Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Lukaku: Jestem Romelu, a nie Didier

W wywiadzie udzielonym przez Romelu Lukaku oficjalnej stronie internetowej WBA czytamy, że młody Belg nie chce być uważany za nowe wcielenie jakiegokolwiek innego piłkarza.


Napastnik nie ukrywa jednak, że na początku swojej przygody z piłką wielki wpływ mieli na niego Frank Lampard oraz oczywiście Didier Drogba.

 

Zawodnik wypożyczony do The Baggies ujawnił, że po treningach zostawał z wymienioną wyżej dwójką i wykonywał dodatkowe ćwiczenia. Nie ukrywa, że w WBA również będzie kontynuował ten zwyczaj.

 

"Jestem młody - mam jeszcze wiele do nauczenia się. Jestem lewonożny i co prawda potrafię uderzyć z prawej nogi, jednak chcę by były to strzały tak dobre jak te z lewej. Chcę, by moje główki były jak te Petera Croucha. Chcę zrobić wszystko co możliwe by to osiągnąć."


"W Chelsea zostawałem zawsze z Lampsem, pracowaliśmy nad wykończeniami - organizowaliśmy sobie zawody, wygrywał ten kto wykorzystał więcej sytuacji. To była niezła zabawa, ale również coś bardzo ważnego."


"Z Drogbą natomiast pracowaliśmy nad byciem silniejszym w pewnych sytuacjach. Trzeba było dopilnować bym wykańczał akcje zarówno nogą prawą jak i lewą - wielokrotnie to powtarzaliśmy. Powtarzaliśmy różne schematy gry tak by w sobotę podczas meczu być lepiej przygotowanym na to gdzie i jak zostanie zagrana piłka."


"Lampard i Drogba to dwójka, z którą spędzałem najwięcej czasu, podobnie jak z Maloudą i Anelką. Byli bardzo ważni dla mojego rozwoju. Trenowałem również sam. Lubię uczyć się od innych, zadawać pytania, pytać dlaczego to robimy i w jaki sposób mi to pomoże. To jedyny sposób na stanie się lepszym piłkarzem."

 

Styl gry i budowa Lukaku oznaczają, że nie mógł uciec od porównań do legendy Chelsea Didiera Drogby.

 

19-latek nie zamierza jednak wiecznie żyć w cieniu reprezentanta WKSu i jest zdeterminowany do wyrobienia w futbolu własnego nazwiska.

 

"Na początku [porównania] były w porządku - teraz jestem nimi znudzony. Nie jest to potrzebne, już mi się to nie podoba."


"Noszę nazwisko ojca, jestem Romelu Lukaku - nie jestem nikim innym. To moje własne nazwisko, nazwisko, które chcę by było pamiętane przez ludzi."


"Didier i ja gramy podobnie, ale nie sądzę by w młodości chciał być porównywany do kogoś innego."


"Każdy zawodnik chce być sobą. Nie chcę być 'nowym kimś tam'."

Źródło : wba.co.uk

05.09.2012 | 12:56 | Kuba
0 komentarzy
Szukaj według tagów:
Lukaku, Drogba, lampard, Chelsea, wba, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Brak komentarzy, bądź pierwszy !