Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Propozycja Chelsea dla akcjonariuszy CPO

Chelsea Football Club w poniedziałek zaproponował odkupienie aktu własności gruntu, na którym znajduje się Stamford Bridge.


Owy akt jest obecnie w rękach spółki nazwanej Chelsea Pitch Owners Plc (CPO), która została założona w 1993 roku, po tym jak przyszłość Stamford Bridge jako stadionu piłkarskiego była naprawdę zagrożona. 

 

CPO została założona, by teren przeszedł w ręce wielu dobrze życzących klubowi ludzi. Miało to być zabezpieczenie przed firmami deweloperskimi.

 

Przejęcie klubu przez Romana Abramowicza i długoletnie oddanie Chelsea raz na zawsze usuwa realne zagrożenie, że drużyna mogłaby nagle stać się "bezdomna" albo rozgrywałaby mecze na innym obiekcie, dlatego wierzymy, że ochrona CPO nie jest dłużej potrzebna.

 

Chelsea FC, w zamian za akt własności, spłaci resztę z 10-milionowej pożyczki udzielonej CPO 14 lat temu, by pomóc wykupić grunty.

 

Stamford Birdge było miejscem naszego pierwszego meczu u siebie we wrześniu 1905 roku i od tamtej pory gramy na nim nieprzerwanie. Jednak sukces i rosnąca popularność klubu od 2003 roku, kiedy został zakupiony przez Abramowicza, a także zmiany przepisów finansowania piłki nożnej oraz ograniczenia obecnego stadionu oznaczają, że podczas gdy nie ma planów przenosin ani dyskusji o ich potencjalnych miejscach, wykupienie aktu własności usuwa ewentualną przeszkodę, gdyby odpowiedni teren stał się w przyszłości dostępny.

 

To zawsze było pragnieniem właściciela i władz klubu, że Chelsea powinna zostać na Stamford Bridge tak długo, jak stadion spełnia nasze oczekiwania. Wiele potencjalnych metod powiększenia jego objętości zostało już przestudiowanych.

 

Badania są kontynuowane, ale sąsiednie tory kolejowe, budynki i niewielka liczba wyjść są głównymi przeszkodami i oznaczają, że dochód meczowy jest ograniczony przez objętość obiektu, która jest mniejsza niż u wielu naszych rywali.

 

Zaproponowana transakcja pozwoliłaby także CPO odkupić akcje z powrotem od akcjonariuszy, gdyby pojawiło się takie życzenie.

 

Klub prawnie zobowiązuje się również, że przenosiny nie nastąpią przed rokiem 2020, chyba że nowy stadion zostanie zbudowany w promieniu 3 mil od Stamford Bridge.

 

Ta umowa powiększy też objętość stadionu, jako że nowy miałby co najmniej 55 tysięcy miejsc i przynajmniej 10% z nich zostałaby oddana do użytku wyłącznie dla rodzin i kibiców poniżej 21. roku życia.

 

Mając na uwadze to, jak ważna rolę w naszej historii odegrała CPO, jej akcjonariusze, którzy zagłosują za przeprowadzeniem transakcji, zostaną wymienieni na ścianie lub liście zasłużonych na nowym stadionie, jeśli się przeniesiemy. Będą się oni mogli również cieszyć prawami pierwszeństwa przy zakupie karnetów na ewentualnym, innym obiekcie.

 

Po swoim utworzeniu w 1993 roku CPO, poprzez sprzedaż akcji, zbierało fundusze z zamiarem wykupienia z rąk deweloperów aktu własności gruntu, na którym znajduje się stadion. Nie udało się zgromadzić wystarczająco dużej sumy, ale w 1997 roku klub był w stanie pożyczyć spółce około 10 milionów funtów, których brakowało. W zamian za to organizacja dała nam prawo wynajmu stadionu na 199 lat za symboliczny czynsz.

 

Aż do dziś CPO sprzedała około 15 tysięcy akcji, zbierając w ten sposób mniej więcej 1.5 miliona funtów. Spółka nigdy nie miała na celu zarabiania pieniędzy, czy wypłaty dywidend.

 

Spotkanie generalne CPO odbędzie się 27 października i akcjonariusze są proszeni o głosy opowiadające się za tą propozycją albo na spotkaniu, albo na odpowiedniej formie, która zostanie im wysłana.

