Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Chelsea dalej liczy się w Europie!

Po kapitalnym meczu The Blues ogrywają na Stamford Bridge hiszpańską Valencię i ostatecznie zapewniają sobie pierwsze miejsce w grupie. Zwycięstwo dał londyńczykom Didier Drogba, strzelając dwie bramki i zaliczając asystę.

Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco - Chelsea objęła prowadzenie już w 4. minucie. Juan Mata  świetnie podawał z głębi pola karnego do Didiera Drogby, który jednym zwodem zmylił obrońcę Nietoperzy i mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Alvesa. Valencia starała się odpowiedzieć natychmiastowo ładną akcją z lewej strony boiska. W dogodnej sytuacji znalazł się Jordi Alba jednak strzelił tylko w słupek bramki Petra Cecha. W 10. minucie golkipera gospodarzy próbował pokonać Albelda zaskakującym uderzeniem zza pola karnego, ale reprezentant Czech zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W dalszej części spotkania Valencia przetrzymywała piłkę, jednak niewiele z tego
wynikało. Przeciwnie - dwa kontrataki Chelsea byli zmuszeni przerywać faulami, jednak z rzutów wolnych najpierw Drogba, później Mata strzelali niecelnie.

Najbardziej aktywny w pierwszej części spotkania był właśnie Iworyjczyk, który często był pod grą i praktycznie nie tracił piłek. Kibice znów zobaczyli Drogbę sprzed lat, który był postrachem obrońców. Swoją wartość udowodnił znów w 22. minucie, kiedy kapitalnie wyprowadził kontrę i jego podanie na bramkę zamienił Ramires. Błąd w tej sytuacji popełnił obrońca Valencii, który dał się obiec szybkiemu Brazylijczykowi. Valencia dalej konsekwentnie starała się utrzymywać przy piłce, posiadanie po 25 minutach wynosiło 66% do 34% na korzyść przejezdnych. Chelsea z kolei mądrze broniła się na swojej połowie, raz po raz mocno przyciskając gości pressingiem. W 28. minucie The Blues mogli prowadzić już 3:0, jednak samolubnie zachował się Sturridge - strzelał z ostrego kąta zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów. Do końca pierwszej połowy Valencia starała się strzelić bramkę kontaktową, jednak ataki zatrzymywały się na niezwykle pewnej obronie Niebieskich.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak skończyła się pierwsza - Nietoperze starały się utrzymywać przy piłce by w odpowiednim momencie zaskoczyć defensywę swoich przeciwników. Jednak pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie londyńczycy - po faulu na Sturridge'u w 48. minucie sędzia podyktował rzut wolny z 31 metrów boiska. Do piłki podszedł bohater dzisiejszego spotkania - Drogba, jednak piłka minęła prawy słupek bramki Alvesa. Valencia próbowała stworzyć sobie sytuacje kilkoma podaniami z głębi pola, jednak pewnie interweniowała obrona gospodarzy. Pierwsza zmiana w składzie Hiszpanów zaszła w 54 minucie, kiedy Jordiego Albę zastąpił napastnik - Aduriz.

Dalej oglądaliśmy kilka rzutów rożnych rozgrywanych przez Valencię, jednak w tym meczu obrona Chelsea nie dała się zaskoczyć. W 63. minucie popis swoich umiejętności dał niezawodny dzisiaj Petr Cech - świetnie wybił piłkę po mocnym strzale Feghouliego. Na 25 minut przed końcem na zmianę zdecydował się Villas-Boas - boisko opuścił Ramires, w jego miejsce zameldował się John Obi Mikel. W tym samym czasie w zespole naszych przeciwników boisko opuścił Feghouli, a za niego wszedł Hernandez. Mimo widocznej przewagi w posiadaniu piłki przez Hiszpanów, dogodną sytuację stworzył sobie nie kto inny jak Didier Drogba. W mocnym fizycznym starciu przepchnął obrońcę rywali i wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak oddał niecelny strzał na długi róg bramki. Pokonać golkipera udało mu się po raz kolejny w 76. minucie, a kolejną asystę w tym sezonie zaliczył Juan Mata. Kiedy na tablicy widniał widok 3:0, praktycznie było po meczu. Przejezdni starali się jeszcze zdobyć bramkę honorową, jednak obrona Chelsea była nie do pokonania. Obejrzeliśmy jeszcze dwie zmiany w zespole londyńczyków - za Drogbę wszedł Torres w 77. minucie, a w 83. Mata ustąpił miejsca Maloudzie. W wyniku nic się jednak nie zmieniło i ostatecznie to The Blues mogą świętować awans do 1/8 finałów Ligi Mistrzów.

