Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Di Matteo: Sprawiedliwy wynik

Drugi mecz pre-seasonu Chelsea zakończył się remisiem 1-1, po premierowej bramce 18-letniego Lucasa Piazona. Roberto Di Matteo stwierdził, że z pewnością  jest to sprawiedliwy wynik.

“Ten wynik jest jak najbardziej fair.”

“PSG to bardzo mocna drużyna, w pierwszej połowie więcej czasu byli przy piłce. W drugiej części zmieniło się to na naszą korzyść. Udało nam się wyrównać, była także szansa na zwyciętwo.”

“Mamy kilku graczy, którzy grają już po 60 minut, co mecz liczba ta będzie wzrastała. Będziemy robić mniej zmian i używać mniejszej liczby zawodników.”

Di Matteo wypowiedział się także na temat Lucasa Piazona, strzelcy bramki, oraz najlepszego młodego zawodnika Chelsea w zeszłym sezonie.

“Nadal jest młodym chłopcem, pomimo tego bardzo imponuje na treningach oraz w sparingach.
Pozycja napastnika nie jest jego naturalną, ale w tych dwóch towarzyskich spotkaniach zagrał bardzo dobrze, co potwierdził zdobyciem bramki. Oczywiście jest wielką nadzieją na przyszłość.”

Piazon został zmuszony do grania w pierwszej lini z powodu nieobceności Fernando Torresa, odpoczywającego po Euro, oraz Daniela Sturridge’a, który przygotowuje się od Igrzysk Olimpijskich. Torres ma dołączyć do drużyny dzisiaj, do gry będzie gotowy w weekend w Miami.

Di Matteo konsekwentnie ustawia Edena Hazarda za plecami napastnika w ustawieniu 4-2-3-1.

“Hazard jest uniwersalnym graczem, może grać w środku, może grać na skrzydle i na tych pozycjach będziemy go wykorzystywać. Zależy to jednak od opcji jakie będziemy posiadać, wszystkiego będzie można wypróbować gdy będziemy mieć do dyspozycji całą kadre.

“Tę formację wprowadzaliśmy już pod koniec zeszłego sezonu, sprawdzało się to bardzo dobrze. Będziemy próbować dwóch różnych ustawień, co da nam możliwość przygotowania się na każdą ewentualność.”

“Chciałbym podziękować także wszystkim kibicom, którzy przyszli na to spotkanie, czuliśmy się jak u siebie w domu.” dodał Roberto.

Źródło : chelseafc.com

23.07.2012 | 13:04 | MichałK.
0 komentarzy

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Brak komentarzy, bądź pierwszy !