Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lauri
Wto Gru 29, 2009 6:35 pm
[EPL] Birmingham vs Chelsea 26.12.09r.
Autor Wiadomość
Kociek 

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 10:17 pm   [EPL] Birmingham vs Chelsea 26.12.09r.

To już ostatni mecz The Blues w tym 2009 roku. Zagramy go z Birmingham które radzi sobie bardzo dobrze jak na beniaminka przystało. Ostatni remis z Evertonem zakończył ich serię pięciu zwycięstw z rzędu, jednak Birmingham nadal jest niepokonane od dziesięciu spotkań w Premier League. Ostatniej porażki doznali oni w pażdzierniku z Arsenalem.
Więc może warto zakończyć ten rok zwycięstwem i wzmocnieniem się na pozycji lidera tabeli Premiership. Wiadomo, łatwy to mecz nie będzie bo zabraknie kontuzjowanych Anelki, Bosingwy, Deco a także Essiena. Ale ja jestem w miarę dobrej myśli i mam nadzieję na zwycięstwo The Blues z przewagą dwóch bramek.

Didi 
kompilator!

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 10:32 pm   

kociek 50 lamps napisał/a:
To już ostatni mecz The Blues w tym 2009 roku

Przed;p Gramy z Fulham 28 grudnia.

A co do meczu to liczę w końcu na normalne bez stresowe zwycięstwo. Niby przeciwnik nie jest jakiś ciężki, ale my ostatnio mamy problemy właśnie z drużynami pokroju Birmingham.

Także jutro 13.40 punkt przed TV- Canal Plus i jazda :mrgreen:

Krzychu 
Truely special

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:07 am   

Przeciwnik będzie cholernie cięzki... Ostatnie 6 spotkan to 5 wygranych i remis. Najlepsza forma w P'ship. Niby beniaminek, ale mocny. Poza tym nie gramy ostatnio za dobrze, bedzie ciezko... Wazne, zeby 3 pkt byly, bo z Fulham juz bez Drogby bedzie jeszcze ciezej.

true_blue 

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 4:01 pm   

Kolejny mecz, w ktorym gracze CFC zdecydowanie nie popisali sie skutecznoscia, ktorej owocem jest bezbramkowy wyjazdowy remis, pomomo ze absolutnie mozliwe bylo dopisanie sobie 3 pkt po spotkaniu.
zarzut nieskutecznosci obciaza glownie Daniela Sturridge'a, ktory 2-krotnie nie potrafil skierowac pilki do bramki (w tym sytuacja z doliczonego czasu gry 1szej polowy, kiedy nie uczynil tego z najblizszej odleglosci), Franka Lamparda (100% sytuacja - kilka metrow przed bramka i pilka na woleju), a takze Salomona Kalou, ktory pojawil sie n placu gry dopiero w 2iej czesci meczu. oprocz w/w sytuacji pilkarze The Blues nie potrafili rowniez trafic pilka w swiatlo bramki przy kilku innych okazjach (Ivanovic, Belletti, Drogba).
brak zdobytych goli poza indolencja graczy z zachodniego Londynu jest rowniez poklosiem kapitalnej gry bramkarza gospodarzy Joe'go Harta, ktory wybronil kilka naprawde groznych strzalow (co ostatecznie okupil urazem glowy po straciu z Didierem). jego vis a vis w bramce Chelsea nie mial zbyt wielu okazji do efektownych parad, jednakze
w 2iej polowie wybronil swietny strzal z rzutu wolnego zmierzajacy wprost w okienko jego bramki (dodatkowo poswiecenie tej parady oddalo bliskie spotkanie glowy Cecha z slupkiem). czeski internacjonal moze jednak mowic o szczesciu jesli chodzi o 1sza czesc gry, gdyz wtedy zdolal go pokonac napastnik Birmingham Citu - Chuchu, jednak sedzia
gola nie uznal dopatrujac sie spalonego (poprzednia pomylke co do ofsajdu na korzysc The Blues zanotowal doslownie kilka chwil wczesniej).
do kolejnego meczu z Fulham na zakonczenie rywalizacji w roku 2009 Chelsea podejdzie znow z pozycji lidera niezaleznie od jutrzejszego wyniku ManU z Hull, jednak wydaje sie iz czas zaczac znow seryjnie kolekcjonowac zwyciestwa, gdyz takie zgubione gdzies po drodze punkty z zespolami z reszta stawki decyduja o koncowym triumfie.

DROGBA13 
ONLY THE BLUES!

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 4:42 pm   

I znów remisik. Znów strata punktów i musimy liczyć na to, że Aston i Hull jutro zdobędą jakieś punkty. Szkoda, że nie możemy się znów przełamać, oby wreszcie udało się z Fulham...

Didi 
kompilator!

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 5:09 pm   

Szkoda tych straconych punktów, bo mecz bez wątpienia był do wygrania. Brakowało nam ewidentnie szczęscia w wykonczeniu.
Sturridge niby efektowny, ale brak u niego jakiejkolwiek efektywności. Jak tak dalej pójdzie to na prawdę będzie lipton pod nieobecność Drogby, Kalou i kontuzji Anelki w napadzie. Chociaż złośliwie można stwierdzić że gorzej być już nie może.

Ps. Jednak coś tam w nas się zacięło tak jak pokazałem to na końcu swojej kompilacji.