Pomeczówka  została napisana przez użytkownika Dziagwa.

Źródło : własne

06.12.2011 | 23:20 | Patryk
83 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, valencia, Champions League, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

2011-12-08 22:52:45

mamlej23 - z Barca i Realem nie zagramy w 1/8 lm na 100% bo tak samo jak my mają 1 miejsca w grupie. Szczerze sam siebie zbesztalem.. bo bylem niemal pewny ze gramy na wyjezdzie z City a tu taka niespodzianka ze u siebie :) Uf.. Licze na skromne 1:0. Acz kolwiek obrona bedzie musiala sie zmotywowac , Aguero , Yaya , Edin sa grozni.. zbyt grozni.

Dodał: maly33
2011-12-08 22:24:04

Ja przewiduje zwycięstwo Niebieskich w poniedziałek. Skromne 2:1 . Obstawiam też że jedną z bramek strzeli ktoś z trójki Lampard-Terry-Drogba

Dodał: mamlej23
2011-12-08 21:42:27

wolałbym Napoli albo Milan niz Barce czy ReaL :)

Dodał: Leonidas432
2011-12-08 19:09:12

Tak patrze na Mu dobrze że Chelsea awansowała dalej w LM ^^. Boje sie tego meczu z City w poniedziałek oby sie udało wygrać.

Dodał: koper
2011-12-08 14:02:37

O ile dobrze pamiętam, to mało tego, że Manchestery nie zdobędą Ligi Mistrzów, to jest pewne, że któraś z tych drużyn nie wygra też FA Cup! Bo przecież teraz napatoczyły się na siebie. Myślę, że może zapanować frustracja w którejś z tych drużyn.

Dodał: Przemo77
2011-12-08 12:44:01

MU samo sobie na to zasłużyło, zlekceważyli sobie wszystkich rywali, a Baselowi do pięt nie dorastają składnością gry i wolą walki. Teraz oby nie trafić na Napoli i Milan, reszta niemal murowany awans. Londyn 2:0 Manchester.

Dodał: Shogun91
2011-12-08 11:59:08

Mi akurat troche jest szkoda United. Natomiast odpadniecie City baardzo mnie cieszy... Zabawne jest to ze gdyby przeszli to wedlug mnie mieli by duze szanse na wygranie calej LM. Im jakos kiepsko idzie z rywalami zza granicy. W LE rok temu bylo podobnie.

Dodał: MichalWaWa
2011-12-08 11:42:22

Przekąski na mecz: 10zł, coś do picia: 5zł, telewizja satelitarna transmitująca mecze: 100zł, zobaczyć jak ManU nie wychodzi z grupy: bezcenne

2011-12-08 11:07:52

Hej..Mam pewne pytanie do was. Jako ze nadchodza swieta to chcialbym sobie sprawic oryginalna koszulke Chelsea ale nie mam pojecia skad taka mozna dostac. Moje poprzednie koszulki zawsze kupowalem przy okazji gdy bylem na Stamford Bridge wiec nie bylo z tym wiekszych problemow ale teraz jestem troche w kropce. Czy trzeba zamowic ja z oficjalnego sklepu Chelsea??

2011-12-08 01:00:22

Fakt faktem , dla takich chwil warto zyc ;D haha kurna teraz w najwazniejszej fazie LM Anglie reprezentuja tylko druzyny z Londynu ;D co do losowania nie martwie sie bo wydaje mi sie ze z Kazda druzyna przy dobrej formie poradzimy sobie bez problemu ;p cos czuje ze trafimy na Napoli , ale chcialbym bardzo Basel lub Apoel :)) Nie chcialbym by nasi trafili na Ruskich , za daleka podroz. Sory za post pod postem. Dobrej nocy ;)

2011-12-08 00:57:01

Teraz tylko Chelsea i Arsenal reprezentuja Anglie. Hiszpania ma Real i Barce , wiec 2 najlepsze ligi na swiecie maja tylko po 2 zespoly. Prawda jest taka ze w Lutym w Polsacie poleci na 100% mecz Milanu lub OL ktorzy wydaja sie byc najlepsi z druzyn z 2 miejsca a co za tym idzie , mecz Arsenalu czy realu z ta druzyna bedzie pewnie hitem. Prawda jest taka ze LM wygra ktos z pary Real - Barca i to bez watpienia. 3 Druzyny moga tym giganta tylko zagrozić jezeli tylko beda w Formie bedzie to Chelsea , Milan i Bayern. Przy odrobinie szczescia daleko zajdzie tez Napoli (Stawiam na max 1/2) LE bedzie za to bardzo ciekawa ;)) bardzo licze na mecz MC lub MU z Legia ;p co do LE stawiam ze przy duzym szczesciu LE moze wygrać MC lub MU ewentualnie przy wzmocnieniach Valencja , inne druzyny sa poza zasiegiem tych gigantów.

