31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Mata: byłem pewien powołania

Juan Mata ujawnił swoje zdziwienie brakiem powołania do kadry Hiszpani.

Forma dwudziestoczterolatka jest w ostatnich meczach kluczem do zwycięstw Chelsea. Młody Hiszpan gra efektywnie ale przy tym bardzo efektownie.

Były piłkarz Valencii ostatni raz wystąpił w kadrze Vincente Del Bosque w końcówce wygranego 4-0 finału Euro 2012 w Kijowie, gdzie strzelił gola. Był to jednak gol na otarcie łez, ponieważ Mata zagrał w całym turnieju jedynie te kilka minut.

Selekcjoner reprezentacji nie widzi zawodnika w szerokiej kadrze na nadchodzące spotkania przeciw Białorusi i Francji w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2014. Zawód Maty jest oczywisty.

Byłem bardzo podekscytowany myślą o tych meczach i zarazem pewien, że zmieszczę się w składzie.

Nie rozmawiałem z trenerem. Jedyną rzeczą jaką mogę zrobić, to dalej dobrze grać, by wybrał mnie.

Źródło : sky sports

12.10.2012 | 9:54 | Kisiel
Szukaj według tagów:
Juan Mata, Hiszpania, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: kazikx
2012-10-17 12:58:01

\"Fabregas gra piach, lekko ostatnio sie poprawił, ale do Maty się nei umywa\". Właśnie. Nie umywa się. Mi trochę szkoda, że Mata nie występował więcej na Euro 2012. Miał nikły udział w drodze do złotego medalu. Ale szkoda mi ze względu na samego Matę, a nie jako kibica Chelsea.

Dodał: KafarCFC
2012-10-13 02:26:06

Czy Eden doznal kontuzji? Zszedl juz po 56 minutach meczu z Serbia.

Dodał: Shogun91
2012-10-12 18:20:46

Jakby mial slaba psychike to mysle ze euro 2012 by to pokazalom, bo pomimo swietnego sezonu zagral tam chyba tylko 5minut. Na szczescie widac, ze niezbyt sie tym przejal i u nas gra na niesamowitym poziomie. Moze to i dobrze, ze nie zagra. Po tej przerwie bedziemy mieli dosyc napiety grafik naszpikowany topowymi przeciwnikami, wiec bedziemy bardzo go potrzebowac praktycznie w kazdym meczu.

Dodał: Dyma
2012-10-12 17:32:12

Moim zdaniem, które jest pewnie zbyt subiektywne, Mata w tej chwili mógłby grać na każdej pozycji w linii pomocy Hiszpanii. Może tylko Xaviemu by nie zagroził. Iniesta wraca po kontuzji i w ost meczu Barcy było widać, że do optymalnej formy jeszcze mu daleko. Fabregas gra piach, lekko ostatnio sie poprawił, ale do Maty się nei umywa. Silva, ok, ma siklla, ale jak go przykryją to potrafi być wyłączony z gry na dobre, zresztą czasem ma przestoje. mata natomiast samym skillem im dorównuje, a w dodatku jest w formie, w gazie co daje mu swobodę gry, wiarę we własne możliwości, dzięki czemu potrafi poradzi sobie z kryciem itp. Ogólnie to trener preferuje piłkarzy z LaLiga i to widać w powołaniach. Aaa powołał jeszcze Navasa, który jest w dobrej formie, ale jak dla mnie to koleś nei pasuje do drużyny bo jest typowym skrzydłowym, a Hiszpanie preferuja grę bardziej środkowymi pomocnikami. A tak w ogóle to szkoda gadać bo pewnei nawet braku Maty nie odczują bo mimo wszystko wygrają mecze i nikt nie bedzie myślał o macie, któremu niestety(miejmy nadzieję, że nie) może to się odbić na psychice, a co za tym idzie na grze.

Dodał: grzes_chelsea