Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Villas-Boas: Podnieść standardy

Chelsea przygotowuje się do dzisiejszego meczu przeciwko Wolves na Molineux Stadium. Andre Villas-Boas jest zadowolony, że Niebiescy mają natychmiastową okazję do zrehabilitowania się po porażce na Stamford Bridge z Aston Villą. Takiego rezultatu mało kto się spodziewał, zaś po strzeleniu karnego przez Drogbę już chyba nikt nie przewidywał, że goście mogą wygrać to spotkanie.

Już drugie starcie z rzędu zawodnicy Chelsea nie byli w stanie utrzymać przewagi dłużej niż kilka minut. Stephen Ireland doprowadził do wyrównania przed przerwą, zaś 2 gole strzelone przez Stiliyana Petrova i Darrena Benta w ostatnich 10 minutach popsuły humory kibicom The Blues w ostatnich godzinach roku 2011.

"W przypadku meczu z Wolves, najłatwiejszym elementem jest motywacja" - powiedział Villas-Boas. "Nie musimy czekać długo żeby odpokutować swoje grzechy, w aspekcie psychicznej motywacji jest to zaleta."

"W tej chwili nie jest dobrze, potrzebujemy punktów; Trzy punkty zdobyte w 4 meczach to nie standardy Chelsea, chcemy uniknąć takiego okresu w nowym roku."

"Musimy zdobyć komplet punktów i pokazać naszą siłę, charakter oraz wiarę. Wiele zależeć będzie od motywacji, gdyż pod względem fizycznym piłkarze będą wyczerpani."


Okres świąteczny od zawsze był trudnym okresem roku dla każdego zespołu, ponieważ praktycznie nie ma czasu na odpoczynek i zregenerowanie się z powodu wyczerpującego terminarza. Jeśli dodać do tego kontuzje, które przydarzyły się kilku zawodnikom w ostatnich tygodniach, okres ten staje się jeszcze bardziej wymagający.

Villas-Boas nie wymaga ulgowego traktowania, jednakże wolałby, żeby w lidze zagościła sprawiedliwość.

"Mam ogromy szacunek do tradycji w tym kraju, ale nie sądzę, żeby obecny terminarz był sprawiedliwy. Gramy najbliższy mecz w przeciągu 48 godzin od poprzedniego i taką sytuację powinien mieć każdy klub" - utrzymuje AVB.

"Większość drużyn rozgrywa mecze w czasie tego okresu, ale nie wszystkie. Musimy przetrwać ten ciężki czas i na każdym klubie taki obowiązek powinien ciążyć. Nie wydaje mi się, żeby obecny stan rzeczy był sprawiedliwy."

"Zazwyczaj drugi dzień dla każdego piłkarza [po meczu] jest dniem najgorszym w kategoriach regeneracji, dlatego też ryzyko kontuzji jest olbrzymie. To trudna sytuacja. Wiem, że gracze przechodzili już przez to w przeszłości, lecz nadal jest to ryzykowne i może prowadzić do urazów zagrażających dalszej karierze."


Co prawda grudzień zaczął się dla Chelsea wspaniale - trzema zwycięstwami pod rząd, to jednak The Blues zanotowali wyraźny spadek formy pod koniec roku. Podopiecznym AVB nie udało się wygrać w ostatnich 4 meczach ligowych, dlatego też niezbędne jest rozpoczęcie roku 2012 we właściwy sposób.

Pozytywem jest fakt, iż można jeszcze wiele zdobyć w tym sezonie i trener postara się odtworzyć formę, która pozwoliła wygrać z Newcastle, Valencią czy Manchesterem City zaledwie kilka tygodni temu.

"Uczciwie jest przyznać, że ostatnio nasza gra nie pozwalała na odnoszenie zwycięstw. Oznaki zwiastujące obecną sytuację pojawiały się już na początku grudnia. Musimy się pozbierać, ponieważ zostały jeszcze 2 trofea, o które trzeba zawalczyć - najbardziej prestiżowe rozgrywki pucharowe w Anglii [FA Cup] oraz te najbardziej prestiżowe w Europie [Liga Mistrzów], w związku z tym musimy odnosić zwycięstwa i potwierdzić naszą jakość."

 

Źródło : chelseafc.com

02.01.2012 | 11:36 | Luffy
4 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, Villas-Boas, Wolves, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Sulejman
2012-01-02 14:51:28

Chyba nie obejrzę meczu, bo o 16:00 mam ostatni termin napisania semestru z Chemii... :(

Dodał: MrMagicBoy
2012-01-02 13:51:18

Mecz obejrze tak jak zawsze, ale wiare w Boas\'a i nasza Chelsea stracilem doszczetnie po meczu z aston...

Dodał: KMB.Chelsea
2012-01-02 13:10:27

Wiecej smutow panie B. Napewno zaczniemy wygrywac

Dodał: Luke_19
2012-01-02 11:52:45

Tak jak pisałem wcześniej - To jak panie Boas ?? Remis z Wolverhampton bierzemy w ciemno ?? Chyba tak, byli byśmy wówczas ekstremalnie usatysfakcjonowani :)