Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lauri
Nie Sie 01, 2010 9:29 pm
[FM] Ajax vs. Chelsea 23.07.2010 r.
Autor Wiadomość
DROGBA13 
ONLY THE BLUES!

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 10:09 am   [FM] Ajax vs. Chelsea 23.07.2010 r.

Już dziś o 21 w Amsterdamie zmierzą się ze sobą ekipy miejscowego Ajaxu z lońdyńską Chelsea.
Co do formy Naszych nie możemy za dużo powiedzieć-zagraliśmy narazie jeden mecz z Palace wygrany 1-0 w którym jedynego gola strzelił niezawodny Essien. W tym spotkaniu brali udział w większości młodziacy z niewielką pomocą garczy bardziej doświadczonych. :razz:
Tymczasem Ajax w ostatnim meczu wygrał 7-0 z amatorską ekipą Rijnsburgse Boys. W tym spotkaniu wystąpli w trochę rezerwowym składzi bez m.in. Suareza, de Zeeuwa, Lodeiro, van der Wiela i Stekelenburga. Dodatkowo w rozgrywanym kilka dni wcześniej meczu z Porto przegrali 1-0.
Ajax podejdzie do meczu z Nami w lepszych nastrojach niż wcześniej, gdyż pewne jest już to, że trener Martin Jol zostanie w Amsterdamie, pomimo iż był naprawdę blisko Fulham.
Co do sytuacji kadrowej do zespołu gospodarzy wrócili już uczestnicy mundialu: Gregory van der Wiel, Demmy de Zeeuw, Nicolas Lodeiro oraz Maarten Stekelenburg. Nie ma jednak największej gwiazdy-Luisa Suareza, który czuwa przy mającej urodzić lada chwila żonie w klinice w Barcelonie. Dodatkowo Jol nie będzie mógł prawdopodobnie skorzystać z usług Emanuelsona i Sulejmaniego, którzy w wywiadach zapowiadali, że zagrają z Naszymi, jednak ostatnie słowo należeć będzie do sztabu medycznego. Na problemy zdrowotne narzekają też Ci, którzy powrócili z mundialu: kłopoty z pachwiną ma Gregory van der Wiel, a Demmy de Zeeuw narzeka na ból kości twarzy. Więc możliwe, że z zawodników którzy powrócili z RPA zagra tylko bramkarz, Maarten Stekelenburg.
Co do Nas napewno nie ujrzymy Petra Cecha, który w trakcie wtorkowego treningu bramkarz londyńczyków zerwał mięsień łydki w prawej nodze, a w dzisiejszym meczu zastąpi go na 99% Hilario. Przeciwko Ajaksowi nie wystąpią również Brazylijczyk Alex, który cierpi na kontuzję uda oraz Yossie Benayoun, który ma uraz pachwiny.
Znana jest również czwórka sędziowska, która poprowadzi zbliżający się mecz towarzyski pomiędzy Ajaksem Amsterdam i Chelsea Londyn. Głównym rozjemcą tego bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania będzie dobrze znany kibicom Bas Nijhuis. Jest to arbiter z 15-letnim doświadczeniem. W sezonie 2005/2006 otrzymał od KNVB najwyższy status sędziowski A. Jest aktywny zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.
Ostatni mecz z udziałem Ajaksu sędziował 3 lutego 2010 roku. Było to spotkanie zakończone wynikiem 4:0, rozegrane na Amsterdam ArenA z Rodą JC Kerkrade. Wszystkie cztery bramki strzelił wówczas najlepszy snajper Joden, Urugwajczyk Luis Suarez.
Na liniach bocznych będzie wspierany przez Erwina Zeinstra i Hansa Olde Olthof. Na arbitra technicznego został wyznaczony Martin van den Kerkhof.
Więc z niecierpliwością czekam, który z tych trenerów poprowadzi swój zespół do zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu i jakie jedenastki dziś ujrzymy. Ajax prawdopodobnie wyjdzie najmocniejszym obecnie składem, a co wymyśli Carlo to nie wiem. Czy będzie trochę młodziaków w składzie, czy wyjdziemy możliwie najlepszym zespołem, tego nie wie nikt oprócz Carlo. :razz: Myślę jednak, że Włoch będzie chciał wygrać to spotkanie, więc młodziacy mogą być trochę za słabi, by pokonać tą mocną holenderską ekipę, zatem liczę, że ujrzymy mocny skład.
Obstawiam w tym meczu 2-0 dla Naszych i liczę na dobre widowisko. :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez DROGBA13 Pią Lip 23, 2010 9:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  

as

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 1:41 pm   

,mecz jest chyba o 18 a nie 21

Kociek 

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 3:35 pm   

Mecz jest o 18 ;) Dzisiaj raczej też nie zobaczymy najmocniejszego składu. Przypuszczalnie z podstawowych zawodników zagrają tylko Essien i Obi. Zapewne zobaczymy też mniej zmian, bo Carlo będzie chciał sprawdzić wytrzymałość niektórych zawodników spośród rezerw i młodzieży aby móc wprowadzać ich do pierwszego składu i sprawdzić ile mogą zagrać. Dlatego spodziewam się, że wynik meczu będzie podobny do tego co z Crystal Palace lub zakończy się remisem.

DROGBA13 
ONLY THE BLUES!

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 9:15 pm   

No niestety po nienajlepszym meczu Ajax pokonał Naszych młodziaków 3-1. Szkoda bardzo, że nie podjeliśmy walki w Amsterdamie, a miejscowi byli sporo lepsi. Nie mogę doczekać się momentu w którym wróci pierwszy skład, bo to już zupełnie inna gra. :razz:

Didi 
kompilator!

