Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Liga Francuska (Temat Zbiorczy)
Autor Wiadomość
MonikaCole#10 

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 4:11 pm   

Ja osobiście uwielbiam Marsylie. Drużyna z Lazurowego Wybrzeża jest wspaniała :P :D to klub z historią,tradycją i wspaniałymi kibicami. Jak narazie Marsylia gra dobrze choć odpadnięcie z Pucharu UEFA z Mladą Boleslav można uznać za kompromitacje. Nie wiem czy OM będą do końca liczyli się w walce o tytuł z Lyonem. Ligue1 jest teraz pod absolutną dominacją OL i nie sądze aby to miało się zmienić w tym sezonie. Lyon znowu się wzmocnił a Marsylia niestety nie za bardzo. Dobrze że przynajmniej został tam najlepszy piłkarz zespołu-Frank Ribery. W lidze francuskiej wydaje mi sie że z Lyonem w walce o tytuł może liczyć się jedynie Lille. Liga francuska jest zdomonowana przez Olympique już o pięciu lat. Przez co stała się cholernie nudna... :neutral: :mad:

flav. 
ot, zwykły tytuł ;P

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 4:27 pm   

Ja przepadam za Lyonem. Grają ładną piłkę, skuteczną i, co najważniejsze, z dobrym skutkiem (w końcu Wisła ponoć też tak gra... chyba w marzeniach :P ).
Liczę, że zajdą daleko w LM (oj taaak, ale bym się cieszyła na finał Chelsea - Lyon, ach!). Poza tym, rozgromili 'wielki' Real Madryt, za co mają u mnie szacunek i podziękowania.
Mają też naprawdę niczego sobie skład - w bramce genialny Gregory Coupet, na obronie m.in. Cris i Abidal, w pomocy niesamowity Juninho, a w ataku Wiltord.
Nie licząc tego, to wynaleźli nam Essiena :P

Lyon góruje w Ligue 1 od kilku lat. I na dzień dzisiejszy Marsylia tego nie zmieni.

_Frank_Lampard_ 
Pomocnik z nr 8

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 6:37 pm   

Lyon jest najlepszy w Ligue 1. Mają dużo światowej klasy piłkarzy. Gra tam wielu reprezentantów Francji... Co ja gadam, prawie cała drużyna składa sie z francózów. Malouda, Wiltord, Abidal, To tylko nieliczni, którzy doprowadzili francję do wicemistrzostwa świata. Jestem pewny że taką samą formę okażą w klubie. To bardzo mocna drużyna.

Bóg, honor, ojczyzna, Chelsea Londyn!
Chelsea - nałóg, Barca - wróg - Lampard BÓG!

kuba_m 
Cos syczy...

Wysłany: Pon Paź 02, 2006 9:17 pm   

Moim zdanie Lyon jest najlepszym klubem nie tylko we Francji.W Europie ten francuski zespol moze juz niedlugo wygrywac nawet z Chelsea Londyn... Przeciez w ostaniej kolejce ligi mistrzow mistrz Francji pokonal Real Madryt.Ale zwyciestwa Lyonu nad Krolewskimi mozna nazwac juz tradycja.Powroce jednak do glownego tematu mojej wypowiedzi.W tym sezonie zespol z Lyonu po raz szosty nie bedzie mial sobie rownych i liga Francuska znow bedzie nalezala do ich.Przeciez z takimi pilkarzami az wstyd przegrywac.Szkoda tylko ze w czasie letniego okienka transferowego do Lyonu nie przeniosl sie jeden z bohaterow mistrzostw swiata,pilkarz Olympique Marsylii Franck Ribery. :cry:

Mike 

Wysłany: Czw Paź 12, 2006 4:38 pm   

Czytając komentarze OL czy OM... i ciągle słysząc o drużynie z Lyonu, ze jest taka najlepsza i wyjątkowa po pokonaniu Realu Madryt - ja powiem, że wolę Marsylie!
Ten klub jest podobnie jak Chelsea, znienawidziony w kraju, lecz ma swoją tradycje, wspanialych kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę na meczach (oprawy itp.)

