Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Robbie wściekły na Premier League

Roberto Di Matteo oskarżył Premier League o ryzykowanie zdrowia zawodników i szans klubu na zdobycie Klubowego Mistrzostwa Świata po tym, jak prośba Chelsea o przełożenie meczu z Sunderlandem została odrzucona.


Klubowy Mistrz Europy zwrócił się z prośbą o przełożenie wyjazdu na Stadium of Light (8. grudnia) tak by mógł wcześniej udać się do Japonii.

 

Prośba ta została jednak w tym tygodniu odrzucona co bez ogródek skrytykował Di Matteo: "Wydawałoby się, że Premier League powinna być zainteresowana zapewnieniem nam najlepszej pozycji do odniesienia sukcesu w Japonii co bardzo, bardzo dobrze świadczyłoby o angielskim futbolu i Premier League. Jestem więc tym bardzo zaskoczony."


"Po prostu nie potrafię tego zrozumieć. Podróż do Japonii oznacza zmianę czasu o 9 godzin. Będziemy mieli zaledwie trzy dni by się do tego przystosować i jak najlepiej przygotować do spotkań."


"Turniej zaczyna się 6. grudnia tak więc zespół, z którym zmierzymy się w półfinale będzie tam do czasu naszego starcia już tydzień. To duże ryzyko jeśli chodzi o zdrowie, to także ryzykowanie kontuzji zawodników."

 

Włoch dodał: "Oczywiście nasz terminarz jest bardzo rozbudowany, ale dla chcącego nic trudnego. Wszystkie inne federacje starają się pomagać swoim klubom w odniesieniu sukcesów na arenie europejskiej."

 

Nie jest to pierwsza taka sytuacja - sezon temu kilka dni po półfinale FA Cup mierzyliśmy się z Barceloną w półfinale Champions League.

 

Klubowe Mistrzostwa Świata nie są w Anglii tak szanowane jak rozgrywki europejskie, Di Matteo mówi jednak: "To jedno z najważniejszych trofeów świata w piłce klubowej, jeśli nie najważniejsze."


"Być może w Anglii rozgrywki te nie są tak istotne, ale kiedy spyta się o to ludzi z Ameryki Południowej, Azji i wszystkich innych biorących udział to naprawdę wielki turniej."


"Nigdy go nie wygraliśmy. Oczywiście trzeba zdobyć Champions League by w ogóle móc tam pojechać. Zdobycie tego trofeum byłoby czymś wyjątkowym, to niesamowicie istotne. Jak dotąd jeszcze nam się to nie udało i bardzo chcemy sprowadzić je na Stamford Bridge."

 

W związku z tym Di Matteo może wystawić na Sunderland osłabiony skład ryzykując grzywnę ze strony Premier League.

 

"Nie jestem pewien czy osłabianiem składu można nazwać wystawienie graczy szerokiej kadry. W końcu rejestruje się 25-osobową kadrę."

 

Premier League nie odpowiedziała jak dotąd na komentarze Włocha.

Źródło : sportinglife.com

11.11.2012 | 11:34 | Kuba
3 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: KafarCFC
2012-11-11 14:33:03

Grzywna za rezerwowych? hahaha

Dodał: Miklet92
2012-11-11 13:08:50

Zaczynam powoli mieć wrażenie, że Chelsea jest wrogiem publicznym nr 1 Premier League -.-

Dodał: lesny
2012-11-11 12:40:38

śmieszna sprawa, z Sunderlandem zagrać ławką i powinno być ok, a ewentualna próba narzucenia grzywny to będzie komedia