Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lauri
Nie Mar 21, 2010 11:30 pm
[CL] Inter Milan vs. Chelsea FC 24.02.2010 r.
Autor Wiadomość
true_blue 

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 1:12 pm   [CL] Inter Milan vs. Chelsea FC 24.02.2010 r.

stalo sie. Emilio Butragueno odczytal podczas losowania par 1/8 finalu LM nazwe Chelsea FC zaraz po Interze Mediolan. nie ukrywam, ze podswiadomie przeczuwalem takie rozwiazanie, gdyz historia futbolu pokazuje, iz ta dyscyplina sportu kocha wszelkiego rodzaju 'smaczki' i podteksty.
Jose Mourinho, czyli trener uwielbiany przez wszystkich (ewentualnie 99%) kibicow The Blues, a takze przez pilkarzy, ktorzy mieli z nim przyjemnosc pracowac (vide komentarz Lamparda po meczu z Arsenalem, iz po tym zwyciestwie 3:0 poczul sie PRAWIE jak za czasow The Special One) wraca na Stamford Bridge, gdzie zostanie z pewnoscia cieplo przyjety. oby jednak ta goscina zakonczyla sie na wystawnym obiedzie i brawach od kibicow, bowiem Inter Mediolan bedzie stanowil niezle wyzwanie dla ekipy CA.
co wiecej, nasz excoach przywiezie ze soba gracza, ktory jak powszechnie wiadomo znajduje sie w kregu zainteresowan wlodarzy The Blues - Mario Balotelli'ego. na pewno dobre wystepy tego pilkarza przeciwko ekipie z zachodniego Londynu moga sie przyczynic do jego ewentualnego transferu (chyba, ze nastapiloby to juz zima ale w obecnej sytuacji nie wydaje sie mozliwe, aby prezes Moratti dal zielone swiatlo takiej transakcji).
Inter Mediolan jest najprawdopodobniej najlepszym obecnie wloskim zespolem, aczkolwiek wage tego sformulowania oddaje niedawna konfrontacja z FCB, gdzie pilkarze Internazionale Milano wypadli absolutnie bezbarwnie (z 2iej strony byla to TA 'mistyczna' Barcelona).
nawet probujac zachowac obiektywizm i tak para Chelsea FC vs. Inter Mediolan wydaje sie najciekawsza sposrod wszystkich dzis rozlosowanych, a na pewno jest w 1szej trojce uzupelniana przez zestawienia: AC Milan vs. Manchester United oraz Real Madryt vs. Olimpique Lyon.
czasu na rozpracowanie rywala pozostalo sporo, bo ok 2 miesiecy, a ktoz ma znac lepiej specyfike wloskiej calcio niz Carlo Ancelotti, a wiec....do pracy! ;)
Ostatnio zmieniony przez corrny Pon Lut 08, 2010 2:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Patryk 
Przywódca krucjaty

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 2:23 pm   

Trochę się pośpieszyłeś z tym tematem ;p

Edit: zawsze można było tutaj napisać :) , bo do lutego to ten temat pewnie będzie gdzieś na drugiej stronie ;d

ale co do samego losowania to mogło być łatwiej, ale chciałem, abyśmy wylosowali Inter ze względu na Jose. Do tego Inter nie jest zbyt mocny na arenie europejskiej, więc powinniśmy awansować dalej. Oczywiście wszystko (przez te dwa miesiące) może się zmienić.
Ostatnio zmieniony przez Patryk Pią Gru 18, 2009 2:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  

true_blue 

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 2:41 pm   

chyba nie bylo sensu zakladac tematu "Para losowania CFC - Inter" aby wymienic sie spostrzezeniami odnosnie tego wydarzenia, a tak ewentualnie bedzie mozna do niego w lutym wrocic ;)

DROGBA13 
ONLY THE BLUES!

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 10:32 pm   

No mogliśmy trafić lepiej, ale jak Inter pokazuje w tym sezonie to jest jak najabrdziej do pokonania. Powrót Jose to będzie również niezywkle ciekawym wydarzeniem. Jest to mój jeden z ulubionych trenerów, jest to fenomenalny coach jednak liczę, że nie pokaże tego w starcia z Nami, a Nasi nie okażą mu sentymentów na boisku i pokażą, że w tym roku nikt nie jest nam straszny. :razz:

jojo8 
Zrzędliwy dzieciak

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 8:16 am   

No ale jeśli nie potrafimy wygrać z WHU, to co będzie z Interem :?: Powiem szczerze, że boję się o ten mecz. :cry:

DROGBA13 
ONLY THE BLUES!

