Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00

brak ankiet

Chelsea 4:1 Swansea City

Chelsea Londyn nie zawiodła swoich kibiców i pewnie 4:1 pokonała na Stamford Bridge Swansea City. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Ramires [fot], który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po jednym trafieniu dołożyli Fernando Torres i Didier Drogba.

Chelsea Londyn do sobotniego spotkania przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Na Stamford Bridge nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza, niż pewne zwycięstwo The Blues. Piłkarze beniaminka ze Swansea zdawali sobie natomiast sprawę, że o zdobycie nawet jednego punktu będzie niezwykle ciężko.

Od początku meczu inicjatywa należała do podopiecznych Andre Villasa-Boasa. Goście skutecznie się jednak bronili. The Blues defensywę Swansea sforsowali dopiero w 29. minucie. Wówczas świetnym zagraniem w pole karne popisał się Juan Mata, Fernando Torres przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i ładnym strzałem w długi róg pokonał bezradnego Michela Vorma.

Siedem minut później padła druga bramka dla Chelsea. Tym razem bardzo dobrym podaniem popisał się Ashley Cole, który zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Ramiresa, a Brazylijczyk nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam.

W 39. minucie Chelsea doznała jednak poważnego osłabienia. Prowadzący to spotkanie sędzia wyrzucił z boiska Fernando Torres, który brzydko atakował Marka Gowera. Piłkarze Chelsea nie zgadzali się z tą decyzją, ale ostatecznie musieli grać w osłabieniu.

Grająca z przewagę zawodnika Swansea nie potrafiła jednak poważniej zagrozić bramce Petra Cecha w drugiej połowie. Chelsea kontrolowała wydarzenia na boisku. Nie ograniaczała się jednak tylko do bronienia wyniku.

Kwadrans przed zakończeniem padła trzecia bramka dla drużyny Andre Villasa-Boasa. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ramires, który tym razem wykorzystał podanie Jose Bosingwy. Gościom udało się zdobyć honorowego gola w 86. minucie. Po zagraniu Marka Gowera piłkę strzałem głową do bramki skierował Ashley Williams.

Gdy wydawało się, że to ostatnia bramka spotkania, w doliczonym czasie gry czwartego gola dla Chelsea zdobył Didier Drogba, który na boisku pojawił się na ostatnie dziesięć minut.

Chelsea Londyn - Swansea City 4:1 (2:0)

1:0 Torres 29'

2:0 Ramires 36'

3:0 Ramires 76'

3:1 Williams 86'

4:1 Drogba 90+4'

Źródło : goal.pl

25.09.2011 | 20:25 | Zhirkov