Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Dynamo Kijów vs Chelsea

We wtorek o godzinie 20:45 gramy w Kijowie z zespołem Dynamo.  Ukraiński zespół ma za sobą przegraną 0:3 z Shakhtarem, kiedy Chelsea odnotowała wygraną dwoma bramkami. Różnica, którą podkreśla Mourinho, jest taka, że jego zespół ma jeden dzień mniej na przygotowanie oraz czeka ich daleka podróż. Dodatkowo z powodu kontuzji zabraknie niebieskim Pedro, Remy'ego, Ivaovica oraz Courtois

Składy:

Chelsea ustawienie 4-2-3-1

Begovic; Zouma, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Ramires, Matic; Willian, Fabregas, Hazard; Diego Costa.

 

Ławka: Blackman, Baba, Mikel, Oscar, Traore, Kenedy, Falcao.

 

Dynamo Kijów ustawienie 4-4-2

Shovkovskiy; Danilo Silva, Dragović, Vida, Khacheridi; Sydorchuk, Rybalka, González, Buyalskyi; Yarmolenko, Kravets


Ławka: Rybka, Veloso, Petrović, Harmash, Husyev, Moraes

 

Sędzia główny: Damir Skomina

Źródło : Potok górski

19.10.2015 | 17:53 | Kipisz
315 komentarzy
Szukaj według tagów:
CiężkoBezIvanovica, Chelsea, Dynamo, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Patryk
2015-10-24 00:47:12

Jutro się odniosę Kipisz do Twoich postów, a tymczasem Lewandowski dostanie mandat za fetowanie awansu na narodowym :D :D :D

Dodał: kazikx
2015-10-24 00:20:32

Ogłaszam ciszę i wracamy do meczu...

Dodał: kazikx
2015-10-24 00:13:02

dziagwa, wierzę Ci na słowo. Nigdy nie korzystałem z pomocy adwokatów, a jak potrzebuję jakieś informacji prawnej, której nie znajduję w internecie, to mam dobrego kolegę prawnika.

Dodał: kazikx
2015-10-24 00:07:45

A wracając do upolitycznienia CBA, to w marcu b.r. Mariusz Kamiński został skazany na 3 lata więzienia z \"nadużywanie\" kompetencji CBA. Wszystko za rządów PO. Jakiś i tak postęp jest, bo w latach 90-tych \"usuwano\" z życia tropicieli afer.

Dodał: dziagwa
2015-10-24 00:07:31

Kazikx- ostatni post uznam za zachęte do dłuższej odpowiedzi. Wcześniej prawników było mniej, ale jak już przebrnął przez studia i aplikacje miał zagwarantowaną pracę i życie na wyższej stopie. W tej chwili prawo może skończyć każdy, z zawodu który był prestiżowy i wymagał ogromnej wiedzy z wielu dziedzin życia, oraz wielu lat trudnej edukacji zrobiła się farsa. W katowicach w tej chwili w urzędzie bezrobotnych jest już kilka adwokatów a będzie więcej. Na prostym przykładzie Ci to opiszę- chcesz wziąć rozwód i idziesz do prawnika. Najpierw do uznanego z nazwiskiem z \"starszego\" pokolenia. Ile za rowzód? Cena 5cio cyfrowa. Idziesz do nowo otwartego adwokata po studiach, który otworzył się dzięki z dotacją z uni- on krzyczy powiedzmy 3x mniej za wzięcie sprawy i tyle samo mniej za godzine pracy/rozprawę. Zostajesz naturalnie u prawnika nr dwa. Problem jest taki, że raz że sprawy nie poprowadzi dobrze (naprawdę widzę w ilu rzeczach można się wyłożyć prowadząć nawet prostą sprawę, ile daje doświadczenie). Weźmie mniej, nie starczy mu z tego na opłatę kancelarii, dojazdów, nie daj bóg pracowników. Taki prawnik splajtuje prędzej czy później, na jego miejsce wyskoczy kilku następnych, tort wcześniej dzielony przez kilka uznanych nazwisk teraz dzielony jest na kilka uznanych nazwisk i coraz to nowych \"partaczy\". To jest naprawde bardzo skomplikowany zawód, wymagający wiedzy nie tylko z zwykłych spraw cywilnych czy rodzinnych ale i karnych, funkcjonowania spółek- wszelkiego rodzaju, prawa podatkowego itp itd. Już teraz całe środowisko krzyczy o upadku kultury prawniczej. Mógłbym się rozpisać i rozgadać więcej na ten temat ale nie chce przynudzać ;)

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:53:49

W prawie nie siedzę i nie jestem kompetentny, ale wydaje mi się, że otwarcie zawodu, z punktu widzenia obywatela, ma swoje plusy: większa konkurencyjność, łatwiejszy i tańszy dostęp do usług prawniczych itd.

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:52:10

dziagwa, \"to partia która dość mocno upolityczniła służby\". Trochę tak było, ale jednak Kamiński ścigał afery. Była o tym mowa na ostatnich taśmach z Kulczykiem, który żałował, że \"kierownik\" Tusk nie wyciął wcześniej Kamińskiego, przez co pojawiły się kolejne afery. Oczywiście nie Kamiński je wywołał, tylko zgłosił jak należało premierowi:)

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:47:02

Dodam jeszcze, że śmiesznie wyszło z drogą gminną, która jedenak częściowo została wyremontowana. Wójt zaimponował pragmatyzmem. Zależało mu, aby położyć nowy asfalt przed wyborami, więc gmina położyła go częściowo. Śmiesznie to wygląda: jedzie się nową drogą i naraz wpada w dziury, a potem znowu elegancko:) Niestety, z gazem i światłowodem tak się nie da.

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:35:37

Patryk, sam próbowałem coś robić u siebie, zawsze miałem dryg do działalności społecznej (ale nie politycznej). Od 5 lat mieszkam na wsi zabitej dechami. Jest fajnie, bo cisza, spokój, dużo zieleni, do Krakowa niedaleko. Ale z mediami kiepsko. Przez ten czas była okazja, by doprowadzić do tej części wsi gaz, wyremontować drogę asfaltową i puścić światłowód. Nic nie jest zrobione, bo część mieszkańców się nie zgodziła, chociaż wszystko dawali za darmo. Chodziłem głównie za światłowodem. Większość ludzi wyraziła zgodę, ale mniejszość nie. Jak chodziłem z podanie, to słyszałem uwagi w stylu: \"Wypierdalaj bucu!\", \"Ile ci za to zapłacili, bo nie zrobisz ze mnie frajera mówiąc, że zbierasz podpisy za darmo\". Później ci sami ludzie narzekają na Warszawę, na proboszcza i Bóg wie kogo. Z Polską i w Polsce nie ma lekko.

Dodał: Kipisz
2015-10-23 23:27:45

booch, znam to. Smuci za każdym razem jak coś palnie ;)

Dodał: booch
2015-10-23 23:23:35

Kipisz coś dla Ciebie - http://paczaizm.pl/korwin-hitler-wygrana-w-wyborach-animacja/

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:21:40

Patryk, masz rację. Nie chodzi mi o egoistyczne skupienie się na sobie samym, tylko poczucie, że masz na coś realnie wpływ. Twój głos niewiele się liczy w wyborach, liczy się dlatego, że jest dużo więcej osób - buntowników takich jak Ty. A do tego, żeby tak było, musi powiać wiatr zmian. Teraz właśnie wieje, bo nastaje czas buntowników. Wcześniej byli w zdecydowanej mniejszości... Myślę, że czas przyszłego parlamentu będzie wyjątkowy, że będzie taka okazja, aby coś zmienić. Wcześniej tak nie było, albo nie w tak dużym stopniu. Wiele lat i energii po upadku komunizmu zostało zmarnowanych.

Dodał: Kipisz
2015-10-23 23:19:40

Ostatnia rzecz jaką powinno się prywatyzować, nie oznacza, że nie chce prywatyzacji, po prostu ludziom trzeba dać czas, nauczyć płacić za szkoły dzieci, odkładać na emeryturę, dać zarobić po obniżkach podatków, powoli wyjść z państwa opiekuńczego, bo większość nie jest na to gotowa. Trzeba wcześniej poprawić obecny system, sprawdzić czy prywatne firmy mogą coś lepszego zaoferować od poprawionego systemu, jak to wygląda finansowo dla państwa Kowalskich z trójką dzieci.

Dodał: Kipisz
2015-10-23 23:14:58

Jeśli chodzi o zdrowie to jest ostatnia rzecz jaką powinno się prywatyzować, lecz jedna z pierwszych jaką powinno się \"leczyć\", bo obecny system jest bardzo beznadziejny. Co do Korwina trochę smucił mnie fakt, że ostatnio był na jakiejś rozmowie chyba w polsat news i prowadzący zapytał czy nie powinien się usunąć w cień jak Kaczyński przy wyborach prezydenckich. Korwin na to, że bez sensu i Kaczyński miałby więcej głosów jak by to on startował->czyli jednak nie będzie powolnego skrywania się, ale jest też dobra wiadomość, jak wytrzyma jeszcze 50 minut to będą to chyba pierwsze wybory od dawna gdzie nie było Hitlera, Stalina czy niepełnosprawnych;p

Dodał: dziagwa
2015-10-23 23:14:27

Kazikx, czekam na wyniki wyborów i na to, co będzie się działo. PISu obawiam się trochę m.in dlatego, że o ile dobrze pamiętam (proszę wyprowadzić mnie z błędu w razie czego) była to partia która dość mocno upolityczniła służby. Poza tym \"otwarcie\" zawodów prawniczych uważam za ich najgorsza decyzję z mojego punktu widzenia, podobnie chyba jak większości prawników w Polsce. Będzie ciekawie, i moje nadzieje są duże, nie chciałbym się rozczarować ;)

Dodał: dziagwa
2015-10-23 23:11:29

Nie, nie napisałeś, nie odnosiłem się tylko do Twojej wypowiedzi. Masz rację system wciąż nie jest dobry, i prawdopodobnie nie będzie nigdy takiego, który będzie idealny. Ale całkowita prywatyzacja to nie jest dla mnie dobre rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszej Polsce. Masz rację, że wciąż ludzie proszą o pomoc poprzez fundacje, wciąż wielu nie stać na - i tak już po częsci refundowane- leki. A przecież w razie prywatyzacji problem się pogłębi. W polsce szpitale to porażka, oczekiwanie w kolejkach, poziom niekórych lekarzy czy ceny leków właśnie, ale wciąż nie wydaje mi się żeby prywatyzacja była właściwym rozwiązaniem.

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:10:40

dziagwa, to samo myślę o Kukizie. Rozwinąłeś to, co napisałem wcześniej o nim. Dlatego chciałbym, aby \"awansował\" do Sejmu. Przyszły parlament będzie na pewno wyjątkowy, tzn. w tym sensie, że nigdy wcześniej po 89 roku nie było tylu kandydatów \"antysystemowych\". Nawet PIS zapowiada politykę antysystemową. Będą więc te partie mieć okazję i szansę, aby pokazać, co oznacza polityka z ludzką twarzą.

Dodał: Przemo77
2015-10-23 23:06:41

No ok, ale tak czy inaczej płacimy składki ubezpieczeniowe, a takie sytuacje, gdzie ludzie się zadłużają, proszą o pomoc różne fundacje charytatywne itd. się zdarzają. Ja nie napisałem, że to nie mój problem o ile dobrze pamiętam, nie chce mi się sprawdzać tego. Na jakiejś podstawie te kryteria odnośnie refundowania są ustalane i tak czy inaczej część osób z góry jest skazywana na radzenie sobie na własną rękę z kosztownymi lekami/operacjami.

Dodał: dziagwa
2015-10-23 23:04:19

Kazikx, za 4 lata pewnie nie, natomiast bardzo chciałbym zacząć udzielać się jeśli chodzi o politykę regionu, chociaż zobaczymy jak sprawy się potoczą ;)

Dodał: kazikx
2015-10-23 23:01:26

dziagwa, gratulacje:) Może za cztery lata wystartujesz jako jedynka?

Dodał: dziagwa
2015-10-23 23:00:58

Nie Przemku, to nie kwestia gry na emocjach tylko próba zwrócenia uwagi na drugą stronę medalu. Nie chce żeby to zabrzmiało pretensjonalnie, ale większość osób głosujących na Korwina to osoby młode, które z poważnymi problemami nie musiało się jeszcze mierzyć. Życie weryfikuje, i ja też w pełni popierałem jego postulaty dotyczące NFZtu do pewnego momentu, aż sytuacja sprowadziła mnie na ziemie. Nie podoba mi się argument, że opisana przeze mnie sytuacja hipotetyczna to \"nie mój problem\" bo to może być Twój problem bardzo szybko niestety. Tak jak pisałem, ludzie czasami mają problem z wyobrażeniem pewnych sytuacji, tu nie chodzi mi jednarozowe złamanie czy operację, tylko trwające lata leczenie połączenie z hospitalizacją, na to nie będzie stac ludzi nawet jeśli będą odkładać odpowiednią sumę pieniędzy, a ew. długi spłacają później dzieci wnuki czy nawet prawnuki. W Ameryce przecież ten model również jest krytykowany. I dla mnie to jest właśnie racjonalne myślenie- zwrócenie uwagi na takie problemy z którymi możemy się borykać w przyszłości a które teraz mogą nam się wydawać abstrakcyjne.

Dodał: booch
2015-10-23 23:00:20

Np na raka, czy inne dość kosztowane choroby. Masz rację jakby miało być na wszystko to cena byłaby jeszcze wyżśza.

Dodał: Zyx
2015-10-23 22:57:23

@booch - Co to znaczy \"ubezpieczenie na wszystko\"? Przecież teraz też nie masz takiego ubezpieczenia. @dziagwa - Pisząc \"to nie mój problem\", nie miałem na myśli tego, że jestem za tym systemem, bo nikt w rodzinie poważnie nie choruje. Jeśli tak by się stało, to i tak zdania bym nie zmienił. Uważam za niemoralne w takiej sytuacji zmuszanie obcych ludzi do wykładania pieniędzy na leczenie.

Dodał: Kipisz
2015-10-23 22:56:01

W obecnej opcji Korwina podoba mi się to, że tym nie musimy się martwić za bardzo, bo do likwidacji państwowych szkół(z tym się zgadzam) czy służby zdrowia (zgadzam się z tym, ale na pewno nie na tym etapie gospodarczym Polski i uświadomienia Polaków) nie dojdzie w tych wyborach. Jedyne co, to mam nadzieję, że wprowadzi uproszczenie podatków i obniżenie biurokracji jako postulaty przy dołączeniu do koalicji. Obniżenie podatków czy likwidacja jakichś też by była dobra, ale wątpię, że do tego dojdzie.

Dodał: Przemo77
2015-10-23 22:55:09

Ale argument z bliskimi to odwoływanie się do emocji, a nie do racjonalnego myślenia. Analogicznie trzeba zdelegalizować auta, bo wyobraź sobie, że ktoś z Twoich bliskich może umrzeć w wypadku samochodowym. Jak dotąd pewnie się tak nie stało, ale może się kiedyś tak stać i wtedy już pewnie wolałbyś, żeby samochodów nie było. Równie dobrze ktoś z Twoich bliskich może potrzebować bardzo kosztownej operacji, która nie jest refundowana, więc co - należy znacznie podnieść składki zdrowotne, tak aby wszystko było refundowane? Złe rzeczy przytrafiają się non stop i nie da się każdego ocalić i każdemu dogodzić. W Breaking Bad Walter i tak tego nowotworu nie wyleczył, jedynie przedłużył sobie nieznacznie życie, więc te kosztowne zabiegi tylko odwlekały nieuniknione.

Dodał: Dyma
2015-10-23 22:52:19

a tu znalazłem wspomniany artykuł http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-dochodowy-nie-ma-ekonomicznego,247,0,1779447.html

Dodał: booch
2015-10-23 22:49:43

To dziawga obejrzyj sobie film John Q z Denzelem.Właśnie opwoada temat służby w USA.