Dodał: Robben 2
2011-12-07 23:56:55

Dodał: Kisiel
2011-12-07 23:44:15

ManU w LE!!!! Dla takich chwil warto żyć!

2011-12-07 23:25:09

A w meczu Lyonu 1 gol nieuczciwie dany Lyonowi, ponieważ był spalony. Powinien Ajax wychodzić, no ale cóż. No może po prostu nie fortunne błędy, ale nie mi to oceniać.

2011-12-07 23:22:43

Wszystkiego najlepszego! :D

2011-12-07 23:21:29

Teraz jak oglądam przegląd kolejki w polsacie to zauważyłem, że sędzia liniowy nie uznał 2 goli Ajaxowi, bo uważał że był spalony, a 2 razy nie było !

2011-12-07 23:20:19

MU i MC :DDDD buahahahahaha to jutro będę miał zajebiste urodziny lepiej nie mogło być :DDDD hahahahahahaha:D THE BLUES !!!

2011-12-07 23:09:46

Mu odpadlo z LM o hahaha nie wierze czujecie MU w LE :D

Dodał: Fan102
2011-12-07 22:52:15

No zobaczymy, moim zdaniem oleją to ;) będą grać rezerwami do czasu aż nie trafią na siebie nawzajem heh.

Dodał: Luke_19
2011-12-07 22:51:08

Fan102> Myślę ze Ligi Europejskiej sobie mimo wszystko nie odpuszczą

2011-12-07 22:49:38

No no ciekawe jak na odpadnięcie z LM zaregują te 2 zespoły. Czy szybko skupią się na lidze, przez co możemy mieć problem w dalszej częsci z zmęczeniem i grą na tych 2 frontach czy może odwrotnie ;] zdemotywują się bo jednak każdy piłkarz marzy o LM

2011-12-07 22:49:14

sayid> Nie jestem pewien ale zdaje się ze 16 grudnia, ale tak jak powiedziałem nie jestem pewien i lepiej sprawdź

2011-12-07 22:48:52

Pamiętam tę przegraną, tak samo jak to, że Chelsea nie zasłużyła na tamten rezultat. Abstrahując już od tego faktu, za kilka lat będą mówić: Chelsea z opresji wyszła obronną ręką z Valencią, a Manchester United z słabiutkim Baselem przegrał. O to mi chodzi :)

Dodał: dziagwa
2011-12-07 22:47:05

Koper- ManU Chelsea 3:1 ;) Nie ma co się cieszyć z słabej gry rywali w lidze mistrzów dopóki nie grają z nami. Teraz trzeba udowodnić że City jest do ogrania w anglii i mieć nadzieje że ManU zacznie gubić punkty.

2011-12-07 22:46:13

Tym lepiej dla nas ; ) Teraz już wszyscy są groźni, abyśmy nie trafili na Milan. No i Lyon też jest cholernie trudny. Ale LM w tym roku będzie atrakcyjna. ;]

2011-12-07 22:45:54

P.S Wie ktoś kiedy będzie losowanie do fazy pucharowej ?

2011-12-07 22:44:39

No chodzi mi o grupę D.

2011-12-07 22:44:19

Chelsea 3:0 Valencia w meczu o wszystko Man Utd 1:2 Basel w meczu o wszystko. Mi to tłumaczy wszystko.

Dodał: ricky31
2011-12-07 22:43:50

Chciałbym żeby United trafiło na Legię :D Korupcją? Jedynie korupcją śmierdzi mi grupa D, gdzie Lyon tak bardzo łatwo ograł Dinamo. Reszta... zaskakująca, ale w granicach rozsądku. Wbrew pozorom Napoli jest bardzo mocne, tak samo jak CSKA Moskwa czy Bayer Leverkusen. Trudni przeciwnicy, to nie sa chłopcy do bicia.

2011-12-07 22:40:56

Kurde jak sobie teraz myślę na chłodno o tym sezonie w LM to mi śmierdzi korupcją!

