Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Ferguson: Przegraliśmy przez Naniego

Alex Ferguson obwinia Naniego za wczorajszą porażkę swojego zespołu na Stamford Bridge.

Nani stracił piłkę kilka sekund przed końcem doliczonego czasu gry, gdy United prowadzili 3-2, czego skutkiem ostatecznie był wykorzystany przez Hazarda rzut karny, który doprowadził do dogrywki.

Gracze Roberto Di Matteo dodali jeszcze dwa kolejne gole w dogrywce, tym samym zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale Capital One Cup. Ferguson nie ma wątpliwości kto ponosi za to odpowiedzialność.

Oddaliśmy piłkę tracąc trzecią bramkę kiedy całkowicie kontrolowaliśmy spotkanie.

Graliśmy bardzo dobry futbol w tamtym momencie i wszystko czego potrzebowaliśmy to przytrzymanie piłki. Niestety Nani zdecydował inaczej, stracił piłkę, a oni (Chelsea) zyskali rzut karny.

Nie wiem, czy ten karny był, czy nie. Dogrywka była ciężka kondycyjnie dla młodych graczy.

Całkowicie kontrolowaliśmy ten mecz. Chelsea sporo atakowała ale nic im z tego nie przychodziło. Nasze kontry były znakomite.

Kiedy prowadzisz jedną bramką, a do końca zostały sekundy, powinieneś zachować spokój. Możemy winić tylko siebie.

Ferguson zapytany o to, czy oczekuje lepszej postawy od seniora powiedział:

On (Nani) jest indywiduum i jest graczem, który chce ogrywać innych, więc nie będę go do tego zniechęcać. Jednak w tej sytuacji, gdyby przytrzymał piłkę, byłoby po meczu.

Jednego ze swoich podopiecznych menedżer United wychwalał po meczu szczególnie. Był to Ryan Giggs, który zagrał całe spotkanie.

Jest niesamowity. W przyszłym miesiącu końcy 39 lat, a zagrał 120 minut. Jest przykładem dla każdego gracza, włączając w to piłkarzy Chelsea.

Źródło : sky sports

01.11.2012 | 11:35 | Kisiel