Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Składy: Chelsea-Manchester United

John Terry i Lampard zasiadają na ławce. Do składu wraca Demba Ba w miejsce Torresa. W Manchesterze natomiast brak Rooney'a za to w podstawowym składzie wystąpi nasz ,,kat" Chicharito.

 

Chelsea: Petr Čech(C), Azpilicueta, Ivanovic, David Luiz, Cole; Mikel, Ramires; Eden Hazard, Juan Mata, Oscar; Ba
Ławka rezerwowych: Turnbull, John Terry, Benayoun, Bertrand, Victor Moses, Lampard, Fernando Torres

 

Manchester United: De Gea, Jones, Smalling, Ferdinand, Evra, Valencia, Cleverley, Carrick, Nani, Hernandez, Welbeck
Ławka rezerwowych: Lindegaard, Giggs, Young, Van Persie, Powell, Kagawa, Vermijl

Źródło : chelseafc.com

01.04.2013 | 13:02 | Fantom
570 komentarzy
Szukaj według tagów:
składy, Chelsea, FA Cup, united, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Przemo77
2013-04-05 20:06:37

Sam pewnie widziałeś podstawową maturę z matematyki i nie powiesz mi, że jest trudna. Niech robi ze swoim życiem co chce, mało mnie to interesuje, tylko strasznie irytuje mnie fakt, że twierdzi, iż ta podstawowa matura jest trudna i uważa to zwyczajnie za fakt, że to przez TRUDNĄ - jak sam to napisał - maturę z matematyki nie może iść na studia. No poważnie, łatwiejszej się już chyba zrobić nie dało.

Dodał: kazikx
2013-04-05 17:43:54

Rację ma booch, że poziom edukacji znacznie się pogorszył. Myślę, że dzisiejszy poziom licencjatu odpowiada dawnej starej maturze. Ale i to nie jest pewne, bo na wielu kierunkach bardzo łatwo jest \"zrobić\" licencjat. Nawet najlepsze uczelnie polskie takie jak UJ i UW odwalają straszną chałę tworząc nowe kierunki studiów w nieskończoność. Wynika to stąd, że w PL obowiązuje zasada, że pieniądz idzie za studentem. Nikt nie będzie dbał o prestiż i poziom, gdy uczelnia jest zadłużona po uszy.

Dodał: kazikx
2013-04-05 17:39:34

Mam dwóch znajomych matematyków, którzy są profesorami na uniwersytetach i obaj interesują się sztuką, filozofią, muzyką i literaturą. Sami są artystami w swej dziedzinie... Pamiętam też jak w LO rywalizowaliśmy z klasą humanistyczną i często nauczycielka z polskiego powtarzała, że jesteśmy lepsi z polskiego od humanistów:) Zazwyczaj (ale nie zawsze) jest tak, że ludzie uzdolnieni matematycznie nie mają problemów z przedmiotami humanistycznymi, natomiast często humaniści mają problemy z matematyką i w ogóle przedmiotami ścisłymi. Przedmioty ścisłe są więc same w sobie trudniejsze od humanistycznych.

Dodał: kazikx
2013-04-05 17:28:49

Przemo77, tu nawet nie chodzi o to, by się wszystkim zajmować, tylko tym, co jest najważniejsze w systemie edukacji. Takie WDŻ czy WOS można wyrzucić w diabły, ale nigdy matematyki i języka polskiego.

Dodał: kazikx
2013-04-05 17:26:31

Czyli z tego wynika, że OBIEKTYWNIE poziom matury podstawowej z matmy jest łatwy, natomiast dla tessa SUBIEKTYWNIE jest trudny.

Dodał: Przemo77
2013-04-05 08:37:07

Ja nie sądzę, żeby trzeba było się wszystkim interesować i czerpać z tego przyjemność, ale ta elementarna wiedza jest najzwyczajniej w świecie niezbędna. Zrozumiałbym tłumaczenia, że jest się wyjątkowo słabym z jakiegoś przedmiotu - w porządku, zdarza się, ale żeby nazywać poziom matury podstawowej trudnym i nic innego nie przyjmować do wiadomości to już jest dziwne.

Dodał: kazikx
2013-04-05 00:26:03

Wtrącę się między wódkę a zakąskę. W liceum wybrałem klasę matematyczno-fizyczną i podobnie jak booch, zdawałem starą maturę, na dodatek poszerzoną z matematyki, która wtedy była naprawdę bardzo trudna. Brałem udział w olimpiadach matematycznych, chociaż ani razu nie wyszedłem poza poziom olimpiady wojewódzkiej:) Byłem więc z matmy lepszy od przeciętnej w LO, ale nie jakimś orłem. Studia wybrałem humanistyczne i przez ładnych parę lat nie miałem w ogóle do czynienia z matematyką. Od jakiegoś czasu ze względów zawodowych, jako tłumacz wróciłem do matematyki i mam z tego dużą frajdę. \"Powiem tak\" (jak Kołtoń Kołtun): uważam, że w naszym systemie edukacji najważniejszymi przedmiotami w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum są i powinien być język polski i matematyka - są to zajęcia fundamentalne, które u samego rdzenia kształtują kulturową osobowość ucznia. Sądzę, że brak zamiłowania do lektury literatury pięknej jest takim samym defektem edukacyjnym jak nieumiejętność rozwiązywania co najmniej prostych równań matematycznych. Nie postponowałbym jednak tessa248 - niepotrzebnie Przemo77, czy booch zniechęcacie go. Ja go rozumiem i współczuję mu. I przy okazji zachęcam go by się nie poddawał. Doceniam też jego determinację w staraniu się o poprawienie wyniku z matmy. Jego problem sprowadza się bądź do złych nauczycieli matematyki bądź do faktycznego braku zdolności matematycznych (niewielka część społeczeństwa tak ma, niestety). Ale kiedy już przebrnie szczęśliwie maturę z matematyki, wtedy zrealizuje się w zawodzie tłumacza. Ja to dobrze rozumiem i w życiu nie nazwałbym go \"idiotą\". Tess ma rację, że poniekąd wszyscy jesteśmy idiotami. Ogrom wiedzy współczesnej przytłacza nas do tego stopnia, że jesteśmy zmuszeni specjalizować się, ale każda specjalizacja zakłada wykluczenie innych specjalizacji nie mówiąc już o innych gałęziach nauk. O ile jednak tess ma rację, o tyle można go uznać jako w pewnym stopniu osobnika duchowo nieszczęśliwego, tzn. pozbawionego wiedzy matematycznej, doświadczenia jej piękna i pożytku z niej płynącego (nie licząc kalkulatora). I w tym sensie mogę uznać go za wspomnianego nieszczęśliwego, ale bynajmniej nie dlatego, że nie potrafi zdać matury. Doceńcie to, że zwierza się ze swych kłopotów przed Wami (kibicom Chelsea) i nie czyni tego po to, by usłyszeć, że jest \"idiotą\". Nie jest. Ale tak samo, jeśli ktoś jest inżynierem, a nie czyta literatury pięknej, poezji, czy nie chodzi na koncerty dobrej muzyki, to również czegoś mu brak. Da się bez tego żyć, oczywiście, jak bez wielu innych rzeczy, ale jednak czegoś brakuje. Dobrze jest wtedy, gdy jest pełnia.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 22:15:55

\" Ja wyrażam swoje poglądy jakie by nie były nie moja wina, że niektórzy nie potrafią po prostu wyrazić swoje poglądy a jedynie krytykować moje i cały czas jakieś śmieszne wywody robić.\" Nie widzisz w tym zdaniu błędów? Nie tylko błędy ortograficzne są błędami. GDZIE TA KRYTYKA? Podejmuję dyskusje obejmując przeciwne stanowisko do twojego i wytaczając kontrargumenty, jakiej ty dyskusji ode mnie oczekujesz? Nie masz się do mnie o co przyczepić jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, nie sposób znać odpowiedzi? Nie sposób wiedzieć jaka jest maksymalna prędkość na drodze ekspresowej, czy co zrobić podczas wypadku? Rzeczywiście no, nie da się. Nie mam pojęcia co tam jest trudnego, skoro powtarzam, 30% jesteś w stanie uzyskać z pytań zamkniętych, które były piekielnie proste, dokładając 3 banalne zadania otwarte o pierwiastku wielomianu 3 stopnia, nierówności i symetralnej odcinka nawet przy kilku pomyłkach w zamkniętych jesteś w stanie bez problemu zdać. Czego ty ode mnie oczekujesz? Że wczuję się w twoją niezwykle ciężką sytuację, przecież jak tu obliczyć pierwiastek wielomianu, czego ci chorzy ludzie od ciebie oczekują? Zadania z figurami rzeczywiście arcytrudne. Nie jestem zarozumiały, też nie wiem skąd to sobie wytrzasnąłeś. To teraz ty musisz uciekać się do prostackich inwektyw w moim kierunku, to świadczy bardzo dobrze o twojej kulturze. Nie wiem jak ty mnie rozszyfrowałeś, tak, jestem chory psychicznie i nic nie umiem, mam małego penisa i nie mam życia towarzyskiego, dlatego uważam, że 30% to jest banał, odpuść już sobie te żałosne teksty. Jakiej ty matury z matematyki chciałeś? Narysuj 10 grzybków i je pokoloruj? Czy może żeby do zdania 10% wystarczyło, co? Z czym sam bym nie dał rady, z wymyśleniem argumentów? Daj spokój w każdym kolejnym komentarzu zostajesz wypunktowany i szybko zapominasz o tych kwestiach w których nie masz już nic więcej do powiedzenia. Ci co nie zdali z polskiego dla mnie też są głupi. W lepszych szkołach matury zdane są przez ponad 90% uczniów. Jakie prostackie zachowanie prezentuje? Przynajmniej w odróżnieniu od ciebie potrafię dyskutować bez używania inwektyw, popieram swoja argumenty, a nie wysysam je sobie z palca i każdy wątek kontynuuję, bo nadal nie widzę czemu nie jestem elokwentny i mało inteligentny, jak i czemu pewnie jestem beznadziejny z angielskiego. Czekam na odpowiedź, bo temat nie został wyczerpany i nie po to się tyle produkuję. Jesteś przykry, poważnie.

Dodał: tess248
2013-04-04 21:43:43

Sory za trzeciego posta, masz teraz powód do kolejnego argumentu, w sumie sam byś nie dał rady, ale tak w ogóle to nie zamierzam dalej uczestniczyć w tej rozmowie bo to bezcelowe, ludzie i ta swoje będą wiedzieć. Zdaję sobie sprawę, że matura na 30% to nie jest arcytrudny poziom ale też nie najłatwiejszy. Takie prawdopodobieństwo np. jest trudne i to fakt. A to tylko jedna z rzeczy. Einsteinem nie jestem ale definitywnie jest ponad takim prostackim zachowaniem jak prezentuje np. przemo bo zostałem dobrze wychowany. To, że dla mnie załamanie światła to prosty temat nie znaczy, ze i dla innych by był. To tylko przykład. To by było na tyle.

Dodał: tess248
2013-04-04 21:38:39

Nie chcę nikogo urazić ale jakim trzeba być idiotą żeby nie rozumieć, że komuś matma może sprawić problem. Równie dobrze ja mógłbym mówić, że idiotami są ci, którzy Polskiego nie zdali, bo przecież ja zdałem bez wysiłku. Bo przecież to nasz język. Takie teorię to pierwsze objawy choroby psychicznej albo zarozumiałości zakompleksionej osoby, która stara się sprawiać wrażenie wybitnie inteligentnej i pewnie co gorsza żyć z takim przekonaniem.

Dodał: tess248
2013-04-04 21:33:05

Moje wypowiedzi mają błędy? wskaż gdzie. Nie przypominam sobie aby błędy popełniał. Ty za to nie podejmujesz dyskusji tylko od razu krytykujesz i cały czas mielisz to samo. Nie czytasz ze zrozumieniem, nie czytasz ze zrozumieniem itd. Nie martw się nie nabawię się kompleksów. Kto tu nie czyta ze zrozumieniem. Wyraźnie pisałem, że skoro masz 34 pytania spośród 1000 to nie sposób znać odpowiedź na wszystkie. Jeśli ty uważasz, że można to proszę potwierdź to i idź zdać prawo jazdy. Ah i jeszcze twoje ulubione, że \"uogólniam\", nie daje konkretnych przykładów. Nasza dyskusja nt. matury nie potrzebuje chyba przykładów ale ok, napiszę ci co w moim mniemaniu jest ŁATWĄ maturą. Na próbnej miałem 44%, z zadań otwartych były 3 czy 4 z rozwiązywaniem równań i nierówności, które zrobiłem bo są łatwe, były też logarytmy typu ile wynosi logarytm 3go stopnia z liczby 27 co również jest łatwe, były te łatwiejsze ciągi i pare innych łatwiejszych zadań jak te z uczniami w klasie gdzie nawet liczyć nie trzeba. Nie było zbyt wiele zadań z prawdopodobieństwa i innych co trudniejszych rzeczy. To jest wdł. Mnie łatwa matura. A nie jakieś zadania z figurami gdzie trzeba całą stronę zapisać żeby je wykonać, czy jakieś wykresy dziwaczne gdzie trzeba pozaznaczać jeden prawidłowy a żeby to zrobić trzeba dokonać nie wiadomo jakich obliczeń albo prawdopodobieństwo, w którym zupełnie nie wiem o co chodzi bo nie dali łatwych tylko te trudne takie zdania. To jest wdł. Mnie łatwe. Tak trudno uwierzyć, że matma może sprawić problem i wcale nie trzeba być przy tym debilem? Przecież to chore. == Mówiłem, że twoje przemyślenia są płytkie, bo są, po co się zagłębiać w problem, skoro dla ciebie coś jest ok, to jeśli dla kogoś nie jest to znaczy, że masz do czynienia z debilem. Oczywiście nie mają racji ci wszyscy uczniowie co nie zdają tylko ty masz rację. Po co drążyć temat, lepiej ustalić sobie punkt widzenia i do śmierci się go trzymać. == co do ludzi, wiesz mam taką kumpelę, ona też z matmą się męczyła, jest starsza ode Mnie i też pare razy poprawiała maturę z matmy kiedy pisała. Ogólnie w ogólniaku miała średnią ok 3.0 więc szału nie ma. Wiesz gdzie się wybrała na studia? Na prawo, nawet jej rodzice twierdzili, że takie wyzwania nie są dla niej. I popatrz jakoś żyje na tym prawie, i idzie jej dobrze, a przecież miała nie nadawać się na studia. Coś szwankuje ta wasza teoria. Bo jest po prostu beznadziejna. Zupełnie jak ty i twoja zarozumiałość.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 21:05:11

Podaj konkretne przykłady, bo ciągle uogólniasz, a gdy proszę cię o podanie ich piszesz jakieś bzdury nawet nie związane z tematem. Wyrażasz swoje poglądy? W porządku, nie mam nic przeciwko, ale to nie znaczy, że nie mogę mieć swoich poglądów na temat twoich. Wyraziłem swoje poglądy, na prawdę chyba nie zdajesz sobie sprawy jak ciężko toczyć dyskusje z osobą która nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Co ma oznaczać sformułowanie \"śmieszne wywody\"? Taki z ciebie humanista ,a twoje wypowiedzi mają tyle błędów, że aż ciężko się je czyta. Jak można być inteligentnym i nie być w stanie zdać tak banalnego egzaminu gdzie większość zagadnień jest na poziomie gimnazjum/ 1 klasy liceum. Tak niezwykle inteligentnym trzeba być, żeby sobie z tym poradzić. Tu nie ma samej wiedzy którą trzeba wykuć na blachę, kilka wzorów i to wszystko. CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM TO DLA CIEBIE ABSTRAKCJA TAK? Nie napisałem nigdzie, że to jest łatwe. Poza tym na prawie jazdy odpowiedzi na zadane pytania powinieneś uczyć się na kursach, pech, że akurat dostaniesz pytanie o danej zasadzie ruchu drogowego? Powinno się chyba znać wszystkie przepisy jeśli chce się jeździć samochodem. Nie no pewnie, zgadzajmy się ze sobą wszyscy, strona na pewno zapełni się zaciekłymi dyskusjami. Mam na coś inny pogląd to podejmuje dyskusje, co w tym takiego złego. Proszę podaj te przykłady gdzie wykazuje się brakiem inteligencji czy brakiem znajomości angielskiego, czy brakiem elokwencji, czy cokolwiek tam o mnie napisałeś, że nie mam głębszych przemyśleń, już nie pamiętam. Uzasadnij to co mówisz na mój temat w jakikolwiek sposób, bo to co tu wypisujesz to nawet nie są argumenty tylko jakieś twoje bezpodstawne rozumowanie. Tak, leczę kompleksy, mam małego penisa dlatego sądzę, że ludzie którzy nie potrafią osiągnąć 30% z podstawy z mat. nie nadają się na studia.

Dodał: tess248
2013-04-04 20:45:49

Na Clive też tak było. Wystarczyło wyrazić pogląd i od razu atak jakiś dziwny. Ludzie kompleksy leczą w necie. Mi też się to zdarza ale chociaż staram się tego unikać i zrozumieć podejście drugiej osoby, a nie być więźniem własnych poglądów.