Dodał: dziagwa
2015-10-23 22:44:34

Booch +1, model kanadyjski również mi się podoba, w przeciwieństwie do USA. Nie dokończyłem wątku związanego z Breaking Bad, po obejrzeniu serialu poczytałem trochę o tamtejszej służbie zdrowia, i niestety tak to wygląda- rodziny żeby leczyć chorego na raka sprzedają domy samochody, zadłużają się na kilka pokoleń. \"Nie mój problem\"- wierz mi, jest spora szansa że do czasu, bo różne sytuację się zdarzają. Chciałbym żeby nikt nie miał takich problemów, ale jak pisałem- jako osoba, która ma w rodzinie osoby przewlekle chore, nie widze miejsca na model amerykański w tej chwili.

Dodał: dziagwa
2015-10-23 22:41:24

Zyx, wyobraź sobie że prywatyzuje się służbę zdrowia, i po powiedzmy pół roku, ktoś z Twoich najbliższych poważnie choruje. Mówię tu o sytuacji powiedzmy choroby któa ciągnie się przez kilka lat gdzie chory walczy o życie. Zdajesz sobie sprawę, że to zapewne setki tysięcy złotych? Jest serial Breaking Bad, widomo, fikcja, ale bardzo mocno osadzona w rzeczywistości. Odkładając, będzie Cie stać na złamaną ręke, ale na utrzymanie schorowanego członka rodziny przez x lat już niekoniecznie. W tej chwili mój dziadek jest już mocno schorowany, nie potrafi chodzić, ledwo kontaktuje. Pielęgniarki, pampersy, leki, wizyty lekrzy i hospitalizacje i tak sprawiają, że rodzina finansowo musi \"uważać\" a przecież większosć rzeczy jest finansowane z nfz. Niestety, taka zmiana może kiedyś ale małymi kroczkami, nie rewolucją. Takie moje zdanie na podstawie życiowych doświadczeń ;)

Dodał: booch
2015-10-23 22:41:19

Tak samo emerytury. Dla mnie powinien być system Kanadyjski. Dostajemy podstawe załóżmy 1000 zeta. Zero przywilejów dla różnych maści zawodów ale masz prawo zwiększyć swoją emeryturę.

Dodał: booch
2015-10-23 22:39:40

Zyx tylko jeśli miały być ubezpieczenia prywatne i chciałbyś mieć ubezpieczenie praktycznie na wszystko to koszt takiego ubezpieczenia to około 800-1000 złotych miesięcznie.

Dodał: Zyx
2015-10-23 22:28:41

\"Polska do takiego systemu nie jest przyzwyczajona\" - Idąc tym tokiem rozumowania, trudno byłoby wprowadzić jakąkolwiek znaczącą reformę. \"Mało kto, dzięki większym zarobkom będzie odkładał \\\"na czarną godzine\\\", większość polepszy swoją stopę życiową.\" - Jeśli powiem Kowalskiemu \"Trzymaj, tutaj masz X zł, które były odprowadzane na utrzymywanie służby zdrowia. Teraz masz pieniądze, ale za leczenie płacisz sam.\", to zakładam, że będzie na tyle ogarnięty, że nie będzie wydawał całej tej sumy. A jeśli będzie - cóż, to nie mój problem. Tak samo jak nie moim problemem jest to, że żul niszczy sobie życie, kupując wino marki Wino za ostatnie 2 zł. Tyczy się to również zniesienia składki emerytalnej. Jak ktoś będzie na tyle nierozważny, że oszczędności na starość przebimba za młodu, to skończy pod mostem i tyle. Państwo nadopiekuńcze, które uniemożliwia obywatelom podjęcie głupich (czy jakichkolwiek) decyzji, to moim zdaniem patologia. Nie mówiąc o tym, że wraz ze zmianami proponowanymi przez JKM-a nie brakowałoby kampanii edukacyjnych zakrojonych na krajową skalę. \"W USA ludzie zadłużają się na kilka pokoleń żeby sfinansować leczenie bliskiego.\" - Jest to przykre, ale to nie mój biznes. Jest wiele innych rzeczy, które sprawiają mi przykrość, ale w związku z którymi nie jestem systemowo zmuszany do podjęcia działania. Pomoc ludziom zbierającym fundusze na leczenie (czy jakakolwiek inna) powinna być dobrowolna, nie przymusowa.

Dodał: booch
2015-10-23 22:09:41

Jezuśku przemówenie Kopaczowej to mistrzostwo. raz dwa trzy zwyciężymy właśnie my...

Dodał: Kipisz
2015-10-23 22:01:59

Dobra, dobra... Już wiemy z kim w koalicje idziesz! (żarcik oczywiście)

Dodał: dziagwa
2015-10-23 22:00:23

Zyx- bo po pierwsze, Polska do takiego systemu nie jest przyzwyczajona. Mało kto, dzięki większym zarobkom będzie odkładał \"na czarną godzine\", większość polepszy swoją stopę życiową. A leczenie chorego na raka czy inne poważne schorzenia jest potwornie drogie. W USA ludzie zadłużają się na kilka pokoleń żeby sfinansować leczenie bliskiego. Polska do takiej wolności nie dojrzała, nie dojrzała moim zdaniem do wielu haseł głoszonych przez JKM (którego osobiście lubię).

Dodał: dziagwa
2015-10-23 21:57:36

Dla mnie jest kilka rzeczy, które są istotne (dla mnie z punktu widzenia wyborcy) 1)ustanowienie zakazu uchwalania budżetu z deficytem 2)nowa kodyfikacja prawa podatkowe w formie jednej ustawy bez luk -> 3)uszczelnienie vatu (ja wiem z doświadczenia jak łatwo vat obejść) 4)obniżenie danin publicznych i ściąganie ich również m.in. z sklepów wielkopowierzchniowych 5)odpolitycznie służb 6)polityka zagraniczna ukierunkowana w strone grupy wyszehradzkiej 7)racjolna polityka zagraniczna względem rosji niemiec i usa i wychodzi mi, że najbliżej mi do Kukiza

Dodał: Zyx
2015-10-23 21:55:49

\"Korwin jest partią mającą czarno-biały pogląd na sytuację, przykładowo prywatna służba zdrowia wcale nie jest takim dobrym rozwizaniem jak większości sie wydaje.\" - A to dlaczego?

Dodał: dziagwa
2015-10-23 21:48:34

A ja wciąż uważam, że Kukiz sloganów nie powtarza. Teraz polityka działa tak- Polska wybierze PIS, dalej pewnie PO później kukiza i dalej po kilka % dostanie korwin, PSL, inne lewice. PIS zawiąże koalicje w zamian za posady ministrów itp- tak to się odbywa od zawsze. I Ci ludzie, nie będą głosować zgodnie z sumieniem swoim czy (o zgrozo) swoich wyborców, tylko zgodnie z polityką partii która będzie tworzyła rząd. Kukiz temu mówi nie- nie będzie podpisywał paktu stabilizacyjnego, nie będzie wchodził w stała współprace, tylko będzie głosował zgodnie z sumieniem i swoim wyborażeniem tego, co dla Polski jest najlepsze. Ustawa wyjdzie od PISu PO Lewicy- nieistotne. To będzie gwarant tego, że nie przyłożą ręki do ustawy, która dla polski będzie zła (budżet z deficytem, podwyższenie podatków itp) i to mi się podoba. Naturalnie, w praniu może wyjśc róznie, jego ludzie mogą przejśc do innych ugrupowań itp, ale przy takim założeniu w ogóle nie warto iśc na wybory bo i tak nic się nie zmieni. Dla mnie pomysł takiej partii w parlamencie- nie jako partii rządzącej ale mającej realny wpływ na głosowania- jest fajny. Dla wielu ludzi, może to być jedyna właściwa opcja- bo PO wiadomo nie, PiS jednak nie jest partią idealną, ja jakoś swojego głosu na nich bałbym się oddać mimo że wzbudzają we mnie ostatnio więcej sympatii niż antypatii (za 4 lata ich ocenie i jak będzie tak jak się zapowiada chętnie zagłosuje). Korwin jest partią mającą czarno-biały pogląd na sytuację, przykładowo prywatna służba zdrowia wcale nie jest takim dobrym rozwizaniem jak większości sie wydaje. Lewice dla mnie odpadają ze względów ideologicznych, zawsze bliżej mi było w prawo niż w lewo. I w takim układzie zostaje mi... Kukiz właśnie. I nie jestem odosobniony- znam mnóstwo ludzi, którzy myślą podobnie.

Dodał: Leonidas432
2015-10-23 21:45:18

W sumie nie powinienem sie udzielac i tak nie pojde zaglosowac. Wiec milcze. :D R7 ! Joga bonito.

Dodał: Leonidas432
2015-10-23 21:37:47

Glosowanie na kukiza moim zdaniem to glupota. To jest wlasnie dla takich ludzi co ida do urn dla zabawy. Potrzeba zmian,ludzi ktorzy to ogarniaja, tak jak pisze Dyma. Przydalo by sie wiecej takich ludzi ktorzy potrafia uswiadomic innych. Nie walenia pustych sloganow przez politykow w tvp, tvn itd.. Czemu w tv nie wezma kilku ekspertow nie objasnia takich kwestii jak podatki, emerytury. Zamiast tego widze tylko te same ryje ktore przychodza sie tam nazrec i posmiac. Swiadomy wyborca potrafil by oddac glos ktory cos zmieni. A tak to z nudow rodzinka pojdzie sobie oddac glos na po.

Dodał: dziagwa
2015-10-23 21:32:27

Okręg 31 Katowice, lista Zjednoczonych dla Śląska, miejsce 19 ;)

Dodał: Tomek_77
2015-10-23 21:26:45

Dziagwa powiesz na jakiej liście?

Dodał: dziagwa
2015-10-23 21:22:38

Ja mam takie wrażenie, że Kukiz idzie z specyficzną ideą, którą nie każdy rozumie. On nie idzie zgłaszać swoich ustaw, on chce wejśc jako siła, która będzie zawsze głosowac pro-polsko, taki katalizator i mi się to podoba. Btw. chwaliłem się że też kandyduje? Jak nie to się chwalę, co prawda chodziło głownie o zapełnienie listy, ale jest to z mojej strony pomoc komitetowi którego idee są mi bliskie ;)

Dodał: Przemo77
2015-10-23 20:26:00

https://www.youtube.com/watch?v=tevBjxHL358 Tak, wszyscy do urn!

Dodał: Kipisz
2015-10-23 20:17:26

A ja Wam powiem, że wole aby ludzie nie głosowali jak się nie interesują. Przy okazji wyborów prezydenckich wrzucałem filmik z sondy ulicznej. Na pewno i na te wybory powstały, posłucha się pytanych ludzi i widać, że streszczają tvn/polsat/tvp. Część by głosowała na PO bo nadal to nie kaczor, część na Pis, bo starczy Kopaczowej i Tuska, a inni by wybrali \"antysytemowego\" Petru. Tak jak i innym, podoba mi się, że osoby się tu interesują polityką, mimo iż głosować będziemy na różne opcje.

Dodał: Patryk
2015-10-23 20:08:43

bo na to, zeby frekwencja sie podniosla to trzeba jeszcze dwóch pokoleń imo. większość pokomunistycznych starców juz o nic nie walczy i nie maja motywacji glosowac.a jak juz glosuja to argumenty sa w stylu \"a bo fajnie mowil\". u mnie babcia wypalila, ze jej sie petru spodobal to rzucilem \"hańba!\" i mnie od pisowcow zwyzywala :(, a reszta starych dewotek zaglosuje na tego komu bardziej do kosciola. JKM fe, bo wariat, Kukiz fe, bo muzyk, PO fe, bo juz bylo, PiS fe, bo Kaczyński i Smoleńsk; SLD fe, bo precz z komuną, Razem fe, bo kto ? co ? jak? skąd?. Ludzie w wieku 30-50 lat najczesciej nie maja czasu, zeby sie zainteresowac kto kandyduje, jakie ma poglady, jakie pomysly i tez maja w dupie, wola schabowego zjesc, bo jest niedziela i w koncu chca odpoczac po tygodniowym zapierdolu za psi pieniądz. Dopiero pokolenie 20-30 lat i te, które teraz jest w liceum zaczną głosować za zmianami. Ludzie obcykani w internecie nie są już skazani na Monikę Olejnik czy tego buraka Kraśko, sami szukają informacji, sami się dowiadują kto co proponuje i wtedy wybierają. Skąd u Kukiza takie poparcie? bo ludzie się buntują? a kto się buntuje? młodzi ludzie. No i oni będą buntować się dalej

Dodał: Patryk
2015-10-23 19:58:17

ja tam na siebie nie patrze, tylko na to kto mnie otacza i kto będzie. Ojciec pracuje w Anglii, chcialby wrocic i otworzyc wlasna firme, póki co się nie da. JUz mam powod, zeby jakos aktywniej dzialac niz pierdziec w stolek i sie nie interesowac. Bierzmy tez pod uwage, ze wiekszosc z nas zalozy rodziny, bedzie miala dzieci ( niektorzy wiem, ze juz maja :) ) no i ja bym wolal, zeby moje dziecko nie wychowywalo sie w panstwie patologicznym, gdzie zakazane są drożdzówki, a byle urzędas będzie się wpierdalał w moje prywatne sprawy. Owszem, jeżeli chce się zmieniać innych to na początku trzeba zmienić siebie, ale w tym kraju, zmiana samego siebie nie wystarczy. nie walczysz dla siebie? walcz dla innych, tak, zeby pozniej corce/synowi mozna bylo spojrzec prosto w oczy i powiedizec, ze zrobilem tyle ile moglem, zeby Tobie zylo sie lepiej.

Dodał: kazikx
2015-10-23 19:34:48

Patryk, jeszcze jedna, tym razem osobista refleksja odnośnie \"spruchniałego domu\". Pochodzę z dosyć biednej rodziny i od 14 roku życia utrzymywałem się sam. Dziś mam ponad 40 lat i doświadczenie, które mówi, że w życiu i kraju takim jak Polska, trzeba sobie samemu radzić. Brutalna rzeczywistość. Kaczyński czy Kukiz mogą poleszyć czy pogorszyć nam nasz byt, ale tak naprawdę nawet z ludźmi uczciwymi u władzy nie odczujemy wielkiej poprawy. W mniejszym lub większym stopniu na pewno tak, ale nie jakimś wybitnie znaczącym. Nasz dobrobyt jest zależny od wielu czynników, w tym globalnych, unijnych itd... Kiedyś tam buntowałem się, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba było wstawać do roboty o czwartej nad ranem i ogranąć w tym samym dniu wiele rzeczy, ale teraz mam dużo mniejsze oczekiwania od innych, w tym polityków. Może to też przychodzi z wiekiem. Wolę zmieniać siebie i cały potencjał buntu inwestować w poprawę własnego bytu. Zgodnie z zasadą stoików: świata nie zmienię, ale siebie tak. Nawet jaby w niedzielę wygrała PO, to nie rozdzierałbym szat. Oczywiście, miałbym kaca, ale niewielkiego. Sorry za tę egzystencjalną refleksję.

Dodał: Gary
2015-10-23 19:34:36

kazikx - było kilku fjanych kandydatów - i co z tego , skoro frekwencja była na poziomie 50% ? Ja nie rozumiem tego biadolenia że nie ma na kogo głosować , że oni tylko obiecują a tak naprawdę to gdzieś ... Tylko że nowe twarze są , a nie robienie nic na pewno nie polepszy obecnej sytuacji. Skoro jest takie niezadowolenia w kraju to KURWA MAĆ czemu frekwencja jest na tak niskim poziomie !? Rozumiem narzekania i niezawdowolenie bo to oczyswiste , ale szczytem jest narzekanie i marudzenie a nie wykazanie minimalnej inicjatywy (pójść zagłosować) aby zaszły zmiany.

Dodał: kazikx
2015-10-23 19:09:31

Gary, \"Ale wiecie co jest najgorsze ? Większość ma wyjebane na wybory i frekwencja znów będzie oscylować w granicach 50%.\" W ostatnich wyborach prezydenckich było kilku fajnych kandydatów. Teraz jest podobnie. Partie pasożyty są w odwrocie (chociaż pewnie PSL tradycyjnie wejdzie do Sejmu) i jest kilka możliwości nie zmarnowania głosu. Działalność Dymy jest ze wszech miar pozytywna.

