Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Mata: Tak jak finał

Po wyjściu zwycięsko z meczu ze Stoke w zeszłą sobotę, Juan Mata mówi, że piłkarze Chelsea muszą iść za ciosem i w środowym pojedynku z Napoli przycisnąć Włochów od pierwszej minuty.

The Blues dali radę pokonać Stoke City, które jest zupełnie inną drużyną niż podopieczni Waltera Mazzariego z Neapolu. Włosi to przede wszystkim fantastycznie skonstruowany kontratak, podczas gdy piłkarze z Brittania Stadium grali mocno cofnięci, co spotęgowało się jeszcze po wczesnej czerwonej kartce dla Ricardo Fullera, ale Mata nie widzi powodu, przez który piłkarze z zachodniego Londynu nie mieliby wygrać tego spotkania przy głośnym dopingu kibiców na Stamford Bridge.

Wracając do ostatniej soboty, kiedy to Juan Mata jako zmiennik Raula Meirelesa wykreował zwycięską bramkę Didiera Drogby, Hiszpan powiedział: „To było bardzo ważne zwycięstwo dla nas, ważne trzy punkty, które pozwoliły nam nabrać trochę pewności siebie przed meczem z Napoli. To był trudny mecz, mieli wielu wysokich, silnych piłkarzy, lecz to my zdobyliśmy komplet punktów i to jest najważniejsze.”

„Nie było łatwo, bo – jak wiecie – zaszła u nas olbrzymia zmiana (zwolnienie AVB – przyp. red.), ale myślę, że drużyna wciąż wierzy w sukces, ciężko pracujemy na treningach a te dwa ostatnie zwycięstwa pozwoliły nam bardziej zaufać własnym umiejętnościom.”

Do meczu z Napoli pozostało niewiele ponad 48 godzin i Mata jest zdeterminowany, aby w Londynie stworzyć Włochom piekło.

„Środa jest jak finał i musimy wygrać przynajmniej 2:0, myślę że możemy to zrobić, jesteśmy pewni siebie po sobocie i damy z siebie 100% aby się zakwalifikować do ćwierćfinału.” – powiedział Hiszpan.

„W piłce nożnej nie ma rzeczy niemożliwych, a na Stamford Bridge w tym sezonie w Lidze Mistrzów mamy naprawdę dobre wyniki (2:0 Leverkusen, 3:0 Valencia, 5:0 Genk – przyp. red.). Myślę, że wszyscy kibice dadzą z siebie wszystko na trybunach, ten mecz to taki mini- finał i możemy go wygrać.”

„Już od pierwszych minut musimy zagrażać bramce Napoli. Wiemy, że mają świetnych piłkarzy z przodu i musimy być z nimi ostrożni, ale będziemy naciskać od pierwszyck sekund tego meczu.”

To właśnie bramka Juana Maty otworzyła wynik trzy tygodnie temu na Stadio San Paolo, bramka która daje nam nadzieję na powrót z dalekiej podróży, jaką była porażka z Włochami. Bramka, dzięki której jest jeszcze szansa na przedarcie się do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Mata nie wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Stoke, więc bardzo prawdopodobne jest, że zobaczymy go od pierwszych minut w środę.

Źródło : chelseafc.com

12.03.2012 | 16:22 | Adameiro