Dodał: tess248
2013-04-04 20:43:35

@Przemo77 tak ty po raz kolejny odwracasz kota ogonem. Ty zacząłeś obrażać i krytykować a teraz twierdzisz, że nie, że to ja. Ja wyrażam swoje poglądy jakie by nie były nie moja wina, że niektórzy nie potrafią po prostu wyrazić swoje poglądy a jedynie krytykować moje i cały czas jakieś śmieszne wywody robić. Tak było z Cechem, tak jest i teraz i pewnie nie raz jeszcze tak będzie. Matury wielu nie zdało, wielu z tych, którzy nie zdało jest inteligentniejszych bądź mądrzejszych od ciebie, a to, że ew. lepiej znasz matematykę niewiele znaczy. To samo z prawem jazdy. Ponad 1000 pytań i uważasz, że jest łatwe? idź zdaj prawo jazdy skoro tak, też pewnie z 10 razy byś podchodził. 34 spośród 1000, nie obejdzie się bez szczęścia. skoro 10% czy ile tam zdaje to też wszyscy debile tak? Ty albo nie chcesz myśleć albo nie umiesz.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 20:41:57

#Zyx Właśnie twierdzę, że to takie bez sensu gadanie, że lektury są po to by zobaczyć jak rozwijał się język. Nie mówię, że wszystkie książki są głupie i niepotrzebne. Jestem osobą niewrażliwą i choć niektóre lektury są rzeczywiście ważne w kontekście historii i mają one obrazować jak było w przeszłości, tak przykładowa \"Lalka\" nie ma za wiele dla mnie do zaoferowania. Nie każe się nikomu ze mną zgadzać, te książki wypada znać, ale przeczytanie ich nie dało mi nic, nie dlatego, że ich nie rozumiem co zaraz pewnie wszyscy będą mi usilnie próbowali wcisnąć.

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-04 20:28:08

\"W moim życiu przeczytałem dwie książki...\" http://www.youtube.com/watch?v=85xV-xwYsX0 ;)

Dodał: Zyx
2013-04-04 20:24:01

@Przemo, nie zgodzę się co do lektur. Akurat \"Lalki\" nie czytałem, więc na jej temat się nie wypowiem, ale wiele z lektur porusza poważne problemy takie jak egzystencjalizm, stłamszenie człowieka przez władzę, jego upadek moralny, życie w totalitarnym państwie etc. Sam w większości lubuję w fantastyce, ale takich książek/sztuk jak: \"Mit Syzyfa\" i \"Dżuma\" Camus\'a, \"Mistrz i Małgorzata\" Bułhakowa, \"Tango\" Mrożka, \"Granica\" Nałkowskiej, \"Sklepy cynamonowe\" Schulza, \"Odpływający ogród\" Fink, \"Proces\" Kawki czy \"Wizyta starszej pani\" Durrenmatta nie czyta się po to, żeby poznać język. Co do humanistów, to oczywiste, że gdy jest pokój i demokracja ich znaczenie zanika, ale według wielu ich utwory wydawane w czasach komuny miały ogromną siłę przebicia i dały chociażby to, że część społeczeństwa nie było nieświadoma i nie wypaczyła podstawowych norm moralnych.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 19:45:03

No wybacz, ale pierw chciałem odnieść się do jednego komentarza skierowanego do mnie, lecz jednak poczułem się do odpowiedzi na resztę, to nie do mnie pretensje, że nie ma opcji edycji. W porządku, ale chyba nie trzeba sobie w ogóle matematyką głowy zawracać, żeby zdać na 30%. Z drugiej strony jednak językiem polskim musiałeś sobie zawracać głowę, mimo, że nie poszedłeś na żaden humanistyczny kierunek.

Dodał: Luke_19
2013-04-04 19:37:07

Przemo77 > Następny, który nie potrafi swoich \"przemyśleń\" napisać w jednym komentarzu. A Co do obowiązkowej matematyki na maturze to nie jestem przekonany o tym, że każdy koniecznie musi ją zdawać, jak ktoś chce studiować filologie angielską czy inną to nie widzę racjonalnych powodów dla takiego obowiązku. Sam maturę z matematyki zdawałem w 2006 i wtedy nie była obowiązkowa ale gdybym później nie szedł na studia ekonomiczne tylko na przykład kierunek historia czy właśnie filologia angielska to na pewno nie zawracał bym sobie w takim wypadku głowy matematyką.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 19:12:55

Dalej brak czytania ze zrozumieniem, nawet nie wiem jak się do tego odnieść, nie widzę sensu.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 19:06:52

Kontynuując po przeczytaniu kolejnych bredni - tak, bardzo ciężkie zadania były na tej maturze, symetralna odcinka, wielomian 3 stopnia, banalny dowód. Z samych zamkniętych powinieneś zdać na te żałosne 30%, więc daj już spokój. Angielskiego uczę się na poziomie C1, nie sądzę, żeby to było jakoś szczególnie nisko, nie wiem, próbujesz znaleźć dziedzinę w której będziesz ode mnie lepszy czy jak? Podstawienie do wzoru nie wymaga żadnych zdolności, to nawet nie ma nic wspólnego z inteligencją, więc jeżeli się tego nie umie w rzeczy samej - jest się idiotą.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 18:52:33

tess248 Skończ już się błaźnić na tej stronie. Jak wiadomo nie zdałeś? To taki ważny fakt na skalę światową, że wstyd nie wiedzieć, że nie zdałeś matury, bardzo przepraszam. Ja cię nie oceniam i na temat twojej osoby piszę to co sam napisałeś, bądź jestem w stanie wydedukować z twoich żenujących wypocin i płaczów. Gdzie cię tak bardzo bezpośrednio obraziłem? Krytykuję? No ciężko tu nie krytykować jak ktoś nie jest w stanie uzyskać 15 pkt z tak banalnego testu. Ja piszę na twój temat to co można wywnioskować, ty zaś mi tu wyjeżdżasz z językiem angielskim, gdzie nie miałeś okazji widzieć jak się nim posługuję, żenada. Akurat przez te kilkadziesiąt wypowiedzi jesteś w stanie określić moją mentalność i inteligencję, żeby stwierdzić, że nie jestem mądry czy jakie inne brednie na mój temat napisałeś. Och, przepraszam, że patrzę z mojego punktu widzenia, a nie z twojego, cóż za karygodny błąd. Kurwa już nie wytrzymam, w każdej dyskusji piszesz takie głupoty i tak bardzo uogólniasz, żeby kompletnie zmyślone rzeczy przez ciebie brzmiały jak fakty. Parafrazując \"Każdy widzi, że Bertrand jest świetny, tylko ty nie\", \"Każdy widzi, że Kalas jest znacznie lepszy od van Annholta, tylko ty nie\". Co trzeba mieć w głowie, żeby uznawać coś takiego za argument. W tej dyskusji robisz dokładnie to samo - proszę, wskaż gdzie wykazałem się brakiem elokwencji o której tak mówisz. Wskaż po czym wnioskujesz, że jestem mało inteligentny. Co jest wadą w negatywnym nastawieniu? Mam ci bić brawo, że nie jesteś w stanie zaliczyć matury z matematyki? Czy może mam cię pocieszyć, że nie zdałeś egzaminu na prawo jazdy? Podaj jakieś konkrety, gdzie jestem taki negatywnie nastawiony? Nie da się dyskutować z osobą która argumenty wysysa sobie z palca i wysuwa chore wnioski na temat oponenta, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, a o czytaniu ze zrozumieniem to już nie wspomnę. Problemy z przedmiotami ścisłymi swoją drogą, ale to są PODSTAWY. Za to dobrze, że te twoje humanistyczne przedmioty są tak bardzo istotne dla naszej cywilizacji, myślę, że ze swoją filologią angielską bardzo dużo wniesiesz.

Dodał: Fan102
2013-04-04 16:49:33

tess - no własnie, na przyszłość, pisz w jednym czy dwóch postach a nie w 6. booch - niestety twoje arguementy nie przekonały mnie iż kretyn z matmy nie powinien móc zdawać do szkoły teatralnej. Równie dobrze wiele inteligentych osób stwierdzi że nie sama matma rozwija logiczne myslenie, ale także filozofia. Nie chodzi mi oto by udowadniac ze matura z matmy jest ciezka bo w moim przekonaniu taka nie jest, porownujac do tego co bylo keidys to w ogole jest za łatwa, ale nie każdemu się przyda. A mówisz nie każdy musi mieć studia, zgadzam się, tylko że te studia pomogą w dalszym rozwju osoby np w szkole teatralnej by był jeszcze lepszy. PS. JA TO JUŻ MAM DOSC CAŁEJ ŚCIEMY W MEDIACH Z KOREĄ PŁN. NIE istnieje żadne zagrożenie z ich strony.

Dodał: tess248
2013-04-04 15:45:02

Choć może masz rację. Może młodzi tylko chcą żeby im dać i trzeba ich pocisnąć żeby się wzięli za siebie i zaczęli pracować nad sobą. Ale nie jestem jakimś totalnym nieukiem, powiedziałbym, że dobrze się uczę. Poza tym fakt, ze każdy powinien mieć w głowie te 30% z matmy jest równoznaczny z tym, że skoro jesteś polakiem to tez powinieneś mieć w głowie kilka lektur, poetów itd. A skoro nie jest ci to potrzebne bo masz pracę w firmie wentylacyjnej albo masz taki plan aby w takim miejscu pracować to po co tego od ciebie wymagać? to jak rzucanie kłód pod nogi.

Dodał: tess248
2013-04-04 15:07:49

To nie tak, że ja płaczę. Zdam maturę tak czy owak bo nie wyobrażam sobie dalszej edukacji bez matury. I pójdę na studia. Zamierzam się kształcić tak długo jak to tylko będzie możliwe. Co do Amerykanów to korzystałem z niektórych forów, z których korzystali obcokrajowcy (bo to anglojęzyczne forum było) i byli też Amerykanie. Kiedyś zacząłem mówić o EU wschodniej i zapytali gdzie leży Ukraina bo nie wiedzieli a może chodziło o Białoruś ale chyba raczej Ukrainę, dosyć dawno to było. Stąd mój wniosek. Wiem, że dosłownie nie napisałeś, iż studia nie są potrzebne ale dałeś to do zrozumienia. Bez studiów ani rusz. Praca po samej zawodówce to żaden pewnik. Co do prawka to skoro losujesz 34 pytania z pośród setek czy tam tysięcy czy bóg wie ile to jasne jest, że nie jesteś w stanie \'nauczyć\' się wszystkich. Szczególnie, ze masa pytań to pytania typu wiesz lub nie wiesz. Zawsze trafisz trochę pytań, które umiesz, kilka które weźmiesz na logikę i niestety kilka, które strzelasz i musisz mieć farta. I można mówić, że zdanie teorii z prawka to banał, ok, ciekawe czy ty byś zdał. A co do Matury to tak jak mówiłem, nie każdy jest dobry we wszystkim, z matmy jestem cienki ale mam inne domeny i nazywanie mnie z tego powodu idiotą jest głupotą. Nie wiem jakim cudem skończyłeś uniwersytet skoro prezentujesz myślenie, że studia czyli de facto nauka nie jest dla każdego. To głupota sama w sobie.

Dodał: booch
2013-04-04 14:44:19

Jak już piszesz to się skup bo potrzebowałeś 6 postów aby wypłakać nam się tutaj. Zacznijmy od tego, że maturę zdawałem 11 lat temu. Były wtedy stare zasady i nie było od 30% tylko od 50% zaliczenie więc i tak i tak nie zdałbyś. naprawdę jak czytam Twoje posty utwierdzam się w przekonaniu, że studia powinny być dla garstki osób . Przecież Ty nawet nie umiesz czytać dobrze ze zrozumieniem co ja napisałem .Skup się jeszcze raz i to przeczytaj. Tak dla Twojej uwagi ukończyłem Embassy school W Los Angeles na Uniwerku, Polibude w Polsce też zrobiłem. Co do Amerykanów nie wypowiadaj się bo nie masz o nich bladego pojęcia i ich stanu wiedzy. Karmią Cie papką z TVN czy innego gówna jacy to oni głupi a prawda jest zgoła inna. Równie dobrze mógłbym Ciebie zapytać ile ma stanów USA i największe ich jezioro oraz stolica Kalifornii i jestem pewny na 100%, że bez google nie masz bladego pojęcia co i jak. Ich uniwerki biją nasze na głowe i nie mamy z nimi co się równać. Czytać czytać i jeszcze raz czytać bo ja nigdzie nie napisałem np tego ///i jeszcze twoje mądrości, że studia są nie potrzebne. No może tobie nie są potrzebne :) miejmy nadzieję, że duży zasiłek ci przyznają:) === //// Dla Twojej świadomości jestem kierownikiem w firmie wentylacyjnej więc zasiłek jakoś mi nie potrzebny bo przysłowiowe 5 złotych mam. Naprawdę powtórzę się jeszcze raz czytając Twoje posty załamuje mnie Twój tok myślenia. Jesteś tzw dzieckiem co uważa że mu się należy bo tak. Płacz , że nie zdałeś prawka płacz , że nie zdałeś matury choć jest banalnie prosta. Ja już nie wiem jak łatwiejszymi słowami pisać do Ciebie abyś pojął co chce przekazać. Płacz dalej ale to ja Ci nie wróże kolorowej przyszłości.

Dodał: tess248
2013-04-04 13:30:16

@Booch a mam ostatnie pytanie. Co właściwie rozumiesz przez niski poziom edukacji? Sam przekaz wiedzy w szkole jest nieefektywny czy po prostu ludzie się nie uczą bo im się nie chce itp.? Jest dla ciebie tajemnicą, że dzisiejsza szkoła nie ma nic wspólnego z inteligencją gdyż większość przedmiotów trzeba wkuć na pamięć? Pytanie czy w ogóle wiesz czym jest inteligencja? Skoro nazywasz ludzi idiotami (i to całkiem sporą grupę) to musisz to wiedzieć tak?

Dodał: tess248
2013-04-04 13:13:43

Tak w ogóle to gdyby matura była na starych zasadach to na bak bym zdał. Bo ten 1 pkt zawsze by gościu znalazł.

Dodał: tess248
2013-04-04 12:55:57

Nie nadaje się na naukę Angielskiego na studiach bo nie umiem matematyki a to dobre:p

Dodał: tess248
2013-04-04 12:55:21

Tak w ogóle to skoro Polacy to tacy \'idioci\' to nie wiem jakie słowa znalazł byś na Amerykanów czy obywateli innych krajów, którzy z generalnie stronią od nauki i nawet nie potrafią wskazać na mapie gdzie leży Ukraina czy Niemcy nie wspominając o nauce matematyki.

Dodał: tess248
2013-04-04 12:45:06

\"Na koniec naprawdę uważasz , że na studia powinien iść każdy nawet idiota co nie potrafi wstawić 3 danych do wzoru nawet jak idzie na filozofie ?\" - dziw, że jest idiotą bo znajdzie się kilka rzeczy, w których jest dużo lepszych od ciebie. Ty jesteś idiotą z jednego przedmiotu, on z drugiego. Sam fakt, że nie możesz tego pojąć pokazuje na jakim poziomie intelektualnym jesteś.

Dodał: tess248
2013-04-04 12:43:00

Zastanawiam się czy Booch oraz przemo studiują czy może już skończyli studia. Sory ale skoro ktoś taki jak wy mógł/może to każdy może. === @Booch dziwie Mnie, że upierasz się przy głupocie, którą sam wymyśliłeś, że ludzie na studia się nie nadają jak matmy nie umieją itd. Angielski w stopniu biegłym pozwoli mi przejść przez filologię bez problemu. Z ekonomii czy statystyki, marketingu, przedsiębiorczość również miałem dobre oceny ale to nie istotne, bo z matmy miałem słabe tak? hmm ja nawet nie wiem jak mam już reagować na to biadolenie .... i jeszcze twoje mądrości, że studia są nie potrzebne. No może tobie nie są potrzebne :) miejmy nadzieję, że duży zasiłek ci przyznają:) === co do tego śmiesznego przykładu o maturze. Proste zadania też były na maturze ale było ich mało większość jest trudna jak te duże otwarte zadania i tego typu sprawy. To, że dla ciebie coś jest łatwe nie znaczy, że dla innych. Ty pewnie z językami obcymi jesteś na bakier jak się domyślam zresztą podobnie jak przemo więc też mógłbym powiedzieć, że jesteś kretynem bo jak można nie umieć tak prostego języka jak Anglik (tym bardziej, że jest dużo łatwiejszy niż polski). Ale jestem na wyższym poziomie niż takie teksty.

Dodał: booch
2013-04-04 10:03:35

kazikx uogólniasz całkowicie z matmą ale wiem , że w ten sposób prowokujesz do dalszej dyskusji :). Doskonale wiesz jaki jest na dzień dzisiejszy poziom nauki w Polsce a jest na bardzo niskim poziomie. Dobrze też wiesz jak mgr dzisiaj nic nie znaczy. Oczywiście , że powinny być takie kierunki jak filozofia, czy pedagogika itd, tylko powinno na to iść jakiś mały procent a nie jak teraz połowa studentów. Czemu mamy tak dużo mgr w tym kraju ? No właśnie bo natworzyło się pełno prywatnych uczelni i na państwowych kierunków, którymi można jedynie podetrzeć sobie tyłek. Naprawdę ciężko dzisiaj o np mgr.inż z uprawnieniami na np sanitarkę bo jak wiadomo to nie jest łatwy kierunek bo to istna matma fizyka i chemia razem połączona. Co do matmy te wszystkie mosty, budynki, drogi i mógłbym tak godzinami przytaczać nie powstałyby bez niej. Na koniec naprawdę uważasz , że na studia powinien iść każdy nawet idiota co nie potrafi wstawić 3 danych do wzoru nawet jak idzie na filozofie ?

Dodał: kazikx
2013-04-04 09:54:28

miało być \"za 50 lat, za 500\". Sorry. Dodam jeszcze, że w moim rozróżnieniu nie chodzi o deprecjonowanie wyższych szkół zawodowych: one dają zawód, i przekazują studentom wiedzę oraz doświadczenie potrzebne do zawodu. Z kolei na uniwersytetach też są praktyki pedagogiczne itd., czyli prócz wiedzy daje się możliwość pracy w zawodzie. Ale chodzi o priorytety.