Dodał: kazikx
2015-10-23 19:04:22

Tomek_77, \"więc może ty chcesz nam pomóc głosując na Janusza?\" Widzę, że jest Was, wyborców Korwina, wystarczająco dużo, by wejść do Sejmu:) Wolałbym już oddać głos na Wiplera:)

Dodał: kazikx
2015-10-23 19:00:28

Kipisz, \"spodziewałem się, ze na PiS będziesz głosować\". Wybieram drogę środka/centrum:) Ze mną jest tak, że raz wstaję i czuję się socjalistą, innego dnia znowu czuję się kapitalistą:) W zależności od instytucji i ludzi z którymi w danym dniu mam styczność:)

Dodał: kazikx
2015-10-23 18:56:37

Patryk, znowu zgadzamy się co do istoty. Największym zadaniem przyszłego rządu będzie odbudowanie (a może budowa, bo to po 89 nigdy nie zostało zbudowane) relacji władza - obywatel. Tzn. rządzący muszą mieć etyczną świadomość, że obywatel nie jest obiektem eksploatacji wyborczej i ekonomicznej, a kimś, kto dał politykowi mandat do rezprezentowania go. Tak niewiele i tak dużo zarazem. O tym mówi Kaczyński, mówi Kukiz. Oby tak się stało.

Dodał: Gary
2015-10-23 18:52:43

kazikx - szkoda że większość społeczeństwa nie jest taka jak wy - tzn że potrafi używać mózgu do tego do czego został stworzony - do myślenia. Ale wiecie co jest najgorsze ? Większość ma wyjebane na wybory i frekwencja znów będzie oscylować w granicach 50%. A później będzie płacz jak to źle jest i idź pan w chuj. Wkurwia mnie takie kanapowe niedzielne marudzenie ale żeby ruszyć dupę do urny to już za daleko. Skoro ludzie mieli energię aby narzekać przez 5 lat na obecną partię to niech zepną kurwa dupę i się ruszą i zagłosują. Ja osobiście zagłosuję na Korwina bo on wali prosto z mostu i mówi jak jest - ma jaja by powiedzieć to co mu w głowie siedzi i się z tym nie kryje. Ciekawy jestem tylko REALNYCH wyników tych wyborów bo po kilka razy dziennie na onecie czy innych portalach są publikowane sondaże i zmieniają się wyniki jak w kalejdoskopie.

Dodał: kazikx
2015-10-23 18:45:43

Gary, \"cieszy mnie to że mamy tu świadomych użytkowników którzy wiedzą co w trawie piszczy\". I o to chodzi:)

Dodał: Gary
2015-10-23 18:33:50

Wybory się zbliżają to widzę że i tu rozgorzała dyskusja na ten temat ;) No cóż , cieszy mnie to że mamy tu świadomych użytkowników którzy wiedzą co w trawie piszczy i nie dają się mamić pustymi sloganami i obietnicami pewnej partii. Łapcie coś panowie na rozluźnienie tematu - Diego Costa w wersji Assassins Creed ! :D https://www.youtube.com/watch?v=NKBZEY4TObY

Dodał: Patryk
2015-10-23 18:30:35

Tzn. chodzilo mi o to, że mając spruchniały ze szkodnikami dom, to uważam, że trzeba go zburzyć i w jego miejsce postawić nowy, a nie próbować odrestaurować obecny. I może myślę trochę naiwnie, ale dla Kopaczowej, Petru i tej całej hołoty władza jest po to, żeby wesprzeć własny interes, jak na polityków przystało. Natomiast, jak już większość zauważyła Kukiz nie jest typowym politykiem. Co do koalicji to Kukiz mówił, że będą one polegać na wspieraniu ustaw, które pokrywają się z jego pomysłami. Jeżeli PiS przedstawi takie ustawy to na pewno Kukiz ich wesprze, a że będzie miał więcej głosów niż Korwiny i te inne partie to tym lepiej dla PiSu.

Dodał: Tomek_77
2015-10-23 18:26:06

Święte słowa Dyma, skopiuje twój wykład i wyślę pewnej osobie, którą próbuje nakłonić do głosowania jeśli pozwolisz :). Kazikx to prawda PiS wygrało już wybory, większości mieć nie będą, więc może ty chcesz nam pomóc głosując na Janusza? :D

Dodał: Przemo77
2015-10-23 18:23:07

Dla mnie oczywistym jest, że jedyną sensowną opcją jest Korwin. Kukiz ma zbyt niespójne ugrupowanie, a reszta partii to albo skrajna lewica, albo centrolewica. Nie wiem jak to się stało, że do sejmu kandyduje tylko jedna prawicowa partia, a w obecnie nie ma żadnej.

Dodał: kazikx
2015-10-23 18:13:48

Cokolwiek się nie stanie w niedzielę, wybory wygra PIS. Nie ma konkurenta. Opozycja będzie rozdrobniona. Poza PO, którą jeśli rządzić będzie Schetyna (wtedy PO czasem nawet wesprze PIS), w parlamencie znajdą się małe partie. Nawet jeśli PIS nie uzyska większości parlamentarnej, to będzie mu dużo łatwiej rządzić i zdobywać poprarcie dla inicjatyw, niż to było w 2015 roku.

Dodał: kazikx
2015-10-23 18:08:57

Kipisz, \"ciekawi mnie ruch ukrywania Tuska. Czy on teraz skazuje partie na przegraną i za 4 lata wróci uczciwy Donald i odbierze partie od krętaczy i złodziei\". PO jest w odwrocie. W partii trwają teraz walki większe niż z PISem i pozostałymi partiami-kandydatami do parlamentu. Konkurentem dla Kopacz jest Schetyna. Otwarcie ją zaatakował po debacie z Szydło, co jest niedopuszczalne i niespotykane wręcz na tym etapie kampanii. Niedziela będzie ostatnim dniem PO jaką znamy. Jeśli Schetyna przejmie przywództwo w PO, to po pierwsze zmarginaluzuje wpływ Tuska (jest on jedyną mocną postacią PO, która oparła się i ocalała przed rzezią Tuska) i Tus nie będzie miał już powrotu; po drugie Schetyna nie ma maczał rąk w krwi smoleńskiej i nie trafił na taśmy. Jest pragmatykiem i politykiem, który nie podzielał gromadnej tuskowej nienawiści do PIS.

Dodał: kazikx
2015-10-23 17:59:21

Zyx, trochę Cię teraz lepiej rozumiem... co nie zmienia faktu, że na Petru nigdy bym głosu nie oddał. Wolałbym na Korwina, który przecież od lat głosi poglądy liberalne, przynajmniej w kwestiach ekonomicznych.

Dodał: kazikx
2015-10-23 17:52:42

Patryk, chciałbym aby Kukiz się dostał ze swoją zbieraniną, bo to oznacza nie rozpierduchę, o której myślisz, ale ewentualne wzmocnienie PISu częścią posłów Kukiza. Nikt niczego nie będzie burzył. Kukiz chce takiej samej władzy, jak Korwin, jak Kaczyński, jak inni. Bo to jest celem w polityce - zdobycie władzy, a nie organizowanie anarchii. Anarchię robi się na ulicach.

Dodał: Zyx
2015-10-23 17:46:45

\"Z tego co pamiętam, to PO - partia liberalna, zwiększała i wprowadzała kolejne podatki. PIS obniżał.\" - Przecież to, jak oni czy inni ich tam nazywają, nie oznacza, że PO taka w istocie jest. Jeśli napiszę, że Razem to ugrupowanie wolnorynkowe, to nie będzie miało to żadnego znaczenia w kontekście tego, jacy rzeczywiście są. Już abstrahując od tego, że nie wiem, kto tak uważa, bo dla mnie \"liberalna PO\" to taki oksymoron, że aż głowa boli. \"Nie rozumiem, dlaczego ja mam płacić podatki, a sklepy wielkopowierzchniowe, których właścicielami są na dodatek obcokrajowcy, mają tych podatków nie płacić.\" - \"Jestem poszkodowany, więc niech oni też będą.\" to patologiczny tok myślenia. Powinieneś się ubiegać o to, żeby Tobie żyło się lepiej / sprawiedliwiej / z większym poczuciem wolności, a nie o to, żeby inni niesłusznie byli sprowadzani w dół do Twojego poziomu.

Dodał: kazikx
2015-10-23 17:38:51

Zyx, \"Petru nie jest takim liberałem ekonomicznym, na jakiego z początku wygląda\". Tu masz akurat rację, tylko nie taką, o którą Ci chodzi. Facet kręci w sprawie finansowania kampanii... Media też mu przypomniały, że swego czasu namawiał ludzi do brania kredytów we frankach, a sam własne przewalutował na złotówki. Wart on jest Kulczyków.

Dodał: Dyma
2015-10-23 17:37:07

Dobra w ciągu ostatnich 2 dni przekonałem paręnaście osób to i tu się udzielę ;) Jak ktoś nie chce czytać całości to proszę o przeczytanie końcówki tylko. Sprawa jest prosta bo każdy z nas ma TYLKO 2 wybory: albo głosujemy za kimś kto chce nam obniżyć podatki, w tym zlikwidować PIT i CIT (a więc każdy Polak będzie z miejsca więcej zarabiał) albo nie. Każda inna partia nie ma zamiaru/pomysłów na mzianę funkcjonowania państwa, a co najważniejsze żadna partia nawet nie porusza tematu długu publicznego. Dług z każdą sekundą rośnie, a więc z każdym rokiem podatki będą wyższe bo odsetki będą większe. W dodatku wszystkie pozostałe partie mają jedyny pomysł na podniesienie podatków, co o zgrozo przynosi coraz mniejsze wpływy, gdyż 90% osób w kraju nie wie co to krzywa Laffera. Tak w obecnej sytuacji podatkowej w Polsce obniżenie podatków sprawi, że do budżetu wpadnie więcej pieniędzy, na dowód powołuję sie na wspomniana krzywą Laffera, czy przypadek Rumunii, która zyskała kasę po obniżeniu vat, czy chociażby obniżkę CIT i chyba akcyzy przez rząd Millera. Dodatkowo polecam lekturę wywiadu z Andrzejem Sadowski z Centrum Adama Smitha dla money.pl, gdzie mówi dlaczego podatek dochodowy nie przynosi dochodu państwu (niestety musicie sami poszukać, nie pamiętam adresu). Jak komuś nadal mało to nich poczyta wypowiedzi NOBLISTY z ekonomii Niltona Friedmana. No i na koniec -chłopski rozum i matematyka: skoro masz pieniądze i jak będą CI mniej zabierać tzn. że masz ich więcej. Oczywiście nie muszę mówić, że ten podział to partia Korwin i reszta. Często spotkałem ise ze zdaniem, że no ok z partią sie zgadzam, ale ten Janusz. Ok Janusz czasem cos palnie (jednak najczęściej to media przekręcają jego wypowiedzi), ale nawet jak palnie to krzywda Ci sie dzieje z tego powodu? Nie bo to tylko słowa i jego jakaś tam opowieść filozoficzna. Oczywiście jest jeszcze kukiz, który niby chce dobrze, ale, że jest zmienny bardziej od kobiety to każdy widzi. Ale mimo to najważniejsze - on stworzył zbieraninę ludzi od prawa do lewa, mało tego, wielu ludzi poskreślano z list i zastąpiono innymi, on nawet nie iwe kogo ma na listach. Prawda jest taka, że głosując na Ciastka głosujesz na mała grupę pewnych ludzi i spore rzesze ludzi, co zaraz uciekną do innych parti (podejrzewam, że do samego korwina sporo przejdzie). Także pamiętaj, że glosując na niego, oddajesz część głosów PO i PIS. cała Rszta z Ryśkiem Petru na czele już sie w kraju wykazała. Czy czujecie, że z PIS czy SLD, czy UW, AWS było jakoś mocno inaczej? Były inne czasy, ale sytuacja była podobno, z tą różnicą, że po 2 latach kapitalizmu (90-92) taki socjalizm za rządów SLD był młodszy niz PO, więc państwo było w lepszym stanie. W dodatku te afery PO to nic specjalnego, po prostu kiedyś nie było internetu i o tym nie wiedzieliśmy. /////// Ktoś powie dlaczego to piszę, przecież to jego głos itp. OK, ale jak zagłosujesz na partie, która podniesie podatki ( jak powiedziałem każda poza Korwinem to zrobi) to ja również będę musiał je płacić, więc mam w tym interes. Dlatego niech każdy zada sobie pytanie - czy chce mieć w sejmie ludzi, którzy wejdą razem ze staruszkiem co czasem coś palnie, ale to będą tylko słowa, ale przy tym obniżą mu podatki, sprywatyzują największe dziury bez dna czyli ZUS, KRUS, NFZ; czy może woli ludzi co jedyne co potrafią to rzucać płonne obietnice, że \"będzie dobrze\" i tylko potrafią poodnosić podatki, a często jeszcze mówią nam jak mamy żyć, co wolno jeść nam czy naszym dzieciom , a jak np. chcą Wasze dziecko w przedszkolu uczyć masturbacji i Wam to sie nie podba to jesteście faszyści.

Dodał: kazikx
2015-10-23 17:31:49

Zyx, \"Propozycja wprowadzenia podatku dla banków / instytucji finansowych i sklepów wielkopowierzchniowych to już dla mnie wystarczający powód, żeby PiS wy*ebać w kosmos\". Coż, ciężko ludziom dogodzić... Nie rozumiem, dlaczego ja mam płacić podatki, a sklepy wielkopowierzchniowe, których właścicielami są na dodatek obcokrajowcy, mają tych podatków nie płacić.

Dodał: kazikx
2015-10-23 17:27:42

Z tego co pamiętam, to PO - partia liberalna, zwiększała i wprowadzała kolejne podatki. PIS obniżał.

Dodał: Zyx
2015-10-23 17:13:23

Ja nie ogarniam, jak można w ogóle myśleć o głosowaniu na partię, która zamierza ZWIĘKSZAĆ podatki i w dodatku bezczelnie kłamie, że jest to rozwiązanie sprawiedliwe. Sprawiedliwie będzie wtedy, gdy Jan Kowalski nie będzie zmuszany do tego, żeby odkładać X pieniędzy na emeryturę, opłacać służbę zdrowia, z której nie korzysta, czy wykładać kasę na pana Miecia, który nie pracuje. Propozycja wprowadzenia podatku dla banków / instytucji finansowych i sklepów wielkopowierzchniowych to już dla mnie wystarczający powód, żeby PiS wy*ebać w kosmos. Nie wspominając o jakichś śmiesznych dodatkach na n-te dziecko. \"Dla przeciętnego Polaka z poglądami liberalnymi program Petru jest OK, ale on będzie bronił interesów największych rekinów biznesu, a nie przeciętnego Kowalskiego.\" - Petru nie jest takim liberałem ekonomicznym, na jakiego z początku wygląda. Po drugie, celem liberała nie jest bronienie czyichś interesów, tylko nieingerowanie w niczyje interesy. A to, że w tym wypadku skończą się przymusowe dotacje od bogatych dla biednych? Bardzo dobrze.

Dodał: Leonidas432
2015-10-23 16:44:13

PO to powinno sie cale spakowac i wyslac w kosmos a tuska na marsa.

Dodał: Patryk
2015-10-23 14:50:50

Tusk jest gorzej skończony niż Kaczyński. Każde jego pojawienie będzie katastrofalne dla partii. PO to jeszcze powinno Kopaczową wyjebać na zbity pysk, żeby coś osiągnąć.

Dodał: Kipisz
2015-10-23 14:50:32

No właśnie Kukiz ma ze sobą wielu managerów każdy z inna taktyką i będzie problem bo jeden chce zbudować piwnice, drugi wieżowiec inny bliźniaka, inny szeregowy a jeszcze inny dom pasywny. Programu nie czytałem, bo o ile pamiętam to Kukiz powiedział, że jest to zarys i nie trzeba się tym sugerować bo będzie zmieniany, ale może jeszcze dziś zobaczę. Co do Twojego zdania to spodziewałem się tego, bo tak jak mówiłem myślę, że rozumiem i nie potępiam. Co do posunięcie Korwina w tamtej debacie pełna zgoda, \"nawet za Hitlera nie było\" takich głupich zagrań ;p Smutek, że nie ma już KNP i RN, wtedy dłużej się zastanawiałem na kogo głosować.

