Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Mikel: Odpoczynek i postęp

John Mikel Obi wierzy, że dwutygodniowa przerwa od rozgrywek pomoże drużynie odbudować się po piątkowej przegranej z Atletico Madryt.

W Monaco drużyna Roberto Di Matteo została upokorzona przez zwycięzców Ligi Europejskiej. Ekipa z Madrytu zdążyła zanotować cztery trafienia, zanim Niebiescy nawiązali jakąkolwiek walkę po trafieniu Gary'ego Cahilla w późnej fazie meczu. Mikel ma nadzieję, że przerwa reprezentacyjna pomoże wyrzucić z głów tę porażkę zanim gracze wyjadą na mecz ligowy przeciw QPR 15 września.

Myślę, że przerwa nam pomoże. Odpoczniemy i znów wrócimy do swojej pracy. Dostaliśmy porządną nauczkę i musimy ją przyjąć z podniesionymi głowami. Nie możemy pozwolić, by coś takiego znów miało miejsce.

Nie potrafimy tego opisać. Nie potraktowaliśmy tego meczu jak spotkania towarzyskiego, przygotowaliśmy się do niego pod każdym względem. To był jeden z tych meczy, kiedy po 20 minutach przegrywasz 2-0 i gonisz wynik. Każdy przegrywa mecze ale nie powinniśmy przegrywać w takim stylu.

Mikel czuje, że obrona drużyny szwankowała jako całość i trzeba będzie się skupić bardziej na tym aspekcie niż na prezentowaniu miłej dla oka gry, która miała miejsce w pierwszych trzech meczach Barclays Premier League.

Atletico dobrze grało podaniami. My gramy podobnie ale trzeba być przygotowanym na obronę co nam nie wyszło.

W zeszłym roku byliśmy niesamowicie zgrani. Każdy pomagał sobie na boisku, razem broniliśmy swojej bramki. W tym roku chcemy grać "fantasy football" ale czasem w grze chodzi o dobre przemieszczanie się na boisku i ciężką wspólną pracę.

Trzeba tak samo (jak w zeszłym roku) wykonać swoją pracę, muszę tak samo zachować równowagę, formę, a w tym roku jest to trudniejsze.

Zgodnie ze słowami Roberto Di Matteo, zmiany w stylu gry będą wprowadzane krok po kroku.

Źródło : chelseafc.com

02.09.2012 | 11:15 | Kisiel