Adrian 
Niebieski Brat

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 5:56 pm   

No cóż kryzys trwa, nie ma co, tak jak niedawno graliśmy słabo w obronie, tak teraz znowu fatalnie w ataku - bez skuteczności (Sturridge, Lampard, Malouda, Kalou) i w dodatku pechowo (Alex - poprzeczka + dobry mecz Harta). Drogba był jakiś taki zagubiony, jest bez formy, dzisiaj miał 2 dobre zagrania w 1szej połowie - piętą bodajże do Belettiego i wrzutkę do Sturridge'a (nie wiem jak ten 2gi to zmarnował) i tyle. Może to być jednak spowodowane tym, że Drogba chciał (albo Ancelotti mu kazał) częściowo grać jak Anelka - mniej go było w polu karnym, często schodził na bok, a on niezbyt się do tego nadaje. Tak czy owak, oby z PNA wrócił z formą... szkoda też że nie dostał kartki, bo miałby 5 i w następnym meczu (w którym i tak nie zagra) by się oczyścił, tak to będzie ryzyko straty DD na jakiś mecz
Jest jednak kilka pozytywów - w końcu czyste konto, Kalou zaskoczył in plus, starał się, ale sytuację swoją zmarnował i to on (a nie jak wyżej było napisane Drogba) rozbił głowę Hartowi.
Obrońcy nie zagrali jakoś wyśmienicie, ale w końcu na swoim poziomie, a nie poniżej. Efektem jest 0 po stronie strat, świetnie bronił też Cech, szczególnie ta parada po wolnym była ekstra (dobrze że nic mu się nie stało).
W pomocy brakuje nam dryblera, który mógłby na siebie wziąć sam ciężar gry, Lampard miał dziś rozregulowany celownik, Joey nic nie wniósł, dobrze zagrał Beletti, nieźle Mikel, nie wiem czemu Zhirkov nie wszedł chociaż z ławki, dobrze grał z WHU a tu 90 min na ławce. Malouda pokazał dzisiaj brak mózgu (bezsensowna czerwona kartka) i prawej nogi, która chyba służy mu tylko do podpierania (jego sytuacja w 2. połowie), w ogóle zagrał chyba jedno z najgorszych spotkań w barwach CFC.
Niech ten rok się kończy, Anelka wraca, a wraz z nim nasze zwycięstwa, trzeba wygrać w poniedziałek, żebyśmy chociaż tego lidera utrzymali do końca roku.
Co do nieuznanej bramki - to wydaje się że sędzia się pomylił, ale powiedzmy sobie szczerze, że byłaby zdobyta nie do końca fair, chociaż znając Drogbę pewnie aż tak żeby leżał to go nie bolało...
aha nie wiem czy nie ma przepisu takiego też, że jak 1 zawodnik leży, a drugi stoi, to liczy się położenie ich klatek piersiowych - nie jestem pewien, ale zdaje mi się że jakiś Anglik w barze tak mówił jak oglądałem, wiecie o tym coś?

true_blue 

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 10:43 pm   

wg przepisow gry w pilke przy spalonym chodzi o 'polozenie przedostatniego gracza druzyny broniacej', wiec nie wiem czy F.A. Board wydala w tej sprawie jakis 'edykt krolewski' doprecyzowujacy ta kwestie.

btw. racja --> to byl Kalou.

jojo8 
Zrzędliwy dzieciak

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 10:56 pm   

Macie rację. Kryzys trwa i remis z beniaminkiem tylko pogarsza sprawę. Jeżeli dalej będziemy tak grac - mistrzostwo bye bye! :sad:

Krzychu 
Truely special

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:05 pm   

Mimo, ze wybitnie nienawidze takiego pieprzenia coachow po niezbyt udanym meczu, to musze sie z CA zgodzic. Gralismy naprawde nienajgorzej, bo gdyby Sturridge wykorzystał tą sytuację po dosrodnowaniu Drogby, gdyby Lampard nie zachowal sie jak małolat, gdyby Alex trafił tą bombe, gdyby Malouda nie zrobil z siebie idioty przy probie strzalu i w koncu gdyby Hart nie zagrał meczu zycia... to nie mielibysmy problemu. Naprawde zabraklo niewiele. Pech + nieskutecznosc... to nas wykancza. Jak pomysle, ze ciagle stoimy w miejscu ;/ tracimy notorycznie punkty przez ( w duzej mierze) przypadek. Everton, Birmingham... Manchester gra tragicznie, Arsenal to tylko Arsenal, Liverpool dno, a my zamiast to wykorzysta i wygrac ten pieprzony tytul to sami kopiemy sobie dół, w ktory wpadniemy i staniemy sie megafrajerami. Mamy wielką szanse, niby jestesmy pierwsi, ale jeszcze troche a bedziemy ogladac plecy niezbyt silnych w tym sezonie druzyn.

Jesli chodzi o obrone to zawodzi mnie Ashley ostatnio - gra jakos bez pomyslu, chaotycznie, nie wie co ma z pilka zrobic, Terry nadal genialny, Alex jako taki, Bronek solidny, ale to nie to co Bosingwa i mimo, ze pretensji miec do niego nie mozna to troche nie to. Atak tez nie za bardzo ostatnio. Sturridge potrafi zaimponowac szybkoscia, zwodem, ale potem nie umie sie skoncentrowac i zamiast byc bohaterem, wszyscy wieszają na nim psy. Pomoc to byla prawdziwa zenada dzisiaj... Belletti - wtf?! Nie wiem co gosciu u nas robi. Malouda - to co powinien strzelic zmarnowal jak jakis slabiak z Ekstraklasy, Lampard - bez blysku, Mikel - calkiem przyzwoicie.

Jak tak dalej pojdzie, w co nie chce wierzyc, to sfrajerzymy sie jak malo kto. Niech sobie cos te nasze grajki zrozumieją.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi