Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Chalobah z nowym kontraktem

Nathaniel Chalobah związał swoją przyszłość z Chelsea podpisująć nowy, 5-letni kontrakt.


18-latek, który jest jednym z największych talentów w angielskim futbolu, jest wychowankiem akademii Chelsea i pomimo, że nie zadebiutował jeszcze w barwach The Blues w oficjalnym meczu, to był częścią zespołu w przedsezonowych przygotowaniach w Azji, dzięki swojemu imponującemu sezonowi w barwach Watfordu.

 

Podpisując nową umowę, Chalobah przyznał: "To dla mnie wielkie wyróżnienie, że Chelsea zaoferowała mi tak długi kontrakt. To doda mi dużo pewności siebie."


"Myślę, że bardzo się rozwinąłem jako piłkarz, ale wciąż muszę pracować, żeby być jeszcze lepszym i wywalczyć sobie miejsce w drużynie i jak tylko rozstrzygnie się kwestia mojej przyszłości, będę mógł się na tym skupić."


"Gra w Watford była wspaniałym doświadczeniem, nauczyłem się grać przy pełnych trybunach w każdym meczu, a także wielu innych rzeczy, które ciężko byłoby wymienić. Również każda sesja treningowa pod okiem Jose Mourinho, razem z zawodnikami pierwszego składu, była czymś wyjątkowym. Bardzo się nimi cieszyłem."


"Chcialbym podziękować wszystkim trenerom, którzy do tej pory pomagali mi podczas mojego pobytu w Chelsea."


Jose Mourinho dodał: "On jest świetnym zawodnikiem i bardzo podoba mi się jego gra. Niezwykle mi imponuje. To z pewnością prawdziwy zawodnik Chelsea."


Chalobah, który może grać zarówno na środku obrony, jak i w pomocy, był kapitanem w składzie juniorskim Chelsea, a także w rezerwach, zdobywając FA Youth Cup w 2012 roku. O jego talencie może świadczyć również to, że debiut w reprezentacji Anglii U-17 zaliczył już w wieku 14 lat, a rok później zdobył w tą drużyną Mistrzostwo Europy. Później został kapitanem w reprezentacji U-17, U-19, a obecnie jest członkiem składu U-21, z którym grał w Mistrzostwach Starego Kontynentu w Izraelu tego lata.

 

W lutym został wybrany najlepszym młodym angielskim piłkarzem roku w wyborach organizowanych przez FA.

 

W ostatnim sezonie, grając w Championship, Chalobah wystąpił w 42 meczach dla Watford, któremu pomógł dojść aż do finałowej fazy play-off na Wembley o awans do Premier League. Został również uznany najlepszym młodym piłkarzem zaplecza Premiership.

 

Latem grał dla pierwszej drużyny Chelsea w Tajlandii, Malezji i Indonezji.

Źródło : chelseafc.com

31.08.2013 | 0:35 | marm
2 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, Chalobah, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Apokaliptus
2013-08-31 12:44:29

Też tak uważam...naturalny następca JT...myślę że jeszcze 2 sezony na wypożyczeniu w PL i może śmiało uderzać do pierwszego składu...ale musi to być klub w miarę dobry (Fulham,WBA,West Ham)

Dodał: Thimesh
2013-08-31 01:03:32

Bardzo dobrze. To jest przyszłość naszej drużyny. Każdy wychowanek na światowym poziomie, mogący grać w przyszłości w pierwszym składzie, jest na wagę złota. Powinien wejść w pierwszą jedenastkę idealnie około momentu zakończenia kariery przez JT.