Dodał: kazikx
2013-04-04 09:49:07

Fajna dyskusja się wywiązała. Takie lubię:) Nie mam teraz niestety czasu na włączenie się, ale tak na szybko do boocha: niemal każdy kierunek studiów ma wartość samą w sobie ponieważ daje WIEDZĘ. Ty patrzysz zbyt radykalnie i pragmatycznie, tzn. redukujesz wartość poznania do tego, czy daje ono zawód i utrzymanie. Moim zdaniem powinno się rozróżnić szkoły wyższe ZAWODOWE, czyli Polibudę, AGHy, Rolnicze itp. od szkół wyższych jako UNIWERSYTETÓW, których misja nie polega fundamentalnie na daniu zawodu, lecz WIEDZY. Gdyby np. patrzeć na matematykę przez pryzmat zawodu, to jest ona w 90% bezużyteczna, złożona w pracach naukowców-matematyków, którzy być może za 50, za 500 a może nigdy nie znajdą zastosowania do swych teorii. Czy w takim razie należy przekreślać tak ważną dziedzinę wiedzy jak matematyka? Kiedy indziej napiszę więcej.

Dodał: booch
2013-04-04 09:16:45

Jeszcze raz napisze o maturze z matmy jak wygląda dzisiaj- http://mistrzowie.org/443038 . To jest właśnie taki poziom. Jak ktoś nie potrafi zdać to znaczy, że jest kretynem i tyle. W Polsce przyjęło się, że każdy musi mieć studia a potem jest wielki płacz bo ja przecież mam mgr i nie mogę pracować fizycznie.... Prosta sprawa za czasów mojej mamy jak w szkole nie klasie w SZKOLE było może 2 dyslektyków, za moich czasów już było 1-2 dyslektyków w klasie a teraz połowa dzieciaków ma dysleksje dysmatematyke itd a ja ich najzwyczajniej w świecie nazywam dysDEBILAMI. Mamy największy wskaźnik idących ludzi na studia w EUROPIE ! MGR kiedyś to było coś teraz debile mają ten tytuł co nie potrafią podstawić trzech danych do wzoru. Naprawdę na maturze zadania są już dziecinie proste i jak ktoś nawet tego nie potrafi nie powinien nawet iść na studia. Zamknijmy też 50% kierunków na uczelniach co nie mają kompletnie sensu. I nie jest trudna matura tylko najzwyczajniej w świecie własnie mamy stado debili co uważają, że im się należy. Na studia kiedyś szła elita i w społeczeństwie było koło 20-25% z wyższym wykształceniem gdzie naprawdę trzeba było się napocić. Powoli w młodych rocznikach mamy blisko 50% i rośnie a poziom jest na bardzo niskim poziomie. I jeszcze raz powtórzę bo niektórzy muszą przeczytać i 10 razy student to powinna być osoba co w danej dziedzinie swojej jest bardzo mocna ale zna podstawy w innych dziedzinach. Matematyka to jest przedmiot, który właśnie pokazuje czy ktoś nadaje się na studia czy nie bo rozwija myślenie. Nie bez powodu nazywają ją królową nauk.

Dodał: tess248
2013-04-04 01:05:47

http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk dodajcie sobie do otwieranych stron w przeglądarce. Nic nie kosztuje a kliknąć zawsze można.

Dodał: tess248
2013-04-04 00:34:05

Byłem gotów zakończyć tę konwersację dobre pare postów temu. Ale jak ktoś mnie atakuje to i bronić się muszę. Co do Moyesa, to nie wiem. On mi się wydaje być dobrym fachowcem, który w odpowiedni sposób zarządza drużyną. Gdyby objął np. Bayer lub VfB Stuttgart to pewnie przyzwoicie by grali.

Dodał: Fan102
2013-04-04 00:30:32

Skończcie gadać już o tej maturze. Nic mądrego już z tego nie wynika. To co zostało powiedziane niech zostanie i tyle. Każdy może mieć własne odczucia. Matura ogółem nei jest trudna, tylko pytanie czy dla każdego jest potreban jesżeli kształci się w innym kierunku. DOBRA KONIEC PANOWIE ! Co do Moysa to facet kilak razy mówił, że chciałby trenować jakąs druzyne w Niemczech. Kto wie :P Może kiedy dołączy do Shalke i stworzy tam niezłą ekipkę.

Dodał: tess248
2013-04-04 00:22:17

Przemo to rekordzista. Najpierw biadoli głupoty o ludziach i jeszcze o języku a obraża innych, że to oni są tacy i owacy. Elokwencja, kultura i lektury to ściana dla niego. A krytykuje ludzi co mają problem z przedmiotami ścisłymi... scyzoryk w kieszeni się otwiera czytając posty takich ludzi.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-04 00:17:37

@Przemo77 bo czytając to kształtujesz swój język. Ograniczamy się do prostych słów, a czytając poszerzamy te horyzonty. Kiedyś język był wyrazisty i posiadał w sobie krztę inteligencji, teraz ograniczeni jesteśmy do zwykłych codziennych słów i wulgaryzmów. Nie sądzisz?. Gdyby te lektury, gdyby to ogółem nie miałoby sensu to nikt by tego na siłę nie pchał do obowiązkowych lektur szkolnych, na etapie 3-4 technikum czy 3 liceum.

Dodał: tess248
2013-04-04 00:14:31

@Przemo77 mówiąc, że trzeba być debilem nie zdając matury trafiłeś prosto we Mnie gdyż ja matury jak wiadomo nie zdałem. TO takie trudne dla Ciebie do zrozumienia? Mówisz, że Cię nie znam itd. a przecież ty też mnie nie znasz więc po co tę mądrości? sam krytykujesz i obrażasz, a masz pretensję kiedy ja krytykuję. Hipokryta z ciebie. Jesteś typowym Polakiem bo taką masz mentalność. Zepsuta Polska mentalność. Towja matematyka nie ma nic do rzeczy, widać po tobie doskonale, że zdać maturę a być mądrym to dwie totalnie różne rzeczy. Zawsze na nie, zawsze negatyw. Typowe. Nie mam pretensji. Wiem, że jesteś subiektywny i nawet nie oczekuję, że stać cię chociaż na odrobinę obiektywizmu. Po co patrzeć z kilku stron i nie daj Bóg wykazać się zrozumieniem, lepiej patrzeć z jednej strony, trzymać się własnych poglądów i krytykować każdego kto się z nim nie zgadza.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 00:09:10

#tess248 No widzę, że umiejętnością dedukcji też obdarzony nie zostałeś, ale w sumie to jest powiązane. Nie zwróciłem się do ciebie bezpośrednio nazywając cię debilem. Nie możesz nic stwierdzić na temat mojej egzystencji ,bo nawet mnie nie znasz więc skończ już pajacować proszę. Czasem użyję wulgaryzmu i nie czuję się z tym źle. Zero obiektywizmu, jak na to wpadłeś? Każda moja opinia będzie subiektywna, nie wiem czy twój umysł jest w stanie to pojąć. A z głębszymi przemyśleniami to w ogóle dowaliłeś do pieca, BUAHAHAHHAHAHAHAH. Powiedz mi co mam zrobić ze swoim życiem, o wyrocznio. Już typowym Polakiem nie jestem, bo według ciebie posiadam nadzwyczajne umiejętności matematyczne pozwalające mi zdać TRUDNĄ maturę podstawową.#kosymiszcz To i tak jest wiedza w zasadzie do niczego nie przydatna, co mi z wiedzy o kształtowaniu się języka?

Dodał: tess248
2013-04-04 00:05:19

Dobrze, to twoje zdanie. Ale nie jestem w stanie się zgodzić z takim podejściem. Na pewno trochę racji masz ale Ja też mam trochę racji. No Moyes to gwarant stabilizacji. Taki \"zły porucznik\" troszeczkę. Potrafi dobrze przygotować zespół, zmotywować. No i doskonale zna Anglię. Może chciałby podjąć wyzwanie. Charakteru i doświadczenia mu nie braknie.

Dodał: Przemo77
2013-04-04 00:02:33

#tess248 Nie są trudne, są banalne skoro, żeby napisać na te 30% posiadałem umiejętności po skończeniu gimnazjum i bez żadnych korków czy innych zajęć. Można mówić, że nie jesteś w tym kierunku uzdolniony itd, ale TO NIE JEST TRUDNE. Poza tym kto powiedział, że politycy to inteligentni ludzie? Przecież oni chyba nie są dla nikogo autorytetem. Już widzę jak Moyes rzuca fajną posadkę w Evertonie gdzie jest prawie jak Ferguson w United, żeby zostać wyjebanym po pół roku z Chelsea.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-04 00:02:31

@Przemo77 lektura to historia, a historia to lektura. Ludzie od zawsze czytali książki i to one dawały im niesamowitą wiedzę. A po co się uczyć? Po to żeby wiedzieć jak kształtował się chociażby nasz język.

Dodał: tess248
2013-04-04 00:01:21

@przemo ty nazywając mnie debilem również robisz to bez wiedzy o mojej osobie. To że mam problem z matmą nic nie znaczy. Już mówiłem, jedni są dobrzy z jednego przedmiotu inni z innego. Co można powiedzieć o twojej egzystencji. Tylko wulgaryzmy i krytyka, zero obiektywizmu i głębszych przemyśleń. Zamiast krytykować Mnie spójrz na siebie. Typowy Polak jesteś. CO DO Loew`a, to kto wie, może chciałby podjąć wyzwanie mimo iż wiążące się z ryzykiem. Praca w Chelsea łatwa nie jest ale myślę, że byłby odpowiednią osobą.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:57:54

#tess248 Nic o mnie nie wiesz, nie masz prawa oceniać mojej znajomości jakiegokolwiek języka więc hamuj się z takimi żenującymi tekstami. W ogóle cała ta twoja egzystencja na tej stronie to porażka. Kolejny wybitny argument z ocenami, jak ty chcesz iść na studia bez umiejętności czytania ze zrozumieniem? Poza tym przedmioty humanistyczne są tak niezbędne do życia, bez nich to pewnie nie byłoby teraz internetu. #kosymiszcz Tak, składa się w całość, tylko to takie marnowanie czasu, bo te wniosku można zbudować samemu i nie potrzeba do tego jakichś ogromnych umiejętności interpretacji. Poza tym po co uczyć się o historii swojej ojczyzny na polskim? Myślałem, że od tego jest właśnie historia.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:56:30

@FAn102 ja jak powiedziałem nauczycielce od Matmy (za PISem jest), że Kaczyński nie powinien być chowany tam gdzie został bo nie zasłużył to na drugi dzień jedyneczkę dostałem:) Lepiej trzymać niektóre poglądy dla siebie:p

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:55:58

Loew skoro trenuje obecnie kadrę Niemiec to jej nie zostawi, pewnie po MŚ 2014. Też ciężko stwierdzić jak poradzi sobie w klubie. Moyses to menadzer długoterminowy heh, stabilny, tylko czy będzie potrafil zapanować nad tymi \'gwiazdami\' :P

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:54:20

A u mnie w mieście radni zajmują się nadaniem im. Lecha Kaczyńskiego ulicy, właściwie to placu, który dawniej był największym rynkiem w Europie. Przerażające jest to kogo imieniem ludzie chcą nadawać obecny \"Plac Wolności\". Niedługo chyba doczekamy się ronda im. \"Małej Madzi\" ;/

Dodał: tess248
2013-04-03 23:54:17

Jeśli przyjdzie Hiddink to długi nie posiedzi u nas. Bodajże 67 lat ma. Pellegrini chyba 66. Za długo u nas nie zabawią. A co powiedziecie na Loew`a albo Moyesa?

Dodał: tess248
2013-04-03 23:53:30

Ale co ja tam wiem, w końcu jestem debilem :)

Dodał: tess248
2013-04-03 23:52:50

@przemo77 to żadna głupota. Z całego narodu debili niestety nie zrobisz. Niektórzy politycy nie umieli odpowiedzieć na pytania zawarte w maturze. A 70% osób nie zdaje. Najłatwiej zrobić z kogoś debila. Ale to nie jest rozwiązanie. Z humanistycznych jestem super, z matmy jestem do niczego i taka kolej rzeczy.Testy pewnie arcytrudne nie są ale łatwe jak widać też są. Są po prostu trudne. Nie bardzo. Ale trudne.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:51:31

Obawiam się, że ten Pan to właśnie druga opcja tuż po Hiddinku.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:50:35

#tess248 Rób co chcesz, kogo to obchodzi, tylko nie gadaj głupot o niezwykle trudnych testach. #Fan102 Fajnie gdyby tak było, ale pewnie będzie to jakiś wynalazek typu Pellegrini, którego znowu zmienimy po pół roku.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-03 23:49:38

@Przemo77 i właśnie w tej Twojej przyrodzie, w tych przemyśleniach są ukryte motywy o których wspomniałem, i one Ci wszystko wyjaśniają. Dla mnie też było to bezsensu i głupie ale jak tylko się trochę tym zainteresowałem i nawet posłuchałem przez chwile nauczycielki w szkole to wszystko mi się poukładało w jedną, logiczną całość, tylko trzeba chcieć to zrozumieć.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:48:39

To irytujące. BO osoby co miały te 40-50 % z matmy robią ze mnie debila. Znam Angielski lepiej niż ty Polski, z przedmiotów humanistycznych pewnie nigdy nie widzieliście lepszej oceny niż 3. A teraz się mądrujecie. Zachowanie poniżej wszelkiej krytyki,

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:47:42

tess fajnie ,że tak wszystko ładnie rozwiązałeś, z tego co mówisz wynika, że praktycznie potrafiłeś rozwiązać 70% zadań. Ale wzorów rzeczywiście dużo potrzeba do liczenia brył i figur, no ja nie wiem, nie idzie zapamiętać.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:46:36

Przemo - jak intuicja co do nowego trenera ;> ? Hiidink?

Dodał: tess248
2013-04-03 23:46:24

@booch nie można się nie nadawać na studia. Jeśli pójdę na studia to skończę ten kierunek a tak właśnie będzie. To, że mam problem z matematyką nie przekreśla moich szans na prace, która jej nie wymaga, będzie jak zawsze, wykuje, napiszę, zdam, zapomnę a cel i tak osiągnę. Twoje teorie są do niczego na temat studiów prawdę mówiąc.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:44:22

Widziałem to :> dobre

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:44:01

Żadna arogancja, bo to wszystko są podstawy. O mój angielski się martwić nie musisz, znajomość obcego języka, języka internetu nie czyni z ciebie nikogo wyjątkowego. Ile razy mam mówić, że oceny nie mają absolutnie żadnego odzwierciedlenia w wiedzy czy umiejętnościach. #kosymiszcz Akurat barwne opisy przyrody tak dogłębnie trafiają do mojej duszy, że moje oczy podczas czytania takich różnych arcydzieł napełniają się łzami. Jest mnóstwo rzeczy z których można wyciągać wnioski i więcej w tych książkach jest o losach zmyślonych bohaterów, niż wszystkich rzeczy przez ciebie wymienionych.

Dodał: booch
2013-04-03 23:41:53

Tess jeśli mowa o matmie to poziom dzisiaj wygląda tak - http://www.dobramama.pl/pokaz/456741/Matki_uczniow_czy_wasze_dzieci_potrafia_rozwiazac_to_zadanie_matematyczne/1/new Naprawdę jak tego nie umiesz tonie nadajesz się na studia.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:41:51

z zadań zamkniętych nie da się za dużo rozwiązać* Bo trzeba te zadanka porobić, porozwiązywać analogiczne, u nas tego brak ; /

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:40:17

Z Zamkniętych to miałem 18/20. Niestety na podstawowej matmie z moim nauczycielem to nie da się dobrze zdać matury z zadań bo ich praktycznie nie przerabiamy. I tracę dużo dużo na zamkniętych.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:38:54

Duża część tego co się na korkach uczyłem to w ogóle tego nie miałem. Za to dużo zadań z figurami było. Tam jeśli nie znasz tych wszystkich wzorów i metod liczenia to leżysz.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:38:13

Równania i nierówności też umiem. Ale miałem raptem 2 zadania żeby równanie rozwiązać.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:37:03

#tess248 Nie wiem jak wygląda u ciebie ta fizyka podstawowa to nie będę nic mówił na ten temat. Ale z ta maturą to już ściema straszna, za zamknięte jest 50% punktów, patrząc dalej to rzeczywiście trudne, wielomiany i wzory Vieta, SYMETRALNA ODICNKA, banalna nierówność, dalej nie chce mi się patrzeć, ale 30% to nie jest żaden problem.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:35:40

Nie jestem takim debilem skoro obcy język znam biegle. Poza tym tak jak mówiłem z prawa w poprzedniej i tej szkole dobre oceny miałem, z historii też i ogólnie tego typu przedmiotów. Więc nie proszę mi nie wmawiać, że jestem BE, żebym czasem kompleksów się nie nabawił.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:35:29

W tym kraju papierek jest potrzebny. Dostaniesz się do policji i do pewnego stopnia możesz uzyskiwać awans bo jesteś dobry, a popatrz że już od pewengo momentu musisz miec papierek z ukonczonymi studiami. Ludzie biorą np: bezpiecenstwo wewnetrzne które tez od wielu osób słysałem są branymi na sile bo za wiele nie wnoszą. I popatrz mimo ze ten policjant jest dobry to nie dostanie awansu bo nie ma sudiów, które de faco nie są mu do codziennej roboty potrzebne heh.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-03 23:33:35

@Przemo77 tu nie chodzi o sam motyw, tu chodzi o to, by ludzie zobaczyli, zrozumieli i zaczęli postępować jak ludzie kiedyś w sprawach dla nas istotnych, czyli np. Ojczyzna i jej wolność czy np. błędy, które były popełniane i przynosiły ze sobą masę cierpienia, a ludzie w przyszłości mimo wszystko nie potrafią ich znów nie popełniać. Po to są takie książki by wynosić z tych powieści, opowiadań itd. wnioski i robić wszystko by to się nie powtórzyło, rozumiem, że może to być nudne bo sam jej nie czytałem szczegółowo ale trochę wiedzy o niej nie zaszkodzi bo w każdej znajdziesz coś mądrego.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:32:51

Też mógłbym powiedzieć, że skoro matma na 30% to pestka to angielski na 70% to tym bardziej pestka. Nie każdy jest dobry we wszystkim. A teorie typu \"kto nie umie tyle co ja jest debilem\" to szczyt arogancji i zarozumiałości. Bardzo złe wady.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:32:29

Nie wiem po co bo na te kierunki się nie wybieram :) Chodzi mi wyłącznie o to, że są osoby uzdolnione aktorsko, które żeby czynić progres muszą na te studia wejść i smutne jest to, że niezdanie angielskiego na 30% czy matmy ma pokrzyżować mu plany. Może jest idiotą z tej matematyki jednak wybija się innymi umiejętnościami, które czynią go kimś wyjątkoym s swoim fachu. Nie wiem dokładnie jest jest teraz w szkołach teatrlanych, wiem, że w łodzi właśnie zdajesz dodatkowy sprawdzian przez dostaniem się na studia i do łatwych on nie należy, a o ile kojarze to matura jest potrzebna.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:30:31

@Booch to że tobie wydaje się, że poziom matur jest łatwy nie znaczy, że taki jest. Nie pomyślałeś o tym. @Przemo ale przecież logarytmy to nie jedyna trudna rzecz na maturze. Logarytmy też umiem. Miałem problem z tymi dużymi zadaniami otwartymi i jakimś rodzajem pytań zamkniętych, nie pamiętam jaki to temat był dokładnie. I cholerny punkt mi brakł. A z Fizyki to 4 miałem i nie było to zbyt trudne. W Fizyce masz mnóstwo teorii mniej obliczeń i wzorów oraz metod liczenia do zapamiętania, w matmie na odwrót.