A szczególnie derby Francji czyli OM-PSG :) coś pięknego... więc ja mowie głośno OM!

CloneTrooper 
Decepticon

Wysłany: Pią Paź 13, 2006 1:17 pm   

W sumie tutaj nie masz racji Chelsea jest podobna do Lyonu gdyż jego potęga to ostatnie dwa lata tak jak nasza to wtedy zdobyli mistrza byli najlepsi. Houlier dobrze zbudował zespół postawił na młodych i zdolnych u nas JM postawił na nieco starszych ale za to ze znakomitym doświadczeniem. Wcześniej w Ligue 1 warunki stawiało PSG OM oraz AS Monaco a Lyon też plasował się w pierwszej piątce.

matti_134 
...

Wysłany: Pią Paź 20, 2006 9:37 pm   

Olympique Lyon - Olympique Marsylia

W ten weekend, słowa w tym temacie, "kto lepszy?" znajdą odpowiedź, bowiem już w niedziele o godz. 21, szlagier Ligue 1, mecz na szczycie ligi francuskiej O. MARSYLIA vs. O. LYON.

To sytuacja tabelowa po 9 kolejkach:

M-ce Drużyna Mecze Punkty Zw-Rem-Por Bramki

1. Olympique Lyon 9 25 8-1-0 22-7
2. Olympique Marsylia 9 20 6-2-1 17-5

Lyon potknął sie tylko raz.
Marsylia miała słabsze mecze ale na własnym stadionie, 4 wygrane na 4 mecze, strzeliła 9 bramek tracąc przy tym tylko jedną (na Stade Velodrome).

Na pewno spotkanie będzie bardzo ciekawe.
Czy OM, zespół z tradycjami pokona dominujący we Francji od kilku lat OL?

Będąc przy temacie Olympique Marsylii, napisze jeszcze, że dzisiaj po półrocznej przerwie do treningów powrócił DJIBRIL CISSE.

ToMeK 11 

Wysłany: Sob Paź 21, 2006 8:36 am   

Lyon ma super zawodników:Coupet,Abidal,Reveilerre,Cris,Cacapa,Malouda,Govou,Juninho P.,Kallstrom,Alou Diarra,Carew,Fred,Wiltord.Życzę im wby w końcu doszli do finału LM,bo należy im sie to juz od dobrych kilku lat.Ten sezon w Champions League zaczeli bardzo dobrze(zreszta jak zwykle),mysle ze pokonanie Realu to nie jest wielka sztuka,bo co to za klub!! :twisted: W Ligue 1 jak zwykle deklasują rywali.Za co wielu ludzi ich kocha?!Za piękna ofensywna gre,że nie majac wielkich pieniędzy można zbudować jedna z najlepszych drużyn na świecie.Mój typ Marsylia-Lyon 1:3!! :wink:

chelsea16 

Wysłany: Sro Lis 08, 2006 6:42 pm   

SKAZANI NA SUKCES.
Myślę, że co najmniej jeszcze przez kilka lat będą dominować we Francji. Na arenie międzynarodowej powinni w ciągu paru lat powinni dojść przynajmniej do półfinału. Mają praktycznie wszystko czego potrzebuje klasowa drużyna: dobrego bramkarza (Coupet), solidną obronę (Cris), dobre rozegranie (Juninho-te wolniaki) i dory napad (Fred).

Uszo 
I LOVE CHELSEA!!!

Wysłany: Sob Lis 11, 2006 4:32 pm   

Według mnie Lyon to świetna drużyna z wielka przyszłością. nie przypadkiem jest, że co roku dochodzą daleko w europejskich pucharach. Grają ładną kombinacyjną piłke. Są bardzo skuteczni. Uważam, że wtej chwili są najlepszą drużyna ligi francuskiem ale moją ulubioną w tejze lidze jest Marsylia. Po chelsea to moja ulubiona drużyna. Uwielbiam ich grę i Riberyego ktory gra z wielkim polotem.
I LOVE CHELSEA.

Odpowiedz do tematu