Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

NextGen: Chelsea pokonuje Barcelonę i awansuje do ćwierćfinału

Nasza Akademia pokonała na wyjeździe 2:0 określaną mianem najlepszej szkółki na świecie La Masię pomimo faktu, że od początku drugiej połowy graliśmy w osłabieniu.

Po nerwowym początku w naszym wykonaniu (dwukrotne wybicie piłki z linii bramkowej) stopniowo zaczęliśmy wchodzić w spotkanie nie odstając od obwołanych mianem faworyta gospodarzy.

Po obu stronach nie zabrakło okazji, pierwsi na listę strzelców wpisali się jednak goście dzięki kontrze wykończonej tuż przed przerwą przez Islama Feruza.

Connor Hunte został tuż po wznowieniu wyrzucony z boiska (druga żółta kartka), nagle więc stanęliśmy przed jeszcze trudniejszym zadaniem, ale podobnie jak pierwszy zespół juniorzy wykazali się opanowaniem i dobrą grą w obronie pomimo licznych natarć rywala.

Nie zabrakło oczywiście momentu podobnego do trafienia Fernando Torresa z zeszłego sezonu, awans mierzonym płaskim strzałem przypięczętował Jeremie Boga.

Zwycięstwo to daje nam prawo gry w ćwierćfinałach tego młodzieżowego odpowiednika Ligi Mistrzów. Losowanie odbędzie się w piątek.

Źródło : chelseafc.com

21.02.2013 | 10:29 | Kuba