Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Z Tottenhamem o finał Pucharu Anglii

We wczorajszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii Tottenham pokonał przed własną publicznością Bolton 3:1 i zapewnił sobie tym samym prawo gry z Chelsea. Stawką będzie finał rozgrywek.

Przypominamy, że mecz ten już raz się odbywał, jednak został przerwany wskutek zawału serca, którego doznał piłkarz przyjezdnych, Fabrice Muamba.

Wszystkie bramki padły w ostatnich piętnastu minutach spotkania. Dla gospodarzy trafiali Nelsen, Bale i Saha, trafienie honorowe dla Kłusaków było autorstwa Daviesa.

W drugim półfinale będziemy świadkami innych derbów, tym razem Merseyside - z Liverpoolem zmierzy się Everton, który po bramkach Jelavica i Vaughana pokonał wczoraj Sunderland.

Derby Londynu rozegrane zostaną prawdopodobnie 15. kwietnia, derby Merseyside dzień wcześniej.

W prasie wiele mówi się o nieprzychylnej nam decyzji angielskiej federacji. Jeśli bowiem awansujemy do półfinału Ligi Mistrzów to nasz terminarz w tym okresie będzie przedstawiał się następująco:

15. kwietnia - Tottenham - 1/2 FA Cup

18. kwietnia - Barcelona/Milan - 1/2 LM (1. mecz)

21. kwietnia - Arsenal - liga

24. kwietnia - Barcelona/Milan - 1/2 LM (2. mecz)

Wydawałoby się, że wystarczy zamienić daty obu półfinałów Pucharu Anglii i sytuacja drużyny walczącej na dwóch frontach wyglądałaby lepiej. Tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie, ponieważ 15. kwietnia to rocznica tragedii z Hillsborough i odkąd miała miejsce The Reds nie rozegrali jeszcze meczu w ten dzień.

Źródło : własne

28.03.2012 | 11:35 | Kuba