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 11:47 am   

Jeżeli będziemy grać z Nimi tak jak gramy ostatnio to nie mamy czego szukać w tych pojedynkach. Pomimo, iż Inter jest jak najbardziej do ogrania to grając tak jak w ostatnich meczach to moglibyśmy mieć problemy nawet w LE. Musimy wrócić do tego co graliśmy na początku, bo inaczej ten sezon będzie stracony.

corrny 
West Coast

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 1:10 pm   

Do meczu zostały dwa miesiące...

"It's a disgrace, a fuckin' disgrace"

DROGBA13 
ONLY THE BLUES!

Wysłany: Czw Lut 04, 2010 6:18 pm   

Cytat:
Inter vs Chelsea (analiza)
Niebawem to na co wszyscy fani piłki nożnej na całym świecie czekają. Najlepsze drużyny Europy zmierzą się fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Spośród ośmiu pojedynków, kilka szczególnie przykuwa uwagę fanów. Jednym z nich jest mecz włoskiego Interu z angielską Chelsea. Przyjrzyjmy się z bliska aktorom tego spektaklu.

Obie drużyny to formacje gwiazd. Nie wszystkie błyszczą ale możemy się spodziewać że w tak ważnych meczach dadzą z siebie wszystko.

Przypuszczalna ustawienie drużyn:
Chelsea 4-5-1 lub 4-4-2
Inter 4-3-3 lub 4-4-2

Bramka

Zarówno Peter Cech jak i Julio Cesar są jednymi z najlepszych bramkarzy na świecie.

Peter Cech - nigdy w pełni nie odzyskał fenomenalnej formy, w której był przed urazem czaszki. Wydaje się, że lata jego świetności powoli przemijają aczkolwiek nadal jest postrachem snajperów.

Julio Cesar – tak jak cała drużyna jest ostatnio w fenomenalnej formie, która rośnie z meczu na mecz. Podczas derbów z Milanem obronił kilka bardzo ważnych piłke w tym karnego.

Postawa bramkarzy wydaje się w tym meczu kluczowa, gdyż jeden błąd może przesądzić o wyniku spotkania.

Nasza ocena: Inter – Chelsea 1:0 w starciu bramkarzy.

Obrona

Formacja, w której doświadczenie dopełnia młoda krew.

Chelsea – filar obrony I kapitan drużyny John Terry znalazł sie ostatnio pod ostrzałem mediów co może zaszkodzić jego drużynie. Kontuzji w meczu z Burnley doznał Ashley Cole, ale wydaje się, że w Lidze Mistrzów zagra. Poza tymi problemami obrona Chelsea to skała. Jej zawodnicy potrafią zarówno doskonale bronić jak i zdobywać bramki ze stałych fragmentów gry (Ivanovic, Terry) jak i mocno atakować skrzydłami (Cole).

Inter – podobnie jak przeciwnicy dysponuje świetną obroną. Jedynym mankamentem może okazać się lewe skrzydło, na którym najprawdopodobniej wystąpi Santon. Stałe fragmenty gry to także mocna strona tej obrony (Lucio, Samuel), a Maicon na prawym skrzydle to niemal dodatkowy napastnik.

Nasza ocena: Inter – Chelsea 1:1, czyli w obronie remis.

Środek pola

Tu tak naprawdę rozegra się walka o awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Obie drużyny są w tej formacji osłabione ale zmiennicy mogą pokazać zęby.

Chelsea – kontuzja Essiena i słabszy okres Lamparda wydaja się być szansa dla przeciwników. Nie wolno jednak zapominać że Lampard jest geniuszem środka pola i zawodnikiem , którego Mourinho chciał najbardziej w Interze. Ballack, Malouda to silne strony, ale Deco jest daleki od życiowej formy.

Inter – Stankovic to zawodnik nieobliczalny, potrafiący wspiąć się na wyżyny w ważnych meczach i to jego brak może być dla zespołu z Mediolanu najbardziej odczuwalny. Środek Interu to defensywni pomocnicy: Zanetti, Cambiasso, Motta i Munturai. Występ pierwszej dwójki jest pewny i są to bardzo mocne strony drużyny. Muntari i Motta – to w tej chwili dwa znaki zapytania. Ich forma jest bardzo nierówna i ciężko zgadnąć, który wystąpi. Atak w tej formacji reprezentuje fenomenalny Wesley Sneijder, który jest w Interze prawdziwą gwiazdą i gdy tylko jest na boisku Inter wygrywa.

