Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

100 mecz w kadrze Petra Cecha

Występ Petr Čech we wczorajszym spotkaniu z Armenią był setnym w reprezentacji naszego bramkarza czego, jak informuje oficjalna strona internetowa Chelsea, gratulują mu wszyscy związani z klubem.


Przed spotkaniem Čech powiedział, że jest dumny z zanotowania występu numer 100 w tak ważnym starciu dodając, iż miło byłoby uświetnić ten wyczyn czystym kontem. Jego życzenie się spełniło - Czesi wygrali 3:0 dzięki bramkom zdobytym po przerwie.

 

Na 77 spotkań z wspomnianych 100 30-latek przyjechał reprezentując jednocześnie nasze barwy. Stał się kolejnym po Ashley Cole'u graczem naszej drużyny, który wszedł do klubu 100 swojego kraju, Anglik dokonał tego w ubiegłym miesiącu.

 

 

Čech zajmuje obecnie drugie miejsce pod względem liczby występów w reprezentacji Czech. Pierwszy jest nie grający już Karel Poborský ze 118 meczami.

 

Opisany wyżej wyczyn nie przeszedł rzecz jasna bez echa w klubie, wypowiedzieli się ci, którzy znają Čecha najlepiej - osoby mające z nim styczność na co dzień.

 

"To niesamowite, bardzo się cieszę." powiedział Paulo Ferreira. "Odnosił kontuzje, które mogły zakończyć jego karierę, ale jest niesamowity i zasługuje na takie osiągnięcie. Uważam, że będzie grał w reprezentacji jeszcze przez kilka lat, cieszę się więc bardzo, że osiągnął 100 występów w kadrze."


"To przykładny profesjonalista. Gra na tak wysokim poziomie przez tyle lat nie jest łatwa. Swoimi występami, nieustannym podnoszeniem umiejętności i uczeniem się robi wrażenie od samego przybycia do Chelsea. Niesamowicie potrafi zachować koncentrację."


"W sumie nie mówił o tym za wiele, życzyłem mu szczęścia przed pierwszym z dwóch spotkań i oczywiście pogratuluję mu kiedy znów się spotkamy."

 

Trener bramkarzy naszego klubu Christophe Lollichon, który pracował z Čechem jeszcze w Rennes, dodał: "Petr to cudowny człowiek. Stara się robić wszystko by grać jak najlepiej, ma wszystkie ku temu niezbędne cechy - mentalne, taktyczne i fizyczne. Jest wyjątkowy, jest bramkarzem kompletnym."


"Jego reprezentacja ma szczęście, że gra dla nich, on natomiast ma pecha, że ciężko jest mu o trofea na tej płaszczyźnie. Czechy nie są zbyt dużym krajem, ale zrodziły lata temu wielkich piłkarzy. Dzięki obronionym przez niego karnym zostali mistrzami Europy U-21 w 2002 roku."


"Rozegranie 100 meczów w kadrze to cudowne osiągnięcie, ale to naturalna kolej rzeczy w tym przypadku - Petr jest jednym z najlepszych bramkarzy świata."

Źródło : chelseafc.com

27.03.2013 | 6:58 | Kuba
2 komentarzy
Szukaj według tagów:
cech, Czechy, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Zyx
2013-03-27 11:10:57

Wielkiego futbolu też nie grają. 200 występów to gruba przesada, ale jak najbardziej realne jest, że pobije rekord 118 meczy meczów.

Dodał: Luke_19
2013-03-27 08:28:52

Gratulacje - przy dobrych wiatrach może dobić nawet do 200 ale będzie to bardzo trudne jednak - musiałby grać w każdym meczu reprezentacji a Czechy powinny występować na wszystkich turniejach i dość daleko zachodzić - no cóż chłopcami do bicia oni na pewno nie są.