Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Di Matteo: Patrząc w przyszłość

Mecz z Blackburn był ostatnią szansą wzmocnienia morali przed finałem Ligi Mistrzów. Sztuka ta udała się
piłkarzom The Blues, mimo rezerwowego składu. Celem menagera było zwycięstwo, bez narażania na kontuzje graczy,
którzy mają wystąpić w sobotę w meczu z Bayernem Monachium. Dzięki golom Johna Terrego i Raula Meirelesa Chelsea wygrała,
a jedynym powodem do niepokoju może być drobna kontuzja Maloudy.

"Zdjeliśmy go z powodu ostrożności. Jutro przejdzie wszystkie niezbędne badania, i mamy nadzieję, że będzie do naszej dyspozycji w Sobotę"- tak do urazu Francuza odniósł się Robberto di Mateo.

"Co do Garego Cahilla i Davida Luiza- robią postępy z dnia na dzień. Powinni wziąć udział w jutrzejszej sesji treningowej, wtedy będziemy widzieć 
 czy są już gotowi do gry. Ostateczna decyzja co do ich udziału w finale zapadnie jednak dość późno"
- komentował swój skład Włoch.
 

 

Trener Chelsea był obecny w Berlinie, na finałowym meczu pucharu niemiec między Bayernem Monachium i Borrusią Dortmund

"To był bardzo interesujący mecz, byłem pod wrażeniem gry Borussi. Mam kilka nowych ciekawych pomysłów, jednak Bayern to świetna drużyna. Myślę, że szanse w finale są 
równe. Spotkają się dwa wielkie kluby, z świetnymi zawodnikami i nie będzie miało znaczenia ile goli Bayern stracił w ostatnim meczu.
Jednak mamy wiarę, mamy świetny skład i postaramy się przygotwać najlepiej jak będziemy umieli."

 

Di Mateo skomentował także kończącą się kampanię ligową, w której Chelsea zajęła zaledwie szóstą lokatę

"Nie wydaję mi się, żeby przeczyną takiego stanu rzeczy było nasze roztargnienie- po prostu mieliśmy niekorzystny terminarz. To było szalone- rozgrywaliśmy mecze co trzy dni od kiedy zostałem pierwszym trenerem. To było niezwykle wymagające. Inne zespoły rozgrywały sześć, siedem, osiem albo nawet dziewięc meczów mniej niż my w tym samym okresie! Mamy za sobą dziewięć, niezwykle wyczerpujących tygodni i teraz musimy się skupić na sobotnim finale. To było dla mnie wzruszające, ponieważ czuję się odpowiedzialny za ten klub gdyż grałem tu, byłem jego częścią. To były bardzo miłe dni"- kończy trener The Blues.

Źródło : chelseafc.com

14.05.2012 | 3:07 | dziagwa
5 komentarzy
Szukaj według tagów:
di Mateo, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: em.e.gie
2012-05-14 17:12:56

Tak na prawdę brakuje nam obecnie tylko klasowego prawego obrońcy jeśli chodzi o defensywę. Bosingwa z meczu na mecz staje się coraz gorszy, a Ferreira jest dobry tylko jako zmiennik, bo kilku meczów z rzędu nie pociągnie. Hutchinson to jeszcze za mało. Tak więc prawy obrońca (Piszczek?) powinien być numerem 1 w najbliższym okienku transferowym. Sam i Ferreira na ławie razem z którymś z naszych ŚO i Bertim i defensywa pierwsza klasa :) Innych obrońców raczej nie potrzebujemy skoro mamy 4 nominalnych ŚO i 2 na lewo (pamiętajmy i o van Aanholcie). Problem defensywy na mecz z Bayernem spowodowany jest tylko i wyłącznie czyjąś głupotą (Terrego, ale także UEFA za durne przepisy).

Dodał: Luke_19
2012-05-14 16:30:06

Dojdzie do tego, że na Ferreirę będziemy chuchać i dmuchać, żeby była możliwość wystawienia pełnego składu na finał :/ wzmocnienia w linii obrony latem są niezbędne.

Dodał: eNdoZet
2012-05-14 13:37:55

W każdej innej sytuacji bym się z wami zgodził, ale gramy w finale, mamy kilku zawieszonych graczy, nigdy nie wiadomo jak co się potoczy, więc chyba lepiej żeby był na tej ławce niż miało by go zabraknąć ;)

Dodał: Sosnowiczanin
2012-05-14 10:41:09

Popieram Hansa :)

Dodał: Hans18
2012-05-14 08:06:07

\"jedynym powodem do niepokoju może być drobna kontuzja Maloudy\" - chyba do radości xD