Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Liga Francuska (Temat Zbiorczy)
Autor Wiadomość
CFChelsea 

Wysłany: Sro Maj 09, 2007 11:58 pm   

Mimo iz Olympique Lyon to dobry zspoł wybieram Olympique Marsylia , z tego powodu ze grało tam wielu znakomitych zawodników np Eric Cantona , Fabien Barthez , Rudi Völler i wielu wielu innych. Oczywisciebyli w tym klubie tez tacy ktozy grali lub grają do tej pory w Chelsea :mrgreen: np Marcel Desailly , Didier Deschamps , Frank Leboeuf , Didier Drogba , Claude Makélélé , William Gallas

Blazer 
CHELSEA

Wysłany: Sro Paź 31, 2007 6:04 pm   

Myślę, że Lyon jest lepszy.Chodź w Lidze Mistrzów przegrali z Barceloną 3:0 tak jak z Rangers Glasgow.Ale Marsylia jest na strefie spadkowej w lidze.Wybieram Lyon.

Fischer 
Potomek Isaldura

Wysłany: Sro Gru 19, 2007 8:05 pm   

Ja ogólnie nie lubię ligi francuskiej. Gra tam jest według mnie nudnawa, tym bardziej że można ją bardzo prosto podzielić na kluby:
-klasa 1: Olimpique Lyon
-klasa 2: pusto
-klasa 3: pusto
-klasa 4: cała reszta
(i tu zaznaczę: wiem że przesadzam, ale to oddaje kolej rzeczy)
Lyon poprostu dominuje, no dobra, cośtam ma do powiedzenia Marsylia, Bordeaux czy Lille, ale i tak niewiele. Kiedyś nawet lubiałem Nantes, to piękny klub z tradycjami, ale (przez Bartheza :mad: ) został zdegradowany do drugiej ligi.

Robbie 
Guv'nor!

Wysłany: Czw Gru 20, 2007 11:10 pm   

Jeszcze ost Marsylia pokonała na wyjeździe Liverpool, więc chyba aż tak źle z tymi klasami nie jest ;)
Poza tym w ost kilku lat w wielkim dołku jest PSG, aczkolwiek to też wielki klub. Czy Nantes lub St. Etienne.
Fakt, że Olympique Lyonnais ma teraz tak wielką przewagę nad resztą stawki to tylko geniusz Aulasa i jego wytrwałość w trzymaniu się biznes planu, inwestycji w lokalny rynek (wszak nie tylko o klub piłkarski chodzi) i znakomitej umiejętności negocjacji z innymi.
Ja za lyończykami przepadam bardzo, ta sympatia jest tak długa jak miłość do Chelsea i trwa już ponad dekadę. Nadal chyba mogę się uznać za największego kolekcjonera pamiątek OL nad Wisłą - mam naprawdę mnóstwo różnego rodzaju pamiątek z podróży do Lyonu (nomen amen najpiękniejsze po Barcelonie moim zdaniem miasto Europy!).
Miło teraz patrzeć jak są na szczycie :) [szkoda tylko, że awans do kolejnej rundy LM mają kosztem the Gers :/ ]

Sebek19 
bezcenne

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:39 pm   

Pewny swego nie może być także Lyon, dotychczas nie mający żadnej konkurencji w League 1, w tym sezonie musi się obawiać depczących mu po piętach Bordeaux, PSG a także Marsylia i Toulouse. Wogóle to różnice pomiędzy zespołami z pierwszej 5-6 są bardzo niewielki a zwłaszcza pomędzy pozycjami 1 a 3. Cztery punkty to bardzo niewiele, patrząc na poprzednie sezony. Lyon po prostu nie zachwyca w tym sezonie, częściej rozczarowując. Wydaje mi się jednak że w najbliższej kolejce nie powinni mieć większych kłopotów ze zdobyciem 3 oczek, ponieważ zagrają z Le Havre, okupującym 20 lokatę. Pozostali rywale Lyonu zagrają swoje mecz z:
Paris SG vs St. Etienne
Monaco vs Marsylia
Bordeaux vs Grenoble
Sochaux vs Toulouse

Aver 
Pluszako

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 7:50 am   

ostatnio Bordeaux sie włączyło do walki o tytuł, to mój faworyt w lidze Francuskiej :wink: ,ale Lyon z sił nie opada...

Sebek19 
bezcenne

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 1:18 pm   

Aver napisał/a:
ostatnio Bordeaux sie włączyło do walki o tytuł, to mój faworyt w lidze Francuskiej ,ale Lyon z sił nie opada...

Lyon jedzie "na rezerwie paliwa" które zatankował w 2001 - 2002 ( i do tamtej pory jedzie tak i raz na jakiś czas dotankuje coś) czyli kiedy do klubu zawitał m.in Juninho Pernambucano i zaczeło się wygrywanie tytułu za tytułem. W tym czasie odeszło wielu dobrych graczy. Jedyne co dobre spotkało w trakcie tej podróży Lyon to Benzema. Mam nadzieję że jeszcze ktoś się włączy do walki o tytuł w League 1.

Thimesh 
Negator

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 4:06 pm   

Sebek19 napisał/a:
Jedyne co dobre spotkało w trakcie tej podróży Lyon to Benzema.

lekka przesada

Sebek19 
bezcenne

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 6:54 pm   

Thimesh napisał/a:
lekka przesada

ok, może jeszcze te 7 zdobytych tytułów mistrza League 1

Kociek 

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 1:54 pm   

Czyli to już pewne. Juninho opuscza Lyon po wielu latach gry w tym klubie. Widać chce regularnych występów, a w obecnym klubie nie ma juz ich za wiele. Przypominam, że ma 34 lata. Narazie zainteresowanie nim wyraził Werder.

Odpowiedz do tematu