Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Chelsea lepsza od Stoke!

Zwycięstwo piłkarzom The Blues zapewnił setny gol Didiera Drogby w Premier League zdobyty w 68. minucie.

Roberto Di Matteo odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w lidze angielskiej jako szkoleniowiec Chelsea w meczu ze Stoke City.

To był pierwszy ligowy mecz Chelsea od zwolnienia Andre Villasa-Boasa w zeszły weekend i mimo czerwonej kartki dla Ricardo Fullera jeszcze w pierwszej połowie, piłkarze z Londynu musieli mocno zapracować na tą wygraną.

Fuller dostał „czerwień” za bardzo niebezpieczne nadepnięcie na Branislava Ivanovica w 25. minucie meczu i od tego momentu Stoke zaczęło się bronić wyprowadzając tylko co jakiś czas kontrataki.

Zanim Didier Drogba strzelił bramkę w 68. minucie, John Terry i, wspomniany już wcześniej, Branislav Ivanovic uderzali w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Asmira Begovica. Jednak to właśnie kapitan reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej otworzył wynik i, jak się później okazało, zapewnił ekipie z Londynu bardzo ważne zwycięstwo. Przy bardzo ładnej bramce Didiera asystował Juan Mata, który jak na razie jest najjaśniej świecącą gwiazdą w Chelsea.

Chwilę później asystent przy pierwszym trafieniu uderzył w słupek z dość dalekiego rzutu wolnego, a Stoke City do końca spotkania mimo usilnych starań nie zagrażało bramce strzeżonej przez Petra Cecha.

Graczem meczu został wybrany Gary Cahill, dzięki któremu piłkarze z Brittania Stadium nie mogli dostać się w pole karne drużyny Chelsea.

Chelsea (4-2-3-1): Cech – Cole, Terry (c), Cahill, Ivanovic (Luiz 46’) – Obi Mikel (Sturridge 67’), Meireles (Mata 37’) – Kalou, Lampard, Ramires – Drogba

niewykorzystane zmiany: Turnbull, Essien, Romeu, Torres

Stoke City (4-4-2): Begovic – Wilkinson, Shawcross (c), Huth, Wilson (Upson 51’) – Shotton, Whitehead, Diao (Palacios 50’), Walters – Jones (Jerome 60’), Fuller

niewykorzystane zmiany: Sorensen, Pennant, Delap, Crouch

żółte kartki: Obi Mikel 19’ – Diao 14’, Wilson 38’

czerwona kartka: Fuller 25’

CHELSEA               -                 STOKE

posiadanie piłki:                        74%                                    26%

sytuacje bramkowe:                   18                                        5

strzały na bramkę:                      13                                        0

strzały niecelne:                           5                                         5

rzuty wolne:                                  14                                      14

rzuty rożne:                                   14                                        1

spalone:                                        2                                         0

wrzuty z autu:                               29                                      17

interwencje bramkarzy:              0                                         8

auty bramkowe:                           7                                       15

faule:                                            12                                      14

czerwone kartki:                          0                                         1

żółte kartki:                                   1                                         2

sędzia: Andre Marinner

widzów: 40945

Źródło : skysports.com, livesports.com, własne

10.03.2012 | 21:47 | Adameiro
15 komentarzy

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: artur-chelsea
2012-03-14 08:53:47

to nie było wyszarpane zwycięstwo, po prostu Chelsea brakło skuteczności, jak ktoś oglądał to wie o czym mówię.....

Dodał: Luke_19
2012-03-12 22:58:52

Arsenal wygrał 2-1 wiedziałem że tak się skończy - Newcastle całą drugą połowę się broniło a to i tak cud że tutaj z 5-1 nie ma. Porównując nasze terminarze to Arsenal raczej będzie na 3 miejscu - my musimy liczyć na wyprzedzenie Tottenhamu

Dodał: Leonidas342
2012-03-12 22:44:27

1:1 85 minuta tez dobry wynik 2 pkt do Arsenalu odrobione prawie jeszcze 5 minut ^^

