Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

RDM: Świetny rezultat

Po pierwszym zwycięstwie w tej edycji Ligi Mistrzów Roberto Di Matteo był, co zrozumiałe, zadowolony.


Przez długie okresy gra była wyrównana, a przy stanie 1:0 Petr Cech popisał się wspaniałą interwencją. Na szczęście nasi piłkarze zdołali zdobyć drugą bramkę za sprawą cudownego uderzenia z rzutu wolnego autorstwa Davida Luiza. To właśnie to trafienie, jak przyznaje menadżer, było kluczowe.

 

Oto co menadżer powiedział:

 

- ogólnie odnośnie naszego występu:

 

"Spodziewaliśmy się trudnych zawodów i nie pomyliliśmy się. Zaczęliśmy trochę za wolno, mimo to mieliśmy okazje, jedną z nich wykorzystaliśmy."


"Druga bramka była ważna, w drugiej połowie byliśmy znacznie lepsi i bardziej agresywni. Jak tylko zanotowaliśmy drugie trafienie wiedzieliśmy, że wygramy."


"Spodziewałem się ciężkiej przeprawy. Bez względu na wszystko starają się grać swoje, ale nie jest to łatwe. Nie ma dostarczycieli punktów, widać to po innych wynikach, Champions League to nie zabawa."


"Najważniejsze było dla nas zwycięstwo, fakt, iż zdobyliśmy cztery bramki i zachowaliśmy czyste konto oznacza, że to dla nas wspaniały rezultat. Każdy mecz jest inny, to trudne rozgrywki i każdy mecz wyjazdowy jest ciężki."

 

- odnośnie kluczowej interwencji Petra Cecha:

 

"Cech dokonał kluczowej interwencji, przy stanie 1:0 zawsze jest niebezpiecznie, zaangażowali w ofensywę większą ilość zawodników i taki jest futbol."


"Szukaliśmy drugiego trafienia by rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości, przegrywali i starali się atakować liczniejszą ilością graczy, mieli jedną dobrą i kilka średnich okazji."

 

- odnośnie FC Nordsjaelland:

 

"Z każdym spotkaniem będą się uczyli, jestem pewien, że zdobędą kilka punktów. To w jaki sposób Kasper [Hjulmand] postrzega futbol jest dobre dla klubu, czeka ich jasna przyszłość."


"Zdobyli pierwszy w historii tytuł i mają młodych, niedoświadczonych zawodników. Wszystko jest kwestią czasu, ale dobrze jest widzieć, że chcą grać w piłkę, [trener] wykonuje kawał dobrej roboty."

 

- odnośnie występu Fernando Torresa:

 

"Był wspaniały, szkoda, że nie wykorzystał swojej okazji do zdybycia gola, ale zagrał dobrze dla zespołu, cały czas stanowił zagrożenie."


- odnośnie naszych szans na wyjście z grupy:

 

"Tak jak mówiłem wcześniej, to trudna grupa, Szachtar to bardzo dobry zespół, uważam, iż losy awansu rozstrzygną między sobą trzy zespoły."

Źródło : chelseafc.com

03.10.2012 | 12:06 | Kuba
1 komentarzy
Szukaj według tagów:
di matteo, Chelsea, Champions League, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: anro
2012-10-03 17:32:52

Patrząc na naszą grę to wynik jest kapitalny, jednak mogliśmy wygrać ten mecz nawet i 0-7 to pokazuje naszą siłę w ofensywie, że nic praktycznie nie grając potrafimy przeprowadzić kilka ładnych akcji decydujących o końcowym wyniku. Brawa za to! A gra wyglądała jak wyglądała, ponieważ zlekceważyli rywala, ale nie możliwe jest spinać się na każdą drużynę. Szczególnie gdzie jest się zdecydowanym faworytem i piłkarze zdają sobie sprawę, że są w stanie wygrać nawet grając na 50%.