Dodał: Fan102
2015-10-23 14:50:20

kazix - mówisz o tych ustawach, które kosztują bilard Euro a Polska przu maksymalnym uszczelnieniu podatków nie będzie miała nawet 5% tej sumy ? PIS to jakaś magia, puste slogany, rozdawanie pieniedzy ktorych ten kraj nigdy nie bedzie mial xD dziekuje za zadluzanie kurwa ; d

Dodał: Kipisz
2015-10-23 14:37:20

kazikx, spodziewałem się, ze na PiS będziesz głosować ;) ale podoba mi się Twój opis partii Razem, jak słucham Zandberga to się boję, ze coś będzie mieszać. Opodatkować najbogatszych i każdemu wszystko dać, pieniądze mieszkania, wszystko. Problem polega na tym, że wielkie firmy się wypną i wyjadą z Polski, to najbogatsi będą inni, też się wyniosą, jak jakiś Kowalski będzie bogaczem zobaczymy dopiero problem. Z Petru też dobry opis. Tak jak ktoś pisał na starcie mieli 7-10% i co chwile są w tv. Jeszcze w wyborach nie brali udziału a już wychodzą brudy Petru. Trudno się dziwić ostatnio był w cieniu, ale jednak aktywny. Ręka Balcerowicza, konsultant (czy co tam robił) PO, później ekspert od franków i teraz zgrywa antysystemowca. Swoją drogą ciekawi mnie ruch ukrywania Tuska. Czy on teraz skazuje partie na przegraną i za 4 lata wróci uczciwy Donald i odbierze partie od krętaczy i złodziei i sprowadzi ich na tą \"słuszną drogę\" czy np. już wie, że to koniec i to on stworzył nowoczesną bo ile razy można malować gówno (promować PO w mediach), jak i tak ludzie już czują smród, a później dołączy i może nawet będzie nimi kierować. Co o tym myślicie?

Dodał: Patryk
2015-10-23 14:21:06

Ja wychodze z założenia, że jak dom jest stary, spruchniały i jakimiś terminatmi i karaluchami w srodku to trzeba to w pizdu zburzyć i postawić nowy. Dosyc mam programow, z ktorych i tak niewiele wynika. Dla mnie jest to cos w stylu jak przychodzi 5 managerow do klubu i kazdy mowi, ze bedzie wprowadzal młodzież do pierwszego skladu i tego nie robia. Przychodzi 6 i jest fe, bo nie mowi, ze bedzie wprowadzal młodzież. Strategie Kukiz ma, jest na jego stronie - mozna poczytac. Co do KORWIN, to kluczowym minusem jest dla mnie postać samego JKM, do którego zmieniłem podejście podczas debaty prezydenckiej, gdy zaatakował Kukiza. Wychodziłem z założenia, że jeżeli Panowie odczuwali już ochotę atakowania kogoś to powinni skierować swoje siły w kandydatów z partii systemowych, a nie siebie nawzajem.

Dodał: Kipisz
2015-10-23 14:20:43

Patryk widziałem ten filmik wcześniej i nadal podtrzymuje to co pisałem. Gość z PSL\'u mu zarzuca, że ciągle zmienia zdanie na wielu przykładach, a Kukiz odpowiada tylko o imigrantach i tłumaczy m.in. tym, ze zobaczył zdjęcia zabitych dzieci i znowu działanie na emocjach (dał tez 2 inne powody, kościół i istotny powód niedoinformowanie). Jednak jak zobaczyć oba filmiki w których miał inne zdania to można zobaczyć, że sporo i tak sobie zaprzecza. Raz mówi, że trzeba weryfikować(\"może prosić nawet amerykańskie służby\") i można ich sprowadzać, a później mówi, że nie da się ich weryfikować i nie można sprowadzać. Tak jak pisałem rozumiem to, że ktoś na niego głosuje i rozumiem zmianę zdania Kukiza (jeśli jest to zmiana na lepsze, gorzej jak to tylko zmiana bo facebook tak pisał-mam nadzieję, że wtedy było to pierwsze).

Dodał: kazikx
2015-10-23 13:52:20

Przeciwieństwem nowoczesnej jest Razem. Nie ciągną za sobą bagażu PRL jak SLD. Jest to partia młodych socjalistów żyjących głównie na garnuszku rodziców, którzy nie wiedzą, co to znaczy samemu ciężko pracować na utrzymanie siebie i rodziny, nie wspominając o prowadzeniu własnego biznesu. Chętnie zabiorą innym, by biednym żyło się lepiej i by samemu mieć na komputer z jabłuszkiem. Uchodźcom okażą miłosierdzie chrześcijańskie, ale z Kościołem już chętnie powalczą (chociaż w teorii deklarują, że nie):) Należy strzec się skrajności.

Dodał: kazikx
2015-10-23 13:41:35

Petru i jego Nowoczesna jest partią liberałów ekonomicznych. Jest to nawiązanie do początku PO, więc i zaproszenie dla liberalnej części PO. Z drugiej strony, Petru jest wysłannikiem korporacji, banków i ludzi najzamożniejszych w Polsce. Dla przeciętnego Polaka z poglądami liberalnymi program Petru jest OK, ale on będzie bronił interesów największych rekinów biznesu, a nie przeciętnego Kowalskiego.

Dodał: kazikx
2015-10-23 13:32:59

Kukiza dosyć lubię, jako wyrazistą postać, ale nie wiem, czego się po nim spodziewać. Jest nie tylko antysystemowy, ale i antyprogramowy (dla przeciwwagi PIS jako jedyny na piśmie przygotował projekt konkretnych ustaw - nie będzie tracić czasu w parlamencie na prace nad przygotowaniem, tylko zacznie szybko działać). Nie mam pojęcia, w jaki sposób ludzie Kukiza będą dogadywać się między sobą w parlamencie, uzgadniać dyscyplinę głosowania? Z pewnością będą żyć z ustaw zaproponowanych przez inne ugrupowania. W porównaniu z nimi partia Korwina jest o lata świetlne do przodu: zorganizowana, mająca program i przez to przewidywalna dla wyborców i opozycji.

Dodał: kazikx
2015-10-23 13:21:32

Zagłosuję na PIS. Chciałbym, aby PIS zdobyło parlamentarną, co będzie trudne, a po czterech latach rozliczamy. Ewentualne koalicje z partiami antysystemowymi będą bardzo trudne. Była już próbka koalicji wyborczej Kukiza z Korwinem, gdzie nic nie wyszło... Samoobrona i LPR też miały wyrazistych przywódców, Leppera i Giertycha, a jak wyglądała koalicja to pamiętamy. Wieczne awantury w koalicji + atak mediów i PO. Ale jeśli już wracamy do tamtych czasów, to i tak w wybitnie niesprzyjających okolicznościach sprawowania władzy PIS starał się działać i zrobił dosyć dużo. Oddał też władzę wiedząc, że dalsze rządzenie dla rządzenia nie ma sensu.

Dodał: booch
2015-10-23 13:09:12

To polecam książkę Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego autor Sumiliński.

Dodał: fan1905
2015-10-23 13:06:57

https://www.youtube.com/watch?v=xbuiF6abVQI To ja polecam ten filmik, Polska w cieniu WSI. Sumlinski naprawde rowny gosc, na wszystko co mowi twierdzi ze ma dowody. Publicznie mowi o takich rzeczach gdzie sa rzecy na ktorych temat nie moze mowic to az strach pomyslec co to jest. Z tego filmu dowiecie sie czemu Polska do dzisiaj rzadzi mafia i czemu Komorowski jest gnida jak malo kto. Szkoda ze jak zeznaniami Masy byla szansa uwalic i posadzic duza ilosc generalow WSI i WSW, politykow, ksiezy, biznesmenow i sedzow to prokuratorow to nie interesowalo a w tym samym czasie generalowie WSI sprzedawali czolgi i helikoptery nalezace do Polskiej armii do Syrii. Polska to jest chore panstwo.

Dodał: booch
2015-10-23 13:05:07

Kipisz ma rację co do Kukiza. Facet jak na razie krzyczy zniszczyć obalić ale co dalej ? Zero konkretów od tego pana usłyszałem. Tak samo jego liderzy. To dla mnie będzie potem kupczenie ich aby przeszli do innej partii. Tak jak po wyborach uważam rozleci się zjednoczona lewica tak samo KUKIZ rozpadnie się bo ten facet nie ma nic do zaoferowania oprócz \"trzeba ich obalić \"

Dodał: Patryk
2015-10-23 12:56:18

https:www.youtube.comwatch?v=wz672oLVyBU - o uchodzcach i zmianie zdania. poza tym mialem sie dalej rozpisywac, ale czasem mam wrazenie, ze ktos przeczytal jeden wywiad, jedna wiadomsoc na fejsie i jeden komentrz na jutubie d

Dodał: Kipisz
2015-10-23 12:47:24

W Kukizie nie podoba mi się dobór jedynek, z każdej strony świata przyszli do niego ludzie, którzy jak ktoś słusznie zauważył, po wyborach mogą przejść do innych partii. Nie wiąże ich razem żaden argument, postulat czy idea. Po za oczywiście zmianą ustroju i Polski. Programu nie ma, aby się nie kłócić, ale kiedyś trzeba będzie pomówić konkretnie i będzie walka prawo czy lewo. Moim zdaniem nie ma opcji, żeby się utrzymali razem. Jeszcze sprawa, w jaki sposób wybierał jedynki, jak ktoś był zbyt rozpoznawalny to jedynki dostać nie mógł, ale mógł ludzi wysłać. Trochę się boję, że rozwalił KNP i RN, a z tego po jakimś czasie nic (trwałego/prawdziwie antysystemowego) nie zostanie. Dodam do tego to, że sam do końca nie jest wielu rzeczy pewnych i nic nie mówi. Co do nielegalnych imigrantów był na tak, później na facebooku mu powiedzieli, żeby był na nie to zmienił zdanie. Mówi, że przy jowach jest super, bo można rozliczać osoby z tego co miały zrobić i z tego co zrobiły, a sam kompletnie nic nie mówi, tylko działa na emocjach \"trzeba zniszczyć system\", no dobra ale jak? co zrobić? zniszczyć post komunę i co wprowadzić republikę? totalitaryzm? Prawie w ogóle nie ma informacji co zrobi, rzuca ogólnikami, pytają go o gospodarkę to mówi, ze mógłby dzwonić do centrum Adama Smitha i oni by powiedzieli. Taka odpowiedź to żadna odpowiedź, bo nie mówi, że będzie do tego dążyć tylko co można zrobić. Nawet nie powiedział, że będzie chciał z nimi współpracować, tylko że jest taka opcja. Rozumiem osoby, które na niego głosują, ale mi coś nie pasuje w nim.

Dodał: Patryk
2015-10-23 11:58:00

W jaki sposób Kukiz zabiera nasze pieniądze? I głosowaliśmy my, czy nasi rodzice na polityków od n lat. Wyszło zajebiście , nie? Dużo łatwiej jest mi zaufać muzykowi patriocie niż kolejnemu Panuz teczuszką, który pierdzieli to co ludzie chcą usłyszeć, a później wychodzi, że nic się nie dało. Z tego co ogarniam to Kukiz nie jebiepartii rządzącej, tylko całe te koryto, które jest w sejmie od 89 Mnie tam cieszy jego, prawdopodobny, dobry wynik, bo partia, która będize chciała wprowadzić swoje ustawy, będzie go potrzebować. I w jaki, do cholery, sposób on zabiera nasze pieniądze? I komu zajmuje miejsce? :o

Dodał: Leonidas432
2015-10-23 11:13:34

Kukiz fajny gosc, troche namieszal. Sam tylko powiedzial, ze startuje w wyborach, bo chce wyrazic swoj sprzeciw wobec partii rzadzacej. Nie do konca widze go w sejmie, bedzie tylko maskotka dla lepszego wizerunku pisu. Do tej pory sportowcy, ludzie z show biznesu nie za bardzo sobie radzili w roli polityka. Obawiam sie, ze idac ta droga :D tez moga skonczyc jak z samoobrona czy LPR. Bo jak ta partia kukiza padnie PO szybko to wykorzysta. W ogole PO w tych wyborach jest jak tonacy co sie brzytwy chwyta. Co by nie zrobili te wybory maja przegrane. Zaufanie polakow do nich spadlo o ponad polowe. Mam nadzieje ze bd lepiej ale od upadku komuny jest co raz gorzej. Watpie w te cuda co obiecuja.

Dodał: booch
2015-10-23 10:52:42

Na interi można zagłosować na kogo stawiamy. Wyniki są zaskakujące. W 5 województwach KORWIN wygrywa z PO. PSL nie ma nigdzie ponad 5%ba w jednym maja 4 winnym 3.9 a reszta to 1-2 %. Wiadomo rolnicy rzadko udzielają się w takiej sondzie. PIS wygywa we wszystkich a wiadomo osoby strasze też mało co głosują więc wyniki ich będą dużo lepsze niż na interii. Stawiam, że PIS osiągnie 38-41%a PO będzie koło 16-18% KORWIN i KUKIZ też zawita do sejmu a reszta dla mnie powinna zrobić out.

Dodał: dziagwa
2015-10-23 10:22:59

Z tym \"nic wielkiego nie pokazała\" bym nie przesadzał podaje linka: http://niepoprawni.pl/blog/2559/czego-dokonal-rzad-pis-w-niespelna-dwa-lata-14vii2006-5xi2007 Dla mnie PIS to trochę przeciwieństwo PO- partii typowo PRowej która mało sobą reprezentuje, podczas gdy Pis w ciągu dwóch lat miał wiele ciekawych pomysłów ale zgubiło ich kreowanie złego wizerunku. Podczas ostatniej kadencji nie mieli z kim zawiązać koalicji, byli zmuszeni na Samoobrone i LPR co skończylo się fiaskiem, bo samoobrona miała nieobliczalnego lidera a i PIS wtedy źle wszystko rozegrał. Teraz podejrzewam będzie rządzić PIS z Kukizem, który zarzeka się że żadnych paktów stabilizacyjnych nie podpisze tylko będzie głosował tak jak uważa za słuszne, co moze też wymusić inną politykę zarówno PiSu jak i PO- które będąc drugą siłą w sejmie wspólnie z kukizem tez ustawe może przepchnąć. Do tego podejrzewam dojdzie Korwin, który w końcu nic nie chlapnął i myślę że te kilka ładnych % zdobędzie PSL które nie wiem jakim cudem utrzymuje się w rządzie tak długo i partia Razem. W debacie ich przedstawiciel zrobił dobre wrażenie, ktoś słusznie zauważył że to jednak człowiek na poziome z silnymi poglądami- dla mnie skrajnie głupimy, ale wciaż szanuje bardziej niż idiote z poglądami identycznymi do moich. Ogólnie myślę, że ten rząd ze względu na Kukiza może dużo zmienić na lepsze.

Dodał: Leonidas432
2015-10-23 09:40:06

Telewizja najczesciej pokazuje tych co im najwiecej placa. Jak Pis dojdzie do wladzy, to ich bedziemy najwiecej ogladac. Ta partia juz raz rzadzila i nic wielkiego nie pokazala, poza macierewiczem :D Glosowanie na pisiorow to wybranie mniejszego zla. Jakos nie sledze tych debat na biezaco, znudzilo mnie ich bezsensowne paplanie i przekrzykiwanie kto lepszy. U mnie w niedziele ide na targ mam to samo. Co do Kukiza mial fajny poczatek w wyborach prezydenckich. Teraz troche tonie, bo za bardzo nie wie o co mu chodzi. Glosowac na goscia ktory nie ma pojecia o polityce.. Hmm zabiera tylko miejsce i nasza kasa. W sumie oni wszyscy to robia. Przykre to jest jak ci ludzie doprowadzaja ten kraj do ruiny.

Dodał: Zyx
2015-10-23 09:11:23

\"Miejmy nadzieję, że Wiking z Razem odebrał część głosów Millerowi i Palikotowi.\" - Przecież Razem to chyba największy syf ze wszystkich lewicowych, bo najbardziej lewicowy. Z gospodarczego punktu widzenia jest prawie bez znaczenia to, czy SLD traci głosy na rzecz Razem, PSL na rzecz Kukiza, a PO na rzecz PiS, bo od każdej z tych partii zalatuje komuną. Z Kukizem jest o tyle lepiej, że sprawia wrażenie człowieka o silnym poczuciu sprawiedliwości. Swoją drogą, patrząc teoretycznie na programy z gospodarczego punktu widzenia, Nowoczesna nie jest złym wyborem w porównaniu z prawie każdym innym ugrupowaniem. Wyjątkiem jest oczywiście KORWiN, dlatego nie widzę żadnego powodu, dla którego ktoś, kto zamierza głosować na Petru, nie miałby zagłosować właśnie na Mikkego.

