Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Liverpool vs Chelsea w obiektywie

Wczorajszy występ przeciwko Liverpoolowi był jednym z najlepszych w obecnym sezonie. Podopieczni Jose Mourinho po raz kolejny zagrali szczelnie w defensywnie i wygrali na Anfield Road 2-0. Oficjalna strona klubu przypomina o tym zwycięstwie poprzez zdjęcia.

Anfield wypełnione po same brzegi, a miejscowi fani wiedzą, jak długa droga jeszcze do przebycia, by zdobyć mistrzostwo kraju po raz pierwszy od 1990 roku.

Liverpool zawsze na początku spotkania przejmował inicjatywę, ale między innymi Nemanja Matic i John Obi Mikel powtrzymywali graczy The Reds.

Wtedy, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, Demba Ba wykorzystał błąd Stevena Gerrarda i uderzył piłkę między nogami interweniującego Simona Mignoleta.

Zespół pobiegł z gratulacjami do strzelca bramki i cieszył się tuż przy zaskoczonych fanach z trybuny The Kop. John Obi Mikel wydaje się cieszyć chwilą.

Andre Schurrle, który wyglądał na niestrudzonego, wbiegł w obronę Liverpoolu i rajd zakończył dobrym strzałem obronionym przez Mignoleta.

Chelsea broniła się dzielnie przez całą drugą połowę i wyglądała groźnie w kontratakach. W doliczonym czasie gry - podobnie jak w pierwszej odsłonie - padł gol dla przyjezdnych. Fernando Torres wyłożył piłkę Willianowi, który ustalił wynik spotkania.

Strzelec gola Willian - na powyższym obrazku - częściowo zasłonięty i trzymany za włosy przez debiutanta Tomasa Kalasa - wraz z kolegami z drużyny celebruje drugą bramkę w meczu.

Kapitan Liverpoolu Steven Gerrard, winowajca utraty gola przez swoją drużynę, trzyma ręce na biodrach. Z kolei w tle można ujrzeć uradowanych Tomasa Kalasa i kibców Chelsea.

Jose Mourinho, którego taktyka kolejny raz okazała się skuteczna, zapewnia Chelsea komplet ligowych punktów w mechach z Liverpoolem po raz pierwszy od sezonu 2009/10.

Źródło : chelseafc.com

28.04.2014 | 17:16 | kicky