Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lauri
Pon Lip 29, 2013 9:07 pm
[EPL] Arsenal vs Chelsea 27.12.2010 r.
Autor Wiadomość
Patryk 
Przywódca krucjaty

Wysłany: Sob Gru 25, 2010 1:44 pm   [EPL] Arsenal vs Chelsea 27.12.2010 r.

27 grudnia, oczy sympatyków ligi angielskiej i nie tylko, będą zwrócone na Emirates Stadium, gdzie dojdzie do Derbów Londynu pomiędzy drugim Arsenalem, a czwartą Chelsea.

Arsenal będzie uznawany za faworyta tej rywalizacji, gdyż grają na własnym stadionie, a i do tego ich ostatnie wyniki są dużo lepsze od tych, które zanotowali Niebiescy.

Ostatnie 5 spotkań ligowych obu klubów.

Chelsea:
14.11.2010 Chelsea Londyn vs Sunderland AFC 0 : 3
20.11.2010 Birmingham City vs Chelsea Londyn 1 : 0
28.11.2010 Newcastle United vs Chelsea Londyn 1 : 1
04.12.2010 Chelsea Londyn vs Everton FC 1 : 1
12.12.2010 Tottenham vs Chelsea Londyn 1 : 1
Arsenal:
14.11.2010 Everton FC vs Arsenal Londyn 1 : 2
20.11.2010 Arsenal Londyn vs Tottenham 2 : 3
27.11.2010 Aston Villa vs Arsenal Londyn 2 : 4
04.12.2010 Arsenal Londyn Fulham Londyn 2 : 1
13.12.2010 Manchester United vs Arsenal Londyn 1 : 0

Statystyki:
- Będzie to 175 oficjalny mecz pomiędzy Arsenalem i Chelsea
- Arsenal dotychczas tryumfował 69 razy, Chelsea 54, a 51 padł remis
- W ostatnich 18 meczach Arsenal wygrał z The Blues zaledwie 2 razy. Na Emirates w 2007 roku po golu Gallasa (1:0 i rok później na Stamford Bridge po dwóch golach RvP (1:2)
- W ostatnich 5 spotkaniach pomiędzy tymi drużynami Arsenal nie potrafił wygrać żadnego spotkania ani strzelić żadnej bramki.
- Dider Drogba w ostatnich 13 meczach z Kanonierami trafiał do bramki 13 razy.

Ostatnie wydarzenia nie napawają optymizmem przed tym meczem, jednak w spotkaniu z Tottenhamem mogliśmy zobaczyć swego rodzaju przełom. Niebiescy pokazali charakter, starali się i z bardzo trudnego terenu wywieźliśmy 1 punkt, a byliśmy nawet o krok od wygranej. Teraz, po dwóch tygodniach przerwy wracamy silniejsi, bardziej wypoczęci, i co najważniejsze, z Frankiem Lampardem, który miejmy nadzieje, poprowadzi Chelsea do kolejnej wygranej nad Arsenalem.

Follow, Follow, Follow,
There was only two minutes to go,
It was Wayne Bridge's Goal,
That sent us out of control,
And sent the Arsenal out of Euro....

KTBFFH!

Domin(A) 
Romantyk

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 8:53 pm   

Tregedyja. Generalnie tyle można byłoby napisać na temat wczorajszych derbów Londynu. Fabiański wczoraj był na wakacjach. Zagraliśmy jedno wielkie nic. Bramka numer trzy to wynik odsłonięcia się. Ale jakim prawem straciliśmy dwie wcześniejsze? Koszmar. Carlo chyba powoli może przyzwyczajać się do rozglądania za nową pracą. Nie mam bladego pojęcia jak można grać taką padlinę. Tym bardziej, że nie mówimy tu o naszych rodzimych przedstawicielach piłkarstwa a o drużynie, która miała obronić mistrzostwo. Koszmar. Ciekawi mnie kiedy się podniesiemy. Póki co wygląda to strasznie. Pozostaje mieć nadzieję, że zła passa się skończy, zaczniemy inkasować punkty a rywale z czuba dostaną jakiejś zadyszki.