Dodał: pipi891
2015-10-23 03:38:14

http://combobet7.blogspot.com/ dokładny wynik na dziś z kursem 30 aktualny ! Podajemy od razu po wpłacie! Każdy poprzedni typ potwierdzony skanami zadowolonych klientów! 100% skutecznosci !

Dodał: Fan102
2015-10-23 01:40:17

Mam nadzieję, że dziennikarze TVP zostaną wypier*** na zbity pysk po tych wyborach ;) tam potrzebna jest czystka nawet kosztem wstawienia swoich dziennikarzy przez PIS.

Dodał: Fan102
2015-10-23 01:37:47

KORWIN wejdzie ;) myślę, że śmiało mogą mieć 6-7% bo część ludzi odeszła od Kukiza do Janusza. Masz rację Patryk, że szkoda potencjału antysystemowców, można było to zrobić troszkę lepiej, ale z drugiej strony jak wejdą obie Partie do sejmu to mogą razem przecież współpracować. Obawiam się nieco o ludzi Kukiza, to niebezpieczny twór, który łatwo może rozejść się do PIS-u i ZLEW-u. Zgadzam się, że po tych wyborach trzeba w I szeregu postawić Wiplera i Berkowicza, a troszkę do tyłu wstawić Janusza. Obecnie trwa mega propaganda aby zniechęcić ludzi do głosowania na Kukiza i Korwina ;) Ale obaj przekroczą próg wyborczy. A co do Nowoczesnej to przecież ona miała 7% poparcia w dniu powstania hahaha w sondażach :D Oczywiście czysta manipulacja ;) dodatkowo Petru pokazywany 10x dziennie w TV, w każdej stacji itd i ludzi o nim usłyszeli a że gra bardzo spokojnego to i zyskał. Ale wg mnie Nowoczesna to max 5-6%, będę zdziwiony jeśli osiągnął więcej. Po cichu licze na to że PSL nie wejdzie :DDD Właściwie to patrząc na sondaże to i Korwin i PSL i Nowoczesna są na granicy wejscia. MÓJ głos idzie do KORWIN, mimo sympatii do Kukiza !

Dodał: kazikx
2015-10-23 00:02:32

Kukiz do dziennikarza: \"czy pan zdaje sobie sprawę z tego, że robi pan z siebie idiotę?\":)

Dodał: kazikx
2015-10-22 23:59:32

Włączyłem polecany wywiad. \"Dziennikarz\" - burak do kwadratu. Kukiz ma racje (i cierpliwość), to przesłuchanie, nawet sala w sam raz:)

Dodał: kazikx
2015-10-22 23:54:28

Dla mnie to właśnie Wipler był i jest najciekawszą postacią kampanii. Barwny i merytoryczny.

Dodał: Patryk
2015-10-22 23:52:09

https://www.youtube.com/watch?v=zkqCuo8gbCM Jak tak ogladam te wywiady z antysystemowcami to smiech mnie bierze. co to ma byc w ogole co ten pan robi?

Dodał: kazikx
2015-10-22 23:41:27

\"jest nadzieja, że czerwoni nie wejdą.\" Miejmy nadzieję, że Wiking z Razem odebrał część głosów Millerowi i Palikotowi. Nawet w PO nie ma takiego szamba jak w kawiorowej lewicy.

Dodał: kazikx
2015-10-22 23:33:18

\"Nowoczesna... wtf co to jest, skąd się wzięło i dlaczego ma tak duże poparcie?\". Ucieczka z tonącego PO.

Dodał: kazikx
2015-10-22 23:30:45

\"Odrzucil tez stypendium na Harvardzie, zeby zajac sie pilką nozna\". Sam wybrałbym z pewnością stypendium na Harvardzie:)

Dodał: Tomek_77
2015-10-22 23:25:32

Ja jestem w 99% pewny że Korwin wejdzie, co do Wiplera to w pełni się zgadzam, Przemek mógłby zapewnić kilka procent więcej, bo wielu ludzi odrzuca postać Janusza, bo bucefał bo oszołom bo populista ^^. Nowoczesna to zupełna porażka i niestety wejdą do sejmu, ale jest nadzieja, że czerwoni nie wejdą. Gdyby tak sie stało byłbym szczerze uradowany i byłoby co świętować

Dodał: Patryk
2015-10-22 22:56:47

Jestem ciekaw czy Korwin w końcu przekroczy próg wyborczy, a nie zdziwiłbym się, gdyby znowu mu się to nie udało. IMO lepsze wyniki by miał, gdyby poszedł w stronę Kaczynskiego i się schował gdzies pod dywan i przekazał pałeczkę Wiplerowi, bo koleś jest naprawdę warty uwagi. / Druga sprawa Nowoczesna... wtf co to jest, skąd się wzięło i dlaczego ma tak duże poparcie? / Trzecia sprawa to, że antysystemowcy koncertowo spierdzielili szanse na zmianę w Polsce. Gdyby na wybory ruszyli wszyscy pod jednym sztandarem to na pewno by nie stracili.

Dodał: Patryk
2015-10-22 22:51:22

Btw. Wojewódzki przeprasza za poparcie na Kukiza i jakieś tam kocopoły kładzie, że trzeba głosować na ludzi, którzy nie będą się chcieli wzbogacić czy coś. Sam, z tego co wywnioskowałem, jest wielkim zwolennikiem PO. Nóż się w kieszeni otwiera.

Dodał: Patryk
2015-10-22 22:49:05

Bulbazaur, to jedyny obronca, ktory gral z 9tką na plecach chybaa... zawsze prokurował rzuty karne i dostawał czerwone kartki. Raz mu wyszedł mecz z Barceloną. Kalou z 2 metrow w meczu z Portsmouth strzelił w poprzeczkę. MIna Ashleya była wymowna. W pierwszym i drugim sezonie Jose w Chelsea na skrzydłach biegali Robben, Joey i Duff - czyli pilkarze, ktorzy nie mieli z obroną nic wspolnego. Co do Edena to uważam, że bardziej rozwinąłby się w Realu, gdzie mógłby sobie pozwolić na odrobinę luzu w grze, bo poza sobą miałby innych świetnych piłkarzy, którzy potrafią wziąć na siebie gre.

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 22:18:51

W feyenoordzie gra *

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 22:17:30

W ogole ten caly Boulahrouz se idzie jezyk polamac :p to jakis czlowiek widmo gra od 2014 do teraz i nie zagral nawet jednego meczu ha ha musimy go kupic !!

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 22:11:17

A Khalid Boularouz czy jakos tak nie pamietam jak sie pisalo. Ale pamietam goscia z 1 meczu w lm gdzie dostal czerwona kartke :DD

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 22:10:02

Akurat o Flo zlego slowa nie mozna powiedziec za carlo gral calkiem niezle

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 22:08:58

Kalou to byl mistrz strzelania w slupek :D czasami to mialem wrazenie ze nawet na pusta bramke by strzelil w slupek

Dodał: ricky31
2015-10-22 21:55:57

Dokładnie przyboj, świetny przykład. Kalou akurat to był piłkarz który miał w dupie obronę, on zawsze byle piłę dostać, dzida do przodu i oby się nie potknąć o własne nogi to będzie dobrze. Czasem takie wariaty są potrzebne.

Dodał: Starkiller
2015-10-22 21:52:50

W ogole podobno Patrick Bamford gra na skrzypcach, pianinie i gitarze, mowi plynnie w kilku jezykach, Do poduszki czyta ksiazki o rynkach miedzynarodowych i do tego potrafi jeszcze swietnie gotowac. Odrzucil tez stypendium na Harvardzie, zeby zajac sie pilką nozna, co za gosc :O

Dodał: przyboj9
2015-10-22 21:40:07

Nie narzekać na skrzydła, 3 lata temu na najważniejszy mecz sezonu (może nawet historii klubu) wychodziliśmy z Bertrandem i Kalou, a za tego pierwszego wszedł Malouda :D

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 21:35:03

Caly czas to powtarzam i za bronka jakub wawrzyniak !! Najwazniejsze

Dodał: Starkiller
2015-10-22 21:33:40

Sprzedajemy Hazarda i bierzemy Guliherme i Grzegorza Piesio, za jednego mamy dwoch swietnych zawodnikow i jeszcze 100mln w kieszeni, jak dla mnie dobry biznes

Dodał: ricky31
2015-10-22 21:30:01

Ależ ten Guilherme jest dobry. Fajna technika, dobra kiwka, fantazja, a do tego ceniłby go Jose bo non stop walczy o piłkę jak rasowy stoper, bez przerwy wślizg, pressing, powrót. Super gracz.

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 21:28:02

Predzej zmienia tablice w familiadzie na nowa niz lech wygra LE

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 21:21:12

Przed meczem na wygrana lecha byl kurs 11. : D

Dodał: Starkiller
2015-10-22 21:18:51

O no to nawet jeszcze lepiej. Polskie kluby po prostu co roku odpuszczaja puchary zeby skupic sie na lidze, teraz lech odpuscil lige i od razu klepie lidera ligi wloskiej,

Dodał: przyboj9
2015-10-22 21:12:25

@Starkiller Fiorentina obecnie prowadzi w Serie A, teraz już czarno na białym widać która liga jest silniejsza

Dodał: ricky31
2015-10-22 21:11:46

Piątą jak piątą, aktualnie pierwszą :D

Dodał: przyboj9
2015-10-22 21:02:54

Nie chce myśleć co by z nimi Piast zrobił, to byłby pogrom :D

Dodał: Starkiller
2015-10-22 20:42:43

To Liga polska jest tak dobra po prostu, ze ostatnia drużyna klepie piata drużynę ligi włoskiej na ich boisku

Dodał: przyboj9
2015-10-22 20:38:47

Co się dzieje Lech prowwadzi 2-0 z Fiorentina

Dodał: ricky31
2015-10-22 19:19:58

hehehehe Patryk, dawno tego nie słyszałem, +1 , i bez ofensywy, ale to był \"Tumu(L)ec\" :D

Dodał: Patryk
2015-10-22 18:55:15

Pewnie podpisany nazwiskiem \"Tomu(L)ec\"

Dodał: Starkiller
2015-10-22 18:09:18

Lol, ciekawe jak wygląda skan zadowolonego klienta

Dodał: haraszika
2015-10-22 13:47:47

Super Frankie Lampard !

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 13:13:32

No tak na takiej Chelsea sie wychowalismy. Twarda, cofnieta obrona z zabojcza kontra tak bylo za 1 kadencji Jose. Chcialbym zeby ten styl wrocil, bo mi sie osobiscie podobal. Te wypowiedzi nie kieruje do was, tak ogolnie mowie. Co do Edena, jakos nie boje sie jego odejscia i moim zdaniem to tylko plotki. Duzo razy mowil, ze bardzo szanuje mou. Forma tez wroci, trzeba czasu. Zawsze mialem pretensje do zarzadu o glupie decyzje, a teraz jak najbardziej pochwalam decyzje i ze wspieraja naszego menadzera. Czas pokaze czy nam to wyjdzie na dobre.

Dodał: ricky31
2015-10-22 11:29:40

Wiesz no, to że napisałem że chyba zaczął się gubić nie znaczy od razu że bym go zwolnił. Nie ma w tym żadnego sensu teraz...cóż, trzeba mu dać czas, niech sobie buduje tą swoją twierdzę defensywy.

Dodał: Leonidas432
2015-10-22 09:33:53

Nie chodzilo mi o twoja wypowiedz. To tak ogolnie nawet u znajomych co za chelsea slysze, siwego trzeba zwolnic sie wypalil. Poczatek tego sezonu przewalil, nie zanosi sie na szybko poprawe, ale jeszcze mamy szanse sie odbic do top4. Dziwi mnie to ze duzo ludzi chce go zwolnic. Moim zdaniem napewno za te dobre lata zasluzyl sobie na szanse. Czas na przemyslenia, zmian, tego ze musi zmienic podejscie. Bo jak bd ivanovica cisnal co mecz do 11 to i tak poleci na wlasne zyczenie.

Dodał: ricky31
2015-10-22 02:00:21

Fan102 - \"mają taką ograniczoną swobodę\" - mówiłem o tym jakiś czas temu. Zawodnikom Chelsea po czasie brakuje błysku. Eden Hazard? Po przyjściu, już w pierwszej kolejce hulał jak szalony. Dryblingi, indywidualne akcje, crossy, bez przerwy. Robił wiatr jak trzeba. Nie on jeden opadł. Willian tak samo. Oscar tak samo. Mata to samo. Myślisz że De Bruyne był inny? Jak myślisz, co myślał Jose mówiąc \"Kevin nie przykłada się do treningów\"? Ano to, że nie chciał grać w obronie i tyle. Genialny z przodu, bezproduktywny z tyłu, a u Jose tacy piłkarze są nic nie warci. Choćby nam mieli dawać 20 asyst w sezonie, ważniejsze jest aby pomagali z tyłu. Nawet boski Ronaldo musiał się o tym przekonać. Jose chyba zaczął się gubić...

Dodał: Patryk
2015-10-22 01:06:21

Tyle, ze CI sami zawodnicy (CI SAMI!) rok temu na tym etapie grali najlepszy football w Anglii. Ja rozumiem, ze nie da rady grac tak caly sezon, ale ku*wa. az taka zmiana?

Dodał: Fan102
2015-10-21 23:57:30

Tylko że my zamiast cieszyć sięgra mając techników czy dryblerów w postaci Williana, Hazarda to robimy z nich defenswynych skrzydłowych. Brak nam polotu, mam wrażenie że oni mają tak ograniczona swobode... ze dusza sie na boisku. Z HAzardem to mysle plotki, ale gdyby okazalo się że chce odejsc to w 3 lata stracimy: Mate,De Bruyne,Hazrda po prostu tylko brawo bić. Nie wiem co dzieje sie z Jose, przeciez za starej Chelsea ten zespol potrafil ataktowac a tu ani w tym ani poprzednim sezonie nie widać tego ostrego pazura : / włączcie sobie albo przypomnijcie bo na pewno pamietacie taki mecz jak z Barcelona 4;2 :) transfer za transferem nie trafiony. pogubilas sie moja chelsea :D ja pragne by jose zostal, ale wreszcie zmienil podejscie do gry, kiedy trzeba ok - zelazna defensywa jak z barcelona ale z wiekszoscia druzyn ofensywny futbol...

Dodał: Neklanin
2015-10-21 22:44:20

Leonidas jeśli to odnosiło się do mnie to akurat ja nadal kibicuje Jose i wierze w niego. Niech udźwignie ciężar tego co się stało i naprawi zespół i swoje błędy. Tylko nie widzę nic złego w tym, że można kogoś pochwalić za dobre rzeczy, a napisać jak ktoś robi coś źle moim zdaniem. W tej wypowiedzi nie było nic co sugerowałoby to, że jestem sezonowcem.

Dodał: przyboj9
2015-10-21 22:43:50

Ciekawe jakie polecenia Overbo dostał przed meczem, \"słuchaj stary, w tym meczu będziesz sędziował siatkówkę\"

Dodał: Patryk
2015-10-21 22:40:08

http://www.sport.pl/pilka/1,65082,19062058,afera-przed-meczem-real-barcelona-naciskano-na-arbitra-by.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport

Dodał: przyboj9
2015-10-21 22:38:51

de Bruyne na 2-1 w 92 min

Dodał: Starkiller
2015-10-21 22:35:48

Przez kogo namawiany?