2011-12-07 22:40:29

Śmiali się z Chelsea, że nie damy rady Valencii to zamknęliśmy usta krytykom, a potężne United nie dało rady ultra przeciętnemu FC Basel... Tegoroczna Liga Mistrzów jest fascynująca ;)

Dodał: EduNar
2011-12-07 22:40:14

koper, i mamy powody do radości :)

2011-12-07 22:38:44

Ciekawe czy Premiership spadnie w rankingu przez słabą postawę w pucharach angielskich drużyn :/ no ale w LE też można dużo zarobić pkt dla ligi

2011-12-07 22:38:39

Arsenal i Chelsea wyszły z grupy, a drużyny z Manchesteru nie hahaha

2011-12-07 22:36:42

koniec, basel wygrał 2:1

2011-12-07 22:35:47

Real ma już najlepszy wynik po fazie grupowej. Komplet punktów, a bramki 19-2 czyli +17

2011-12-07 22:34:36

2:1!!

o Basel 2-1 MU

2011-12-07 22:33:49

Jedno trzeba przyznać w najlepszym wypadku Liga Europejska będzie niemal tak silna jak Liga Mistrzów - Valencia, MU, Tottenham, Porto, MC, Lille, Ajax, PSV, Sporting, At. Bilbao, At. Madryt, Udinese, Schalke 04, Twente,

2011-12-07 22:33:46

Real na 3-0 czyli różnica między lyon a ajaxem jest już 9 bramek

2011-12-07 22:32:47

M.Utd honorowa bramka padła

2011-12-07 22:32:32

JA po prostu nie wierzę, co się dzieje w tym sezonie w LM. Jaja jak berety normalnie.

2011-12-07 22:31:39

GRUPA B CSKA MOSKWA STRZELA NA 2-1 I WYCHODZI. TRABZON I LILLE ZOSTAJA

2011-12-07 22:31:15

Neuer, Van Buyten, Ribery, Rafinha, Boateng, Lahm, Muller, Gustavo, Schweinsteiger, Gomez, Kroos - to skład Bayernu w pierwszym meczu z Man City wygranym 2:0. Teraz Bayern gra jakimś kuriozalnym składem: Butt, de Souza, Boateng, Badstuber, Contento, Olic, Tymoszczuk, Gustavo, Olatukunbo, Petersen. Miotą Bayern jak chcą? Kpiny... 2 zawodników z tamtego meczu.

Dodał: lucek
2011-12-07 22:30:28

Haha xd No to Manchestery ładnie pojechały :D

2011-12-07 22:29:46

czekam na minę Ajaxu jak się dowiedzą o wyniku Lyonu :D

2011-12-07 22:29:29

No i proszę Inter 1-2 CSKA a więc CSKA na ten moment ma 2 miejsce i możemy na nich trafić

2011-12-07 22:29:21

No i nie ma Manchesterów w LM!

2011-12-07 22:28:42

No i manchestery poza Champions League a Lyon dokonał niemożliwego :)

Basel 2:0 Manchester UTD, MANCHESTER LIGA EUROPY!

2011-12-07 22:25:14

ale jakim cudem Lyon trafił dwa gole w jednej minucie to nie mam pojęcia, Dinamo chyba wyszło z mało optymistycznymi humorami na to spotkanie

2011-12-07 22:21:22

Napoli trafia po raz drugi, trochę współczuję City bo miotą Bayern jak chcą, ale raczej obydwa Manchestery zobaczymy poza LM :)

2011-12-07 22:21:02

I tak najlepsze jest to, co jest w grupie D, a mianowicie Lyon i Ajax. Ajax ma 8 pktów i 7 bramek przewagi nad Lyonem, który ma 5 pkt. JAk ajax przegra a lyon wygra wyrównają im się punkty ale wciąż jest 7 bramek różnicy. KAżdy by pomyślał, że to niemożliwe zeby lyon wyszedl a tutaj LYon- dynamo 7-1 Real ajax 2-0 . Czyli lyon zdobywa 8 bramek w stosunku do Ajaxu i wychodzi> NO WAY

2011-12-07 22:10:18

I w dodatku jeszcze Napoli wygrywa :D

2011-12-07 21:41:00

Mam nadzieję że Manchester United bd w lidze europejskiej ! :) mld , dokładnie niech się biorą do roboty :)

Dodał: mld
2011-12-07 21:35:53

Basel teraz niech spina poślady i strzela następną bramę.

2011-12-07 21:32:55

Basel 1:0 Manchester United, jeżeli taki wynik się utrzyma - Manchester liga europejska.

2011-12-07 21:29:14

A ja nie wierzę w Man City. Nie lubię ich. Pokazali już w Lidze Mistrzów, jak \'dobrym\' zespołem są. Z pewnością przyjdzie też czas tej swego rodzaju hegemonii w Premier League.