Dodał: booch
2013-04-03 23:29:09

FAN ale po cholerę te kierunki jak filologia ang, socjologia,politologia europeistyka itd itd. To istna tylko maszynka do zarabiania na głąbach co uważają , że muszą mieć wyższy papierek.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:29:07

Jeżeli ktoś jest za mało inteligentny by zdać polski czy matematykę na 30% to tak, nie ma czego szukać na studiach. Tytuł czeladnika czy technika nie czyni nikogo gorszym.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:27:45

Ale to wydaje mi się śą pojedyncze przypadki wiesz ;/ gdyby próg został podniesiony do 70% to wtedy studia miałby znaczenie ja się zgodzę, jednak niech każdy 70% zdaje z tego czego chce. Panowie jak myslicie co do przyszłgo trenra The Blues? Jakies posuniecie zarzadu wydaje sie wam byc najbardziej prawdopodbne?

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:27:10

#tess248 Napisałem wyłącznie bez logarytmów. Ile tych zadań z logarytmów było? Zapewniam cię, że gdyby to była jedyna rzecz, której byś nie potrafił to uzyskałbyś to 30%. #kosymiszcz Jeżeli dla jakiegoś drobnego motywu patriotycznego mam czytać tysiąc stron nudnej telenoweli to wybacz, ale nie dzięki.

Dodał: booch
2013-04-03 23:26:40

tess masz absolutną rację. Te 68% to istne debile jak nie potrafią napisać na 30% matmy tak już niski poziom jest w szkołach.

Dodał: booch
2013-04-03 23:25:06

Dzisiaj nie liczą się już studia. Bo każdy je mai tak się zdewaluowały. Mam znajomego co jest po zawodowce i jakoś firmy biją się o niego na przedstawiciela a tych wszystkich studenciaków nawet nie rozmawiają bo po prostu jest bardzo dobry w swojej robocie.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:24:15

booch - zrozum jedną prostą rzecz, facet chce się kształcić na filologii. Zdobyć wykształcenie w tym kierunku. I może potrafi na tyle się wysłowić dobrze, że te twoje logiczne matematyczne myslenie nie będzie mu do zawodu tłumacza potrzebne? Ale żeby wejśc na te studia musi jednak tą matmę zdać. Może następny temat pod dykusje xD Tutaj swoich poglądow nie zmienimy.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:23:24

Tak więc matura z matmy jest banalna, większość zdających to debile bo nie dość że prostej matury nie zdają to swojego języka nie znają (matura z polaka). W ogóle najlepiej nie iść na studia tylko całe życie dorabiać. Bo nie każdy się nadaje na studia.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:22:09

Akurat stopień w szkole tak wiele ma wspólnego z rzeczywistą wiedzą, że szok. Matematyka to narzędzie fizyki, więc nie mam pojęcia jak można mieć z fizyki 4 a z matematyki nie być w stanie napisać podstawowej matury. Tak, podstawowa matura jest POTWORNIE trudna, normalnie jak jakieś testy do NASA. Mam dokładnie takie poglądy jak booch na ten temat.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:21:07

@Przemo a logarytmy i inne tego typu sprawy? Liczyć pola, delty, procenty i tego typu rzeczy to ja umiem.

Dodał: booch
2013-04-03 23:20:56

I jeszcze 70% kierunków studiów są niepotrzebne łącznie z filologią angielską

Dodał: kosymiszcz
2013-04-03 23:20:17

@Przemo77 musiałbym pokrótce sobie ją przypomnieć i bym Ci powiedział bo w książce ukryty jest jakiś np. motyw(śmierci, patriotyzmu,wiary itd), jest tego multum i każda książka ma swoje coś. Szczerze powiem Ci, że bardziej fascynuję mnie taka Lalka choć książki nie czytałem dokładnie, niż książka typu Harry Potter czy inne gówno, które nic do życia nie wnosi.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:20:11

TO nie ma nic do rzeczy. W filologii liczy się to ile wiedzy przyswoisz poza tym ten przedmiot Mnie interesuje. Co innego Matma, której nie umiem i nie lubię. Mówienie, że nie nadaje się na Angielski bo nie umiem Matematyki jest totalnie nie na miejscu.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:20:04

Przemo - zgoda, że jest wielu bezrobotnych po studiach. Ale złoz CV ze studiami i takie bez studiów jak lepiej wypadniesz?

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:19:40

Jak się nie nauczysz to nie napiszesz? Tu nie trzeba wykłuwać wiedzy na blachę, wystarczy opanować podstawy, no chyba, że to taki szczyt wysiłku nauczyć się co to miejsca zerowe, czy policzyć pole kwadratu.

Dodał: booch
2013-04-03 23:17:36

Nie nadajesz się na filologię ang bo po prostu nie umiesz myśleć logicznie i zastosować 5 wzorów na krzyż do zadań. powtarzam raz jeszcze STUDIA nie są dla każdego tylko u nas przyjęło się że każdy musi tam iść. AAA w 2015 roku będziemy mieli najwięcej ludzi z wyższym wykształceniem w Unii. Ale to będą STUDENCI czy mgr pracujący na kasie w REALU.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:17:06

Matura z matmy JEST trudna. Nigdy z żadnym przedmiotem nie miałem problemów. Tylko matma. Czy to chemia, czy to Fizyka (4 miałem na koniec) czy Biologia czy w szczególności humanistyczne. Z Anglika na samych 5 jechałem, z historii, prawa czy wosu również. Nie jestem jakimś kretynem czy niedorozwojem. Nie wiem dlaczego ludzie starają się tworzyć stereotypy.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:16:25

#Fan102 Skoro ten papierek jest tak ważny to skąd tylu bezrobotnych studentów, hę? Jak się nie ma predyspozycji to czekają szkoły zawodowe i technika po których masz pracę, możesz zawsze otworzyć własną działalność a do tego nie potrzeba chyba studiów. #kosymiszcz Większość tych lektur jest tylko wpisana w kontekst historyczny i wcale nie kształtują jakiejś świadomości narodowej, zresztą od tego chyba jest historia. Co takiego wartościowego dla ciebie ma niżej przeze mnie wspomniana \"Lalka\", bez czego nie można żyć? W jaki sposób przeczytanie tej książki wzbogaciło twoje życie i dostarczyła ci mądrości?

Dodał: tess248
2013-04-03 23:15:26

@Fan102 tak racja, gdyby każdy się dobrze uczył to każdy by zdawał. ALe logiczne jest, że nie każdy jest dobrym uczniem tak jak nie każdy np. dobrze gra w piłkę. Trzeba wykazać się tolerancją w stronę wszystkich nie tylko określonej grupy.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:14:14

tess - ja podtrzymuje swoje zdanie co pisałem wczesniej. Jednak obecnie połowa z tych 70% po prostu nie chce sięuczyć, gdyby troszke posiedziało to by rozszerzylo wiedze i napisało na 30%, a druga połowa neistety nie ma kompletnie głowy do matmy ale trzeba miec nadzieje ze sprawdza sie w czymś innym.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:13:44

@booch no ale dlaczego Ja nie nadaje się na filologię? bo nie umiem matematyki?

Dodał: tess248
2013-04-03 23:13:03

@Przemo77 logicznym myśleniu? Z matmy jeśli się nie nauczysz to nie napiszesz. Tam sam nic nie wymyślisz jeśli nie wiesz jak zrobić. Przynajmniej Ja trafiłem na zadania, gdzie jeśli nie wiedziałem jak zrobić to przecież nie wymyślę. W końcu matma to przedmiot, którego ktoś cię musi nauczyć.

Dodał: booch
2013-04-03 23:13:03

STUDIA nie są dla każdego tylko w naszym kraju jakoś się przyjęło, że każdy musi je mieć. Przez reformy TUSKA co wproadził zrobił z nas tzw euro debili.

Dodał: tess248
2013-04-03 23:11:10

Nie jest taka prosta skoro 70% ludzi oblało. Mogę powiedzieć, że Polski na maturze to banał bo nie uczyłem się ni w cholerę absolutnie niczego a zdałem bez wysiłku. Ale jednak nie dla każdego jest prosty. @booch nie rozumiem dlaczego ja bym się nie nadawał na studia. Dlaczego wdł. Ciebie np. Ja nie nadawał bym się na filologię angielską?

Dodał: Przemo77
2013-04-03 23:10:57

#tess248 Czemu mam być debilem przez to, że nie zaliczyłeś Anglika na wyżej niż 80%? No widzę głupotę, bo to nie jest moja wina. 30% jest trudne? To jest absolutne minimum. Przejrzałem sobie maturę podstawową z 2012 i te zadania są na tak żenująco niskim poziomie, że na prawdę dla ogarniętego gimnazjalisty nie powinny stanowić większego problemu(przynajmniej większość z tych zadań, bo nie mówię o logarytmach itd). W matematyce praktycznie wszystko opiera się na logicznym myśleniu i jeżeli ktoś chce się dalej kształcić i nie jest w stanie osiągnąć z tak prostego materiału żenujących 30% to trochę z nim źle.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:09:24

Ależ ja się zgadzam z tym, że poziom wiedzy ludzi gwałtowanie spadai że poziom matury teraz jest duzo łatwiejszy. Teraz jest zuepłnie inne podejście do nauki. Każdy woli iśc piwo wypić, z dziewczyną iść do parku niż przeczytać książke jak to bywało dawniej. Tylko że zdawanie kiedyś matury w wielu miejscach chyba dobrze jaki miało przebieg - jeden przez drugiego mówi co pisać itd. Może i nie sądla każdego, tylko że bez nędznego papierka który jest tak wązny raczej daleko nie zajedziesz mimo że możesz być dobry w swoim fachu. Jeżeli moge mieć w firmie geniusza który jest na tyle mądry i dobry z finansów że akcji mojej firmy pójdą 100% w gore to zatrudnie go choćby nie znał kogoś takiego jak Piłsudski i w drugą stronę to samo, jeżeli będąc reżyserem poznam gościa, który ma w sobie talent i jest w swoim fachu wyśmienity to też go zatrudnie mimo że nie wie ile to 2+2. Bo nie to ma wiedziec, ma byc dobry w tym czego od niego wymagam. A nie dając szansy tym osobom iśc na studia niszczym ich talent.

Dodał: booch
2013-04-03 23:07:32

Po cholerę nam też tyle studentów. Dla porównania Frajcna ma 65 mln obywateli i ma mniej studentów niż Polska przy 38mln obywateli. Tylko w Polsce jest ponad 70% tzw uczelni Fejsbookowych

Dodał: booch
2013-04-03 23:02:39

Studia nie są dla każdego. Fan102 30 lat temu student to była osoba co była wszechstronna i znała podstawy z większości dziedzin dzisiaj nie potrafią wymienić najdłuższej rzeki w Europie czy podać wzoru na pole kwadratu. Matematyka to przedmiot, który rozwija myślenie tutaj nie wystarczy wykuć na blachę tutaj trzeba zastanowić nad zadaniem a na maturze są tak proste jak budowa cepa. Ostatnio było nawet dobry demotywator jak była kiedyś a dziś matma i to była przepaść .

Dodał: tess248
2013-04-03 23:01:40

A tak w ogóle to ile z Polskiego nie zdało? z 50% będzie? Ile z nich zdało maturę z Matmy? Jedni są lepsi z humanistycznych inni ze ścisłych.

Dodał: Fan102
2013-04-03 23:01:23

Gdyby matura była wprowadzona i funkcjonowała 0-100 lat wcześniej to wielu noblistów swych nagród by nie otrzymało. Edinson jakoś potrafił funkcjonować i wymysleć wynalazek a studiów nie miał, uważasz go za debila? Einstein nie ukończył szkoły ;) Arystoteles był analfabetą. Ale jakoś potrafili przełożyć swe najlepsze umijętności do tego czym się zajeli.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-03 23:01:03

Literatura typu lektury jest nieodzowna w życiu każdego Polaka. W tych książkach znajdziesz więcej historii i prawdy na temat tego co miało miejsce kiedyś niż w jakichkolwiek innych pismach. Każda lektura np. Dziady czy Nieboska komedia, ma zawarte w sobie obraz życia i funkcjonowania ludzi w tamtych czasach. Jak to się mówi \"Bo w książkach zawarta jest cała mądrość ludzka\".

Dodał: tess248
2013-04-03 23:00:38

zaliczyłeś**

Dodał: tess248
2013-04-03 23:00:11

Po prostu 30% z matmy to trudne zadanie. To jest fakt. I doskonale widać to po wynikach. Wszystkich nie tylko tych z tego roku. To, że dla ciebie 30% to nie dużo nie znaczy, że dla innych to pestka. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że ty jesteś debilem jeśli Anglika nie zaliczyłem na wyżej \"niż te 80%\".... nie widzisz głupoty w takim gadaniu?

Dodał: Przemo77
2013-04-03 22:58:49

Ciężko mi uwierzyć, że ktoś kto jest dobry z matematyki jest w stanie zawalić maturę z polskiego.

Dodał: tess248
2013-04-03 22:57:48

@Przemo77 mógłbym równie dobrze powiedzieć, że na maturze Angielski powinien być przynajmniej od 60% na zaliczenie, bo przecież tak łatwy przedmiot, a język międzynarodowy. Łatwy dla Mnie, dla innych nawet 30% może być wyzwaniem. Ale nie jestem na tyle ograniczony żeby tego nie rozumieć. Ja kiedyś będę tłumaczem, póki co udzielam korepetycji. Mi więcej niż zwyczajne zakres aż 30% z matematyki nie jest potrzebny. Nie potrzebne mi wyliczanie Delty i tego typu rzeczy. 70% nie zdało matury, no to trochę dużo tych debili. W innych krajach jakoś matury nie ma i ludzie żyją. Tak jak mówię, teraz to problem jednostek, kiedyś wycofają tę maturę bo zrobi się z tego problem kraju. Łatwiej obrażać niż wykazać się tolerancją. Polska mentalność.

Dodał: Fan102
2013-04-03 22:55:52

Przemo - ktoś kto ma 2 z polskiego i np; zawala mature z tego przedmiotu a jest nadzwyczaj utalentowany z matmy to jakim prawem ma się nie dostac na studia matematyczne? Ja jestem jak pisałem wrogiem matury. a jesli juz to nieobowaizkowa i zdecydowanie podniesc próg.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 22:51:34

No a po co inżynierowi znajomość literatury? Taka \"Lalka\" to dopiero się w życiu przyda.

Dodał: Fan102
2013-04-03 22:50:10

Po co dla artsty czy faceta który chce dostać się do szkoły tealtralnej matematyka? jezeli mu sie to w zyciu nie przyda niech nie bedzie to konieczne... to jest logiczne

Dodał: Przemo77
2013-04-03 22:48:15

Bez urazy, ale żeby nie zdać podstawy z matematyki trzeba być totalnym debilem i dla takich ludzi nie powinno być miejsca studiach, nie każdy ma predyspozycje do nauki. Maturę z matematyki podstawową to byłem wstanie zdać po skończeniu gimnazjum, przecież tam nie ma nic trudnego. Ale bez jaj, studia nie są dla każdego, po to są też technika i zawodówki.

Dodał: Zyx
2013-04-03 22:48:14

@tess248 - Ta matura jest łatwa, wbrew pozorom. A nie ułatwiają jej dlatego, że na studiach jest o wiele trudniej, więc jak ktoś nie potrafi zdać matury, to niech nie myśli nawet o studiowaniu. Podobno na medycynie materiału na jeden egzamin jest więcej niż na całą maturę polską. Jest to jeden z najtrudniejszych kierunków, ale na innych też pewnie lekko nie jest. Widać to zresztą po pierwszoroczniakach, których liczba topnieje w oczach.

