Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Mata zadowolony ze zwycięstwa

Pomocnik Chelsea Juan Mata twierdzi, że niedzielna wygrana 2-1 nad Arsenalem jest bardzo istotna i pozwala The Blues na pogoń za dwiema drużynami z Manchesteru.

Szybki gol autorstwa Maty wyprowadził Chelsea na prowadzenie w meczu na Stamford Bridge, następnie Frank Lampard pewnie wykorzystał jedenastkę. Druga połowa należała już do gości, jednak bramka Theo Walcotta okazała się jedynie honorową i to The Blues ostatecznie sięgnęli po trzy punkty.

Po bardzo słabych występach przed własną publicznością, Chelsea w końcu dała kibicom powody do radości. Juan Mata również był bardzo zadowolony faktem, że mógł przyczynić się do zwycięstwa na Stamford Bridge.

"Ta wygrana jest bardzo ważna dla naszych kibiców, ostatnio kiepsko spisywaliśmy się na własnym boisku.

"Graliśmy przeciwko naszym lokalnym rywalom, Arsenal to jeden z najlepszych zespołów w Premier League, tym bardziej wygrana nas cieszy.

"Bardzo ważne było zdobycie gola w pierwszych minutach, co pozwoliło nam grać spokojniej. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i stwarzaliśmy sobie dużo okazji bramkowych. W drugiej połowie, to Arsenal bardziej kontrolował sytuację na boisku.

"Wiedzieliśmy, że ruszą na nas od razu i będą próbować strzelić bramkę kontaktową i tak się stało po pięknym trafieniu Theo Walcotta. Oni nigdy się nie poddają i walczą o zwycięstwo.

"Dzisiejszy mecz był ważny z różnych powodów. Jednym z nich jest pogoń za drużynami z Manchesteru. Druga sprawa to gra przed własną publicznością, która była trochę zdenerwowana naszymi ostatnimi wpadkami."

Źródło : skysports.com

20.01.2013 | 17:48 | MrMagicBoy
22 komentarzy
Szukaj według tagów:
Juan Mata, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Fan102
2013-01-21 15:41:36

I zgodzę się z poprzednikami, że Marin to jeszcze nie ta półka. Dużo mu brakuje, często nie wie co zrobić z piłką, podania też mogłyby być lepsze. Ale na zmęczonego rywala, się nadaje. Nie będziemy przecież grali ciągle naszym trio - Hazard-Mata-Oscar. Problem jest właśnie ze środkiem pomocy, nie mamy teraz dużego wyboru. Ja myślę, że posłanie Essiena do Realu było dobrą decyzją. Bizon gra tam zdecydowanie częściej, u nas takich możliwości by nie miał. Gdy real prowadzi 3/4;0 to Jose może swobodnie wprowadzać graczy, u ans takich wyników nie ma, często jest nerwówka do końca i trener raczej nie ryzkuje. A tam dzięki dobrym wejścim często gra już w podstawie, czego mu brakowało. Mysle ze wróci w dobrej formie na przyszły sezon :)

2013-01-21 15:37:59

Oscara nie ma poki co porównywać z hazardem a tym bardziej z Matą. Jest dobrym średniakiem jak ktoś napisał. Na pewno przydatny gracz, ma dobre podanie i strzał, szkoda że jeszcze tak rzadko to pokazuję, ale ma chłop duże możliwości. Gra dosyć spokojnie, potrafi zachować zimna krew. Oby tak dalej :) ma pewne niedociągnięcia, ale to dopiero jego 1 sezon w PL.

Dodał: Dyma
2013-01-21 13:28:58

Ja do niego przekonania nie mam, owszem rokuje na w miarę dobrego zawodnika, ale na najwyższą półkę jest zbyt dużo \"jeśli\". Obecnie jest jeszcze nei ograny i przyzwyczajony do PL, w dodatku nie ma stałej formy. No i nie zawsze efektowne zagranie jest efektywne, wczoraj aż sie prosiło kilka razy o prostą piłkę w pole karne, zamiast tych piętek do boku. Wróci Moses to Oscar wraca na lawę bo mudżyn daje więcej drużynie.

Dodał: marm
2013-01-21 12:21:14

Problemem Oscara jest to, że chłopak czasami porywa się na zbyt trudne zagrania. Jak na przykład wczoraj, kiedy miał przed sobą dwóch chłopa i próbował wbiec między nimi z piłką, gdzie oni stali w odległości 10 cm od siebie. Czasami mam też wrażenie, że ma trochę spóźnioną reakcję, przez co notuje niepotrzebne straty. Ale niektóre piłki to ma wręcz fenomenalne i jak go jakiś porządny trener weźmie w obroty to Brazylijczyk będzie jednym z najlepszych na świecie, jestem tego pewien.

