Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Cahill: Sprawdzian ostateczny

Gary Cahill ma nadzieję, że dobra postawa w obronie pozwoli Chelsea na wrócenie na właściwe tory po remisie z West Hamem i odniesienie dobrego rezultatu na Etihad w poniedziałek.


"W pierwszej połowie głównie bronili, jednak czasami atakowali, w drugiej natomiast po prostu zabrunkrowali się we własnej szesnatsce."


"Przyjeżdżałem tutaj z Boltonem wiedząc, że będzie ciężko. Oczywiście nie zagrasz dwójką czy trójką napastników i musisz bronić, ale to było coś zupełnie innego."


"To ryzykowne podejście. Uważam, iż w 9 z 10 przypadków nie osiągasz w ten sposób swojego celu. Nie inaczej powinno być tym razem zważywszy na ilość okazji jakie sobie stworzyliśmy i ilość oddanych strzałów, ale ewidentnie nie było nam to pisane."


"Patrzymy na ten rezultat jak na stratę dwóch oczek. Pracowaliśmy dobrze i innego dnia wykorzystalibyśmy jedną z szans i wygrali."

 

Z drugiej strony kolejne czyste konto oznacza, że w całym styczniu straciliśmy tylko jedną bramkę. Manchester City z kolei pokonuje bramkarzy rywali dla zabawy. Nie stracił jeszcze choćby punktu u siebie w obecnych rozgrywkach, będziemy więc musieli zagrać kolejne solidne zawody w obronie chcąc myśleć o wyjechaniu z północy z tarczą.

 

"Musimy postarać się w poniedziałek o korzystny wynik, zdajemy sobie jednak sprawę z tego jak trudne będzie to zadanie. Po raz kolejny strzelili pięć bramek [Tottenhamowi], strzelają jak na zawołanie, będzie to więc dla nas trudny sprawdzian."


"Zdołaliśmy osiągnąć dobry wynik w meczu z nimi na Stamford Bridge, ale teraz czeka nas wyjazd - ten stadion nikomu w tym sezonie nie kojarzy się dobrze."


"W defensywie radzimy sobie dobrze, nie tracimy zbyt wielu bramek. Poniedziałek będzie sprawdzianem ostatecznym, ale mam nadzieję na korzystny rezultat."

 

Spytany o płaszczyzny, na których owe spotkanie będzie można wygrać bądź przegrać Cahill, który wychodził w pierwszym składzie w siedmiu ostatnich spotkaniach, uważa, że to siła ofensywna zadecyduje.

 

"Spodziewam się szachów, tak jak na Old Trafford, gdzie pilnowaliśmy wyniku z tyłu i staraliśmy się wykorzystać szansę kiedy dana się nadarzy. Miejmy nadzieję, że nasi ofensywni zawodnicy będą potrafili stworzyć coś co przyniesie nam bramkę."


"W szeregach Man City nie brakuje fizyczności, ale jest również finezja. Sądzę, iż bardzo ważne będzie zachowanie koncentracji, natomiast o wyniku będzie mógł zadecydować przebłysk geniuszu indywidualnego któregoś z zawodników."


"Dzięki piłkarzom jakich mamy, którzy są w stanie pojechać wszędzie i zapewnić nam dobry wynik, jestem pewien, że będzie to świetne widowisko dla wszystkich nautralnych widzów."

 

W kontekście walki o tytuł poniedziałek jest świetną okazją do pokazania rywalom na co nas stać.

 

"Arsenal i Man City nie tracą za wielu punktów. Wszystko będzie wahało się do końca. Mecz z WHU był rozczarowujący, nie zmienia to jednak faktu, że ostatnio gramy dobrze. Do sprawy można podchodzić tylko na zasadzie mecz po meczu, po poniedziałku znów cały obraz się zmieni - miejmy nadzieję, że nam będzie bardziej się podobał."

Źródło : chelseafc.com

31.01.2014 | 12:19 | Kuba
0 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, West Ham, Cahill, Man City, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Brak komentarzy, bądź pierwszy !