Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Harris: Piłka w ogródku Man U

Legenda Chelsea, Ron Harris jest przekonany, że w niedzielę cała presja będzie ciążyła na Manchesterze United. Podopieczni Carlo Ancelottiego jadą na północ po wygraną, która dałaby im prowadzenie w tabeli - coś, co jeszcze dwa miesiące temu wydawało się nierealne.


1. marca Chelsea traciła do Czerwonych Diabłów 15 punktów i przegrywała 0:1, jednak zdołała wygrać to spotkanie i zaczęła stopniowo odrabiać stratę. Obecnie wynosi ona 3 'oczka'.

 

Harris, który rozegrał najwięcej spotkań dla Chelsea w historii, powiedział: "Presja ciąży na Man U. Widziałem w telewizji kilka ich spotkań, nie grają nadzwyczaj dobrze. Przez 9 czy 10 ostatnich spotkań Chelsea nadrobiła różnicę."

 

Mistrz kraju wydaje się mieć trudniejszy terminarz niż ekipa Fergusona, jednak popularny Siekacz [z ang. 'Chopper' - red.] jest przekonany, iż jeśli Chelsea wygra na Old Trafford to zwycięży również w pozostałych dwóch starciach.

 

"W zeszłym sezonie musieli pokonać Wigan, doświadczyli już więc takiej sytuacji. Jeśli w niedzielę odniosą pożądany rezultat to później mają Newcastle u siebie - wydaje się, że wygrają. Później pojadą na Everton, który jest swego rodzaju straszakiem Chelsea w ostatnich latach, ale mieliby świadomość tego co muszą zrobić."

 

Ferguson zapowiedział już, że na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Shalke da odpocząc kilku kluczowym zawodnikom przed niedzielą. Harris skomentował to następująco: "Nie wydaje mi się żeby się przerazili, ale na pewno muszą być zmartwieni. Man U ograło nas w Champions League, ale zawsze powtarzam, że futbol pucharowy jest kompletnie inny od ligowego, ten czynnik więc odpada. Sądzę, że będą bardziej zmartwieni niż Chelsea."

 

Harris zasugerował również, że obecna kadra United nie jest tak silna jak w poprzednich latach: "Gdyby spytać pierwszego lepszego kibica Man U o 10-15 ostatnich sezonów i poprosić o porównanie drużyny obecniej z tymi sprzed lat to odparłby, że te wcześniejsze były lepsze."

 

Po naszym ostatnim spotkaniu szkocki menadżer United zasugerował, że złe decyzje sędziowskie wynikają ze zmowy mającej na celu pomoc Chelsea w obronie tytułu. Harris, który był obecny na tym meczu, słusznie wytknął Fergusonowi wybiórczą pamięć. Rzekł: "Może potrzebna jest odrobina szczęścia. Może Chelsea powinna dostać rzut karny w Lidze Mistrzów kiedy w polu karnym powalono na murawę Ramiresa. Menadżerowie nigdy jednak nie pamiętają o takich rzeczach."

 

Największym bólem głowy Ancelottiego przed spotkaniem jest decyzja o tym czy od pierwszej minuty wystawić Drogbę i Torresa. Co o tym sądzi nasz były defensor? "Nie wydaje mi się żeby grając razem występowali tak źle, nie sądzę by nie mogli grać razem. Dobrzy piłkarze mogą grać wszędzie. Moim zdaniem Carlo Ancelotti zagra właśnie nimi."

 

Bez względu na to czy Chelsea obroni tytuł wywalczony przed rokiem zespół już pokazał charakter dzielnie ścigając rywala. 

 

"W drużynie jest kilku starszych stażem graczy, którzy zapewne wzięli byka za rogi. Czasem, gdy nie wszystko idzie najlepiej, menadżer wygłosi małą mowę przed czy po treningu. Może coś sobie wyjaśnili. Przez ostatnich kilka lat nie doświadczyli chyba serii, w której zdobyliby tylko 6 na 20 możliwych punktów. Należy więc poklepać zawodników, menadżera i cały sztab po plecach za to, że są na takiej pozycji, iż staną przed wielką okazją - jeśli wygrają w niedzielę - na zdobycie tytułu."

Źródło : teamtalk.com

04.05.2011 | 17:27 | Kuba
4 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, Man U, Harris, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Ramirez do 1
2011-05-05 17:59:15

Baca jeszcze 2-4 lat i już taka dobra na pewno nie będzie.

Dodał: patrykk_994
2011-05-04 20:02:21

Luke ja to już przestałem wierzyć w wyjątkowość LM patrząc jak Barca pnie się do finału... Więc ten puchar Romek zdobędzie tylko gdy przejmie barce:)

Dodał: Luke_19
2011-05-04 18:16:31

Radeq > i myślę że właśnie w tym powinniśmy szukać motywacji żeby pokazać tym drużynom o jaki puchar nam na prawdę chodzi, nie wiem jak dla was ale dla mnie daniem głównym jest zawsze mistrzostwo kraju a LM FA Cup czy CC to tylko przystawki i choć są w stanie zadowolić kibica i pięknie wyglądają w gablocie to nie są w stanie zastąpić tego co najważniejsze - bycia najlepszym w całym sezonie a nie w poszczególnych meczach, który może się udać lub nie

Dodał: Radeq
2011-05-04 18:02:49

Żeby obronić tytuł będziemy musieli pokonać drużyny, które wyeliminowały nas z wszystkich pucharowych rozgrywek. Newcastle wyeliminowało nas z Carling Cup, Everton z FA Cup i MU z LM.