Dodał: Fan102
2013-04-03 22:47:48

Popieram boocha jeśli chodzi o to że próg powinien być wyższy( znaczenie matury byłoby wyższe - ale sam wybierasz co zdajesz), ale co do tego żę obowiązkowa się nie zgodzę. Jeżeli gość jest znakomity z polskiego czy historii to na cholere mu matma? Niech każdy zajmie sie tym w czym jest najlepszy, nie szukajmy na siłe orłów z matmy w tym kraju. A jeszcze lepszym pomysałem byłoby całkowite usunięcie matury i przywrócenie jak to było kiedyś - testów by dostać się na studia. Chodzi o to by stopnie w szkołach miały większe znaczenie. Wiadomo, że czwórka w jednej szkole nie równa się czwórce w drugiej szkole i dlatego test na studia byłby dodatkowo sprawdzjący. I ktoś kto przyjmuje ludzi do szkół decydowałby czy woli takiego kto ma stopień - 5 i np zdany egzamin na 50%, czy kogoś kto ma ze szkoły stopień 3, a egzamin zdał na 80% :)

Dodał: booch
2013-04-03 22:41:11

Matma powinna być obowiązkowa i powinno być od 50%. Wreszcie byłby porządny odsiew.

Dodał: tess248
2013-04-03 22:40:28

@Zyx dla Mnie matura to czarna magia. Z tego co widzę, dla większości innych również. Z Angielskiego mogę wszystko, z matmy nic. Ale trochę tego nie rozumiem. Przecież dziś o pracę nawet ciężko kiedy masz maturę co dopiero bez niej? Jak tak dalej pójdzie to za 2-3-4 lata bezrobocie nie będzie wynosiło 20% tylko 40% albo lepiej nie wspominając o bezrobociu dla młodych ludzi, które już teraz jest zbyt duże. Zamiast dać łatwą maturę co by sobie młody człowiek mógł iść na studia i stać się siłą roboczą z prawdziwego zdarzenia i zarabiać jakieś normalniejsze pieniądze to tylko utrudniają i jest jeszcze gorzej. JA matmę mam do poprawy kolejny rok. Miałem już dwukrotnie 29% i dwukrotnie 27%. Na starych zasadach pewnie bym zdał bo ten 1 pkt to by się znalazł ale teraz niestety 1 pkt to 1 pkt. Nie mogę iść na studia uczyć się angielskiego bo nie umiem matematyki.

Dodał: Fan102
2013-04-03 22:29:32

Co do Matury to próbnej nie zdało 68% uczniów. Wydaje się, że 30% to pikuś, jaki problem? ale uwierzcie, że znam osoby, które fanstastycznie znają całą polską historię, znakomicie posługują się językiem obcym a z matmy są cielakami... Wydają pieniądzę na korki i nie potrafią pojąć wydawałoby się prostych rzeczy. Po prostu matura z matmy nie powinna być obowiązkowa. Jeden jest lepszy z tego drugi z tego i druga sprawa jest taka, że celem matury nie jest to żeby wszyscy zdali tylko żeby był odsiew. I to byłoby dobre pod warunkiem, że każdy decydowałby co zdaje sam, bez przymusy. Ja z próbnych miałem 58% i 50% z matmy :)

Dodał: Zyx
2013-04-03 22:24:14

Literówka, powinno być \"Podstawowa\" a nie \"Próbna\".

Dodał: Zyx
2013-04-03 22:22:08

@tesss248 - Próbna matma to banał i naprawdę dziwię się, że ludzie tego nie zdają, zwłaszcza że wystarczy mieć tylko 30%. Co do prawka, to losują nie z iluś tam tysięcy, a z tysiąca pięciuset pytań. 3x więcej niż przed zmianą, ale i tak, jak ktoś się przyłoży, idzie wszystko spokojnie przerobić.

Dodał: tess248
2013-04-03 22:19:57

Nudny mecz Borussi. Nic ciekawego się nie dzieje poza paroma akcjami.

Dodał: Fantom
2013-04-03 22:15:41

Cholera :( Didier odpada

Dodał: tess248
2013-04-03 22:05:09

Teraz ludzie mówią \"to jego problem, że nie zdał\". Tak ale kiedyś zrobi się z tego problem w skali kraju bo jak ludzie nie będą zdawali prawek to będą jeździć na dziko lub kupować. Teraz jest utrudnienie zrobione tylko po to żeby więcej pieniędzy napłynęło. A co sądzicie o maturze. Z matmy próbnych ponoć 60% nie zdało. Też łatwa? Dla laika jak Ja 30% to niemalże nieosiągalny poziom. Za to z Angielskiego mogę napisać dowolny test na powyżej 90%. W tym kraju ważne jest tylko to aby ludziom kłody pod nogi rzucać.

Dodał: tess248
2013-04-03 22:01:28

@Przemo77 z prawkiem jak z maturą, niektórzy mówią \"wcale nie takie trudne\" a liczba zdających drastycznie maleje. Skoro wybierają ci 34 pytania z iluś tam tysięcy i możesz nie zdobyć maksymalnie 6 punktów to jest to trudne bo musisz mieć szczęście. Praktyka nie jest problemem, bo kiedy jeździsz to ile masz szczęścia nie gra roli.

Dodał: Fantom
2013-04-03 21:59:01

szkoda że nie grali 5 obroncami od początku może lepiej by to wyglądało

Dodał: Fantom
2013-04-03 21:45:48

Według mnie mogą strzelić na 2-1 i wszystko będzie możliwe.

Dodał: Fan102
2013-04-03 21:35:04

W półfinalach Barca vs Bayern i Real vs Dortmund ; P i Gran Derbi w finale a tam Jose zdobywa 10 puchar dla Realu m. Zobaczycie ze to się spełni :D:D:D a tak już na serio to liczyłem że Galatasaray postara się o jakiś remis albo porażkę 1 bramką a zapowiada się niestety gorzej. Co do Dotrmundu to u siebie raczej pojadą Malage a i teraz przewazają, az dziw bierze ze Gotze wali takie akcje

Dodał: Luke_19
2013-04-03 21:19:31

Ktoś ma wątpliwości który z tych zespołów zagra w półfinale ?

Dodał: Fantom
2013-04-03 21:14:25

Essien asysta -.-

Dodał: Luke_19
2013-04-03 20:54:59

Długo wytrzymali :)

Dodał: Fantom
2013-04-03 20:43:26

Żeby Dzidier pokazał magie z zeszłego sezonu LM, było by cos cudownego!

Dodał: Fantom
2013-04-03 20:38:45

Essien znowu na PO, oby nie zapomniał jak się gra na DP jak do nas wróci

Dodał: Fantom
2013-04-03 20:16:20

Nie ma co się rozmieniać na grosze, wszystkie zmiany na gorsze mają na celu wyciągnięcie większej forsy od nas. Ja 18 skończyłem 2 tygodnie temu. Prawko mi narazie nie potrzebne bo i tak samochodu nie mam więc zdaję po maturce. I modle się żeby uprościli teoretyczny -.-

Dodał: booch
2013-04-03 19:58:12

To nie kursy sprawią, że kierowców idiotów będzie mniej. Jakoś w USA podjeżdżasz swoim autem na kurs jedziesz 200 metrów i prawko zdane. Czas wreszcie pozbyć się z Polski złomów i nowi kierowcy powinni być pod specjalnym prawem jak np w Szwajcarii. Młodzi kierowcy to jest 18-29 też pod nadzorem i to by szybko wyeliminowało dużo wypadków.

Dodał: Zyx
2013-04-03 19:07:36

@Fan102 - Uważał za słuszne, ale taka jazda jednak nie była do końca poprawna. Abstrahując, gdyby zmiana była na niekorzyść kierowcy (czyt. np. 45km/h), to dowiedziałby się pewnie w momencie, kiedy by mu mandat wystawiali. Człowiek najwięcej uczy się jeżdżąc samemu, już po zdanym egzaminie, ale uważam, że baza w formie teorii, którą wyniesie jest równie istotna, bo człowiek wpaja sobie poprawne nawyki, a nie te złe. Również pozdrawiam.

Dodał: Fan102
2013-04-03 18:28:49

Zyx - ale jakoś Twój Tata do tego czasu normalnie jeździł tyle ile uważał za słuszne :) i chyba zbyt wielu ludzi nie zabił prawda :) ? Odchodząc już od tego to wiele jest głupich przepisów. Na rondkach to jak pisałem strasznie wnerwia, ale w teorii jak już wspomniałem są tłumaczone obrazki co i jak się zachować, więc czy takie pytanie będzie jedno czy 3 to raczej tego się nie mieni, dopiero jak będzie jezdził i ktos mu zwroci uwagę. To tyle co do mojej całej opinii, pozdrawiam :D Może jeszcze jakiś ciekawy temat macie do obgadania :> ?

Dodał: maly33
2013-04-03 18:25:03

Po Gdańsku jeszcze nie jest tak źle ;] Ale jak wyjeżdżasz godziny w tym gdańsku to automatycznie nauczysz się jeździć w takim mieście. Ale i tak jestem zdania że człowiek uczy się jeździć dopiero po zdanym egzaminie.

Dodał: Zyx
2013-04-03 18:24:35

@Fan102 - Nie przypominam, bo tak to nie działa. Znając teorię po prostu wiem co w danej chwili zrobić. Praktyka sprawia, że ową wiedzę wpajam sobie tak, że po jakimś czasie mam już nawyki i wszystko robię mechanicznie. Przy braku wiedzy nawyki również są, ale często złe, jak np. wcześniej wspomniane nie włączanie kierunku przy zjeździe z ronda. Kompletnie inną kwestią, a również istotną, jest to, że zmiany w przepisach nie są dość nagłaśniane. Pamiętam, jak ojciec się dziwił, jak mu powiedziałem, że po 23.00 w terenie zabudowanym można jeździć 60km/h. Za jego czasów takiego czegoś nie było, a o zmianie kompletnie nic nie wiedział.

Dodał: Fan102
2013-04-03 18:12:48

Zyx- a czy Ty mając prawko podczas jazdy przypominasz sobie co uczono nas robic? i jak się w jakiej sytuacji zachować? To jest wszystko proste i logiczne, nie ma filozofii. Jedynie co może sprawiać problem to jazda po naprawdę dużym mieście np: Wawa czy Gdansk w południe, kiedy jeden wciska się przez drugiego. Powiem w ten sposób - dla mnie stara teorii się sprawdziła i jakoś nie mam pretensji czy uwag że czegoś mnie nie nauczono :)

Dodał: Zyx
2013-04-03 18:08:57

@Fan102 - Wiadomo, że książka nie nauczy człowieka myśleć za kierownicą, ale może jak jeden z drugim nie zda teorii za trzecim czy nawet piątym razem, to w końcu się przyłoży, nauczy i będzie potem wiedział co robić na drodze. Wbrew pozorom sytuacje z nowych pytań mają całkiem duże odzwierciedlenie w praktyce. Oczywiście nie zmieni to faktu, że ktoś np. będzie przekraczał prędkość o 40km/h; będzie miał jednak solidną bazę.

Dodał: Fan102
2013-04-03 18:02:42

MrMagicBoy - nie patrz na statystyki z wypadków bo to jest podpucha i na ich smiertelność. O ile się nie myle to np: we Włoszech jest taka zasada, że jeżeli ktoś ma wypadek i trafia do szpitala i kilka dni później tam umiera to to już nie jest traktowane jako smierć w wypadku, u nas właśnie jest- traktowana jako ofiiara, daltego statystyki nie są do końca wiarygodne.

Dodał: Fan102
2013-04-03 17:59:04

Odsetek ;< nie patrzmy na statystyki. A np: włączenie kierunku to się zgodze mnie też to strasznie denerwuje, ale teoria tego nie zmieni ! Co to ma go nauczyć? toć ten człowiek wie, ale nie używa wtedy mózgu. Na zwykłej teoiri zaznaczy co i jak trzeba, a poźniej i tak wali swoje.

Dodał: Zyx
2013-04-03 17:56:26

@Fan102 - Co nie zmienia faktu, że odsetek ludzi z prawem jazdy kompletnie nie znających przepisów się zmniejszy. Niektórzy mają problem z najprostszymi czynnościami jak np. włączenie kierunku, kiedy często ludzie sygnalizują fakt, a nie zamiar. O włączaniu go na rondach to chyba co drugi zapomina... To samo przy wyprzedzaniu albo omijaniu. Już nie wspomnę o zapie*dalaniu na złamanie karku, bo jakiś idiota dostał tydzień temu prawo jazdy. Znajomy ojca stracił w JEDNYM wypadku samochodowym ojca, syna i bodajże kuzynkę po czołowym zderzeniu z samochodem, który jechał 140km/h.

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-03 17:53:19

Nie można porównywać Polski do tych bardziej rozwiniętych krajów. Np. W Norwegii prawko kosztuję około 15 tysięcy złotych, ale masz godziny jazdy w dzień i w nocy, mają różne sale do trenowania jazdy na śliskiej nawierzchni i w kompletnej ciemności, dodatkowo jest jeszcze do zaliczenia długa trasa, jedziesz około osiem godzin non stop, zajebiste doświadczenie po takim czymś zbierasz. I się zdaje za pierwszym razem praktykę, teoria jest jeszcze trudniejsza jak obecnie w PL i tutaj można popłynąć. Ale jak się płaci za prawo jazdy 1200 zł to czego się spodziewać.

Dodał: Fan102
2013-04-03 17:50:39

MrMagicBoy - z takim rozumowaniem to w ogóle zakażmy ludziom jeździć samochodami. Trudnijeszy egzamin teoretyczny nie spowoduje, że na drogach będzie miał idiotów, tylko że na drogach będzie ogólnie mniej kierowców a to chyba nie jest cel. Trudniejsza teoria nie wyeliminuje wariatów drogowych, a może wręcz przeciwnie tylko Ci wariaci zdadzą?

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-03 17:48:31

Po to utrudniać, że wystarczająco idiotów jeździ po polskich drogach, najwięcej wypadków śmiertelnych w całej Europie, i żaden argument, że drogi mamy do dupy. Przynajmniej część debili nie zda prawka właśnie przez trudną teorię i niech sobie jeżdżą po wioskach te 120 na godzinę, jak wypierdolą dzwona w drzewo to zabiją tylko siebie i ewentualnie pasażerów, a nie innych uczestników ruchu drogowego.

Dodał: Zyx
2013-04-03 17:46:59

Zgodzę się z Przemem. Ja sam zdawałem jeszcze na starych przepisach, ale po zmianie ściągnąłem sobie pytania i muszę powiedzieć, że aż tak trudne to one nie były. Ogólnie, to jest więcej tego samego, z tym, że częściej można natknąć się na podchwytliwe pytanie albo takie, na które bez nauki się poprawnie nie odpowie. I to jest moim zdaniem plus. Jak rozmawiałem swego czasu z ludźmi, którzy już mieli zdane prawo jazdy, to część z nich na teorię poświęciła 1-2h, w porywach do 3... A potem wyjeżdżał taki w trasę. @Dyma - Ja miałem podobnie. Praktycznie w ogóle nie ćwiczyłem z nauczycielem parkowania równoległego, bo ten mówił, że w ciągu jego bodajże 4-letniej kariery żaden z jego kursantów nie musiał wykonywać tego manewru. Poszedłem pierwszy raz na egzamin i nie zdałem... na parkowaniu równoległym. :d Nauczyciel był tak zdziwiony, że aż darmowe godziny dostałem. Co do robienia prawka w innych krajach, to w niektórych przypadkach to niebo i ziemia w porównaniu z Polską. Ludzie uczą się jazdy w nocy (co u nas najczęściej jest tylko na papierze), na śniegu, a nawet w poślizgu; moim zdaniem to świetna sprawa.

Dodał: Fan102
2013-04-03 17:45:07

Heh pomyłeczka :) nie skreśliłem tego słówka. I kursy doszkalające po 4-6 miesiącach od zdania to też absurd. Te państwo jest tak chore, że mnie to przeraża. Dla pieniędzy władza jest w stanie zrobić wszystko... Wpadają już na takie durnoty, że sam nowy projekt zdawania praw jazdy to pikuś.

Dodał: maly33
2013-04-03 17:40:36

no wlasnie ;]

Dodał: maly33
2013-04-03 17:40:30

ja \"jeszcze\" juz 2 lata ?? o_0

Dodał: Fan102
2013-04-03 17:40:18

Jeżdzę*

Dodał: Fan102
2013-04-03 17:39:12

Dobrze, że utrudnili? ja jeszcze już 2 lata to mi do zwisa, ale prawda jest taka, że utrudnienie teorii nic a nic nie da po za kasą.Nie chodzi już o to że tego nie da rady zdać bo zda, ale pytanie po co utrudniać? Liczy się praktyka i wprawa, jak ktoś wcześniej pisał, jak się pojezdzi w miare często 1 rok czy 3 latka to już jakiś automatyzm zostaje w człowieku. Ale na nowej teroii doszły pytania totalnie głupie i niepotrzbne, pytanie takie na które może odpowiedziec facet który jezdzi 5 czy 10 lat a nie praktykujący. Kto nas teraz pamięta o wszystkich szczegółach (tych mało waznych) ktore zdawalismy kilka lat temu? Są one totalnie niepotrzbne, trzeba szkolic w praktyce a nie teorii.

Dodał: Luke_19
2013-04-03 17:34:45

Ja jak zdawałem to pamiętam jak miałem sprawdzać światła czy działają - standardowo nawet za bardzo na nie nie patrzyłem tylko od razu powiedziałem że wszystko ok - koleś do mnie czy jestem pewien ? Już chciałem powiedzieć, ze ok ale na szczęście spojrzałem i co widzę ? Światło mijania nie działa i jeszcze ich warsztat trzeba było odwiedzić przed wyjazdem :) Ale fakt egzamin zarówno teoretyczny jak i praktyczny wcześniej był bardzo łatwy, a jeszcze jak się zdawało około 20:00 styczeń ciemno i pustki na ulicach to nie można nie zdać

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-03 17:10:35

Dobrze, że utrudnili egzaminy. Mój znajomy na starych przepisach zdał za pierwszym razem, a łuk zrobił na zaciągniętym ręcznym. Zależy też od egzaminatora, a tak nie powinno być.