Nasza ocena: Inter Chelsea 1:1, czyli znowu remis (ale z lekkim wskazaniem na Inter).

Atak

Chelsea – Drogba i Anleka to zawodnicy, którzy gdy tylko dostaną piłkę są dużym zagrożeniem dla każdej obrony. Mogą grać razem w ustawieniu 4-4-2 lub osobno przy taktyece 4-5-1. Drogba może być nieco zmęczony po PNA, ale z pewnością sztab Chelsea zrobi wszystko by odzyskał pełnię sił. Anelka jest jak maszyna do zdobywania goli i każdy jego kontakt z piłką zwiastuje bramkę. Rezerwowy Salomon Kalu jest zawodnikiem bardzo szybkim i może występować także jako skrzydłowy – napastnik przy grze w formacji 4-5-1.

Inter – absolutnym hitem stycznia był transfer Gorana Pandeva. Świetnie wprowadził się do zespołu i już tworzy zgraną parę z Diego Milito. Z PNA wrócił Samuel Eto’o i wydaje się że Mourinho zagra trzema napastnikami. Na ławce czeka Balotelli, który mimo ciężkiego charakteru miewa przebłyski geniuszu.

Nasza ocena: W tej formacji także remis Inter – Chelsea 1:1.

Trenerzy

Carlo Ancelotti miał wspaniały start z Chelsea i wydaje się, że ta drużyna jest dla niego stworzona. Zna Inter z meczów w lidze włoskiej z Milanem i jest genialnym strategiem.

Jose Mourinho jest trenerem, który był architektem budowy nowej Chelsea Londyn. Zna zawodników i ich styl gry. Ta wiedza może okazać się bezcenna.

Nasza ocena: Inter – Chelsea 1:1, w pojedynku szkoleniowców.

Podsumowanie Inter – Chelsea 5:4

Ten dwumecz na pewno będzie wielkim widowiskiem i pojedynkiem dwóch równorzędnych drużyn. Obie dominują w ligach krajowych i są w świetnej formie. Obie składają się z doskonałych zawodników i mają trenerów z najwyższej półki.

Chelsea gra od czasów Mourinho w wielkim stylu i jest z pewnością jedna z najlepszych drużyn globu. Solidna obrona, fantastyczny środek pola i żądła które kłują wszystkie bramki sprawiają, że Chelsea to drużyna bardzo trudna do pokonania.

Inter to drużyna od wielu lat niemogąca przełamać psychologicznej bariery w Lidze Mistrzów. To zespół, która do niedawna mimo wielu gwiazd w składzie grał bez polotu i często męczył się ze „średniakami”. W tym sezonie jednak Jose Mourinho dokonał cudu. Inter stał się drużyną, która zawsze walczy do końca, potrafi utrzymać się przy piłce a zawodnicy uwierzyli w swoje możliwości i po odejściu Ibrahimovica grają bardziej zespołowo.

Przy tak wyrównanych składach o losie tych spotkań mogą decydować czynniki psychologiczne i odrobina szczęścia. Komu ono dopisze? Okaże się 24 lutego i 16 marca.

Źródło:serieA.pl
Autor: Maciej Michalak

Jak ja patrzę na te zespoły to wydaje mi się, że Chelsea jest lepszym zespołem i jeżeli będzie forma to właśnie my znajdziemy sie w 1/4 CL. Inter co rok zapowiada walkę w Lidze Mistrzów jednak nie idzie im to zaspecjalnie dobrze i liczę, że podobnie będzie i teraz a magia Mourinho nic nie da. :razz:
A co wy sądzicie na temat tej analizy i tego meczu. :razz:

jojo8 
Zrzędliwy dzieciak

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 9:33 pm   

No to czas odświeżyć temacik :grin: . Jako, że do meczu został niecały tydzień, postanowiłem, że coś napiszę :smile: . Co do samego meczu, jestem nastawiony na sporawą dawkę emocji. Gramy w Mediolanie, więc Inter będzie chciał wykorzystać atut własnego boiska. Obie drużyny prowadzą w ligowej tabeli( co prawda Duma Londynu tylko jednym punktem, a Nerrazurri aż siedmioma), więc rywalizacja powinna być ciekawa. Wynik typuję na 1-1 lub 2-1 dla którejś z drużyn :wink: .

Kociek 

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 7:03 pm   

Inter prowadzi większą ilością punktów, lecz liga włoska to nie to samo co angielska. Ciekawi mnie to, czy w tym meczu zagra już Essien. Jest konieczny na chwilę obecną. Na razie mój wstępny wynik to 2:1 lub 3:1 dla The Blues.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi