Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

6. kolejka Premier League

Zakończoną w poniedziałek, szóstą kolejkę Premier League można uznać za szczęśliwą dla Chelsea. Większość spotkań rozgrywało się w sobotę ze względu na nadchodzącą kolejkę Ligi Mistrzów (aż cztery zespoły z Premier League biorą w niej udział). Po jednym meczu przypadło kolejno na niedzielę i poniedziałek.  Warto napisać kilka zdań o tym co działo się na angielskich boiskach. A działo się bardzo dużo.Derby Londynu Wczorajszego dnia miało miejsce coroczne derby Londynu pomiędzy Arsenalem, a Chelsea. Drużyna Roberto Di Matteo wybrała się na The Emirates jako niepokonany dotąd zespół z najmniejszą liczbą straconych goli w lidze. Co ciekawe ich przeciwnik - zespół Arsenalu, mógł pochwalić się dotychczas identycznym osiągnięciem, jednak ze względu na większą ilość remisów ich dorobek punktowy był mniejszy niż liderującej w tabeli Chelsea. Mimo atutu własnego boiska i faktu, że w ostatnich trzech meczach ligowych z Chelsea drużyna Wengera uzyskała aż 7 punktów, Arsenal uległ na własnym boisku ekipie The Blues 1:2 po fantastycznych bramkach Torresa i Maty. Bramkę dla gospodarzy strzelił Gervinho. Chelsea utrzymała pozycję lidera i status drużyny niepokonanej w lidze od sześciu kolejnych spotkań. Rewanż za zeszłoroczny blamaż na Stamford Bridge można uznać za udany.Nieporadność mistrza Niemałą sensację mogło sprawić wczoraj Fulham, które było o krok od urwania punktów drużynie Roberto Manciniego. Kontrowersyjny rzut karny na bramkę zamienił Petrić i to City musiało odrabiać straty. Tuż przed przerwą wyrównał Aguero, a zwycięstwo obrońcom tytułu zapewnił w końcowych minutach niezawodny ostatnio Edin Dżeko. Włoski szkoleniowiec mistrza Anglii ma się nad czym zastanawiać. Jego drużyna w ostatnich meczach nie imponuje, ma problem z wygrywaniem, a w ostatniej rundzie Capital One Cup Aston Villa zdobyła twierdzę Eitihad Stadium wygrywając aż 2-4.Rewelacja sezonu W meczu Everton-Southampton, beniaminek jak zwykle chciał sprawić niespodziankę i już w szóstej minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą gola strzelonego przez Ramireza. Na Goodison Park pachniało sensacją jedynie przez 20 minut, bowiem już w 25. minucie Everton wziął się za odrabianie strat i w ciągu trzynastu minut wbił Świętym trzy bramki ustalając wynik meczu już w pierwszej połowie. Dzięki tej wygranej drużyna pana Moyesa wskoczyła na drugą pozycję w Premier League i wyrasta na kandydata do tytułu "sensacji sezonu".Historyczne zwycięstwo W sobotę rozgrywane było jeszcze jedno spotkanie o randze hitu kolejki. Na Old Trafford Manchester United podejmował Tottenham. Dla byłego trenera Chelsea, Andre Villas-Boasa był to pierwszy prawdziwy test w Premier League jako menedżera Tottenhamu. Każdy kibic Chelsea pamięta zapewne zeszłoroczną wyprawę The Blues na stadion Manchesteru i trzy gole wbite ekipie Niebieskich już w pierwszej połowie. Tym razem drużyna prowadzona przez portugalskiego szkoleniowca odniosła historyczne zwycięstwo. Drużyna Kogutów ograła United na ich własnym boisku pierwszy raz od 1989 roku. Po spotkaniu gorzkich słów pod adresem sędziego nie szczędził oczywiście nie kto inny jak Alex Ferguson mówiąc m.in., że "sędzia doliczył zbyt mało czasu"(doliczone zostały 3 minuty) oraz o rzutach karnych, które należały się Manchesterowi, a których arbiter, Chris Foy nie podyktował. Po przegranej Manchester stracił pozycję wicelidera na rzecz Evertonu, a jego wpadkę wykorzystało City zrównując się z nim liczbą punktów.Smak wygranej Wczorajszego dnia również kibice Liverpoolu mieli powody do radości, bowiem w meczu z Norwich drużyna Rodgersa zdobyła więcej punktów niż w poprzednich pięciu spotkaniach. Wysoka wygrana oddaliła drużynę The Reds od strefy spadkowej. W pozostałych meczach Sunderland pokonał Wigan, Stoke wygrało ze Swansea, a Reading sensacyjnie zremisowało z Newcastle. W niedzielę graczom WBA nie udało się pokonać zespołu Aston Villii i odebrać trzeciego miejsca w tabeli drużynie Alexa Fergusona. Obecna drużyna Romelu Lukaku jedynie zremisowała na wyjeździe z niedawnymi zdobywcami Eitihad Stadium. W poniedziałkowym spotkaniu West Ham ograł QPR na ich własnym terenie. Drużyna z Loftus Road pozostaje bez zwycięstwa w lidze z dwoma punktami na koncie. Wyniki sobotnich spotkań: Arsenal 1-2 Chelsea Fulham 1-2 Man City Norwich 2-5 Liverpool Sunderland 1-0 Wigan Everton 3-1 Southampton Stoke 2-0 Swansea Reading 2-2 Newcastle Man Utd 2-3 Tottenham Niedziela: Aston Villa 1-1 WBA Poniedziałek: QPR 1-2 WHU

Źródło : różne

30.09.2012 | 14:41 | Kisiel