Dodał: Przemo77
2013-04-03 14:49:07

Pierdolenie, że testy niemożliwie trudne, kolega zdał na nowych przepisach teorię za 2 razem, a praktykę za pierwszym.

Dodał: Dyma
2013-04-03 14:46:27

Co do prawek jazdy to pamiętam jak ja sie uczyłem i mówię do kolesia, żebyśmy poćwiczyli równoległe tyłem bo nie czuje sie w tym pewnie to mi odpowiedział, że z raz możemy, ale tego na egzaminie nie będzie to szkoda czasu. Taka prawda, że osoba, która zdała prawko tak na prawdę nie potrafi jeździć w stopniu przyzwoitym. Oczywiscie są wyjątki, ale to pojedyncze osoby co za młodu jeździły i tym samym jeszcze większe niebezpieczeństwo stwarzały. W Niemczech albo Holandii to chyba osoba ze świeżym prawkiem przez rok czasu moze jeździć tylko z kierowcą ze stażem obok siebie. Zresztą to wszyscy zawodowi kierowcy mówią, że należałoby całkowicie te kursy zmienić albo stworzyć dodatkowe. A o do meczów to zwróćcie uwagę, że jeszcze 2-3 lata temu to był skandal raz na rok-dwa, a kontrowersja raz na pół roku. Teraz praktycznie co kolejka LM sędzia ma bardzo duży wpływ na wynik spotkania/rywalizacji. Niech te kartofle powymierają i przyjdą młodzi to od razu technikę wprowadzą.

Dodał: piomaster011
2013-04-03 13:21:16

Wczoraj w jednym i drugim meczu głównie sędziowie dostarczali bramek, Ibra ze spalonego, karny dla Barcy z dupy, Mandzukic podawał ze spalonego, ale trzeba przyznać że Alaba ładną bramkę sieknął, PSG pewnie będzie walczyć, ale odpadną szkoda że mają rewanż na wyjeździe, Bayern ma wielką przewagę nad Juve że Ci nie strzelili bramki, a nie wierze że Bayern nic nie strzeli w Turynie, zobaczymy dzisiaj lepszy mecz oczywiście Real- Galata.

Dodał: tess248
2013-04-03 12:49:38

Było tam sporo kierowców co kategorię C robią na TIRy itp, żeby dodatkową pracę załapać. To też niektórzy 6 czy 7 raz podchodzili i nie zdali a prawo jazdy B mają już po 20-25 lat... przecież to oczywiste, ze umieją jeździć... no ale kasę trzeba zgarnąć, eh ta Polska, ci ludzie....

Dodał: booch
2013-04-03 12:38:49

Sam jestem ciekawy czy zdałbym teraz prawko? I tak nie potrafisz jeździć po kursach. Nas uczą jak parkować na milimetry a nie jazdy odpowiedzialnej i jak się zachować w danych warunkach. To nauczysz się po 2 latach jak będziesz w miarę często jeździł. Teraz chyba sam bym pojechał na Ukrainę dał te 100 dolców i nie męczył się z tym prawkiem.

Dodał: tess248
2013-04-03 12:31:25

Dziś zdawałem test teoretyczny na prawko jazdy B po raz pierwszy. Oczywiście nie zdałem. 7 pkt zabrakło. Na 45 osób 5 zdało :| Gdybym zapłacił mógłbym podchodzić ile razy chcę. nawet 5 razy dziennie. Kurna byle by z ludzi kasę zedrzeć. Teraz to dopiero będzie coraz więcej przypadków jeżdżenia na dziko lub z kupionymi gdzieś na Ukrainie prawami jazdy...

Dodał: Fantom
2013-04-02 23:01:26

Robben 2 z takim wynikiem nic nie jest jeszcze przesądzane. PSG ma jakość i to widać. Do 1 bramki dla mnie byli lepszym zespołem. Gol messiego właściwie z niczego. Co do karnego to bramkarz pojeb. Gościu wychodził już za linie i miał ostry kąt to ten mu się z łapami władował w nogi. A wiadomo jak to się kończy jak się gra przeciw tym symulantom.

Dodał: Fantom
2013-04-02 22:58:46

kurcze jak ksawi strzelił karnego to wyłączyłem i poszedłem się kąpać. Jak to człowiek może się mile zaskoczyć:)

Dodał: Robben 2
2013-04-02 22:48:44

barcelona wrzuci im u siebie co najmniej dwojke, sad but true

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 22:37:24

2:2 MATUIDI :D

Dodał: Luke_19
2013-04-02 22:36:57

2-2 Ale to i tak chyba za mało, żeby mieć szanse na awans, nawet ten wynik premiuje Barcelonę

Dodał: Adam1624
2013-04-02 22:36:41

haha

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 22:32:29

No i 2:1, na pocieszenie gest Bartona w kierunku Ibry http://www.offthepost.info/wp-content/uploads/barton.gif

Dodał: Luke_19
2013-04-02 22:25:46

Clattenburg lubi za symulki dawać kartki

Dodał: Luke_19
2013-04-02 22:24:06

Jeszcze karny z kapelusza dla PSG, choć top i tak może być za mało

Dodał: Luke_19
2013-04-02 22:22:47

Ibrakadabra 1-1

Dodał: Fantom
2013-04-02 22:22:40

metrowy spalony ale należy się!! Zajebiscie :)

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 22:21:33

Ibrakadabra!

Dodał: Fantom
2013-04-02 22:16:17

Tylko Borrusia może jeszcze coś namieszać chyba

Dodał: Luke_19
2013-04-02 22:13:31

Fantom > W Footballu nie ma zasług. Ja jakoś nie chciałbym, żeby Bayern wygrał ale nie ma alternatywy dla nich bo Realu i Barcelony też nie chciałbym widzieć z pucharem

Dodał: Fantom
2013-04-02 22:09:51

tak szczerze to im się należy po tym pechu z zeszłego sezonu. Oby nie padli z Farsą czy realem

Dodał: Robben 2
2013-04-02 22:08:14

Bayern wygra te edycję.

Dodał: Robben 2
2013-04-02 21:49:14

jeszcze jakbyśmy w tym superpucharze przegrali 1-0, ale nie 4-1.. co do dzisiejszej LM to do przerwy Bayern powinien prowadzić spokojnie 4-0.

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 21:46:58

Nie płakałem, ale bardzo chciałem żeby Chelsea wygrała.

Dodał: Luke_19
2013-04-02 21:44:35

Macedon > Juventus to takie włoskie muły, fart niesamowity szczególnie w poprzednim sezonie - pamiętam jak w meczu z Milanem sędzia nie uznał półmetrowego gola Milanu a Juventus w tamtym sezonie wcale nie musiał zdobyć mistrzostwa. Bayern może gorzko pożałować tych sytuacji, które zaprzepaścili w 1 połowie bo coś mam przeczucie, że Juventus jakąś szmatę strzeli w 2 połowie

Dodał: Przemo77
2013-04-02 21:34:35

#MMB No nie mów, że Superpuchar miał dla Ciebie jakąś wartość i strasznie płakałeś po porażce z Athletico.

Dodał: Macedon
2013-04-02 21:24:09

Mogę być stronniczy, bo lubie Bayern, ale to że nie grają w 10 (Vidal już wcześniej sobie zapracował na kartkę, potem wślizg od tyłu) i to, że nie mają 2-3 w plecy zawdzięczają fartowi

Dodał: Fantom
2013-04-02 21:24:08

I chuj... 1 błąd obrony, pierwszy celny strzał i barca 1-0/..

Dodał: Luke_19
2013-04-02 21:17:15

*Ribery

Dodał: Luke_19
2013-04-02 21:16:41

Rubery jaki nurek - już chyba 3 razy przewracał się o powietrze

Dodał: Luke_19
2013-04-02 21:13:52

Nie daję Juventusowi większych szans na murawie jest różnica klasy między Bayernem a Juventusem

Dodał: Fantom
2013-04-02 21:07:05

ależ te PSG ma jakość, przyznam szczerze że 1 raz oglądam te wszystkie gwiazdy razem, bo francuską się nie interesuje, ale robią wrażenie. Nawet na tle takiego przeciwnika.

Dodał: Fantom
2013-04-02 20:51:06

Kurwa barca na farcie, lavezzi słupek w kilku metrów!

Dodał: Fantom
2013-04-02 20:49:50

Bayern wjeżdża w przeciwników jak Cain Velasquez w MMA. Na pełnej k.. Szkoda że z Barcą nie grają..

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 20:48:20

Ale strzał piękny, lewy obrońca a jakie uderzenie, mega.

Dodał: Fantom
2013-04-02 20:47:38

serio? Kurcze może być pogrom w takim razie :/

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 20:47:00

28 sekund i Bayern brama

Dodał: Fantom
2013-04-02 20:42:33

Beckham w podstawie, aż łezka się w oku kręci

Dodał: tess248
2013-04-02 20:29:05

Nie ma trofeum, o które nie warto grać. Jeśli mamy szansę coś wygrać to trzeba zrobić wszystko aby to zrobić. I czy gramy 1 mecz, 2 czy 15 nie ma znaczenia. Dlatego przynajmniej Ja zawsze jestem rozczarowany po odpadnięciu z Tarczy Wspólnoty czy COC tak samo jak przy wszystkich innych pucharach. Obecnie np. uważam, że mamy realne szansę na wygranie FA Cup oraz LE więc mam szczerą nadzieję, że się uda mimo iż LE to nie LM.

Dodał: Fantom
2013-04-02 20:26:28

No to dzisiaj liczymy że Carleto zje taktycznie barcelonke! :) Ma ktoś jakieś dobre transmisje? Przyboj, jak jesteś to liczę na Ciebie!:P

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-02 20:06:13

Superpuchar - co to za trofeum w którym gra się 1 mecz?

Dodał: Przemo77
2013-04-02 19:51:09

No bez jaj, są pewne priorytety, może odpuśćmy LM na rzecz CCO, skoro wszystkie są ważne. LM> lub = liga>FA Cup>LE>CCO>tarcza. Co to w ogóle za trofeum w którym gra się 1 mecz?

Dodał: Robben 2
2013-04-02 19:30:39

Transmitują nasz mecz w czwartek na TVN Turbo :)

Dodał: tess248
2013-04-02 17:47:51

Każdy puchar jest ważny dopóki go nie przegramy. Fakt, zapomniałem otym.

Dodał: tess248
2013-04-02 17:47:00

W moim rozumowaniu nie ma czegoś takiego jak ważny czy nieważny puchar. O każdy mają gryźć ziemie chłopaki na boisku i wszystko jedno czy gramy o FA Cup czy o LM czy o Tarczę.

Dodał: kazikx
2013-04-02 17:14:04

Cieszę się, że pokonaliśmy MU, ale mecz nie stał na wysokim poziomie. Chciało nam się bardziej niż MU, dlatego wygraliśmy. W pierwszej części spotkania raziła nieporadność w ataki i masa niedokładnych podań z obu stron. Ozdobą spotkania była parada Cecha po strzale Groszka (który potem pogratulował interwencji Cechowi:)) oraz piękna asysta Maty i równie piękna bramka Ba.

Dodał: kazikx
2013-04-02 17:09:05

\"Tarcza wspólnoty to nic więcej niż mecz towarzyski, żadne trofeum więc można powiedzieć, że to się nie liczy\". Luke, bardzo optymistyczne spojrzenie:)

Dodał: Patryk
2013-04-02 15:54:51

lolz.

Dodał: Luke_19
2013-04-02 15:25:02

Tarcza wspólnoty to nic więcej niż mecz towarzyski, żadne trofeum więc można powiedzieć, że to się nie liczy.

Dodał: Patryk
2013-04-02 14:55:01

Przegralismy z United o tarcze wspólnoty za Carlo

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-02 14:33:05

a Wembley jeszcze nie przegralismy chyba .. Nowym. Ale nie mamy Krola :< Moze jakis Ksiaze sie znajdzie? (Eden...)

Dodał: Luke_19
2013-04-02 14:03:53

Jak już jesteśmy w tym półfinale, który de facto jest finałem to można było by go wygrać. Ostatnimi laty z City jest szalenie trudno ale z drugiej strony ile można z nimi przegrywać ?

Dodał: Przemo77
2013-04-01 23:40:13

Z tego co kojarzę to AV ma jedną z lepszych szkółek w Anglii, pamiętam jak graliśmy z nimi w finale FA Cup Youth i bodajże to nam nie dawano większych szans.

Dodał: Fantom
2013-04-01 22:35:53

ale że aston villa ma taką zdolną młodzież że wygrywają to trofeum?

Dodał: marm
2013-04-01 22:01:20

Ja na naszych młodych byłem trochę zły po tej porażce, ale z perspektywy czasu to nie będę się ich czepiał. To był ich debiut w tych rozgrywkach, pokazali się ze świetnej strony i można z dumą powiedzieć, że takich juniorów to może nam pozazdrościć każdy klub. Trochę się niektórym głowy gotowały jak przegrywali, ale to są właśnie uroki młodości (dziwnie to brzmi pisane przez 2-3 lata starszego kolesia ;d). Jeremy Boga... Tego pana proszę zapamiętać. W prawdzie rewelacyjnie to pokazywał się głównie w meczu z Barceloną, ale z Arsenalem i Aston Villą jak już się pokazywał to wkręcał czasami po 3 graczy. Biegał między nimi jak między tyczkami. Warto dodać, że to 16-letni chłopaczek :). Inni wyróżniający się gracze jak Feruz, Baker, Swift (za mecz z Arsenalem, nie jestem pewien czy tak się pisze jego nazwisko), ten chłopak na prawym skrzydle (zapomnialem nazwiska). Oczywiście też Ake. Na prawdę mamy brylanty w kadrze i niech nikt tego kurwa nie zmarnuje :)

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-01 21:49:04

Luke chciałeś porażki QPR, no to do przerwy masz 3-1 :)

Dodał: tess248
2013-04-01 21:44:31

Najważniejsze jest to, że widać potencjał.A pytanie czy, kto i kiedy go wykorzysta to już inna sprawa.

Dodał: soltys
2013-04-01 21:26:43

Na pocieszenie Baker został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju a Feruz został najlepszym strzelcem. Aston Villa wygrała głównie zdyscyplinowaniem taktycznym, solidnie w obronie i dobre kontry. O to typowo toporna angielska piłka. No i nie wątpliwie te pastwisko na którym grali najbardziej odpowiadało takiej grze. U mnie na śląsku gdzie są szkody górnicze boisko jest równiejsze :P

Dodał: tess248
2013-04-01 20:20:35

Wielka szkoda młodych. Ale mamy bardzo perspektywiczną młodą kadrę także z optymizmem można patrzeć w przyszłość. Jak kiedyś będziemy mieli odpowiednią osobę na ławce trenerskiej to ona zrobi z nich użytek i kto wie, może trafią się piłkarze jak JT albo Lamps.

Dodał: Zyx
2013-04-01 20:10:30

Chelsea przegrywa w finale NGS 2-0 (po dwóch karnych). W pierwszej połowie dominowali i mieli parę naprawdę ładnych akcji, ale już w drugiej pokazali jedno wielkie nic.

Dodał: tess248
2013-04-01 19:14:52

Dobry mecz. Mimo słabszego sezonu wciąż potrafimy pokazać klasę z najlepszymi mimo wpadek ze średniakami. Byle by TOP4 było, zaszaleć w FA Cup i LM i będzie ok.

Dodał: Fantom
2013-04-01 17:39:42

Cole wykluczony na 2 tygodnie podobno

Dodał: Luke_19
2013-04-01 16:06:43

Dzisiaj tak na deser Fulham mogło by pokonać QPR i tak na dobrą sprawę w zasadzie zakończyć starania QPR o utrzymanie

Dodał: maly33
2013-04-01 15:42:34

Mam nadzieje że właśnie z Colem nic poważnego

Dodał: marm
2013-04-01 15:40:27

Ferdinan z Colem podali sobie rękę ;o

Dodał: maly33
2013-04-01 15:40:15

A spectacular strike from Demba Ba saw FA Cup holders Chelsea to a 1-0 win over Manchester United in their quarter-final replay. ~ Gazety w anglii juz jada ;]

Dodał: maly33
2013-04-01 15:39:56

A spectacular strike from Demba Ba saw FA Cup holders Chelsea to a 1-0 win over Manchester United in their quarter-final replay.

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:38:39

Nie wiem kto mówił że nas zmiotą, ale fakty są takie że w meczach z MU jesteśmy po prostu lepsi, za to z City nam nie idzie.

Dodał: maly33
2013-04-01 15:37:21

Wkurza mnie to ze ostatnie mecz z City przegrywamy w środku pola

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:36:20

czy tam city jest mocniej w LM jakos tego nie pokazali :D Borussia coś o tym wie a całkiem nie dawno Everton też im dał lekcje futbolu.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:35:11

Ja bym nie uzależniał wyniku meczu z City od tego czy jestesmy mocniejsi od nich. Przed meczem z United tez duzo ludzi mowilo jak to nas zmiotą te 2:2 to był przypadek. Jak zagramy swoje tak spokojnie kontrolując gre to city tez dostanie i bedziemy w Finale.

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:29:59

Taka gra jak dzisiaj, to imo w naszym przypadku jeszcze za mało na City.

Dodał: marm
2013-04-01 15:29:43

Najlepszy żart Prima Aprillisowy na dzisiaj ? Manchester United w półfinale FA Cup.

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-01 15:28:04

Faktycznie na Villa Park. Co nie zmienia faktu, że będzie mega ciężko :D

Dodał: Fantom
2013-04-01 15:27:00

Mikel, Ba i Cech, nasi dzisiejsi bohaterowie. Co ten pierwszy czyścił w środku to bajka :) Mata mnie dziś tylko irytował, poza piękną asystą

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:26:43

Jak zagramy tak jak dzisiaj to nawet City jest do ogrania. Nie zagralismy perfekt troszke skutecznosci brakowało, ale gra wygladala na prawde dobrze.