Dzisiaj Birmingham podejmie Fergusonowe Diabełki, oby na St Andrew's Stadium gospodarze nie byli gościnni.

ladegra_ 

Wysłany: Wto Gru 28, 2010 9:25 pm   

Wczorajszy wynik meczu, aż prosi o pomstę do nieba. Wyszliśmy dumnie, patrząc w górę, a wróciliśmy z podkulonymi ogonami. Taki wynik to skandal, to rzecz karygodna dla drużyny, która myśli o obronie mistrza.
Mimo wszystko, nie można chyba zapomnieć o tym, iż na boisku zażarta walka toczyła się do samego końca. Niestety 'Niebiescy' nie zmobilizowali się na tyle, by nadrobić straty (choć, można polemizować; może i mobilizacja była, ale przeciwnik zażarcie się bronił).
'Do połowy pierwszej połowy' ( ale gra słów) graliśmy dobrą, choć nieowocną piłkę, a później? Później zostaliśmy zdominowani przez gospodarzy.
Przyznać trzeba, iż Kanonierzy zagrali dobry mecz, zasługiwali na zwycięstwo, a nam pozostaje jedynie radość ze zgrania Drogby i Ivanovica, które zaskutkowało bramką.
Albo czekamy na cud i wpadki drużyn przed nami w tabeli, albo ostro bierzemy się do roboty.

Misiakow 
The Blues Fan

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 2:18 am   

Cytat:
Albo czekamy na cud i wpadki drużyn przed nami w tabeli, albo ostro bierzemy się do roboty.

A ja stwierdzę, że jedno i drugie nam potrzebne. MU już po kryzysie, Arsenal.. nie bądźmy śmieszni, oni przez najbliższe 5-10 lat nie będą groźni w walce o tytuł. MC to samo, Tottenham - no właśnie. To oni mogą być naszymi rywalami.
To tak przyszłościowo. Odnośnie spotkania z Arsenalem, to aż serce bolało przy bramkach na 2-0 3-0. Jak w tak frajerski sposób można tracić bramki :| Po akcji Drogba - Ivanovic tliła się jeszcze nadzieja, aż do 90 minuty :( Na nic się to zdało. Musimy poważnie się zastanowić, czy obecny skład da radę powalczyć o obronę tytułu, bo to, że jesteśmy w walce nie ulega wątpliwości. Czy znowu skąpy Romek i "niewidzący potrzeby wzmocnień" CA dadzą o sobie znać? :roll:

Patryk 
Przywódca krucjaty

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 2:12 pm   

Misiakow napisał/a:
MU już po kryzysie
a to jest jakis limit kryzysów w sezonie? Tak czy siak United zgubią jeszcze wiele punktów w tym sezonie :P
Misiakow napisał/a:
Arsenal.. nie bądźmy śmieszni, oni przez najbliższe 5-10 lat nie będą groźni w walce o tytuł.
Skąd taki wniosek?
Misiakow napisał/a:
Czy znowu skąpy Romek i "niewidzący potrzeby wzmocnień" CA dadzą o sobie znać? :roll:

Mówić o gościu, który władował w ten klub więcej kasy niż cała reszta razem wzięta to dosyć śmieszne :D

ladegra_ 

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 2:45 pm   

Czy ja wiem, czy MU jest po kryzysie. Remis z Birmingham City to chyba nie to na co stać Czerwone Diabły. Nawet jeśli się podnoszą, to powoli, ale to chyba lepiej dla Nas ; ).
Co do Arsenalu, czy nie będą groźni; polemizowałabym i to ostro, chociażby w oparciu o tabelę : ). Jeszcze mogą zaskoczyć. Aż mnie kole w oczy gdy widzę określenie 'skąpy Romek', nie wiem, czy jestem w stanie wyobrazić sobie ile ten człowiek pieniędzy włożył w ten klub, nie mówiąc o czasie czy poświęceniu.

Misiakow 
The Blues Fan

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 3:42 pm   

Cytat:
a to jest jakis limit kryzysów w sezonie? Tak czy siak United zgubią jeszcze wiele punktów w tym sezonie :P

Czy ja wiem, czy limit, ale jest to nasz pierwszy kryzys w tym sezonie. Więcej ani MU ani nikt inny jeszcze nie miał, więc liczę, że jeden na sezon to norma :)
Cytat:
Czy ja wiem, czy MU jest po kryzysie. Remis z Birmingham City to chyba nie to na co stać Czerwone Diabły.

