Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Parę słów od Di Matteo po meczu ze Stoke

Tymczasowy menedżer Chelsea – Roberto Di Matteo – opowiedział o swoich planach na najbliższy czas po zwycięstwie 1:0 nad Stoke City.

 

W pierwszym meczu Chelsea w Premier League po zwolnieniu Andre Villasa-Boasa, Didier Drogba strzelił swoją 100. bramkę w lidze, która zapewniła The Blues skromną, aczkolwiek bardzo potrzebną wygraną nad rywalem z Brittania Stadium. Stoke od 25. minuty zmuszone było do gry w osłabieniu, bo własnie wtedy z boiska wyleciał Ricardo Fuller, który zobaczył czerwoną kartke za faul na Ivanovicu.

 

Di Matteo teraz skupia swoją uwagę na szlagierze z Napoli, który odbedzie się już w przyszłym tygodniu.

 

„Trzeba było po prostu porozmawiać z piłkarzami indywidualnie i uświadomić im, że musimy przesuwać się do przodu i próbować osiągnąć nasze cele w prosty sposób.” – powiedział Włoch.

 

„(Rozmowa z piłkarzami – przyp. red.) To był najważniejszy aspekt w moim przekonaniu.”

 

„Dzisiaj zrobiliśmy krok w dobrym kierunku, zapewniliśmy sobie trzy punkty. Czasami w sezonie musisz wygrywać w ten sposób, tylko po to by zdobyć te trzy oczka, to nie zawsze jest proste. Czasami musisz wygrywać troszkę topornie.”

 

„Ja patrzę w przyszłość, wy możecie dyskutować o przeszłości. Jestem skupiony na przesuwaniu się naprzód i poprawianiu morale mojego zespołu przed każdym kolejnym meczem.”

 

Na temat gry przeciwko Stoke City, które broniło się świetnie, pomimo przymusowej gry w dziesiątkę od 25. minuty Roberto powiedział – „Kiedy grasz przeciwko Stoke City wiesz, że będzie ciężko ich złamać, ponieważ bronią się doskonale, bronią się wieloma piłkarzami i nawet czerwona kartka nie zachwiała ich defensywy, dlatego że bronili się bardzo głęboko.”

 

„Myślałem, że dziś rywalizacja ze Stoke będzie się opierać przede wszystkim na wytrzymałości i sile fizycznej, jak to zawsze bywa, dlatego też postawiłem na mocną, silną fizycznie jedenastkę.”

 

„Nie myślałem o meczu z Napoli. Dziś wszystkie moje myśli skupiały się na zwycięstwie ze Stoke, które było wręcz niezbędne.”


„Wygraliśmy dwa ostatnie mecze, strzeliliśmy trzy bramki nie tracąc żadnej. Myślę, że nabraliśmy trochę pewności siebie i wiary.”

Źródło : skysports.com

10.03.2012 | 22:48 | Adameiro
2 komentarzy

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: salus95
2012-03-12 20:45:13

hm... „Trzeba było po prostu porozmawiać z piłkarzami indywidualnie i uświadomić im, że musimy przesuwać się do przodu i próbować osiągnąć nasze cele w prosty sposób.” – powiedział Włoch <== no... za to go lubię trzeba przyznać... moje zdanie jest takie - wstrzymajmy się z trenerem, zobaczmy jak sobie DiMateo poradzi... jak nie będzie szło to można by kogoś poszukać... ale kogoś takiego kto u nas zostanie na dłużej jak 2 sezony... -,-

Dodał: Luke_19
2012-03-12 15:29:03

Mecz dobry w naszym wykonaniu - trochę więcej szczęścia zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Stoke miało jeden cel - nie stracić i bronić się do końca, a ciężko się gra z takimi drużynami. Jednak pierwszy raz od dawna mimo iż było ciężko - udało zdobyć się tego jednego gola dającego 3 pkt. Cieszy kolejne 0 straconych