Dodał: Robben 2
2013-04-01 15:26:04

Nareszcie!! Nareszcie ich pokonaliśmy i nareszcie mamy napastnika, który decyduje o losach meczu! Petr najlepszy na świecie w aktualnym momencie, Hazard dzisiaj niewidoczny, ale zastąpił go Mata, brawo The Blues!!

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:26:00

I gdzie ta potrójna korona mułów ? Jak sędziego nie mają w drużynie i farta do 5 potęgi to nie ma co mówić o zwycięstwie

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:25:50

Z City będzie strasznie trudno, ale jak na dzisiaj się spięli to niech się postarają o ten awans, bo w tym sezonie tylko tracimy siły dochodząc gdzieś daleko, po to żeby na samym końcu to spierdolić

Dodał: Patryk
2013-04-01 15:25:30

z City gralismy na Villa Park

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-01 15:24:38

City na Webley już nas w tym sezonie pokarało. Będzie mega ciężko.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:24:09

uwielbiam jak Ferguson przegrywa nie cierpie go bezcenne od razu mam super dzien porazka Mu cieszy zawsze a szczegolnie jak Chelsea wygrywa hehehe

Dodał: marm
2013-04-01 15:24:03

Dzisiaj zjedliśmy diabełki na obiad. Można ? Mamy pakę jak ta lala tylko brakuje regularności i ogłady.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:22:29

Fergie uscisnal dlon Benia, wow! WYGRANA. Zasluzenie. Ale powinno byc kuraw 5-2 z przebiegu meczu...

Dodał: maly33
2013-04-01 15:22:23

No to teraz City

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:22:10

Moses hahahaha dziekuje za uwage co za chlop

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:22:03

Moses hahahah jakie podanie :D torrse 1 kontakt zp ilka -.-

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:21:53

Koniec !!!!!!!!!

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:21:36

Ferguson po meczu powie że w 1 połowie 4 gole mogli strzelić

Dodał: maly33
2013-04-01 15:21:29

stone face ;] hahah :D

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:21:18

Nasz aut.. Celnei teraz!!

Dodał: salus95
2013-04-01 15:21:15

Ivanović i jego stone face

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:20:51

Ivanovic chyba się ogarnął już

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:20:46

Co jak co, ale nasi w FA skuteczni napasnicy. 4 gole maja.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:20:19

Jak ja dziekuje Beniowi ze Moses nie wszedl wczesniej uff

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:20:16

Budweiser MOTM - Demba !

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:19:54

van Pussy!

Dodał: maly33
2013-04-01 15:19:53

juz nie gadajcie tak na niego, ledwo wszedl na boisko.

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:19:45

Moses chujowo, ale stabilnie

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:19:45

2 min i znów fuks Pampersi znów pudłuje

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:19:24

Mowilem, ze pokreci, no ale nei siebie..

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:19:20

Zamiast po pierwszym przelozeniu strzelac

Dodał: mld
2013-04-01 15:19:05

Moses w stabilnej formie

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:19:03

Moses dlatego uważam że to jest mega drewno

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:19:02

ten Moses jest jakis ja nie wiem porazka

Dodał: artekwnc
2013-04-01 15:19:01

No właśnie, Moses...

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:18:59

Ten Moses to jednak debil...

Dodał: salus95
2013-04-01 15:18:55

Trololo :D

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:18:38

Teraz wbić na 2-0 w tym Fergie time

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:18:21

super mecz zagrał Oscar jak dla mnie

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:18:09

Moses --> Oscar.

Dodał: salus95
2013-04-01 15:18:03

4 minuty... no czaisz typa ?!

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:17:50

4 minuty? ZA CO?

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:17:34

4 minuty no pogięło chyba ????

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:17:31

NICh TO WYBIJA DALEKO!

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:17:10

czemu zmiany nei pozwoi zrobic?

Dodał: Macedon
2013-04-01 15:17:00

Mały - to prawda, w tym momencie to już tylko na czas, ale niektórzy już miauczą o to od dłuższego czasu

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:16:58

Ciekawe ile doliczy

Dodał: artekwnc
2013-04-01 15:16:43

Macedon a kto mówi że trzeba coś zmienić? Tu chodzi o wprowadzenie trochę świeższej krwi

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:16:20

Moses moglby swiezy wejc, costam by pokrecil, a nasi i tak nei strzelaja, wiec gorzej nie bedzie...

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:16:18

Moses wchodzi

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:16:17

ale ta piła chodzi ktoś chcial sciagac Osara ? -.0 żenua gosc dobrze gra

Dodał: Macedon
2013-04-01 15:16:01

Ależ sobie poklepali teraz

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:16:00

Noo kurwa......

Dodał: salus95
2013-04-01 15:15:58

Jebaniutki... ;/

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:15:51

Mata jak ten De Gea to broni ????

Dodał: maly33
2013-04-01 15:15:36

Macedon, tutaj juz nie ma czego zmieniac , maja wejsc i odciążyć troche tych co są na boisku

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 15:15:23

Ja nie wiem gdzie nasi byli gdy RvP oddawał strzał.

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:15:13

Van Persie to drugi Torres się zrobił

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:14:57

HAHAHAHAHAHAHA. No o kurwa juz nei strzela !

Dodał: Macedon
2013-04-01 15:14:44

Płaczecie o te zmiany, ale kurwa kto z ławki cokowiek zmieni? Lampard? Moses? Błagam przymknijcie się

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:14:39

Ale FART !!!!!!

Dodał: maly33
2013-04-01 15:14:33

Ale trzech arabów tam na trybunach :P

Dodał: salus95
2013-04-01 15:14:21

Już wiele razy pisaliśmy, że Mata nawet jak nie gra dobrze to i tak błyśnie i będzie gol... dzisiaj było podobnie więc nie ma co narzekać xD

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:14:05

Torre sei grzeje ;D

Dodał: maly33
2013-04-01 15:13:49

Mikolaj.C , no tak, mialem na mysli tylko i wylacznie przód :)

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:13:22

Demba dzis super mecz. Dalbym mu 8 bez zajakniecia!

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:13:18

Dobrze, ze faul takiego pudła bym nie wytrzymał

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:13:12

lepiej poczekac i dwie zmiany na czas dobrze Benio robi

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 15:12:30

Nie wiem na chuj on czeka z tymi zmianami chyba, że chce to zrobić jak ze Steauą, czyli w 90 minucie.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:12:23

maly33 - Lampsa.. Chyba za Mate, ezeby zerowal z przodu, bo w tylach to sie nei przyda za chuj.

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:12:09

United nic nie grają było by wielkim rozczarowaniem stracić gola

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:11:53

No chuj, jak ni wchodzi to nei wchodzi. Hazard jeszcze z daleka moglby cos.

Dodał: artekwnc
2013-04-01 15:11:41

Trzeba pamiętać, że Kelner ma już tylko 2 zmiany, ale i tak i tak na jego miejscu bym teraz wykorzystał kolejną

Dodał: maly33
2013-04-01 15:11:09

Powinien wpuścić Lampsa na ostatnie minuty

Dodał: Macedon
2013-04-01 15:11:08

Ale trzeba przyznać Bertrandowi, że nie gra gówna

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:10:59

Benitez nei robi zmian, zeby sedzia nei doliczyl wiecej czasu -.-

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:10:35

Ja bym nie robił zmiany benio dobrze robi

Dodał: mld
2013-04-01 15:10:12

Zabijmy ten mecz w pizdu!!!

Dodał: salus95
2013-04-01 15:10:07

2 tygodnie przerwy i Mata zapomniał jak się gra ^^

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:09:57

Ech Juan :(

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:09:20

8 minut + to co doliczy przerw nie było więc jak dla mnie 2 minuty góra 3

Dodał: artekwnc
2013-04-01 15:09:05

Całej trójce pomocników (Mazacar) mało co dzisiaj wychodzi...

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:09:03

Mimo wszysko chce zmiany jakies.. Chocby Forresa.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:08:27

jezu mata brakuje troche szczescia

Dodał: salus95
2013-04-01 15:08:19

No co z nim dzisiaj jest ;x

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:08:13

Mata nic mu nie wychodzi :/

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:08:07

Czemu nikt RvP nie kryl w poczatkowej fazie tej akcji? Przeciez gdyby m podal tam, to bramka jak nic..

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:07:58

Mata standard, tam gdzie najtrudniej

Dodał: maly33
2013-04-01 15:07:57

Mistrzostwo wygrywa sie z ogorkami

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:07:30

Co kbiice krzyczeli teraz?

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 15:07:26

Zdobywają pkt. z ogórkami :)

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:07:05

jakim cudem United mając tak słaby skład są tak wysoko w tabeli ?

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:06:32

Po ziemi mogl grac kufa... A Demba super tylem gra.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:06:16

Moses -.- nie sądze

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:05:59

Ale i tak na te 15 minut by się mógł bardziej przydać od Oscara

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:05:49

BTW MU 3 zmiany a my tylko wymuszona..

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:05:35

Nastepny nurek i symulant wchodzi, kurwa. Sedzia, trzymaj gacie zwarte ;/

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:04:54

Nie klei sie ta gra Mazarowi dzisiaj ;/

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:04:49

Mata nie moze sie wstrzelic cos

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 15:04:46

Walczą do 90 minuty i dalej :D

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:04:36

Mata :/

Dodał: artekwnc
2013-04-01 15:04:20

To co z Torresem ? ;] W tym jest problem z napastnikami, że nie dostają tylu piłek ile potrzeba, dlatego tak ciężko zdobywa się tutaj bramki Torresowi i Ba. Moses od PNA nic nie gra...

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:04:00

Oj kruwa dobrze ze sedzia dzis pozwalagrac, bo niektorzy durnie dali czerwo..

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 15:03:07

artekwnc, to Dembe za ostatni mecz bym nie wpuścił do końca sezonu, a jednak strzelił

Dodał: mld
2013-04-01 15:02:46

Prosimy się o ten remis jak Rumun o chleb

Dodał: Luke_19
2013-04-01 15:02:43

Oby tylko w ostatnich 5-10 minutach nie oddali już na dobre inicjatywy mułom bo coś koślawego wtedy wpadnie jak nic

Dodał: artekwnc
2013-04-01 15:02:03

Nie wprowadziłbym za nic Mosesa po tym co pokazał 2 dni temu

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:01:36

Ramrie musi byc na kotnry, Mata to rezyser,p oza tym najmniej zmeczony. Oscar jest do zmiany.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 15:01:22

czemu ta obrona nie moze zawsze bronic jak teraz nie rozumiem tego

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:01:03

Edenowi w ogole cos pilka nie seidzi, czesto ma takie 30cm za dalekie przyjecie.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 15:00:24

Ramiresa ściągnąć bo nie gra nic i Mata dziś też jakoś niewidoczny.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 15:00:15

No kurwa ni wchodzi cos... A juz czas zeby srtzecli na 2-0 ;/ Btw dalbym Mosesa za Oscara.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:59:30

Dlatego wolę Ba od Torresa

Dodał: Przemo77
2013-04-01 14:59:21

Właśnie Luke mam taką nadzieję, że kiedyś nadejdzie taki moment, dramatyczny w jakimś finale LM najlepiej, że w końcu trafi taką bramkę, że jeszcze moim wnukom o niej będę opowiadał.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:59:17

Demba nice ;D teraz jak Gignac wczoraj!

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:58:42

Oscar zjebal...

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:58:01

Luke - nie mam nic przeciwko, zeby to wlsnie dzis bylo.. moze to byl ten 499?

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:57:45

@Mikolaj.C wiem, że jest anulowany tylko chciałem wiedzieć czy w razie remisu od razu jest dogrywka bo ten komentator od razu z karnymi wyjebał i mi się pomieszało :)

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:57:16

Ivanovic zawzse pewna twarz :D

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:56:18

Mikelowi 50 razy się nie uda, 100 razy się nie uda 200 razy się nie uda ale za 500 razem układ gwiazd będzie odpowiedni a Mikelowi piłka jak najdzie, ze będzie to od razu bramka wszech czasów

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:56:05

kosymiszcz - jest dogrywka, tamten mecz jest jakby anulowany.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:55:58

Tak pojade do Hazarda i mu przypomne bo nie strzelił -.-

Dodał: mld
2013-04-01 14:55:52

Znając naszych to się może zemścić w następnej akcji. Taką setę zmaścić, kto jak kto, ale żeby Eden?

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:55:43

Potem poprawił się i dopowiedział, że będzie dogrywka i karne

Dodał: Przemo77
2013-04-01 14:55:37

Wiem, ale ma stosunkowo dużo strat i niektóre takie dość głupie zagrania.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:55:35

Ale przechwyt mial genialny.. Szybk skurczybyk. Mogl kiwac de Gee, bylby karny w najgrszym razie (na pusta raczej by trafil).

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:55:09

Mikel haha

Dodał: Macedon
2013-04-01 14:55:05

Taki prezent ;/

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:55:03

w razie remisu nie ma dogrywki? bo tak zrozumiałem tą wypowiedź komentatora.

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:54:51

kurwaaa jak?

Dodał: salus95
2013-04-01 14:54:45

Za duzo z Torresem się chłop nagrał :X

Dodał: marm
2013-04-01 14:54:44

Nie do wiary...

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:54:38

jezu Hazard nie wierze

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:54:37

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK....

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:54:33

kurwa ;|

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:54:30

Co zrobił hazard ???

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:54:26

Kosymiszcz - ?

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:54:05

Przemo - a wizdsz, ten strzal by wszedl i bylby MOTM. On musi grac, czasem jedno dotkniecie robi roznice (jak teraz).

Dodał: salus95
2013-04-01 14:53:33

\"Łuooo!\" xD

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:52:45

To dogrywki nie ma?

Dodał: Przemo77
2013-04-01 14:52:44

Oprócz tej asysty Mata gra przechujowo.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:52:09

Mata ma choelrnego pecha do de Gei. Trzecia mu magicznie wyciaga juz...

Dodał: mld
2013-04-01 14:52:05

Głupie straty. Mają tyle opcji do wyboru i wybierają tą najgorszą najczęściej

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:52:00

To De Gea wyciągnął ten strzał Maty

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:50:07

ajjjjj MAta

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:49:11

komentator mówił, że nie było spalonego, ale mi się jednak wydawało, że był...

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:48:47

Cech dzisiaj broni rękami i nogami - dobrze, że ta pchła nie strzeliła

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:48:47

Gdzie ten co już Petra chciał wymieniać?

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:48:31

ten maly to zawsze se znajdzie... rvp ;//

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:48:21

chuj ci w lędźwia Chcharito więcej nam nie strzelisz!

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:48:05

Kto coś mowił o Cechu ? :D

Dodał: marm
2013-04-01 14:47:58

Cech to jest czarodziej.

Dodał: salus95
2013-04-01 14:47:55

GEEEEEEENIUUUUUUUUUUUUUUUSZ ! <33333

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:47:54

Cech!

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:47:50

co on robi to jest masakra !!! CECH

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:47:48

Cech Geniusz

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:47:46

co on robi ;|

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:47:41

Ale wyciągnął !!!!!

Dodał: MrMagicBoy
2013-04-01 14:47:37

CO ZROBIŁ PIOTR

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:47:16

Mikel sporo strzalow juz oddal chyba. W sumie to nie mozemy co chwila strzelac MU, zeby sei nie rozluznic. Trzeba ciagle cisnac i kontrolowac, druga wbic za15minut.

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:47:07

pampersi wchodzi

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:46:57

kumam Mikela że chce strzelic ale to przesada jest

Dodał: salus95
2013-04-01 14:46:33

Mikel już trochę na siłę... xD

Dodał: mld
2013-04-01 14:46:11

Czemu tego nie uderzał?

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:45:38

Zabrakło kropki nad i teraz a szkoda :/

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:45:38

to mozna bylo lepiej zrobic....

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:44:41

Ale komentator zdecydowanie za nami, miła odmiana ;d

Dodał: Majc
2013-04-01 14:44:30

http://darmowetv.pl/infusions/the_kroax/embed.php?url=30

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:44:22

Ferguson musi ustawić sędziego po meczu - sędziuje sprawiedliwie a więc nie po jego myśli

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:43:38

tego bertranda to i ja bym ogral..

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:41:59

ten komentator jest mega.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:41:58

http://coolsport.tv/kiwi1.html - cheezus. Btw dobrze ze ten faul tak daleko, bo jeszcze Luzi by strzelal :D

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:41:47

ja bym dał czerwoną kartkę mułkom

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:41:27

W koncu cos ten sedzia gwizdnal i kartke dal, bo troche kozsa muly

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:40:47

cheezus - wina streama

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:40:13

Cos nasze trio nei wspolpracuije tak dobrze

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:39:54

Tak czy inaczej 1-0 z United to żadna przewaga

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:39:06

Ujęcie ławki MU i tych twarzy żujących gume - bezcenne

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:37:52

Mata miodzio jak potrafi dograć szok

Dodał: salus95
2013-04-01 14:37:45

A nie... to Mata... czas kupić okulary ;/

Dodał: Fantom
2013-04-01 14:37:37

Pieknie pieknie aż fujarka mięknie!

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:37:37

mam opóźnienie jak chuj 2 mecz z rzędu, myślicie że to może byc kwestia mojego neta?

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:37:36

Może jednak Torres nie dawał porad Dembie Ba co do wykańczania akcji

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:37:33

Teraz trzeba docisnąć bo jak będziemy znów się bronić to leżymy.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:37:33

Teraz trzeba docisnąć bo jak będziemy znów się bronić to leżymy.

