Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Rafa: Musimy być bardziej skuteczni

Po zwycięstwie 1-0 nad Spartą Praga w pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy menedżer Chelsea Rafael Benitez chce by jego zawodnicy lepiej wykorzystywali sytuacje bramkowe.

Oscar, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych, swoim golem dał Chelsea prowadzenie na osiem minut przed końcem meczu i zagwarantował The Blues łatwiejszy rewanż na Stamford Bridge w drodze do 1/8 pucharu Ligi Europy.

"Osiemnaście strzałów na bramkę to dobry wynik, ale musimy częściej trafiać do siatki." mówi Benitez.

"Przez pierwsze 20 minut to my mieliśmy inicjatywę. Stwarzaliśmy sobie dobre okazje. Wszystko było pod naszą kontrolą.

"Po okresie naszego pressingu, to rywale zaczęli na nas naciskać. Drużyna miała problemy w obronie.

"Zmieniliśmy trochę styl gry w drugiej połowie. Myślę, że byliśmy bardziej skoncentrowani, lepiej radziliśmy sobie w obronie, przez co znowu mogliśmy kontrolować przebieg gry.

"Jeśli będziemy tworzyć jeszcze więcej sytuacji bramkowych, nasi napastnicy będą zdobywać więcej bramek.

"Fernando wykonał dzisiaj kawał dobrej roboty i dzięki niemu, druga linia mogła kreować więcej sytuacji.

"Jego zadaniem było naciskać i utrzymywać w ruchu linię obrony przeciwnika, przez co zawodnicy z pola mieli więcej miejsca.

"Każdy oczekuje od napastnika tylko zdobywania goli, ale on ciężko pracuje również dla dobra całej drużyny."

Źródło : skysports.com

14.02.2013 | 23:34 | MrMagicBoy