Birmingham źle nie zagrało, równy mecz, równy wynik. Ogólnie MU ma problemy z wyjazdami w tym sezonie.
Cytat:
Co do Arsenalu, czy nie będą groźni; polemizowałabym i to ostro, chociażby w oparciu o tabelę : )

Przez wielu specjalistów Arsenal nie jest gotowy psychicznie na taką walkę, to jest zbyt młody zespół. Owszem, walka w TOP4 jak najbardziej, ale o sam tytuł to już nie.
Cytat:
Mówić o gościu, który władował w ten klub więcej kasy niż cała reszta razem wzięta to dosyć śmieszne :D

Cytat:
Aż mnie kole w oczy gdy widzę określenie 'skąpy Romek', nie wiem, czy jestem w stanie wyobrazić sobie ile ten człowiek pieniędzy włożył w ten klub, nie mówiąc o czasie czy poświęceniu.

Ładował kasę, były sukcesy, przestał i nagle jest problem, kim zastąpić 30latków lub zdolnego inaczej Ramiresa :roll: Może faktycznie skąpy to zbyt mocno powiedziane, ale jeśli w tym okienku nie będzie poważnych wzmocnień to szykujmy się na eliminacje do ligi europejskiej :neutral:

Patryk 
Przywódca krucjaty

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 5:02 pm   

Misiakow napisał/a:
Ładował kasę, były sukcesy, przestał i nagle jest problem, kim zastąpić 30latków lub zdolnego inaczej Ramiresa :roll: Może faktycznie skąpy to zbyt mocno powiedziane, ale jeśli w tym okienku nie będzie poważnych wzmocnień to szykujmy się na eliminacje do ligi europejskiej :neutral:

Te czasy, gdy wydawaliśmy po 100 mln na sezon, już minęły i nie wrócą, więc radzę się przyzwyczaić :P Teraz za cel postawiliśmy sobie wprowadzać jak największą ilosc piłkarzy ze szkółki i tego się trzymamy :) a Ramires jeszcze pokaże na co stać, to dopiero jego pierwszy sezon na wyspach.

Misiakow napisał/a:
Przez wielu specjalistów Arsenal nie jest gotowy psychicznie na taką walkę, to jest zbyt młody zespół. Owszem, walka w TOP4 jak najbardziej, ale o sam tytuł to już nie.
Ten zespół był młody 2,3 lata temu, to już nie są dzieci pod względem wieku i umiejętności, może pod względem doświadczenia, ale lekceważenie ich jest nie na miejscu ;)

Misiakow 
The Blues Fan

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 5:22 pm   

Cytat:
Ten zespół był młody 2,3 lata temu, to już nie są dzieci pod względem wieku i umiejętności

Dalej są młodzi :)
Cytat:
lekceważenie ich jest nie na miejscu ;)

Ależ ja ich nie lekceważę, po prostu nie są gotowi na walkę o majstra.
Cytat:
Ramires jeszcze pokaże na co stać, to dopiero jego pierwszy sezon na wyspach.

Szczerze? Nie chce mi się w to wierzyć :)
Cytat:
Teraz za cel postawiliśmy sobie wprowadzać jak największą ilosc piłkarzy ze szkółki i tego się trzymamy

Szkółką mamy zdobyć tytuł i LM? :shock:

Patryk 
Przywódca krucjaty

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 5:30 pm   

Misiakow napisał/a:
Dalej są młodzi :)
Są młodzi, ale nie zbyt młodzi :roll:

Misiakow napisał/a:
Ależ ja ich nie lekceważę, po prostu nie są gotowi na walkę o majstra.

A kiedy według Ciebie będą? po 30?
Misiakow napisał/a:
Szczerze? Nie chce mi się w to wierzyć :)

Twoja sprawa, ale popatrz na Mikela i jego pierwszy sezon w Chelsea, a na to jak teraz gra. Jeżeli oceniasz Ramiresa na podstawie jego gry po pół roku, gdzie w dodatku 3/4 składu gra piach to spoko xd
Misiakow napisał/a:
Szkółką mamy zdobyć tytuł i LM? :shock:

Tak :shock:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi