Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Ambitne plany Feruza

Islam Feruz ma nadzieję, że przebije się do pierwszego zespołu Chelsea jeszcze przed ukończeniem 18. urodzin.


Ambitny 16-latek przeniósł się do Chelsea z Celtiku Glasgow we wrześniu. Niemal natychmiast odcisnął swoje piętno na naszych drużynach - juniorskiej i rezerwach.

 

Członek szkockiej kadry U-20, która dziś rozpocznie udział w turnieju rozgrywanym w Hadze wyznaczył sobie kolejny cel - przebicie się do pierwszej drużyny zespołu seniorskiego.

 

"Zawsze uważałem, że wiek nie ma znaczenia - liczą się umiejętności. Chcę po prostu zajść jak najdalej w jak najkrótszym czasie."


"Pobyt w Chelsea jest dla mnie wspaniały. Czuję, że jako piłkarz zrobiłem duże postępy. Tak wiele nauczyłem się o swojej grze i moja technika się poprawiła. Miałem także szanse trenować z pierwszym zespołem, z piłkarzami takimi jak Drogba i John Terry. Didier udzielił mi ostatnio wielu rad, był więc chyba moim ulubionym piłkarzem w klubie. To dla mnie bardzo rozczarowujące, że zdecydował się na odejście, ale zrobił dla klubu wielkie rzeczy i wszyscy dobrze mu życzą.  Didier to piłkarz, na którym najbardziej się wzorowałem. Pomógł mi zadomowić się w klubie i nauczył mnie jak radzić sobie z całą tą presją. Mój były agent się z nim przyjaźni i to na początku bardzo mi pomogło."


"Zaraz po przyjściu do Chelsea byłem wręcz przygnieciony tym ile jest tu gwiazd. Byłem cichy, bardzo nieśmiały. Większość piłkarzy pierwszego zespołu jest jednak skromna, przejmują się juniorami i pomagają im jak to tylko możliwe. Wielu kazało się zgłosić gdybym potrzebował pomocy czy porady. John i Didier byli jednymi z pierwszych. Jasno przekazali mi, że w przypadku jakichkolwiek problemów mam się go nich zwrócić. Wszystko związane z Chelsea jest wspaniałe. Jestem tutaj od siedmiu miesięcy i niesamowicie mi się tu podoba."


"Obecnie gram dla rezerw, ale moim marzeniem są występy w pierwszym zespole. Mam nadzieję dostać się do niego w rok bądź dwa. Nie mam wątpliwości, że jestem do tego zdolny."

 

Feruz podziękował na koniec Celtikowi za to, że właśnie tam stał się piłkarzem takim jakiego znamy i dzięki temu możliwe były przenosiny do Chelsea.

Źródło : thescottishsun.co.uk

26.05.2012 | 17:55 | Kuba
3 komentarzy
Szukaj według tagów:
Feruz, Chelsea, Celtic, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Sulejman
2012-05-28 13:25:23

No ale Terry to rasista, jasne...

Dodał: sebjeffCFC
2012-05-27 07:18:18

I właśnie dlatego uważam że Drogba i Terry powinni być w przyszłości trenerami w Chelsea. Oni mają ogromny wpływ na innych ludzi.

Dodał: Krzychu
2012-05-26 18:52:30

Byłoby super, gdyby kiedyś dostał szanse, ale ma jedną wadę - nie został kupiony za 30/40 mln, wiec trzeba bedzie kogos kupic zamiast dawac mu szanse :)