Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Mourinho: Lepsi przegrali

Jose Mourinho stwierdził, że piątkowy mecz o Superpuchar Europy przegrała drużyna lepsza, a także poddał w wątpliwość słuszność decyzji o wyrzuceniu z boiska Ramiresa.

Pudło Romelu Lukaku w konkursie jedenastek spowodowało, że to Bayern zdobył trofeum zamiast Chelsea, pomimo tego, że to angielska drużyna dwukrotnie obejmowała prowadzenie za sprawą Fernando Torresa i Edena Hazarda.

Chelsea na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry została pozbawiona jednego zawodnika po tym, jak drugą żółtą kartkę, za faul na Mario Götze, otrzymał Ramires. Mourinho nie miał wątpliwości kto był w tym meczu lepszy.

"Oni mają puchar, jednak to lepsza drużyna przegrała."

"Dla mnie, byliśmy dużo lepszym zespołem, ponieważ oni mieli 15 minut w drugiej połowie, kiedy dominowali, jednak my zawsze mieliśmy mecz pod kontrolą."

"Nawet w dziesięciu, drużyna zagrała fantastycznie i to oczywiste, że lepsi przegrali."

Ponadto, Mourinho dał wyraz swojemu niezadowoleniu z powodu wyrzucenia Ramiresa z boiska. Zapytany o to, czy sędzia miał rację, menedżer Chelsea odpowiedział: "Nie sądzę. Może telewizja pokaże co innego, może macie inne zdanie albo ekspert sędziowski tak powie."

"Myślę, że jest ważna zasada w grze, którą jest pasja i arbiter musi mieć tę pasję do gry."

"Mecz jedenastu na jedenastu byłby dużo lepszy. To nie była sytuacja, w której Ramires skrzywdził przeciwnika, to nie była sytuacja, w której przeciwnik miał groźny kontratak, to nie był sytuacja by pokazać drugą żółtą kartkę."

"To moja historia z UEFA od długiego, długiego czasu. Wolę o tym nie mówić."

"Zostanę po prostu przy swoim twierdzeniu, że lepsza drużyna przegrała, to wystarczy."

Źródło : SkySports

31.08.2013 | 13:50 | FParchanowicz
5 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, Mourinho, superpuchar, Ramires,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: salus95
2013-09-02 17:29:51

XxBartek16xX jak tak czytam co piszesz i w jaki sposób to piszesz, mam tylko jedno do napisania - wracaj na Chelsealive ;o

Dodał: XxBartek16xX
2013-08-31 20:42:57

Noo nic no ale tez pochwalenie dla chelsea lepiej grali wieze ze chlopaki dadzom rade w lidze mistrzow no ale stracili puchar europy:( wiezylem ze chelsea da rade no ale spx Loge misztrzow wygrali z bayernem a teraz przegrali no alr to nic zapowiada sie niezla forma chelsea o by tak dalej chlopaki :)

Dodał: Dyma
2013-08-31 17:32:25

Dobra skończyłem oglądać powtórkę spotkania, na trzeźwo, na spokojnie i bez emocji mogłem poprzyglądać się zawodnikom, ustawieniu itp. Zacznę od tego, że w porównaniu do moich wczorajszych odczuć wypadliśmy dużo słabiej bo dzisiaj moja ocena jest po prostu obiektywna i nie przyćmiona emocjami, alkoholem, towarzystwem znajomych. Najpierw o ogólnym wrażeniu to pierwsze 45min jak najbardziej w porządku. Strzeliliśmy ładną bramkę, mądrze sie broniliśmy, Bayern w zasadzie nic nie mógł zrobić. Najbardziej boli mnie okres 45-70, kiedy to broniliśmy sie bardziej niż w 10 w 1 połowie dogrywki. Oczywiście można rozpaczać, że tak niewiele zabrakło do wygranej, że było kilka dodatkowych okazji, ale powiedzmy sobie szczerze i obiektywnie - Bayern był dużo lepszy i w pełni zasłużył na zwycięstwo. Teraz pytanie tylko czy to jest powód do wstydu? Bo jakby nie patrzeć graliśmy z drużyn, która 3miesiące temu była doskonała, a my jesteśmy dopiero na początku drogi, no może już za pierwszym zakrętem ;p Teraz pora na zawodników: Cech - jak zawsze super, wczoraj wręcz idealnie, poza bramką na 1-1, gdzie według mnie powinien to wybronić; no i te wykopy...W skali 1-10: 9. Para Cahil-Luiz: w zasadzie nie ma o czym mówić, po prostu perfekcyjnie (ah te wślizgi Anglika i odbiory,wyprzedzenia Brazylijczyka) - 10. Cole w zasadzie poprawnie, ale Robben jakoś specjalnie nie błyszczał. Słabo z przodu, a praktycznie wcale. Przy niewiele większych nakładach mógłby wypaść dużo lepiej. Ogólnie 7. Bronek - jak to Bronek zawsze waleczny itp, jednak nie potrafi on grać przeciwko piłkarzom wybitnym - pokazał to wczoraj i w meczu z Realem. Zamiast niego powinien wyjść Cesar, który jest szybszy i zwinniejszy i pokazał, że potrafi sobie radzić z najlepszymi (a taki jest podobno Bale). Bronek ocena 6,5. Wcześniej pisałem, że skupiłem się, oglądając powtórkę, głównie na parze Rami-Lampard. Para ta wypadła karygodnie, wszystkie strzały były z ich strefy, Hazard i Schurle biegali za ich zawodnikami, w ogóle w ich strefie każdy odbierał piłkę tylko nie oni, w zasadzie byli wszedzie tylko nie na swoich pozycjach, robili wszystko tylko nie to co do nich należy. Jak pisał gdzieś dzigawa, wielu innych, w tym ja trąbie o tym od 2 lat - nie będziemy nigdy grali efektownie, nie będziemy prowadzić gry, nie będziemy mieli skutecznego napastnika, dopóki nie będziemy mieć prawdziwych środkowych pomocników. Co z tego, że mamy wirtuozów z przodu, jak są oni odcięci od podań, muszą cofać sie na własną połowę. CO z tego, że mamy super defensorów, jeszcze lepszego bramkarza, jak jest wolna strefa dla rywala przed polem karnym. Ogólnie Ramires lepiej wypadł w 1 połowie, w 2 Lampard miał kilka podań. Oceny Ramires 2, Lampard 2,5-3. Hazard był tym, który jest różnica w lepszych klubach. Dawał jakość, pomimo to uważam, że mógł zagrać lepiej, ale może i zmęczenie zrobiło swoje. Ocena 7, ale spokojnie mógł zagrać na 8,5-9. Po drugiej stronie Niemiec harował strasznie, na poczatku było to widać bo troche graliśmy z przodu, potem już był mniej widoczny, ale ciągle dużo pracował i odbierał piłki, na 6,5 na pewno zasłużył, może nawet 7, na pewno będzie z niego pożytek. Oscar - największy wygrany tego meczu, już nie odbijał sie od obrońców, często faulowany, dobre zagrania, masa odbiorów. W zasadzie tylko ta setka jest skazą, ale ze względu na wiek, brak okrzesania, można jakoś mu to zapomnieć. Byłoby 9, jest 8. Torres - widziałem w komentarzach krytykę pod jego adresem. Serio obejrzyjcie jeszcze raz mecz. To był typowy klasowy napastnik. Strzelił bramkę - piękną bramkę, a w brew pozorom nie był to łatwy strzał. Z tego jest rozliczany i wywiązał sie znakomicie. Miał jeszcze 2 sytuacje i w nich również zagroził bramce Neuera. Wygrywał większość pojedynków z obrońcami w okolicach pola karnego. Miał bardzo mało piłek i okazji, ale większość z nich była na jego korzyść. Ocena 7,5. Co do rezerwy to napisze tylko o Mikelu, który mnie rozczarował. Nie dał nic spokoju. Wiadomo wszedł na szybko, gra w 10, ale więcej si po nim spodziewałem. Wydaje sie to być początkiem jego końca na SB. Ogólnie Bayern mógł spokojnie mecz wygrać przed karnymi, nawet dogrywka. Mieli całą masę strzałów obok słupka, które jeszcze 3 meisiace temu by na pewno wleciały. Nie zagrali nic rewelacyjnego i dlatego szkoda, e nie podjęliśmy rękawicy bo to my mogliśmy ich cisnąć bo ta ich obrona była super przeciętna. A jeszcze w kwestii Lamparda - chyba każdy zauważył, że ma lata, nie może grać tyle i wywiązywać sie z obowiązków z jakich powinien pomocnik. Dlatego cała Chelsea gra trochę pod niego, jego gra wygląda nie najgorzej. Tylko pytanie - czy klub ma się dopasować do zawodnika-emeryta, czy zawodnik do klubu. Bo jak zawodnik nie daje rady to idzie na ławkę, na której siedzi 2 zawodników, którzy pokazali sie ze świetnej strony w presezonie, a nie dostali teraz nawet szansy na grę i męczymy sie z 2jk pomocników, którzy mogliby na dobrą sprawę pełnić wiele ról, ale na pewno nie te, których wymaga ich obecna pozycja...

Dodał: marm
2013-08-31 14:31:58

Przegraliśmy po indywidualnych błędach poszczególnych zawodników, ale jako zespół zaprezentowaliśmy się nieźle. Też, po wytrzeźwieniu, jestem dumny z tej drużyny. Widać, że chłopaków czeka jeszcze sporo pracy, ale widać pomysł na grę. Niektóre wczorajsze kontry przypominały już te z najlepszych czasów. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Dodał: Luke_19
2013-08-31 14:26:13

Tego mi brakowało, Mou broni drużyny i nie boi się nic powiedzieć w mediach - ile to razy Ferguson trollował na konferencjach - grali padaczkę a gadał ile to do przerwy mogli nie prowadzić - takie komentarze pomagają drużynie - nie istotne czy Mou ma racje czy nie ważne żeby piłkarze byli świadomi swojej wartości. Mimo tego co pisałem wczoraj pod wpływem emocji jestem dumny z tego co zagraliśmy z Bayernem - graliśmy całą dogrywkę w 10 wtedy kiedy najbardziej widać ubytek sił a mimo to strzeliliśmy gola na 1-2 i Bayern rozpaczliwie atakując strzelił dopiero w doliczonym czasie gry. Teraz trzeba skupić się na lidze i na tym aby jak najszybciej zapewnić sobie wyjście z grupy LM.