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 10:11 pm   

Nie oglądałem i nie żałuje. Widzialem co jedynie bramkę Sturridge.

Napiszcie jak zagrał turnbull, bo coś mi sie wydaje po wyniku że manjanka była :mrgreen:

as

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 11:13 pm   

no widać że popełnił fatalny błąd przy 2 bramce-katastrofa.
Chelsea ma niepodważalny numer 1 Cecha. problemem jest bramkarz numer 2. Hillario nie ufam-choćby mecz z City. Turnbull wydawał mi się pewniejszy( u Carlo jest numer 3) ale jak widać za pewny nie jest. niby można kogoś kupić żeby tak jak kiedyś za Cuddicini gdy Cech nie mógł grać ten go świetnie zastępował(a Czech dość często coś łapie) ale wtedy nie będzie miejsca dla młodego Delaća-podobno utalentowany,oby nie skończył w jakiś rezerwach czy juniorach a był 2 a w najgorszym razie 3 bramkarzem Chelsea.
za rok mam nadzieję z Hilario nie przedłużą kontrakty.

no widać,że naszym juniorkom brakuje i ci juniorzy nie dadzą rady zastąpić takich graczy jak Ballack czy Joe Cole.dobrze że przyszedł Yossi, oby dołączył Ramires,ale oby nie był to (o ile będzie) jedyny transfer. z obecną kadrą-bez transferu to jak dla mnie nie będziemy ani mistrzem ani nie mamy co szukać w lidze mistrzów,bo do tego musielibyśmy mieć lepszą kadrę niż w tamtym sezonie.
z młodych na razie mam na pewno przekonanie do Stturidge i Kakuty jeżeli chodzi ogrywanie się w 1 zespole-do reszty jeszcze nie,ale warto tych naszych młodych po wypożyczach czy nawet niektórych sprzedać bo aż tyle juniorów nie powchodzi do składu Chelsea,tylko ci zdolniejsi.

zawada7 

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 6:02 pm   

Turbull zagral beznadziejnie po tym meczu moze zapomniec o grze w pierwszej druzynie!!

Didi 
kompilator!

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 8:08 pm   

Tak myślałem że Turnbull padaka, jak dla mnie beznadziejny nasz transfer jeśli chodzi o bramkarzy, słaby jak barszcz, nie wiem co on robi w takim kubie.

Patryk 
Przywódca krucjaty

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 9:14 pm   

Nie ma co się rozczulać. Dopiero wprowadzamy młodzież do pierwszego składu. Który to był ich mecz? drugi? no wow :) Niektórzy myslą chyba, że każdy z naszych młodzików to nowy Terry,Lampard, Messi, Ronaldo, Pele czy inny Maradona. Szukajmy pozytywów w ich grze, a nie negatywów, bo przecież od razu było wiadomo, że większosc z nich i tak nie będzie miała szans na grę. Teraz np. wiemy, że Turnbull się nie nadaje do niczego :) no sorry, wiem, że to piłkarz Chelsea i chociażby za to trzeba w niego wierzyć i go szanować , ale żeby dostąpić zaszczytu noszenia naszego herbu na piersi trzeba cos potrafić. Ross sie nadaje na bramkarza rezerwowego takiego Boro, nic poza tym. Po sezonie powinnismy mu podziękować. Dlaczego nie teraz? bo nawet teraz nie mamy kim go zastąpić. Cech kontuzjowany, ten bramkarz z młodzików na wypożyczeniu, a Delac przychodzi dopiero w styczniu. Po tych dwóch sparingach wiemy też, że Di Santo się nie nadaje do gry u nas. Po prostu jest za słaby. Za to bardzo pozytywnie powinnismy byc zaskoczeni Sturridgem, ktory w pierwszym meczu za bardzo chcial sie pokazac i myslal, ze da rade ograc pol boiska, ale mimot o byl aktywny i widac bylo w nim potencjal. w drugim meczu niezla gra i ladna bramka. Podoba mi sie takze gra młodego Josha, ale za nim go ujrzymy na dobre w pierwszym skladzie to minie pare lat. Teraz trzeba dawac szanse Kakucie i Matićowi.

as

Wysłany: Nie Sie 01, 2010 5:25 pm   

Widać po meczu z Eintrachtem,że zawodnicy Chelsea nie są w najwyższej formie. A Hilario pokazał,że nie jest pewniejszym bramkarzam od Turnbulla i sądzę,że lepiej będzie jak numerem 2 będzie Anglik. Na szczęście podobno Cech wróci już za tydzień na mecz z MU.Co do bramkarzy to dziś bodajże przeczytałem,że Delać wraca do nas już w styczniu, zatem jak da się mu szanse może być pewniejszym od obu panów numerem 2 i pół roku damy radę na niego poczekać.
Prawdziwy test przed nami za tydzień z MU. Mecz z rywalem o mistrzostwo o stawkę. Zobaczymy jak za tydzień się zaprezentujemy. Ogólnie uważam,że rok temu ten mecz był ważniejszy niż teraz-pierwszy mecz Ancelottiego i ogranie mistrza ówczesnego była niezwykle ważne,ale w sumie też jest to ważny mecz, zwłaszcza że nie powalamy formą obecnie.
W międzyczasie tkwić będzie we mnie nadzieja,że zakontraktujemy jakiegoś środkowego pomocnika do za tydzień:P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi