Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Torres: Jesteśmy przygotowani na ciężką walkę

Fernando Torres chwali postawę drużyny w drugiej połowie po wygranym meczu z Basel.

The Blues schodzili do szatni chwilę po bramce straconej w doliczonym czasie. Cztery minuty po wznowieniu gry Torres wyrównał na 1:1 zdobywając swoją dwudziestą bramkę w tym sezonie.

Niebiescy znokautowali Basel w ciągu pierwszch dziesięciu minut drugiej połowy. Swoje trafienia dołożyli Victor Moses i David Luiz, wygrywając cały dwumecz 5-2.

Jestem zadowolony ze swojego występu i zdobytej bramki. Przede wszystkim cieszy mnie to, jak zaprezentowała się cała drużyna. Podnieśliśmy się po straconym golu. W pierwszej połowie nie graliśmy na miarę swoich możliwości ale po przerwie wszystko poszło zgodnie z założeniami.

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów chcieliśmy zagrać w kolejnym europejskim finale. Pokazaliśmy wszystkim, że traktujemy te rozgrywki poważnie i jesteśmy gotowi walczyć o swoje.

To ważne dla klubu, ponieważ możemy zdobyć dwa europejskie puchary z rzędu. Jesteśmy w finale, więc sukces jest na wyciągnięcie ręki.

Hiszpański napastnik, który zanotował pięć trafień w Lidze Europy jest zachwycony możliwością zagrania w kolejnym finale. Przestrzega jednak drużynę przed Benfiką, która w półfinale wyrzuciła Fenerbahce.

Miejmy nadzieję, że to kolejny finał, po którym wzniesiemy w górę puchar. Benfika to mocna drużyna. Znamy ich dobrze. Zmierzyliśmy się w zeszłym roku w ćwierfinale Ligi Mistrzów. W obu meczach byliśmy lepsi.

Torres uważa, że bramka Davida Luiza była szczególnej urody i była idealnym zapieczętowaniem awansu.

David zagrał fenomenalnie w obu spotkaniach z Basel. Strzelił w obu meczach dwie bardzo ważne bramki.

Uważam, że to dobrze dla niego, że pokazuje swoje umiejętności zarówno jako obrońca i pomocnik.

Po zapewnieniu sobie miejsca w finale, Fernando uważa, że drużyna musi teraz skupić się na dwóch ważnych spotkaniach w Premier League - z Manchesterem United i Tottenhamem.

Gdzieś w naszych głowach myślimy o nadchodzącym finale, jednak teraz najważniejsze jest zapewnienie sobie awansu do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Źródło : chelseafc.com

03.05.2013 | 14:38 | Kisiel