Dodał: Macedon
2013-04-01 14:37:25

Brawo Demba. To nie była łatwa sytuacja.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:37:25

Evra, tak trzymac :D

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:37:18

Mikolaj.C - wykrakales :D

Dodał: salus95
2013-04-01 14:37:13

Przyznam, że rzeczywiście Torres by tego raczej nie strzelił... ale jak zobaczyłem podanie Mikela to mi... no nie wiem, uszy opadły :O

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:37:08

nareszcie mamy napastnika

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:37:07

Ale zajebista brama

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:36:55

Setki marnuje, ale srtzelic z dupy (Soton, teraz) to umie chyab tylko on i Cisse :D

Dodał: marm
2013-04-01 14:36:35

Niech mi ktoś mówi, że Demba jest gorszy od Torresa. Takie bramki to klasa światowa.

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:36:25

o fakt, strzelił

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:36:24

BAAAAAAAAAAAAA

Dodał: KMB.Chelsea
2013-04-01 14:36:24

Wow. Demba zdziwiles mnie

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:36:11

Ba :D piekna brama

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:36:10

W KONC! ALE GOOOOOOOOOOOOL!

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:36:08

KOCHAM GOOOOOOOOOOOOOO!

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:36:06

?

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:36:04

BA !!!!

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:35:56

1-0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:35:23

Leonidas, fakt że porażka, ale to że nikt mu sie nie pokazuje to chyba nie jego wina

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:35:02

Ba to zawsze strzelic umie ale cos szczescia nie ma, zeby wpadlo jakos jak w Ncastle.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:34:24

Bertrand nie ma komu podać.... ten koleś to porazka -.0

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:32:45

Dla mnie pierwszy do zmiany to Ramires ale znów nie ma kogo za niego wpuścić

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:32:34

Teraz druga połowa jak na Old Trafford i będzie dobrze

Dodał: Majc
2013-04-01 14:31:28

http://darmowetv.pl/infusions/the_kroax/embed.php?url=31

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:30:42

Torresy, Mosesy i RvPy sa zmeczeni, predzej chyba zobaczymy Benayounow i Youngow.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:29:55

Tez bym Oscara zostawił do końca. Mosesa wpuszaczac po tym co odstawil w ostatnim meczu nie dziękuje.

Dodał: mld
2013-04-01 14:29:42

Jak tam wejdzie Young i van Persie to nie będzie za ciekawie

Dodał: Robben 2
2013-04-01 14:28:56

Luke - widzę jasnowidz, to lepiej niech gra Oscar, którego przepychają co chwile.

Dodał: salus95
2013-04-01 14:28:24

KMB.Chelsea sam się na początku zdziwiłem co to było ale na powtórce widac jak pilka zmieniła tor lotu 2 razy ;p

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:28:01

Robben 2 > Akurat zmiana bez sensu, żaden z wymienionej przez ciebie dwójki nic nie zmieni a Oscar może błysnąć jak z Juventusem

Dodał: wojtaz1986
2013-04-01 14:27:42

KMB - szmata? stary ta piłka leciala bardzo nieprzewidywalnie, cos jak bramka Drogby z Boltonem...

Dodał: KMB.Chelsea
2013-04-01 14:27:33

Mozliwe ze tak bylo. Ale wygladalo to strasznie lamersko w pierwszych ujeciach

Dodał: Robben 2
2013-04-01 14:25:03

Dawać Torresa/Mosesa za Oscarinho w 60-70 min!

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:24:33

KMB.Chelsea jak sie przyjrzysz bardzo dokładnie przy tym strzale piłka zmieniła tor lotu nawet komentator o tym wspomniał. To zmyliło go trochę i rzucił się w lewo nie wydaje mi sie zeby to był jakis duzy blad bramkarza.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:23:03

Oscarowi po prostu brakuje ogrania w Anglii. Ma wielki talent duze umiejetnosci ale potrzebuje czasu.

Dodał: Sauron35
2013-04-01 14:22:25

Ze 20-30 poszło do kasacji.

Dodał: KMB.Chelsea
2013-04-01 14:22:21

Cech to bog straszny. Niewiem po co on sie wogole rzucal w lewa strone jak taka szmata leciala, dobrze ze ledwo to obronil. Masakra co ten facet czasem odstawia. Ogolnie nudny mecz jedni i drudzy raczej nie forsuja tempa

Dodał: Macedon
2013-04-01 14:21:42

Widzę, że ktoś się zabrał za komenty spamera

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:19:58

Zapowiadalo sie fajnie na początku a zawiało pozniej trochę nudą.

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:19:06

Oscar na ten moment nadaje się tylko na mecze z Arsenalem i w europejskich rozgrywkach, jeśli w przyszłym sezonie też będą go tak przepychać to wielkiej kariery mu tu nie wróżę

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:19:03

Luiz dzisiaj też nie uderzał do końca z narożnika... i nie znajde Ci idealnie co do centymetra takiej samej pozycji po prostu udowadniam, że czasami udaje mu się trafić (choć i tak nie powinien się za to ciągle zabierać)

Dodał: masta13
2013-04-01 14:18:41

grzywacz komentuje jak stara dewota...

Dodał: Robben 2
2013-04-01 14:18:39

1 Połowa pokazuje, że za nic nie chcemy stracić bramki w pierwszych 45 minutach gry. united narazie muruje i czeka na kontry, nudna ta 1 polowa, musimy strzelic bramke i wtedy grac tak jak najbardziej lubimy - z kontry, ale cos czuje ze tu beda karne

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:17:12

Ja Ci mówię o narożniku i to nie jest trochę bo różnicę widać, z Duńczykami mógł trochę prosto ją posłać a tu musiałby rogala zakręcić ostrego, więc nie rozumiem Twojego upierania się.

Dodał: marm
2013-04-01 14:17:07

Mikel to od początku sezonu ostro próbuje tego gola pyknąć.

Dodał: mld
2013-04-01 14:16:47

http://komixxy.pl/uimages/201005/1274538597_by_cisubd_500.jpg do Oscara

Dodał: salus95
2013-04-01 14:16:19

Mikel :D

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:16:18

Mikel ostatnio wyraznie chce strzelic bramke :D

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:16:13

Mikeeel ;d

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:16:04

Mikel :):) Prawie

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:15:29

Za duzo kombinuja zamiast jebanc z 16m ;/

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:15:20

Torres albo Benayoun za Oscara w przerwie

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:15:11

https://www.youtube.com/watch?v=ssO_rbNuYV8 podobna sytuacja, może troszkę bliżej

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:13:57

przydały by się z dwie bramki dla nas bo patrze na tą obrone jedna z przypadku nam ciulną

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:13:55

obaj naraz zanurkowali lol

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:13:39

nani nastepna symukla, co za pizda.

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:13:34

Bertrand karnego prawie dał mułom brawo

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:13:20

cheezus- chyba w Lille. I robil to ekstra.

Dodał: Macedon
2013-04-01 14:13:08

Luke - raczej błąd Cecha, a nie fart, bo strzał w środek

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:12:28

@ artekwnc to mi je kurwa pokaż bo ja nie pamiętam bramki z narożnika pola karnego z ok. 30 m, więc się nie wymądrzaj bo dyskusja z Tobą staję się głupia... @cheezus tylko sęk w tym, że było trzeba dośrodkowywać a nie kombinować.

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:11:48

I ktoś mi powie że jakby padł teraz po tym strzale gol dla mułów to nie był by fart ?

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:11:34

strzelał

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:11:27

\"wektor swojego lotu\" no ja padne co za gosc hahaha

Dodał: fan1905
2013-04-01 14:11:26

Cech BOG

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:11:21

Haha Cech mistrz

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:11:20

cheezus - Hazrad strzela wolne? KIEDY?

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:10:54

Cech mistrz!

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:10:53

strzelają w sensie prubuja strzelac

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:10:53

Jak on to obronil l -.-

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:10:46

Ależ fuks !!!!!!

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:10:33

Sprytny Oscar Yeah

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:10:12

kosymiszcz sęk w tym że inni z wolnych wogóle nie trafiają mimo że taki Hazard czy Lamps strzelają więcej od Luiza

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:10:12

ładnie Oscar w sam raz do Barcelony się nadaje :):)

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:09:45

To Ty se przypomnij te bramki, a nie pierdol jak nie wiesz i nie rzucaj sie od razu...

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:09:43

I niech wezmą tego Ramiresa bo mnie nosi, brakuje jeszcze Żydka i Torresa i byśmy mieli komplet.

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:09:43

I niech wezmą tego Ramiresa bo mnie nosi, brakuje jeszcze Żydka i Torresa i byśmy mieli komplet.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:09:35

Wrzuta na Edena, tak jest.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:08:37

Alee blisk ;<

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:08:34

Ja mówię kurwa z takiej pozycji a nie z takiej co jest to łatwo zrobić. Naucz się jeden z drugim czytać ze zrozumieniem.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:08:25

WOW, Luiz trafil raz czy dwa z wolnego. No. A wykonal ile? 50?

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:08:24

Hazard teraz ;///

Dodał: artekwnc
2013-04-01 14:07:12

kosymiszcz to najwidoczniej nie najlepiej oglądasz mecze Chelsea - np bramka vs Nordsjeland

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:06:57

kąśliwy strzał ramiresa hahaha

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:06:56

Hazard zalosny przy roznych.. Ponoc najgorzej dosrodwkouje wg statystyk

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:06:54

@kosymiszcz juz kilka strzelił w tym sezonie z wolnych

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:06:26

Nani sobie nieźle poczyna - najpierw zagranie ręką z premedytacją a teraz jeszcze symulka - gdyby mecz sędziował któryś z ulubieńców Fergusona a nasz zawodnik takie przewinienia poczynił to już gralibyśmy w 10

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:06:19

@cheezus gdyby on strzelił choć raz z takiej pozycji gola a on tylko strzela i gówno z tego jest więc nie kwestionuj czyjejś wypowiedzi bo się pogrążasz.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 14:05:43

Ciekawe jak Cech strzela wolne hmm

Dodał: Macedon
2013-04-01 14:05:37

Jezu kompletny przypadek a ten leży jak by mu sierpa jebnął

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:05:32

Hahahah, prawie go ni dotknal, a cipka sie zwija.. Symulant ;/

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:05:09

braow mikel!!

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:04:56

jakby strzelił to byście sie zachwycali jak świetnie strzela wolne, nie marudźcie

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:04:35

Odchyl przy strzale, nei weim co on za styl chce wynalezc..

Dodał: fan1905
2013-04-01 14:04:25

Luzi mistrz

Dodał: salus95
2013-04-01 14:04:07

nie ma to jak mieć tak dobrą sytuację i dać to Luizowi...

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:04:06

Kto go ciagle do wolnych dopuszcza?

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 14:04:04

po chuj się pytam?

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:03:23

Jak Ramires ich mijał lol tylko stali i patrzyli, jakbym widział naszą reprezentacje

Dodał: mld
2013-04-01 14:02:45

Kompletnie nic się nie klei przy Oscarze

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:02:26

4 piłkarzy na skrzydle i do kogo dośrodkowywał Ramires ?

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:02:13

perssing eksrta, ale dokaldnosc zerowa..

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:01:41

ładnie jebnął

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 14:01:35

No jak komentator był \"zwolennikiem RDM\" to się nie dziwcie

Dodał: Luke_19
2013-04-01 14:01:35

Ładnie Ba po ziemi

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 14:01:12

dobre

Dodał: cheezus
2013-04-01 14:01:01

to chyba pierwszy komentator który lubi nas bardziej od MU

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 13:59:48

Strasznei duzo niecelcnyh czy neidokladnych podan jest... Z obu tron zreszta.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 13:59:21

dobry komentator gada do siebie

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:58:19

United przejęli inicjatywę i są kłopoty

Dodał: mld
2013-04-01 13:58:03

Muły bez Rooneya i RvP grają na naszym poziomie, a nawet lepiej. Co się dzieje?

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 13:57:59

Luiz i ta jego szybkosc w obronie :D

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:57:46

Ba nie umie przyjąc piłki

Dodał: Macedon
2013-04-01 13:57:44

Po co oglądacie po polsku i narzekacie? Dawno temu przerzuciłem się na angielski komentarz, bo miałem dosyć \"przygotowania\" naszych i tego, że w każdy mecz potrafią wpieprzyć Barcelonę, Ronaldo albo Lewandowskiego (wiadomo, są wyjątki, ale rzygam tym)

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 13:57:15

yhyhy, dobrze tak hernandezowi :D

Dodał: artekwnc
2013-04-01 13:57:03

The Reds to jak dla mnie tylko Live... dziwny ten komentator...

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 13:56:43

The Reds? lol.

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:56:15

The Reds?

Dodał: artekwnc
2013-04-01 13:55:54

Terry nie podpisał przypadkiem kontraktu...?

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 13:55:26

jacy którzy nie będą grali? ja tylko słyszałem coś o Lampsie a o Terrym nic. Matko.

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 13:54:31

strasznie duzo strat dzis...

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:53:48

\"na przełomie wieków\" :)

Dodał: mld
2013-04-01 13:53:02

No to pozamiatane mamy...

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 13:52:16

http://coolsport.tv/kiwi1.html - mcei fajna transmsije op ang, jak nei chcecie sluchac plskiego :)

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 13:52:00

Kurwa z MU zawsze pod górke

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:52:00

oczywiście, jak pech to pech

Dodał: fan1905
2013-04-01 13:51:59

pech :/ zawsze

Dodał: Mikolaj.C
2013-04-01 13:51:55

Bertrand zmeczony moze byc ;/

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 13:51:49

super Cole nam wypada.. eh

Dodał: Fantom
2013-04-01 13:51:48

pieknie kurwa pieknie, nasz as ryan wchodzi

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:51:34

Bertrand wchodzi :)

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 13:51:22

jeszcze kurwa Bertranda brakuje, bez urazy ale jego talent mnie nie przekonuje.

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 13:51:12

O nie Bertrand.. tylko nie on oby nie

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:51:07

\"zerwany mięsień\" brawo komentator

Dodał: Macedon
2013-04-01 13:51:04

Błagam, tylko nie Bertrand

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:50:26

Rami dobrze w defensywie za to

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:50:25

A Cole chyba kontuzja :/

Dodał: Fantom
2013-04-01 13:47:44

ale ramires jest daremny dzis, ciagle piłke oddaje

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 13:47:25

beton, spoko, ale spierdalaj juz

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:43:54

Tak sobie gramy - United dopuszcza nas na 40 metr i tam klepią sobie ale dalej brak już pomysłu

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:41:59

Terry by go nie dogonił - dlatego nie gra, Macedon inna sprawa że MU zostawia sporo miejsca

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 13:41:28

o ha dawno nie widzialem tak dobrej interwencji Ivanovica

Dodał: Macedon
2013-04-01 13:40:05

Gra po ziemii, a długie piłki są przemyślane - gracz ma dużą szansę na przyjęcie. No nie wierzę, da się?

Dodał: kosymiszcz
2013-04-01 13:39:37

Ten komentator z Orange Sport się nie nadaję do tej pracy. Dziwnie gada, jakoś tak irytująco jak dla mnie.

Dodał: marm
2013-04-01 13:38:51

Bardzo dobrze się chłopaki ustawiają póki co. Trzeba przyznać.

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:38:16

hazard uzależnia chłopcze

Dodał: Leonidas342
2013-04-01 13:36:45

całkiem inna gra widzę

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:32:39

Jeśli znów frajersko nie dadzą sobie strzelić dwóch bramek z niczego na początku meczu to jak się sprężą to może wygrają

Dodał: cheezus
2013-04-01 13:31:47

Terry poza strzelonym golem gra w tym roku mega słabo, a Iva może i wcześniej grał słabo ale w sobote zagrał bez zarzutu

Dodał: Macedon
2013-04-01 13:30:32

Mam nadzieję, że kibice pokażą klasę i to, że gramy na SB

Dodał: Kutbao
2013-04-01 13:30:11

Ma ktoś jakąś dobrą transmisje ? :p

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:28:48

Teraz nawet jak patrzę na Ba to nie czuję tego, że on zrobi coś więcej niż Torres - mam nadzieję, że jego ostatni beznadziejny mecz to tylko wypadek przy pracy

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 13:26:24

Słabo, bo Iva w tym sezonie często notuje głupie błędy, tak jakby był myślami gdzie indziej. Poza tym wolałbym dzisiaj chyba Torresa niż Ba, 2 jego ostatnie mecze były dobre, ale zobaczymy.

Dodał: Macedon
2013-04-01 13:25:00

Jedyne słabsze punkty (nie biorąc pod uwagę jakiejś maniany w konkretnym meczu) to Ivano/Luiz który lubią sobie odpuścić krycie i popełniać błędy i Oscar, któremu wyjdzie 1 mecz na 10

Dodał: soltys
2013-04-01 13:22:56

Kontuzja, już na reprezentacji nie był

Dodał: eNdoZet
2013-04-01 13:20:06

A co się z Cahillem dzieje?

Dodał: soltys
2013-04-01 13:19:47

Terry to na chwile obecną notorycznie źle sie ustawia, i w głupi sposób mija sie z przeciwnikiem na środku boiska wiec nie dziwie sie że Benitez na niego nie stawia

Dodał: wojtaz1986
2013-04-01 13:17:36

i tu się z Tobą zgodzę Luke co tak często się nie zdarza

Dodał: Luke_19
2013-04-01 13:11:53

Jeśli już Benitez chce wygrać ten puchar to dlaczego znów Terrego na ławę sadza ? Terry jest niezbędny przy stałych fragmentach gry zarówno pod naszą bramką jak i bramką przeciwnika, ciężko mi to zrozumieć.

Dodał: Fantom
2013-04-01 13:10:10

Mogę się z każdym założyć że Chicharito nam strzeli bramę.

Dodał: Robben 2
2013-04-01 13:07:46

Damy radę!! ktbffh