nie zdobył." 


"Kiedy opuszczam klub, dla którego w dwóch różnych okresach zdobyłem tytuły i dałem fanom jedne z najlepszych chwil w ich życiu, opuszczasz klub myśląc 'wykonałem swoją pracę'." 

 

 

"Nie sądzę, że tego właśnie chcą, ale nawet jeśli chcą, nie są w stanie usunąć mnie z historii Chelsea. Również oni są częścią mojej historii. Nie mam żadnych złych uczuć w stosunku do nich." 

 

"To właściciel postanowił mnie zwolnić, a kibice nie mają żadnej władzy. Pokazywali w każdym meczu, że chcą mnie dalej na Stamford Bridge, ale w klubie o takiej charakterystyce, fani nie mają władzy."

 

"W niektórych klubach, szczególnie w Ameryce Łacińskiej jest inaczej, tam kibice mają wpływ na zarząd i właściciela, ale nie tutaj, więc pan Abramowicz zdecydował się mnie zwolnić. Jednak odchodząc nie wypowiedziałem żadnego złego słowa w stosunku do jakiejkolwiek osoby w klubie." 

 

"Następnie czekałem na okazję do tego czego chciałem, czyli pozostania w Anglii. I miałem mnóstwo szczęścia, bo nadażyła się okazja do objęcia wielkiego klubu, jakim jest Manchester United." 

 

 

Zapytany, czy skorzystałby z okazji do objęcia Chelsea po raz trzeci, Mourinho odpowiedział: "Szczerze, mam nadzieję, że nie, ponieważ chciałbym zostać w Manchesterze przez wiele lat. To oznacza, że raczej nie będę szukał kolejnego klubu w Premier League. Więc nie, mam nadzieję, że nie." 

 

Mimo tego, że prowadzi jednego z największych rywali Chelsea, Mourinho nie spodziewa się wrogiego przyjęcia na Stamford Bridge.  

 

"Nie uważam, że zostanę źle przywitany, nawet pojawiając się w garniturze United i walcząć o trzy punkty. Nie ma żadnego powodu, dla którego miałbym zostać wrogo przyjęty. Lecz czy przywitają mnie przyjacielsko, nie wiem. Jestem trenerem wrogiego klubu, reprezentuje rywali." 

 

 

 


"Ich reakcja tak naprawdę nie będzie ważna. Zawszę będę wdzięczny, przeżylismy razem tyle wspaniałych i historycznych chwil. Kiedy w prasie mówiono o moim zwolnieniu, na trybunach zawsze słyszałem przyśpiewki o mnie, a kiedy wracałem pieszo do domu nikt nigdy nie powiedział do mnie złego słowa." 

 

"Lecz kiedy rozpocznie się mecz, to wszystko pójdzie w niepamięć. Ja o tym wszystkim zapomnę, zapomną kibice i jedyne co będzie się liczyło będzie gra." 

 

Źródło : skysports.com

22.10.2016 | 15:32 | Starkiller
5 komentarzy
Szukaj według tagów:
Mourinho, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Starkiller
2016-10-23 15:40:37

City też przegrywa... Świetnie byłoby dzisiaj wygrać, tracilibyśmy tylko 1 punkt do lidera.

Dodał: Starkiller
2016-10-23 14:20:58

Tu jest fajna relacja na żywo: http://www.skysports.com/football/chelsea-vs-man-utd/live/356418

Dodał: Starkiller
2016-10-23 13:20:48

Fajny quiz, mi się udało zgadnąć wszystkich :D http://www.skysports.com/football/news/11095/10624931/quiz-guess-jose-mourinho8217s-first-chelsea-xi

Dodał: Starkiller
2016-10-23 13:20:26

Trochę się obawiam, że Mourinho zagra na 0-0 jak to robił w meczach wyjazdowych z dobrymi drużynami w pierwszym sezonie u nas i jak to zrobił ostatnio z Liverpoolem, więc myślę, że o 3 punkty może być ciężko.

Dodał: Patryk
2016-10-22 18:58:26

najlepszy manager w historii klubu zasluguje na godne przywitanie i mam nadzieje, ze tak bedzie. btw. dzisiejsze wyniki sa dla nas idealne. musimy walczyc o 3 punkty jutro.