2011-12-07 21:26:31

Właśnie oglądam City - Bayern... akcja Dzeko - Silva, gol Silvy... lol... Barca się nie umywa, miód dla oczu... to było takie typowe zagranie z tych \"nieprzewidywalnych\" , żadna taktyka chyba nie mogła tego zastopować, czy przewidzieć.

2011-12-07 20:27:11

Ach, takiej to ze świeczką szukać! Świetna relacja;)

Dodał: MuppeT
2011-12-07 19:29:19

Właśnie moja kobieta nie narzeka,tylko rozwala się obok mnie i ogląda razem ze mną :D

2011-12-07 18:15:38

MuppeT, kup sobie psa. Ten przynajmniej nie będzie narzekać podczas oglądania meczów ;)

Dodał: AgaCioOoReK
2011-12-07 17:38:02

Hahaha, MuppeT xD !

2011-12-07 16:21:33

Chelsea gromi Valencie 3:0,dziewczyna do mnie wróciła...lepszych mikołajek nie mogłem sobie wymarzyc :D CHELSEA!!

Dodał: gartn3r
2011-12-07 14:23:44

Prawda. Tylko, że wszystko zależy od Oriola. Jak będzie chciał odejść to go nie zatrzymamy. Jednak ciągle powtarza, że nie ma zamiaru opuszczać Stamford Bridge, że jest wdzięczny za szansę jaką mu dano.

Dodał: elsho
2011-12-07 14:15:17

Sorry zę nie na teamat ale przeczytalem cos co mnie zmartwilo w cholere.. czy to prawda? \"4 lipca Hiszpan stał się zawodnikiem londyńskiego klubu, podpisując z nim czteroletni kontrakt (cena transferu wyniosła 5 mln euro[10])[11]. Barcelona będzie mogła odkupić go latem 2012 roku za 10 mln euro lub po zakończeniu sezonu 2012/2013 za 15 mln euro\" mowa oczywiscie o Romeu

Dodał: Arkx#1
2011-12-07 13:39:44

Z cieszynką chodzi pewnie o to , że Nico opuści nas pewnie za miesiąc . Gdyby wyrzucić z meczu jedną okazje Tito i trochę samolubnej gry Daniela to zagraliśmy perfekcyjnie . Atak zagrał bdb kilka okazji i co najważniejsze wykorzystanych , Drogba pokazał że miejsce Torresa jest na ławie . Obrona też zagrała świetny mecz , Cech widać w formie :) Czekam na City :D

2011-12-07 12:05:40

Zaje***** foto tygodnia! ; )

Dodał: szyma9
2011-12-07 11:54:59

zajebiście , ale teraz trzeba myśleć o meczu z Man City bo oni w lidze ciągną ładnie

Dodał: Franek_1905
2011-12-07 11:53:28

tak na marginesie.. Wszystkiego najlepszego Johnowi Terry\'emu z okazji 31. urodzin! :)

2011-12-07 11:12:01

Jak to dobrze że nie mam wpływu na decyzje zaeządu, bo AVB by już u nas nie było. Jezu jaki byłem głupi. Ten mecz to było mistrzostwo, to nie Valencia była słaba, to my byliśmy perfekcyjni. Dawno nie widziałem tak dobrego meczu. Drogba mistrz, w jakiej nie byłby formie zawsze będzie najlepszym napastnikiem świata, a udowadnia to takimi meczami. Można gadać, że leniwy, że się nie rusza, ale strzela gole, a to się liczy.

Dodał: Redman
2011-12-07 09:44:56

o co chodziło z tą cieszynką Drogby w stylu Anelki?

2011-12-07 09:31:55

Luiz wypadł dobrze, bo i cała defensywa inaczej grała. Tym razem nie grali wysoko, tylko trochę niżej, przez co nie pozwalali na jakieś prostopadłe piłki przeciwników. Do tego się świetnie asekurowali. Kapitan ładnie w defensywie czyścił ;) tego się od Niego wymaga. Myślę z City będzie podobna strategia - gra z kontry.

2011-12-07 00:15:21

Kolejny mecz w którym gramy świetnie, ale widać, że AVB nieco zmodyfikował taktyke. Bo tak z newcastle mieliśmy 47% posiadania piłki, a z Valencią zaledwie 31%. Jestem ciekaw jak to będzie z ManCity ;)

2011-12-06 23:37:13

Romek sprawił chłopakom wizytę w Londynie! :D Cieszy świetny Drogba, Cechu, hejterzy Luiza mogą mnie pocałować ... ; ]

Dodał: GuGu1