Dodał: Patryk
2015-10-21 22:29:08

a teraz jakas burda wyszla. Arbiter liniowy, który miał sędziować mecz Realu z Barceloną dał sprawę do prokuratury, że został namawiany do sędziowania pod Real

Dodał: Leonidas432
2015-10-21 22:16:13

Ja czytajac wypowiedzi o Jose niektorych mam wrazenie, ze kibicuja jak sezonowcy. Nie chodzi mi konkretnie o ta strone, jeszcze o konkurencje. Bo jak portugalczyk wygrywal, to jaki geniusz, super taktyk itd. Imo mu sie troche noga podwinela, takie pomyje na niego wylewaja... Masakra. Nikt nie jest idealny. Powtarzam sie , ale no kurde mac to ze jeden sezon ma gorszy, nie znaczy, ze nastepne takie beda.. Idac tym tokiem myslenia moglem po poprzednim sezonie powiedziec, aa teraz 5 lat bd wygrywac wszystko w anglii. Kibice sa od tego zeby wspierac ta druzyne, no i trenera ktory jakby nie bylo ma duza zasluge w zdobyciu 3 mistrzostw. Widocznie wsrod polskich kibicow jest wiecej tych co go nienawidza.

Dodał: Neklanin
2015-10-21 22:02:13

Zawsze byłem kibicem Jose. Ma on coś w sobie, że albo się go kocha albo nienawidzi. Pomijając już kryzys i to jak przygotował zespół do rozgrywek bo nie ma co zwalać winy na przemęczenie poprzednim sezonem i inne bzdury to zrobił się strasznie przewidywalny w swoich wypowiedziach. Monotonny w tym co robi. Ile razy można zwalić po meczu winę na sędziego? Ile razy można powiedzieć że graliśmy całkiem dobrze a tak naprawdę graliśmy totalny piach? rozumiem branie na siebie mediów, odpowiedzialności itp. ale to wszystko powtarza się cały czas. Już niczym nie zaskakuje zarówno w swoich wypowiedziach jak i w przygotowaniu taktyki i zespołu. Oby wszystko poszło do przodu bo dawno dawno się tak ciężko nie oglądało gry Chelsea..

Dodał: Patryk
2015-10-21 21:25:10

Kogo byśmy nie kupili to Jose musi zmienić podejście do gry zespolu. Wspieram Siwego i chcę, żeby został do końca kontraktu, a nawet dłużej w CFC, ale on musi nadać jakiś styl drużynie, bo teraz to nawet nie wiem kogo warto kupić.

Dodał: Starkiller
2015-10-21 21:05:28

Chociaż moze by takich korków nie bylo

Dodał: Starkiller
2015-10-21 21:00:20

O ja ale super :D w sumie tak sobie myślałem kiedys, ze takie latające samochody sa troche bez sensu, bo przeciez w powietrzu tez trzeba by bylo wytyczyć jakies drogi, ograniczenia prędkości, a i tak przeciez większość chce sie dostać do miejsc położonych na powierzchni, wiec musza i tak co chwile lądować wiec takie cos tylko brzmi super :D w ogóle nie ma latających aut, ale będą niedługo samojezdzace, tez zawsze cos

Dodał: booch
2015-10-21 20:33:40

Co do wymiany jak Real chce Hazarda i oddadza Bala to jestem na tak. Skład Realu na papierze słabiutki PSG bardziej mnie przekonuje

Dodał: kazikx
2015-10-21 20:10:02

Mocno przetrzebiony skład Realu w Paryżu.

Dodał: kazikx
2015-10-21 20:03:28

Te pierwszy raz są najlepsze:) Zwłaszcza, że jeszcze paręnaście lat temu nie było dostępu do multimediów. Jakość była tylko w kinie.

Dodał: booch
2015-10-21 19:36:30

Mój pierwszy film w kinie to Ghostbusters ale byłem posikany.

Dodał: kazikx
2015-10-21 19:28:46

Z kinem jestem na bakier, tzn. nie przepadam, ale chętnie wybiorę się - z sentymentu - z dziećmi do kina na nowe Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. To był, po Bolku i Lolku, drugi film zobaczony przeze mnie na wielkim ekranie.

Dodał: booch
2015-10-21 19:04:55

Zacznijmy najpierw od MArtiego. Na TNT HD leci właśnie cała trylogia powrotu. Do tego ktoś zadał pytanie co się sprawdziło a co nie tutaj macie odp. - http://www.crazynauka.pl/rok-2015-powrotu-do-przyszlosci-co-sie-sprawdzilo/

Dodał: Patryk
2015-10-21 18:45:13

ja bym chetnie popierdzielal na takiej deskolotce :D

Dodał: kazikx
2015-10-21 18:08:15

\"No i gdzie są te latające fury, deskolotki czy samosznurujace sie buty ja sie pytam\". A po co Ci to?

Dodał: Dyma
2015-10-21 17:17:19

Deskorolki robi lexus, a buty chyba Azjaci maja w fazie testów.

Dodał: Starkiller
2015-10-21 17:12:14

No i gdzie są te latające fury, deskolotki czy samosznurujace sie buty ja sie pytam :/

Dodał: Patryk
2015-10-21 17:07:42

Barcelona ma lepszą kadrę? Przecież oni mają takie braki kadrowe, że szkoda gadać. Chelsea powinna stać się bardziej przyjaznym środowiskiem dla młodzieży. Większość młodych jakich kupujemy idzie na wypożyczenia, podbijają swoją cenę i nara. Nie widzę nic w tym złego z punktu ekonomicznego, ale jednak kilku z nich mogłoby się znaleźć w pierwszej drużynie, bo w końcu jak się trafi prawdziwy talent ( typu Odegard) to wybierze inny zespół, bo u nas nikomu się nie udało.

Dodał: Starkiller
2015-10-21 17:00:08

Ostatnio mialem pisac, ale w końcu zapomniałem, ze jakby hazard odszedł tego okienka za jakas porzadna kwotę to bym się wcale nie obraził, z takim nastawieniem co on ma to nigdy z niego nie będzie zawodnik na poziomie światowym. Jakby ktos sypnal kasa i w zamian kupilibysmy porządnego skrzydlowego to jak najbardziej jestem za, plakac po nim nie bede, zwlaszcza ze juz mnie denerwuje ostatnio. Jak dla mnie to real ma nawet dobra kadrę, ale Barcelona, psg czy Bayern maja lepsze imo.

Dodał: kazikx
2015-10-21 16:47:58

Jesteśmy zgodni co do istoty, różnimy się w mniej ważnych szczegółach... Inna sprawa, że wyciągnąć jakiegoś topowego i sprawdzonego grajka nie jest łatwą sztuką. Obiecującą gwiazdę też niełatwo. Dlatego powinniśmy też patrzeć na własną szkółkę. Taki Loftus pokazał, że może być piłkarzem dużego formatu i powinien dostawać więcej szans. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Dodał: Patryk
2015-10-21 16:33:08

Tzn. zgadzam się z tym, że jeżeli Eden odejdzie to trzeba kupić kogoś z równie wielkim potencjałem, bo nie jestem zwolennikiem zasady \" za tyle kasy co za niego otrzymamy to można kupić kilku dobrych graczy\" wolałbym wydać wszystko na innego topowego gracza. // Nie chodziło mi o to, że teraz gramy pierwsze skrzypce tylko zawodnicy, którzy będą decydować o footballu na przestrzeni kilku lat wychowywali się w czasach, gdzie już byliśmy topowym klubem i mogli się w nas zakochać czyli kibicować nam od dziecka i uznać nas za wielki klub, a nie wytwór pieniężny jak to miało miejsce jeszcze 10 lat temu. Za Edena spokojnie mozna wyciagnac 100 mln euro, a jeżeli taka oferta nie padnie no to nie będziemy sprzedawać po promocyjnej cenie i niech się męczy ;d

Dodał: kazikx
2015-10-21 15:43:45

Na dzień dzisiejszy trochę nam brakuje, abyśmy grali \"pierwsze skrzypce w Europie\". Gramy skrzypce w orkiestrze, ale nie pierwsze... Po zwycięstwie w Premiership powinniśmy byli zrobić krok do przodu, a zadowoliliśmy się status quo. Przed obecnym sezonem nie dokonaliśmy żadnych znaczących wzmocnień. Pedro kupiliśmy z braku laku, a gra jak w Barcelonie, czyli przeciętnie... Hazard jest wybitnym zawodnikiem, młodym i najlepszym (w zeszłym sezonie) w konkurencyjnej Premiership. Ma prawo być zmęczony i pod formą, bo gdy Fabregas i inni osiedli na laurach, to on ciągnął naszą grę i dociągnął do mistrzostwa. Niesamowicie eksploatowany zawodnik. W Realu Ronaldo nie bierze udziału w grze defensywnej, gdy traci piłkę nie walczy nawet o jej odbiór. U Mou Hazard nie ma takiego komfortu - musi więcej walczyć. Nie chcę usprawiedliwiać Hazarda i jego słabszej formy, ale bronię jego wpływu i znaczenia dla Chelsea. Też tak uważam, że jeśli będzie chciał odejść, to droga wolna; ale w jego miejsce powinniśmy sprowadzić dwu nowych Hazardów, a nie kolejnego Pedro, czy Cuardado.

Dodał: Gary
2015-10-21 15:03:13

IMO na chwilę obecną nie ma szans by CR7 odszedł z Realu. Generuje za duże przychody i PSG czy inny moloch finansowy musiałby wyłożyć za niego GIGANTYCZNE pieniądze. A te 150 mln to śmieszna kwota. Za jakiś czas owszem , może odejść - jako starszy zawodnik typu Beckham/Henry/Ronaldinho aby poodcinał sobie kupony ze swojej kariery w USA albo w Katarze czy PSG. Ale jak już Zyx powiedział - to tylko gdybanie , wróżenie z fusów. Perez to Perez , z nim to nigdy nic nie wiadomo :D

Dodał: Zyx
2015-10-21 14:52:31

\"Perezowi te 150 mln nawet by sie nie kalkulowało. Sprzedaż najbrdziej medialnego gracza na swiecie, ikony Realu Madryt, piłkarza, który co rok jest albo najlepszy albo w absolutnym topie... to sie nie kalkuluje.\" - Bez oficjalnych albo w miarę rzetelnych danych takie twierdzenie to zwykłe wróżenie z fusów. Przy sprzedaży Ronaldo nie chodzi o to, że to ikona klubu i nigdy nie należy go sprzedawać, a o to, jaką gigantyczną ofertę uda się zarządowi wycisnąć. Jeśli taką, która pokryje koszt jego odejścia, to oczywiście, że się opłaca. Tym bardziej że jeśli Real w tym momencie zarabia X euro na samym fakcie posiadania Cristiano, to na jego braku nie stracą X euro, tylko mniej, bo część przepływu będzie wewnętrzna (np. fani drużyny znajdą sobie innego idola z nazwiskiem na koszulce).

Dodał: Patryk
2015-10-21 14:34:38

Jaki efekt trzęsienia :D Jeżeli piłkarz chce odejsc to droga wolna. Znajdzie się ktoś na jego miejsce, zwłaszcza, że Eden to nie jest piłkarz pokroju Ronaldo czy Messiego, których nie da się zastąpić. Mamy drużynę, którą oglądało i zachwycało się pokolenie, które teraz zaczyna grać pierwsze skrzypce w europie . Jeszcze 10 lat, jak ktoś mówił, że kibicował CFC od dziecka ( z piłkarzy) to można było się zasmiać, teraz to jest fakt. Poza Hazardem mamy postać JT, Fabregasa, Coste, JM, którzy przyciągają zawodników. O kolonii Brazoli nie wpsomnę.

Dodał: kazikx
2015-10-21 14:23:11

Ale sprzedaż Maty była wielbłądem i dużą stratą. Największą głupotą Mourinho. Inna sprawa, że Hazard ma status większej gwiazdy niż Mata i jego odejście wywołałoby efekt trzęsienia ziemi w Londynie.

Dodał: kazikx
2015-10-21 14:17:00

Patryk, bo dziś jest dużo większa konkurencja klubów o wybitnych zawodników niż jeszcze kilka lat temu. Więcej klubów może pozwolić sobie na płacenie dużych sum za zawodników, więc samą kasą ich nie przyciągniemy. Musi być wielki projekt sportowy. Doszedł PSG, City, United powoli wraca na właściwe tory, Arenal również. Kanonierzy są dobrym przykładem. Przez lata promowali gwiazdy i później ich sprzedawali. Po tym jak spłacili stadion zaczął się u nich zwrot. Kupili Ozila, potem Sancheza, co było znakiem, że już nie sprzedają, a właśnie kupują i poważnie myślą o walce o najwyższe laury, a nie tylko o ostatnie miejsce w top4. Teraz walczyli o Benzemę i gdyby udało im się ściągnąć Francuza, to byliby pierwszym kandydatem do tytułu mistrzowskiego.

Dodał: Patryk
2015-10-21 14:10:52

A na papierze, imo, bije ich jednak Bayern.

Dodał: Patryk
2015-10-21 14:09:17

Sprzedalismy Mate i sobie poradzilismy, a według mnie Hiszpan dawał wiecej drużynie.

Dodał: kazikx
2015-10-21 14:08:42

Dzisiaj ciekawie zapowiada się spotkanie PSG z Realem. Faworytem są Paryżanie, ale według mnie na papierze i bez kontuzji to Real ma obecnie najlepszą kadrę na świecie.

Dodał: Patryk
2015-10-21 14:04:23

Dlaczego damy sygnał, że nie warto do nas przychodzić?

Dodał: kazikx
2015-10-21 14:02:07

No właśnie. Messi z Ronaldo wzajemnie się nakręcają i nakręcają przy tym miliony milionów kibiców na całym świecie... Prędzej z Realu będzie Bale do wyjęcia. Wróci do Premiership i trafi do któregoś Manchesteru.

Dodał: kazikx
2015-10-21 13:59:23

Odejście z takiego klubu jak Real jest zawsze degradacją.

Dodał: kazikx
2015-10-21 13:57:28

My nie możemy sprzedać Hazarda. Bez niego stoczymy się w przeciętność i damy sygnał innym wybitnym zawodnikom, że nie warto do nas przychodzić. Inna sprawa, że jest całkiem prawdopodobne, że sam Hazard będzie chciał odejść.

Dodał: Patryk
2015-10-21 13:55:53

Poza tym sądzę, że dopóki Barca ma swojego Messiego, to Real musi mieć \'swojego\' Ronaldo.

Dodał: Patryk
2015-10-21 13:53:49

Perezowi te 150 mln nawet by sie nie kalkulowało. Sprzedaż najbrdziej medialnego gracza na swiecie, ikony Realu Madryt, piłkarza, który co rok jest albo najlepszy albo w absolutnym topie... to sie nie kalkuluje. Nie ma w tym momencie nikogo na swiecie, kto moglby zastapic Crisa w Realu, pod zadnym wzgledem.

Dodał: kazikx
2015-10-21 13:47:23

AndrG, pomijając kwestie sportowe i wizerunkowe Ronaldo generuje ogromne przychody, więc Perezowi szkoda będzie sprzedawać kury znoszącej złote jaja.

Dodał: kazikx
2015-10-21 13:45:48

Ronaldo jest ikoną Realu, a jego sprzedaż mocno odbiłaby się na wizerunku Pereza i Królewskich. Poza tym CR7 gra w Madrycie swoją grę: ma rekordy do pobicia i ambicje na zostanie najlepszym piłkarzem w historii Realu.

Dodał: AndreG
2015-10-21 13:35:56

Patryk ja myślę, że go jednak sprzeda.. Dostanie pewnie ze 150 baniek, a może i więcej za niego, a ściągnie młodego Hazarda. Chociaż w tej formie jakiej jest Belg, nie wiem czy Dolcan Ząbki by go chciał.

Dodał: Patryk
2015-10-21 13:31:21

A jeżeli nasza prima balerina chce odejsc to droga wolna.

Dodał: Patryk
2015-10-21 13:30:40

Real w życiu nie sprzeda Ronaldo, na pewno nie teraz. Przecież to pupilek Pereza, koleś jest tak medialny, że zyski z posiadania go w drużynie są kolosalne.

Dodał: AndreG
2015-10-21 13:08:56

Czy ktoś tutaj miał wątpliwości, ze do tego nie dojdzie? Perez chce jeszcze zarobić na Cristiano, więc pewnie popchnie go do PSG (takie plotki tez były w tym tygodniu) , a PSG pozbędzie sie Zlatana. Do Realu pójdzie Hazard i skończy pewnie podobnie jak Robben, czyli zagra przez dwa sezony z 70 spotkań i strzeli z 10 bramek.

Dodał: avi__2002
2015-10-21 12:26:20

Ciekawe ile w tym prawdy Dzisiejsze \"L\'Equipe\" potwierdza doniesienia sprzed kilku dni - Eden Hazard rozważa odejście z Chelsea w kolejnym letnim oknie transferowym.

Dodał: Gary
2015-10-21 12:08:50

Użycie słowa \"Chelsea\" oraz \"forma\" w jednym zdaniu/wyrażeniu to obecnie spore nadużycie podpadające po szaleństwo i czysty obłęd. Oglądałem wczorajszy mecz i dotrwałem jedynie gdzieś do 70 minuty , tragedia tragedia i jeszcze raz tragedia. Gra zupełnie bez pomysłu , za dużo to się nie zmieniło. To co mnie pozytywnie zaskoczyło to te kilka zagrań piętką Matica a tak to poza tym bez fajerwerków. No i szkoda też tej zmarnowanej sytuacji Hazarda. Panowie , to nadal wygląda kiepsko , przed nami kolejne spotkania i to tym razem cięższe i szczerze mówiąc to czarno to widzę. Ojj nad Mou zbierają się bardzo czarne chmury ...

Dodał: dziagwa
2015-10-21 11:40:02

Forma Chelsea #404notfound

Dodał: booch
2015-10-21 09:12:47

Przypominam , że dzisiaj ląduje Marty McFLy z \"powrotu do przyszłości 2\" !!!

Dodał: kazikx
2015-10-21 00:20:51

W lidze kolejne dwa spotkania będą bardzo trudne: wpierw wyjazd na WHU, a potem dom z Liverpoolem.

Dodał: Kipisz
2015-10-21 00:13:59

Przy okazji tej \"walki o życie\" trzeba piłkarzom dać zaufanie i spokój, aby budowali stabilną formę i (naprawdę) walczyli o wyższe cele (co kłóci się z walką o życie na każdym froncie) ;) A co do Arsenalu, to w obecnym dołku naszej ligi, każde zwycięstwo angielskiego zespołu jest dla mnie dobrą wiadomością. No i to o czym wspomniałeś, wieli Bayern dostał w końcu po tyłku.

Dodał: kazikx
2015-10-21 00:04:03

Tę \"walkę o życie\" w LM będziemy przeplatać walką o życie w Premiership.

Dodał: kazikx
2015-10-21 00:02:22

Fajnie, że Arsenal sprowadził Bayern na ziemię. Bawarczycy byli już w siódmym kręgu niebios, w które wprowadził ich Guardiola z Lewandowskim, a tu niespodziewanie muszą zrobić come back. Trochę lepszy zespół od przeciętniaków w Bundeslidze uwidacznia słabości Niemców, znane od początku urzędowania Guardioli.

Dodał: Kipisz
2015-10-20 23:52:57

Tak, najbliższe 3 mecze musimy wygrać. Dzisiejszy mecz można było wygrać. liczę, że u siebie pójdzie nam lepiej. Z Macabi daleki wyjazd, ale powinno być formalnością przynajmniej delikatna wygrana i z Porto też u siebie gramy. Mamy coś do udowodnienia im i możliwe iż będzie to dla nas mecz o wszystko, a oni mogą już mieć pewny awans. To tyle jeśli chodzi o nasze gdybanie. Jenak patrząc obiektywnie masz rację Patryk. Zaraz się pojawi \"najłatwiejsza grupa i każdy mecz to dla nich walka o życie, wielki mistrz PL, najlepszej ligi\", trudno będzie zaprzeczać.

Dodał: kazikx
2015-10-20 23:47:22

Z Porto i Dynamem dojdzie atut własnego boiska.

Dodał: kazikx
2015-10-20 23:44:43

Boring boring Chelsea. I tyle.

Dodał: Patryk
2015-10-20 23:34:47

Kipisz, teoretycznie nie jest zle, ale trafilismy do najłatwiejszej grupy z angielskich, a walczymy o awans. w następnych 3 spotkaniach to 3 zwycięstwa są musem.

Dodał: Przemo77
2015-10-20 22:48:51

Wiem, też zwróciłem na to uwagę, że nie było go na ławce, stąd moja teza.

Dodał: Kipisz
2015-10-20 22:48:17

booch, moim zdaniem nic więcej do pokazania nie było, meczu takiego raczej nikomu bym nie polecił do oglądania, dlatego nie pokazywali. Co do meczu to z naszą formą i punkt dobry, nie powiedziałbym, że nie mamy nic do stracenia. Też chciałbym wygranej, ale kalkulując to po tym meczu nie jest źle, jeśli nie wygramy kolejnego może to wyglądać źle.

Dodał: Patryk
2015-10-20 22:43:22

Rubena zmienił w meczu z AV, bo Rubem nie ogarniał gry bez piłki. Pochwalił go za grę z piłką, ale potrzebował kogoś, kto będzie się lepiej bez niej poruszał, dlatego wszedł Nemanja. A o kontuzji mówiłem w odniesieniu do dzisiejszego spotkania, bo Ruben zazwyczaj występował w meczowej 18, a dzisiaj nawet na ławce go nie było.

Dodał: Przemo77
2015-10-20 22:43:11

Póki co to jesteśmy na dobrej drodze do LE.

Dodał: Robben 2
2015-10-20 22:42:50

ogladalem koncowke... gralismy jakby byla ostatnia kolejka i mielismy samych mlodziakow w skladzie i zapewniony awans z 1 miejsca, ale w rzeczywistosci tak wyglada nasza gra :)

Dodał: Dyma
2015-10-20 22:42:33

booch oprócz tego był karny na fabregasie, ale nie podyktował. Ogólnie było kilak strzałów gdzie piłkę widziałem w siatce.

Dodał: Patryk
2015-10-20 22:41:49

Na Ukrainie zawsze się ciężko gra. I tak, Chelsea \'chroni\' w Europie Anglie, bo dzięki tam, póki co, angole mają 4 miejsca :D

Dodał: Przemo77
2015-10-20 22:40:52

No Patryk zmiany na gorsze nie uświadczyłem, nawet powiem, że dwa mecz bez Ivanovica i dwa czyste konta. A o kontuzji Rubena pewnie mówione byłoby na konferencji, co by wyjaśniało dlaczego zagrał tylko połówkę z AV, ale skoro nic o tym nie słychać jestem skłonny uwierzyć, że popadł w niełaskę Mourinho.

Dodał: Leonidas432
2015-10-20 22:39:40

Jak Romek wytrzyma nerwowo ten sezon to serio szacun dla niego.

Dodał: booch
2015-10-20 22:38:25

A ja zadam pytanie. Oglądałem Multilige. I nas przełączyli praktycznie na te 2 słupki. My i Barcelona praktycznie nie byliśmy pokazywani bo widocznie nic nie działo się w tych meczach . Dobrze rozumiem ?

Dodał: salus95
2015-10-20 22:38:18

Jak to było? Że Chelsea chroni w Europie Anglie?

Dodał: Leonidas432
2015-10-20 22:38:16

Bronilem jose, ale mnie juz wkurwia tymi swoimi manewrami. Nie ma nic do stracenia, a dalej cisnie na chama to samo... Mam nadzieje ze w lidze chociaz da pograc tym mlodym. Takim skladem 0:0 z takimi ogorkami wstyd.

Dodał: avi__2002
2015-10-20 22:37:09

Jest jeden pozytyw z tego meczu,zagraliśmy na zero z tyłu :)

Dodał: salus95
2015-10-20 22:35:22

Żałosne

Dodał: Leonidas432
2015-10-20 22:32:30

Z dynamem kijow sie tak meczyc masakra..

Dodał: AndreG
2015-10-20 22:28:25

Stwierdziłem, że dziś nie oglądam CFC żeby się nie denerwować to włwłączyłem Bayer Roma. Tyle wygrać!

Dodał: Leonidas432
2015-10-20 22:27:59

Oj tam bez przesady, czepiasz sie :D

Dodał: Patryk
2015-10-20 22:27:18

co za mecz Bayeru z Romą

Dodał: blackmore
2015-10-20 22:26:26

Leonidas432 - jeszcze gdyby celnie podawał...

Dodał: Leonidas432
2015-10-20 22:25:31

Ramires gra to jestem zadowolony :D

Dodał: Leonidas432
2015-10-20 22:24:52

Nie wymawiaj imienia pana Boga na daremno.

Dodał: Patryk
2015-10-20 22:21:17

Jezu, moze kontuzje ma? Były płacze o Babe, nagle cisza. To teraz się o RLC upierdzielić, a równie dobrze mógł Anglik sobie coś zrobić przed meczem.

Dodał: Przemo77
2015-10-20 22:18:26

Jose jednak jak coś powie to już powie. Loftus-Cheeck będzie miał szanse pograć w następnych kilku meczach w pełnym wymiarze czasowym czy co on tam za bajki opowiadał?

Dodał: Patryk
2015-10-20 22:18:23

arsenal wygrywa z bayernem

Dodał: Robben 2
2015-10-20 22:17:45

mamy jakies sytuacje? bo niestety nie moge ogladac spotkania :/

Dodał: Patryk
2015-10-20 22:13:46

jaki ten mecz nudny. dajcie jakiegoś traoe czy kenedyego, bo patrzec na to nie moge ;d

Dodał: d4
2015-10-20 22:10:55

Tez nie wiem :P

Dodał: KafarCFC
2015-10-20 22:09:26

gdzie Wy to ogladacie bo mi wszystko tnie?

Dodał: przyboj9
2015-10-20 22:01:32

Falcao nawet na ławce nikt nie chce z nim siedzieć

Dodał: AndreG
2015-10-20 21:55:16

Co Pjanic strzelił z wolnego.

Dodał: przyboj9
2015-10-20 21:50:06

Willy i jego wolne, cholera

Dodał: Patryk
2015-10-20 21:49:56

co on z tymi wolnymi ma #WillyBeckham

Dodał: AndreG
2015-10-20 21:47:52

Podjąłem wyzwanie komentatora z eNki (oglądam mecz Bayer-Roma) i De Rossi ostatni raz strzelił dwie bramki 06.08.2009 w meczu 3 rundy kwalifikacji LE przeciwko KAA Gent nwywyjeździe 1:7 dla Romy. Sam nie wiem po co szukałem. Wcześniej tylko raz strzelił dwie w jednym meczu. Kto w ogóle to komentuje to mu wyślę :x

Dodał: przyboj9
2015-10-20 21:46:34

Nudny mecz, niech trochę podkreca tempo bo zasne :P

Dodał: przyboj9
2015-10-20 21:37:37

Gdzieś wklejalem na dole, szukaj

Dodał: Starkiller
2015-10-20 21:35:30

W ogóle co z Oscarem sie dzieje? :/

Dodał: KafarCFC
2015-10-20 21:35:01

poratuje ktos linkiem? moze byc po filipinsku

Dodał: answer
2015-10-20 21:32:53

Ej oglądam mecz patrzę Zouma, myślę wejdę napisać że to pewnie brat bliźniak Johna Boyega z Gwiezdnych widzę nie jestem sam :D

Dodał: Patryk
2015-10-20 21:31:58

Kukiz tryb bojowy włączył :D

Dodał: Patryk
2015-10-20 21:24:16

De Rossi drugą młodość przeżywa

Dodał: Starkiller
2015-10-20 21:22:44

W ogóle ten Petru to kurcze jest doświadczony zawodnik, koleś pracowal w banku światowym, razem z belka w wieku 20 lat tworzył obecny system gospodarczy, inteligentny jest na pewno, tylko ciekawe jakie ma intencje, dziwie mu się ze chce mu się pchać w to bagno, polska polityke

Dodał: Vinnie_paz
2015-10-20 21:16:01

Petru=PO

Dodał: Patryk
2015-10-20 21:15:08

Jak patrze na Petru to mi się nóż w kieszeni otwiera

Dodał: Vinnie_paz
2015-10-20 21:07:03

ale rajd

Dodał: Patryk
2015-10-20 21:04:15

hahaha, to samo skojarzenie mialem :D

Dodał: Vinnie_paz
2015-10-20 21:02:03

Zouma mi przypomina tego murzyna co będzie grał w nowych gwiezdnych wojnach ;p

Dodał: Zyx
2015-10-20 20:58:30

Nie to, że nie działa w ogóle, a po prostu napisane jest, że w tym momencie jest za dużo widzów. W przerwie najprawdopodobniej będzie można normalnie włączyć.

Dodał: Vinnie_paz
2015-10-20 20:56:35

@Zyx dziwne,że u Ciebie nie działa :O u mnie bangla dobrze

Dodał: Patryk
2015-10-20 20:56:18

Eden sie wzial za gre :D

Dodał: przyboj9
2015-10-20 20:56:17

aa slupek

Dodał: przyboj9
2015-10-20 20:54:38

http://matx-ad.blogspot.ch/p/43.html Polski w miare ok

Dodał: przyboj9
2015-10-20 20:53:28

A gdzie jest Loftus, kontuzja?

Dodał: Zyx
2015-10-20 20:53:25

No właśnie FutbolHD nie działa. przyboj9, dzięki, już znalazłem jakiś w miarę dobry z polskim komentarzem: http://sportpl.tv/stream3.html.

Dodał: Patryk
2015-10-20 20:53:13

przyboj, wez podaj

Dodał: Vinnie_paz
2015-10-20 20:51:49

http://futbolhd.tv/stream3.php

Dodał: przyboj9
2015-10-20 20:51:22

@zyx chcesz ang kom?

Dodał: przyboj9
2015-10-20 20:50:17

jakie tam widoki na zwycięstwo, dziś pół okiem oglądam

Dodał: Zyx
2015-10-20 20:49:43

Niech ktoś poda link do jakiegoś streama w przystępnej jakości. Te, których zawsze używam, nie działają.

Dodał: Zyx
2015-10-20 20:46:01

\"Dodany ukraiński skład, nie jestem pewny ich ustawienia. Brałem ze stronki gdzie było ustawienie, które podałem wyżej a na livesportsie jest 4-2-3-1.\" - Na LiveScore.com to samo.

Dodał: Patryk
2015-10-20 20:42:56

Co powiedzial Kukiz?

Dodał: Starkiller
2015-10-20 20:42:49

Kurcze jakies mecze, taka debata to sa emocje :D co tydzień by mogla byc

Dodał: Vinnie_paz
2015-10-20 20:42:17

Tak z udziałem przedstawicieli wszystkich parti/ugrupowań

Dodał: Patryk
2015-10-20 20:39:32

jakaś debata znowu jest, czy co? ;d

Dodał: booch
2015-10-20 20:37:25

HYHYHY ale Kukiz dowalił Kopaczowej

Dodał: Kipisz
2015-10-20 20:20:58

Dodany ukraiński skład, nie jestem pewny ich ustawienia. Brałem ze stronki gdzie było ustawienie, które podałem wyżej a na livesportsie jest 4-2-3-1.

Dodał: Patryk
2015-10-20 20:09:55

Jestem ciekaw czy Arsenal jakimś cudem wyjdzie z grupy

Dodał: blackmore
2015-10-20 20:06:03

*Kipisz, wybacz, przypadkowa literówka i z małej litery napisałem Twój nick.

Dodał: blackmore
2015-10-20 20:05:47

kipisz - luzik, po prostu raz by wystarczyło z tym tagiem. Oki, mamy sprawę wyjaśnioną ; )

Dodał: Starkiller
2015-10-20 20:04:50

Trudno, ja tam i tak bym pewnie nie kojarzyl tych zawodnikow, wiem tylko ze Yarmolenko gra chyba na lewym skrzydle i jest calkiem dobry ;)

Dodał: Kipisz
2015-10-20 19:58:03

Dodałem nasz skład + sędziego, ale składu gospodarzy nie widzę :|

Dodał: Kipisz
2015-10-20 19:51:57

Znany jest skład Dynamo?

