Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Conte podekscytowany pracą z Chelsea

Po odpadnięciu reprezentacji Włoch z Euro 2016, Antonio Conte będzie mógł skupić się na pracy z nowym klubem - Chelsea. Włoch, który jest szerokono chwalony za swoje wyniki ze Squadra Azzura, zdradził swoje plany na najbliższe dni oraz wypowiedział się o pracy z kadrą narodową.

 

Włoch po wczorajszej porażce w ćwierćfinale mistrzostw Europy przyznał również, że planował  współpracę z reprezentacją Włoch jeszcze po Euro 2016, ale nie żałuje dołączenia do Chelsea.

 

"Decyzja, żeby opuścić reprezentację zaledwie po dwóch latach została podjęta wcześnie i nie ukrywam, że były momenty, w których chciałem mieć jednak możliwość kontynuowania mojej przygody, ale przez to jak potoczyły się sprawy nie mogłem już tego zrobić."

 

"Jeszcze w listopadzie myślałem, że po Euro dalej będę selekcjonerem reprezentacji. Jednak później opowiedziałem prezesowi włoskiej federacji o świetnej propozycji dołączenia do Chelsea FC. "

 

"Chciałem powrócić do emocji zwiazanych z futbolem klubowym. Teraz mam możliwość znowu przeżywać tę ekscytującą przygodę."

 

Conte przyznał również, że planuje tydzień urlopu przed objęciem Chelsea oraz wykluczył możliwość powrotu do trenowania Squadra Azurra:

 

"Myslę, że to niemożliwe."- przyznał. "Moja przyszłość związana jest z futbolem klubowym, moja przyszłość to Chelsea."

 

"Teraz wezmę siedem dni wolnego, żeby podładować trochę baterie i ochłonąć po porażce na Euro. Wiem, że praca z The Blues będzie trudnym wyzwaniem, ale takie właśnie lubię."

 

Pomimo odpądnięcia Włoch po dramatycznej serii rzutów z reprezentacją Niemiec, Conte jest dumny ze swoich podopiecznych:

 

"Graliśmy z silną druzyną i udało nam się udowodnić, że jesteśmy trudnym przeciwnikiem, którego rywale bardzo szanują. Praca z kadrą to wiele mnóstwo emocji i mam nadzieję, że te mistrzostwa zaowocują ponowną miłością ludzi do barw narodowych."

 

"Dla mnie największym zwycięstwem była sama praca tutaj. Od ludzi zajmujących się strojami po kucharzy - wszyscy byli częścią tego niesamowitego doświadczenia, które dało mi mnóstwo satysfakcji i które będę jeszcze długo wspominał. Wszyscy ci ludzie byli dla mnie bardzo pomocni i to był dla mnie honor pracować z nimi i mam nadzieję, że ludzie docenią ich zaangażowanie."

 

Conte pracował wcześniej w Juventusie, z którym zdobył trzy tytuły Serie A z rzędu oraz Superpuchar Włoch oraz pobił wiele rekordów. W swoim pierwszym sezonie z drużyną ze stolicy Piemontu nie przegrał żadnego spotkania w lidze włoskiej, ale to jego drugi sezon był bardziej imponujący. Conte pobił z Juve rekord zdobytych punktów Serie A (102), zwycięstw (33) oraz wygrał wszystkie 19 meczów na własnym stadionie.

Źródło : Sky Sports

03.07.2016 | 14:38 | Starkiller
2 komentarzy
Szukaj według tagów:
Conte, Italia, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: kazikx
2016-07-03 16:45:40

Michy Batshuay - nauczyć się pisać i wymawiać (o to zapytajmy Darka Szpakowskiego:)).

Dodał: kazikx
2016-07-03 16:42:37

Conte jedzie do Londynu i przywozi ze sobą...: https://twitter.com/search?q=Michy+Batshuayi+chelsea&ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Esearch