Dodał: MrMagicBoy
2013-01-21 08:07:34

Dodał: KMB.Chelsea
2013-01-21 01:15:26

Przeczytaj dokladnie co napisalem. JEDNI :) Czyli chodzilo o Hazarda i Mate.

Dodał: maly33
2013-01-21 00:58:59

Jak narazie oczywiście.

2013-01-21 00:58:48

KMB@ Jednym z najlepszych moze nie . Jest dobrym średniakiem.

2013-01-21 00:38:18

Robinho mial fajny start ale potem wiadomo jak to sie wszystko potoczylo :) Tyle ze on byl juz ograny w europie bo przeciez gral w Realu. Oscar dopiero sie adoptuje do tempa gry w PL a i tak z kazdym meczem widac ze coraz lepiej sobie radzi. Owszem jest w cieniu Maty i Hazarda ale to w tym momencie jedni z najlepszych pomocnikow w Premier League.

Dodał: ricky31
2013-01-20 23:54:34

Tak czy siak Oscar jest zajebisty jak na swój wiek i brazylijskie pochodzenie, nie przypominam sobie brazylijczyka który ostatnio tak dobrze wkomponował się w zespół z Premier League. No dobra, David Luiz, ale to obrońca, chodziło mi o kogoś bardziej ofensywnego. Ramires rozkręcał się dobre pół roku, pamiętam te komentarze miesiąc po transferze żeby wracał zbierać banany.

Dodał: Dyma
2013-01-20 23:41:52

W 1 połowie zagrał przeciętnie/dobrze, w 2giej w ogóle nie był widoczny, jak dla mnie

2013-01-20 23:01:24

A według mnie przeciętnie . Nie zagrał rewelacji.

Dodał: Kisiel
2013-01-20 22:54:42

Luke, to ty chyba dzis Oscara nie widziales jak gniotl Arsenal. Zagral rewelacyjnie.

2013-01-20 22:07:35

pomocą ( kurwa jaki błąd)

2013-01-20 22:06:26

Luke_19 , zgodze sie z tobą. I ja również mam nadzieje że to okienko dla nas jeszcze się nie zamknęło. Naszą największą głupotą było oddawanie kiedyś Ballacka a teraz Meirelesa i Essiena do Realu. Każdy wiedział że Mikel pojedzie na PNA + do tego Romeu(tego akurat nik nie mógł przewidziec). Dwóch odpada i gramy taka sama pomocom non stop. A przypomnę że do końca ligi jeszcze 15 kolejek. Do tego puchary. Brak świeżości powoduje u nas takie końcówki meczów a nawet i całe połówki.

Dodał: Luke_19
2013-01-20 21:57:20

Mi wydaje się, że tak różne dwie połowy wynikają z przemęczenia. Żaden inny zespół w Anglii nie rozegrał tylu meczów w tym sezonie co my, a nie oszukujmy się nie mamy tak szerokiej kadry jak United czy City, mamy silny skład ale taki Mata, Hazard są przemęczeni ale nie ma ich kto zastąpić, Oscar gra padaczkę, Marin nie dorównuje klasą do reszty a w dodatku sprzedajemy naszego najlepszego strzelca w lidze z poprzedniego sezonu Sturridge\'a. Nowy napastnik był nam potrzebny ale po co sprzedawać Sturridge\'a ? Teraz w Liverpoolu pokazuje ile potrafi - w meczu z Manchesterem United wszedł na boisko i strzelił gola do tego pociągnął Liverpool i o mało nie wyrównali. Trzeba mieć nadzieje, że jeszcze jakiś pomocnik i napastnik przyjdą do nas inaczej ciężko będzie

Dodał: Lafiite
2013-01-20 21:45:08

Co do meczu, wygrana wygraną - fakt cieszy. A teraz przejdźmy do sedna sprawy, muszą popracować nad elementem, który od dość dawna u nas leży czyli to, że po pierwszej dobrej połowie gdzie wygrywamy w drugiej brakuje motywacji. Powinno być tak, że pomimo tego że do przerwy jest 2-0 po przerwie gnieciemy ile wlezie, żeby nawet 10 bramek strzelić! ;D Nie możemy w przerwie meczu tracić animuszu i do boju na 100% - mam nadzieję, że Benio nad tym pracuje.

Dodał: przyboj9
2013-01-20 21:36:25

Chris Foy, Mark Clattenburg, Overbo i Webb- nie znoszę tych sędziów

2013-01-20 21:27:05

Tak to Chris Foy nas tak wtedy urządził

2013-01-20 21:05:02

A to przypadkiem nie on wywalił w meczu z QPR dwóch naszych zawodników i dał niesłusznego karnego? Chris Foy tak?

2013-01-20 20:58:44

Hahaha. Fergie zwala na sędziego remis z Kogutami. Nosz ja nie mogę. Co za gość. Mówi, że on dobrze pamięta tego sędzie z jakiegoś meczu z Chelsea, gdy podarował nam gola ze spalonego. Co za facet.