Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Conte: Musimy grać jak zespół

Antonio Conte skomentował wczorajszą porażkę z Realem Madryt oraz podzielił się informacjami na temat sytuacji kadrowej Chelsea...

 

Conte odniósł jużdrugą porażkę jako menedżer Chelsea, gdyż The Blues ulegli wczoraj, przed blisko 100. tysięczną publicznością Realowi Madryt 2:3. Królewscy prowadzili do przerwy już 3:0, lecz po przerwie rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Eden Hazard, strzelając dwa gole. Nie zdołało to niestety zatrzeć niekorzystnego wrażenia gry Chelsea. Po porażce, Conte mówił przede wszystkim o potrzebie gry jako zespół.

 

"Myślę, że najważniejszą rzeczą nie jest teraz rynek transferowy, ale praca i przemyślenie tej sytuacji. Ważne jest, żeby być drużyną. Zawsze. Zarówno podczas dobrych, jak i złych momentów. Ważne jest, żeby utrzymać konentrację i pracować razem. Zarówno gdy posiadamy piłkę, jak i bez piłki."

 

"Wiem, że to męczące, biegać za piłką, ale ważne jest żebyśmy pracowali wspólnie. Jeśli bedziemy zwarci, jak przeciwko Liverpoolowi, wtedy będziemy wygrywać. Jeśli utracimy tę spoistość i dwóch czy trzech piłkarzy będzie myślało, że nie musi pracować bez piłki, wtedy może będziemy mieli okazję oglądać powtórkę z zeszłego sezonu." - mówił w dość ostrym tonie Włoch.

 

Eden Hazard zagrał wczoraj zaledwie 30 minut, ale przez ten czas zdołał dwukrotnie wpisać sięna listę strzelców i Conte podzielił się z nami swoimi planami dotyczącymi pozycji Belga na boisku:

 

"Eden zagrał tylko 30 minut, ale już powraca do dobrej formy. Lubię go na pozycji napastnika i myślę, że może być dla nas pewnym rozwiązaniem. Lecz żeby grać jako cofnięty napastnik musi trochę poprawić swoje warunki fizyczne, ale cięzko nad tym pracuje, tak jak i innni zawodnicy. Ale lubię go też jako skrzydłowego." - powiedział Włoch

 

Conte odniósł się również do plotek dotyczących odejścia z klubu Diego Costy:

 

"Na razie mogę powiedzieć, że Costa jest piłkarzem Chelsea. Nie grał w tych dwóch meczach z powodu kontuzji, ale możliwe, że zagra już z Milanem. Tylko tylę mogę powiedzieć."

 

"Dzisiaj jest graczem Chelsea, ale jeśli spytacie mnie jutro, czy zostanie z nami, odpowiem wam, że nie wiem." - dośc enigmatycznie skomentował Włoch.

 

No koniec Conte podsumował również swój wywód na temat potrzeby gry zepołowej:

 

"Moim celem jest, abyśmy stali się drużyną. Moje doświadczenie z kariery piłkarskiej i trenerskiej nauczyło mnie, że żeby walczyć o tytuł musisz być zespołem zarówno na boisku, jak i poza nim. Jest niezwykle ważne, żeby uświadomić to wszystkim zawodnikom. Musimy stać się rodziną. To jest klucz do poprawy względem poprzedniego sezonu. Jesli sobie tego nie uświadomimy, nie będzie dobrze." - zakończył Conte.

Źródło : chelseafc.com

31.07.2016 | 16:06 | Starkiller
1 komentarzy
Szukaj według tagów:
Conte, preseason, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Leonidas432
2016-08-01 11:11:42

Niech ten Inter bierze Oscara proszę !