Dodał: Starkiller
2015-10-20 19:51:56

Tez tego nie mogę odzalowac, ale największe pretensje trzeba chyba miec do EA , te gnidy potrafią zepsuć wszystko, nawet tak wspaniale studio jak BioWare , tez próbowałem grac w Tora ze dwa razy, ale MMO to nie dla mnie, zbyt nudne to :D

Dodał: Starkiller
2015-10-20 19:49:49

No ja w sumie dawno gralem w dwójkę i to może dlatego, ale ten klimat jedynki to byl taki super ze ja nie wiem :D aż czuć bylo ze to się dzieje dawno temu i te pozostałości po dawnych cywilizacjach no i gwiezdna kuznia, miazga po prostu. Mnie się z ksiazek podobała trylogia Dartha Bane\'a ( pisał to ten sam koleś co fabule Kotorow, pierwsza część troche slabsza, ale później jest juz dużo lepiej) . Tez genialna dla mnie byla ksiazka Darth Plagues, czy jak to się tam pisze :D podobno fajna jest tez trylogia Throwna, ale nie czytałem, bo mam jakas dziwna awersje do ksiazek co dzieja sie po po wydarzeniach ze starej trylogii. Podobała mi się tez ksiazka Dart Maul: Lowca z mroku, moze to nie szczyt literatury, ale mi się przyjemnie czytalo :D

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:43:21

Mourinho siwa gnido, gdzie jest Ruben

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:42:54

CHELSEA XI: Begovic; Zouma, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Ramires, Matic; Willian, Fabregas, Hazard; Diego Costa. #CFC Chelsea subs: Blackman, Baba, Mikel, Oscar, Traore, Kenedy, Falcao.

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:41:08

A tego, ze anulowali trójkę Kotora to nie wybacze. Gra juz byla tworzona, a zamiast tego wypuscili tego badziewiaka Tora. Dwa podejscia do tej gry mialem i nie dalem rady.

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:37:40

Dwójka miała o wiele dojrzalszą fabułę, żeby ją zrozumieć to naprawdę trzeba było przejść ja dwa razy. Postać Keri genialnie zostałoa stworzona. To samo wygnanej. Potencjał dwójki był nieograniczony, ale to stłamszono. WIele daje dodatek, który przywraca usunięte elementy gry. Jedynka ma przewagę nad dwójką taką, że... była ukończona. Fabuła genialna, planety również ( Taris.. wow). Wydaje mi się bardziej płytka natomiast. W niej wszystko było czarne albo białe, a w dwójce dominuje szarość. Z książek to czytałem adaptacje filmowe, bo to co zrobiono z Anakinem w III części to sobie twórcy mogą w d wsadzić, książki do Tora ( m.in. ta o Revanie) oraz kilka książek po VI episodzie. Jaden, Jaina, Anakin, Ben etc. :D

Dodał: Starkiller
2015-10-20 19:32:40

Noo, Bendak Starkiller, mistrz areny Taris, weteran wojen mandalorianskich :DD w the Force unleashed gralem tylko w dwójkę, ale szczerze mówiąc nie podobała mi sie. Tez Kotor 1 dużo bardziej mi sie podobal niż Kotor 2, dużo lepsza fajniejsza fabula :D a czytam ktos może jakies książki z uniwersum SW?

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:20:01

Chociaż w kotorze też był jakiś koleś w zbroi Mandalorian na Taris co się nazywał Starkiller, teraz sobie przypomniałem :D

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:18:47

Stosunek wydanych pieniędzy do zarobionych od 2007 roku w Premier League: MCFC: 433% THFC: 129% MUFC: 120% AFC: 114% LFC: 85% CFC: 45% #eloelo

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:18:17

Starkiller to był w The Force Unleashed :D W większość gier z uniwerstum Star Wars grałem, gdzie obydwa KOTORy stawiam bardzo wysoko, później zas obie części Jedi Academy.

Dodał: Starkiller
2015-10-20 19:13:52

Ja tez bylem sceptycznie nastawiony, ale zmienilem zdanie kiedy obejrzałem trailer :D no i do tego teraz te filmy ma robic JJ Abrams, wiec mam nadzieje ze tego nie zepsują, musze kupic te bilety wczesniej bo mi wszystkie wykupią kurcze :D no początek mrocznego widma to jest katastrofa, chociaż później juz nie bylo tak zle, wyscigi i fajna walka z darthem maulem. Za to dwojka mi sie nie podobała w ogóle, jakas taka nijaka i miałka. Ale wg mnie trojka juz nadrabia poziomem za dwie poprzednie i mi się bardzo podobała ta walka z anakina z obi wanem na końcu to miazga po prostu:D a gral ktos może w gre Star Wars Knights of the Old Republic? Z tej gry wlasnie pochodzi mój nick (początkowo tez tak mial sie nazywać Luke. Luke Starkiller, ale zmienili ostatecznie), polecam w każdym razie :D

Dodał: Patryk
2015-10-20 19:08:45

Jeżeli chodzi o młodych zawodników to jeżeli jest to gracz o ponadprzeciętnym potencjale to dostałby pozwolenie. Andrzej to się zawsze chwali kogo by nie sprowadził. On się nawet chwali, że mgół sprowadzić zlatana czy ronaldo xd

Dodał: Starkiller
2015-10-20 19:07:10

Te pozwolenia to moze nie tak bardzo w kontekście tego, ze akurat teraz angielskie kluby slabo graja bo wczesniej tez to bylo, ale wydaje mi sie ze gdyby nie to, to kluby z premiership moglyby byc silniejsze. Nawet wenger wiele razy na to narzekam i mowil kogo by to on nie sprowadzil gdyby nie to :D w hiszpańskiej i serie a to jest bardziej chyba na zasadzie ze można tylko kilku sprowadzic, wiec możesz tych których akurat chcesz, a żeby dostać pozwolenie to trzeba spełnić jakies głupie kryteria chyba np występy w kadrze (mlodziezowa tez chyba moze być)

Dodał: Patryk
2015-10-20 18:39:34

Juz bym nie przesadzal tak z tym pozwoleniem na prace. Taki Kenedy je otrzymal xd W Hiszpańskiej i Serie A też są jakieś ograniczenia jeżeli chodzi o graczy, któzy nie są z UE

Dodał: Starkiller
2015-10-20 18:38:02

Tez się nad tym zastanawiałem dlugo i szczerze nie wiem, tak sobie myslalem ze to moze dlatego, ze większość angielskich druzyn gra skrzydłami, a w pucharach lepiej jest grac asekuracyjnie i zdominować środek pola, dwa ze w Anglii to większość druzyn gra malo taktycznie w lidze, pada dużo bramek, co przekłada sie na efektywność i ciekawsze mecze, ale później w LM drużyny te slabo wypadają. Mysle ze tez troche znaczenia maja te głupie pozwolenia na prace, gdyż angielskie kluby bardzo często nie mogą sprowadzac ciekawych talentów z Am. Pol. (Np Ronaldo nie mogl przejść do ManU, dlatego przezedl do PSV, czy Di Maria nie dostalby pozwolenia na prace w Anglii jeszcze zanim trafil do Benfiki, a interesował sie nim Arsenal).

Dodał: Patryk
2015-10-20 18:36:24

Jakaś tam sprzedaż biletów już ruszyła wczoraj :D Mimo iż byłem sceptycznie nastawiony do przejęcia przez Disney SW, a później jeszcze dołożyli skasowanie całego EU, tak teraz jestem podjarany. Troche ponad miesiąc do premiery, a o filmie nic nie wiadomo. Ba, nawet nie wiadomo jak naprawdę nazywają się główni bohaterowie, co uważam za ewenement :D Fantastycznie to wszystko wygląda i jestem pewien, że ten film przejdzie do historii :D A Mrocznego widma to chyba nic nie przebije pod względem kiczu. Jar Jar ten film zabił :D

Dodał: Starkiller
2015-10-20 18:29:13

Chcial go sprowadzic pewnie jeszcze zanim przyszedł Torres, wiec moze by gral. Kurcze ja nie mogę się doczekać tych nowych Star Wars i cos czuje ze będą super :D ciekawe kiedy będzie można kupować bilety na premierę bo musze koniecznie na nią pójść, a cos czuje ze szybko się sprzedadzą bilety. Ja, ale to będzie wydarzenie, mam tylko nadzieje ze pierwsza czesc tej trylogii będzie lepsza od części pierwszej tej trylogii ostatniej. Tak btw to na AXN co czwartek o 22:00 lecą star Wars wlasnie tylko juz ostatnio byla zemsta sithow

Dodał: Patryk
2015-10-20 18:28:43

zastanawialem sie dzis z kumplem, gdzie leży problem Angielskich drużyn jeżeli chodzi o występy w LM. Stwierdziliśmy, że wśród managerów, bo zamiast sprowadzać zza granicy młodych, gniewnych z nową myślą taktyczną to Anglia stawia na odgrzewane kotlety w stylu Pelle, LVG, Andrzej czy nawet Jose. Większość z nich ma już zabetonowane umysły, jeżeli chodzi o taktykę, a football poszedl mocno do przodu i nie ogarniają.

Dodał: Patryk
2015-10-20 17:38:27

Wtedy nie prowadzilismy jeszcze takiej polityki jak teraz. Nie wiemy co by było gdyby;)

Dodał: przyboj9
2015-10-20 17:19:51

I dobrze zrobił bo się rozwinął Borussi u nas by siedział na ławie a potem wąchał wypożyczenia.

Dodał: Patryk
2015-10-20 16:53:37

Ancelotti udzielił wywiadu, w którym przyznał, że chciał sprowadzić Lewego do Chelsea i Realu. Jednak Polak wybrał Borussie i Bayern

Dodał: Zyx
2015-10-20 12:15:26

\"sorry za offtop - \\\"debata\\\" popis denna strasznie, ale potem program lisa mega - babka z razem rozjebała mózg. A swoją drogą program bardzo fajnie zrealizowany, szkoda, że to był wyjątek od reguły\" - W ogóle program wyborczy partii Razem to jedna z najlepszych rzeczy, jakie w ostatnim czasie widziałem. Odleciałem na Planetę X jeszcze w trakcie czytania. Polecam, Piotyr Fronczeski: http://partiarazem.pl/program/.

Dodał: Patryk
2015-10-20 11:17:52

Tyle, ze tutaj zamiast jakiejś dyskusji pojawiaja się bezsensowne komentarze w stylu beka z ramiresa, beka z ivy, beka z bosingwy. raz, czy dwa to było spoko, ale teraz to juz nudzi./// jeszcze z innej beczki ciekaw jestem nowych Star Warsów... pójdę pierwszy raz, z wlasnej woli, do kina od... Zemsty Sithów :D

Dodał: kazikx
2015-10-20 02:57:48

Sprawdziłem temperaturę w Kijowie i jest OK, +10 stopni C i lekkie opady deszczu. Dobra pogoda do grania.

Dodał: kazikx
2015-10-20 02:32:02

Dyma, główna debata 2 kandydatek na premiera była dosyć nudna, ale wizerunkowo (kultura osobista, sposób zachowania, ubiór) Szydło zdecydowanie na plus. O niebo ciekawsza była dogrywka po debacie, gdy obie panie wyszły ze studia. Wokół Szydło młodzi entuzjaści, radość i życie; natomiast Kopacz szła jak grabarz na cmentarz.

Dodał: kazikx
2015-10-20 02:25:49

U Lisa akurat najlepszy był Wipler, a system rozwalił błyskotliwą ripostą pod adresem naczelnego hejtera PISu: \"Pan za miesiąc zostanie uchodźcą z tej telewizji, panie redaktorze\":)

Dodał: Dyma
2015-10-19 22:39:42

sorry za offtop - \"debata\" popis denna strasznie, ale potem program lisa mega - babka z razem rozjebała mózg. A swoją drogą program bardzo fajnie zrealizowany, szkoda, że to był wyjątek od reguły

Dodał: Umbro
2015-10-19 22:03:28

Kursy na ten mecz 2.90 - 3.30 - 2.63. Jeszcze dwa miesiące temu stawiałbym mieszkanie na x2.

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 22:00:57

Wlasnie przeczytalem ciekawa teorie eksperta z onetu. Twierdzi ze te newsy o lewym sam robert sobie pisze ha :D Ciekawe ciekawe bd sledzil uwaznie :D

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:56:51

Noo wlasnie musimy uzbroic sie w cierpliwosc :D tez czekam z niecierpliwoscia.

Dodał: Starkiller
2015-10-19 21:52:13

Kurcze to co będzie gotowal tez ciekawe, bo sam bym moze cos podpatrzyl, musze częściej wchodzić na Onet :/

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:51:55

Takie jak Ramires.

Dodał: Starkiller
2015-10-19 21:50:54

O ja i jakie nosi

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:45:39

Czekam az bd swieta pewnie bd co Robert gotuje z zona na Wigilie

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:44:33

Wlasnie teraz dodali nowy news o lewym Ramsey mowi ; poradzimy sobie z lewym; :p a na dole po raz 30 ile goli robert strzelil

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:42:18

Info z oneta tak ze :D ja z oneta to wiem nawet jakie bokserki lewy nosi tyle o nim tam pisza :D

Dodał: Starkiller
2015-10-19 21:40:03

Jak na Onecie to na pewno jakiś ekspert ;D a to nie bylo cos takiego ze jak jest liga slabsza to mnoży te bramki przez mniejszy współczynnik czy cos

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:35:38

A Nikolic z Legii jest drugi w klasyfikacji o zlotego buta. :D

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:33:02

Na onecie gosc pisze ;Barca niech sobie kupi prawego pomocnika np. Oscara z Chelsea; :p

Dodał: Starkiller
2015-10-19 21:29:47

Dajcie spokój z tym Ivanoviciem, przeciez to nie wyśmiewanie się, ani wbijanie szpilek, do wszystkiego trzeba miec dystans, ja tam bardzo szanuje ive ale fakt jest ze formę ma słabą i przeciez jak sie z niego pośmiejemy to nic się nie stanie, tak samo jak np ze slabej formy Chelsea ;) ja mam nadzieje ze juz niedlugo pani Kopacz nie będę musiał więcej oglądać, bo chyba nikt inny mnie nie denerwuje tak bardzo jak ta kobieta

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:26:41

A co bedzie jak zabraknie Ramiresa ?

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:23:54

Taki Donald tusk PO :D

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:22:26

Bosy tak to byl terminator :D

Dodał: przyboj9
2015-10-19 21:20:16

Mówię o tym najlepszym PO w historii klubu :P

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:19:45

Bosy sam wie jaki ciezki kawalek chleba jest na boku obrony :D

Dodał: przyboj9
2015-10-19 21:16:50

@blackmore Ktoś tu o Bosingwie zapomina :P

Dodał: Leonidas432
2015-10-19 21:15:00

Ja to z R7 sie smieje, ale z tym bronkiem to serio przesada. Nie potrafie, zbyt duzy szacunek mam do niego. Slabo gra, nie idzie mu, ale chlop naprawde duzo zrobil dla tego klubu. W poprzednim sezonie to byl cyborg, nie do zdarcia. Mam nadzieje, ze wroci do swojej dobrej gry. Zycze mu tego, bo to fajny gosc.

Dodał: booch
2015-10-19 21:05:10

Kuzwa tak jak po debacie Komor z Duda można było mieć mieszane uczucia tak Szydło zdeptała Kopaczowa .

Dodał: Kipisz
2015-10-19 20:14:26

przyboj9, efekt nowej miotły w wersji chelsea.pl :P salus95, nie mogę teraz tego \"ć\" zmienić :o, tag z poprzedniego newsa może się zapisał i zmienia tą \"literówkę\". blackmore, to tylko taki żarcik w tle. Oczywiście liczę, że Bronek wróci na właściwe tory, ale skoro tag kłuje w oczy to znika w moim kolejnym newsie.

Dodał: blackmore
2015-10-19 20:09:07

Słabe z tym Ivanoviciem. Może raz było nawet zabawne, pełniło formę ciekawostki, ale jak widzę, że już drugi raz się pojawia... Owszem, w ostatnim czasie się ośmieszał i prezentował formę amatora, ale... Dodatkowe wyśmiewanie i wbijanie szpilki jest równie słabe. Trzeba pamiętać, że to jeden z najlepszych prawych obrońców w historii klubu. Jeszcze w zeszłym sezonie Ivanović dał nam tak wiele... Ma słabszy okres. Jest to fatalnym zajściem, ale taka specyfika tego sportu, że głębokie kryzysy się zdarzają.

Dodał: salus95
2015-10-19 18:32:16

#CiężkoBezIvanovića

Dodał: przyboj9
2015-10-19 18:05:11

Co się dzieję jutro mecz a dzis już zapowiedź :D