Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Konferencja Roberto Di Matteo

Roberto Di Matteo zaliczył dziś pierwszą konferencję prasową jako manager Chelsea. Dotychczasowy tymczasowy trener poruszył kilka kwestii związanych z pre-seasonem i konkretnymi zawodnikami.

 

Oczywiście rozpoczęto od zakończenia poprzedniej kampanii.

 

"Finisz zeszłego sezonu był niesamowity, zespół był fantastyczny, ale to już przeszłość i obecnie patrzymy na to co przed nami.

 

"Musimy walczyć na wszystkich frontach, wygrywać jak najwięcej spotkań. Mamy dobry doświadczony zespół z nowymi młodymi graczami i jestem bardzo pewien siebie.

 

"Mamy jakość i zawodników pozwalających na konkurowanie z najlepszymi i zdobywanie trofeów na koniec sezonu."

 

"Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę prowadzić Chelsea. To świetny klub do pracy. Zawsze powtarzałem gotowość do akceptacji każdej decyzji i teraz czekam na powrót zawodników i zdobycie kolejnych pucharów.

 

"Futbol towarzyszy mi przez całe życie i wiem, że managerowie są oceniani na podstawie wyników i tak samo jest ze mną. Będę kontynuował swoją pracę jak najlepiej będę mógł, a ludzie mogą mówić i pisać co chcą.

 

"Presja zawsze towarzyszy tej pracy i przez jej pryzmat zostajesz oceniony. Patrzę na nasz pierwszy tydzień, już jeden mecz został przełożony i czekają nas 3 spotkania w 7 dni."

 

O nowych twarzach, znajomych twarzach i ewentualnych transferach

 

"Hazard jest wspaniałym graczem. Osiągnął już wiele jak na jego wiek, był Graczem Sezonu w Ligue 1, ale nie powinniśmy zapominać, że jest bardzo młody. Wniesie wiele kreatywności do drużyny.

 

"Marin to kolejny ekscytujący zawodnik, jest ofensywnym pomocnikiem/skrzydłowym, który może grać na kilku pozycjach, co będzie przydatne drużynie, jak i mi. Będę starał się zintegrować go do składu.

 

"Jestem całkiem zadowolony z tego co mamy, ale będziemy śledzić rynek w poszukiwaniu ulepszeń drużyny. To nie jest kwestia tego ile wydasz, ale zachęcenia właściwych graczy. Nie będę dyskutował na temat konkretnych nazwisk (spytany o Hulka), bo wówczas ceny od razu idą w górę!

 

"Malouda i Benayoun są częścią składu i mają ważne kontrakty z klubem. Oczekuję wszystkich graczy i później zobaczymy co nastąpi."

 

O Hiszpanach i odejściu Drogby

 

"To co osiągnęła ta grupa piłkarzy jest niesamowite. Bardzo się cieszę z sukcesu Torresa i Maty, pomimo faktu, że pokonali w finale Włochy. To świetne zwieńczyć sezon zdobywając tak duże trofeum zarówno na szczeblu drużynowym jak i osobistym.

 

"Wszyscy zaangażowani w Euro dostali 21 dni wolnego od zakończenia turnieju zanim powrócą.

 

"Didier był niesamowitym piłkarzem dla klubu i osiągnął wiele sukcesów, ale trzeba żyć dalej. Nie ma go już z nami, a obecni napastnicy staną na wysokości zadania i wypełnią lukę po nim. To jest sport drużynowy. Mamy Fernando, Sturridge'a i Lukaku - atakujących wystarczającej jakości.

 

O Franku Lampardzie

 

"Liczę, że powróci zdrowy i w pełni sił. Rozmawiałem z nim, czuje się bardzo dobrze i oczekuje nadchodzącego sezonu."

 

O Andre Villas-Boasu

 

"Życzę AVB powodzenia, to bardzo dobry manager i trener. Jestem pewien, że osiągnie sukces w Spurs."

 

Jutro do Cobham powraca grupa zawodnków i przygotowania do sezonu ruszą z kopyta.

Źródło : chelseafc.com

04.07.2012 | 15:42 | Kowboj
1 komentarzy

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Kisiel
2012-07-04 16:11:48

Bardzo podobało mi się, kiedy powiedział, że trenerzy są rozliczani z wyników. Fajnie wiedzieć, że zdaje sobie z tego sprawę.