Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Conte: Kante przypomina mi mnie samego

N'golo Kante już rozpoczął treningi z nowym zespołem i Antonio Conte jest zachwycony mogąc powitać pomocnika w szeregach Chelsea...

 

Nowy menedżer chwalił Kante po ostatnim, piątkowym treningu Chelsea w Kalifornii, który był zarazem pierwszym treningiem Francuza w nowym klubie, po jego przybyciu na zgrupowanie w czwartek wieczorem.

 

"To był dla N'golo pierwszy dzień treningów i pokazaliśmy mu nasz pomysł na grę i nowy styl. Bardzo cieszymy się, że jest już z nami." powiedział Conte.

 

"Nie mówi dużo, ale wykonuje sumiennie swoją pracę. Jest świetnym facetem, skromnym i z ogromną chęcią do pracy. Dla mnie to niezwykle ważne. Jest w świetnej kondycji fizycznej. Dużo biega i ma świetną wytrzymałość. Jest w dobrej formie, ale nie chcemy zbyt wcześnie nakładać na niego zbyt dużego obciążeń."

 

"Nie mówi zbyt dużo, ale nie to się liczy w jego pracy. Wciąż jest trochę nieśmiały, ale dopiero co przybył do nowego klubu i musi dopiero odnaleźć pewność siebie."

 

"Jestem bardzo zadowlony, że jest z nami. Rozmawialiśmy wiele razy i już przekazałem mu, czego od niego oczekuję na boisku. Może zostać niezwykle ważnym pomocnikiem dla Chelsea, tak samo ważnym jak Fabregas, Matić i inni."

 

Conte przyznał również, że widzi podobieństwa w stylu gry Kante i jego samego:

 

"Podczas mojej kariery mnóstwo biegałem i miałem ogromną wytrzymałość. Strzelałem też trochę goli i mam nadzieję, że N'golo trochę się poprawi pod tym względem. Może i jestesmy podobni, ale myślę, że Kante jeszcze znacząco się rozwinie i zostanie fantastycznym piłkarzem."

 

Jeszcze dzisiaj Chelsea zagra przed 100. tysięczną publicznością Michigan Stadium w Ann Arbor z Realem Madryt. Dla Conte będzie to okazja do zmierzenia się z dawnym kolega z drużyny, Zinedinem Zidanem.

 

"Zizou to dobry człowiek. Znam bardzo dobrze zarówno jego, jak i jego rodzinę i bardzo się cieszę z jego sukcesów."

 

"Graliśmy razem w drugiej lini Juventusu. Ja, Didier Deschamps, Edgar Davids i Zizou, niezły środek pola, co?" - wspomina Włoch.

 

"To był dla mnie fantastyczny okres, pamiętam go jako geniusza futbolu. Ja, Edgar i Didier mogliśmy biegać dla niego bez końca, ale sprawiało nam to radość. Wiedzieliśmy, że gdy był przy piłce, potrafił z nią zrobić wszystko." - zakończył Conte.

Źródło : chelseafc.com, Daily Mail

30.07.2016 | 13:49 | Starkiller
1 komentarzy
Szukaj według tagów:
Kante, Conte, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Dyma
2016-07-30 20:39:13

Team v Real Madrid: Begovic, Aina, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Oscar, Matic; Willian, Traore, Loftus-Cheek, Pedro.