 

Prezes Chelsea, Bruce Buck, powiedział: "Chelsea zawsze powinna być wdzięczna tym, którzy zainwestowali w CPO. Zbyt dobrze wiemy jak blisko utraty swojego domu klub był przed powstaniem CPO, ale to zagrożenie pod rządami p. Abramowicza już nie istnieje i przez strukturę CPO nie możemy z pewnością snuć planów na przyszłość. Mam nadzieję, że wszyscy akcjonariusze opowiedzą się za tą propozycją."

 

Dyrektor wykonawczy, Ron Gourlay, dodał: "Jestem pewny, że wszystkim kibicom Chelsea bardzo podobał się futbol i sukcesy, jakich świadkami byliśmy na Stamford Bridge od 2003 roku i Chelsea Football Club wraz z p. Abramowiczem są zdeterminowani by zapewnić, że klub będzie kontynuował rywalizację na najwyższym światowym poziomie."


"Nadal przyglądamy się opcjom powiększenia the Bridge i powinienem też jasno się wyrazić - nie znaleźliśmy miejsca na nowy stadion."

 

A Wy, dordzy Użytkownicy, jak myślicie? Ewentualne przenosiny to dobry pomysł?

Źródło : chelseafc.com

07.10.2011 | 19:16 | Adrian
11 komentarzy
Szukaj według tagów:
Chelsea, stamford bridge, CPO, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: soltys
2011-10-11 17:49:46

Tyle jesli chodzi o rozbudowe stadionu

Dodał: soltys
2011-10-11 17:49:10

Can the club provide proof that possible expansion of capacity at Stamford Bridge has been properly investigated? The club has reports and studies from as early as 2003/04 on various aspects of a redevelopment of the stadium and has spent a considerable amount of time and money in looking at various aspects of a redevelopment. The bottom line is a redevelopment adding a significant number of seats needs a site of 16 to 18 acres or more, and at Stamford Bridge there are less than 12 acres.

Dodał: Shogun91
2011-10-11 17:01:32

tomekejnoochels.. Jak mowia ze sie nie da to najwyrazniej sie nie da. Gdyby byla taka mozliwosc to zapewne rozbudowaliby stadion dawno temu ale po prostu jest za malo miejsca i tyle.

Dodał: tomekejnoochels
2011-10-11 16:14:22

Bez sensu. Czy ktoś chciałby się przenosić na nowy stadion? Powinni zrobić wszystko, by ten rozbudować. Skoro Romek ma kasy jak lodu to niech zrobi coś wyjątkowego z tym stadionem. Sypnie kasą i rozbudować Stamford w górę.

Dodał: Kowboj
2011-10-08 14:38:15

Jakiś czas temu już Buck mówił, że rozbudowywanie Stamford jest strasznie ciężkie i robią co mogą, żeby dokładać miejsc. Jesteśmy daleko w tyle jeśli chodzi o zarobki płynące ze stadionu za United i Arsenalem.

Dodał: soltys
2011-10-08 02:13:58

Realia są takie że jesli chcemy sie dalej rozwijać i nie być uzależnieni aż tak bardzo od Romka kasy , to klub musi wybudować nowy, większy stadion ;] Bo nie wierze żeby rozbudowali Stamford o około 20 tys miejsc, bo mniej wiecej o tyle by musiał by być powiększony jesli nie chcemy zostawać daleko w tyle za resztą czołowych ekip.

Dodał: Adrian
2011-10-08 00:28:30

ale to, że Romek może kiedyś odejść akurat utwierdza ludzi w przekonaniu, że właśnie NIE powinno się sprzedawać akcji CPO, bo dostaniemy się w ręce jakiegoś Araba i nas przeniesie na jakiś wygwizdów, zmieni nazwę stadionu, a może nawet i klubu ta organizacja jest potrzebna, to jedyne realne zabezpieczenie, że nic się ze Stamford nie stanie

Dodał: soltys
2011-10-07 23:14:34

Historia pieniędzy nam nie da, a Romek nie będzie u nas po wsze czasy

Dodał: Abaddon
2011-10-07 22:08:05

Stamford to nasza historia! Zostajemy

Dodał: Adrian
2011-10-07 19:44:44

nie, może trochę źle to ująłem, już poprawię chodzi o to, że nowy stadion miałby przynajmniej 55 tysięcy miejsc

Dodał: Radeq
2011-10-07 19:31:42

\Ta umowa powiększy też objętość stadionu, do przynajmniej 55 tysięcy\Czyli wystarczy, że zgodzą się na ten deal i powiększenie SB do przynajmniej 55 tyś nie będzie problemem? Jeśli tak to powiększenie jest chyba tylko kwestią czasu.