2012-03-12 21:15:40

Ledwo co napisałem komentarz a już 1-1 RvP

2012-03-12 21:15:04

Arsenal 0-1 Newcastle - 4 i 3 miejsce coraz bliżej ale to dopiero 14 min

Dodał: Shogun91
2012-03-12 14:14:53

Prawda jest taka ze winik kompletnie nie obrazuje przebiegu meczu. Begovic wyczynial w bramce jakies cuda nie z tej ziemi i gdyby nie fakt ze gral jak zmutowany to Chelsea rozjechalaby Stoke przynajmniej 3:0. Strzal z wolnego Drogby byl prawie nie do obrony. Do tego te 3 felerne poprzeczki. Naprawde niewiele zabraklo do totalnego pogromu. Cieszy mnie najbardziej to ze Stoke nie mialo ani jednej prawdziwej sytuacji. Co do Di Matteo to niewiele mozna powiedziec ale + wspomne ze zrobil bardzo dobre zmiany. AVB zawsze mnie tym denerwowal bo wedlug mnie jego zmiany byly czesto nielogiczne a tutaj Di Matteo zareagowal na wydarzenia odpowiednio. Chociaz troche nie rozumiem posadzenia Maty na lawce.

Dodał: tomashes
2012-03-11 17:51:16

Trzeba przyznac, ze ta kolejka uklada sie dla nas prawie idealnie, jeszcze zeby tak Newcastle urwalo punkty Arsenalowi to byloby superancko.

2012-03-11 16:57:08

I City pękło zmiana lidera... United -.- Coś mi się wydaje że jeszcze zamiast Arsenalu bedziemy walczyc o 4 miejsce z Totenhamem.

2012-03-11 14:50:59

Napoli w ostatnich 5 meczach zdobyło komplet 15 pkt strzelili 14 bramek a stracili tylko 4. Włoski klub jest na fali ostatnio i wygrywa bez żadnych problemów... ehh jak Chelsea chce to wygrać musi zagrać mecz sezony od poczatku rzucic sie do ataku, a obrona przy takich grajkach jak Cavani czy Lavezzi bedzie musiala dokonowyc cudow zeby ich zatrzymać. Trzeba wierzyć jeszcze tego nie przegralismy poki pilka w grze jest nadzieja.

2012-03-11 11:41:03

Taaa gdzie byliśmy lepsi ze Stoke ktore gralo w 10 wymeczylismy 1:0? Poprawa niby była, ale brak skuteczności ciągle aż razi w oczy. Drogba ktory przez cały mecz człapał po boisku, zagrywał piłki do niewidzialnych kolegów, że już nie wspomne o jego głupich stratach. Strzelił bramke i to go kolejny raz broni powiem więcej jak ma grać beznadziejnie i strzelac gole to co mu kto zarzuci? Torres za to biega caly mecz po boisku i nic nie strzela nawet nie pamietam kiedy ostatnio trafił. Poprawa jest, ale na Napoli to ciagle za mało nic licze na jakis fart w tym meczu moze sie uda.

Dodał: dziagwa
2012-03-11 11:25:45

Oglądałem mecz i jakoś wielkiej poprawy nie widzę. AVB też miał zawsze wysokie posiadanie piłki, to jeszcze o niczym nie świadczy. Ktoś napisał już chyba, że Drogba miał jedną sytuacje i zachował się jak rasowy snajper. Wygraliśmy 1:0 gdzie prawie cały mecz graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Może i była zmiana ustawienia, ale gra to praktycznie cały czas to samo- podanie do boku, stamtąd jakaś wrzutka i tyle. Nie widze tego rewanżu z Napoli, ale zobaczymy.

Dodał: Adameiro
2012-03-11 09:45:05

@Emde dzięki. Na pewno tak zrobię ;)

Dodał: Emde
2012-03-11 02:10:36

Polecam zapoznanie się z tabelkami w HTML, bo teraz te statystyki nieciekawie wyglądają.

Dodał: Lamps01
2012-03-11 00:15:35

Chelsea VS. Stoke = dominacja absoltuna. Nie ma co mówić, zagraliśmy świetnie. Mecz taki napawa optymizmem na mecz z Napoli :).

2012-03-10 22:35:15

posiadanie piłki: 74% -26% prawie jak barca ;d interwencje bramkarzy: 0-8 tez niezle. Szalu jeszcze w grze nie ma ale trzeba przyznac, ze nastapila wielka poprawa. Mata spokojnie moze byc playmakerem Chelsea i trzeba bedzie dokupic skrzydlowych. Teraz 3 kosmicznie ciezkie mecze, ktore musimy wygrac: Napoli, City, Tot\'ham