Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Liga Francuska (Temat Zbiorczy)
Autor Wiadomość
Luanne 

Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 7:15 pm   

No Lyon jest niesamowity jak do tej pory ani jednej porazki (tylko jeden remis) wczoraj grali przeciwko Lille, i wygrali 4:1 (Cris strzelil samoboja). Meczu niestety nie widzialam calego. :cry: Ale kuzyn mowil ze ladny i chwalil Freda.

matti_134 
...

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 2:48 pm   

Marsylia sie wzmocniła, i gra jeszcze lepiej, a przecież zawsze była zespołem dobrym. To z OM przyszedł do Chelsea Didier Drogba. To do OM został wypożyczony Djibril Cisse (kiedyś też tam grał), który niedługo powróci po kontuzji. To w OM gra Frank Ribery, rewelacja minionego mundialu. To wspaniały zespół z tradycjami, sukcesami, ambicjami i świetnymi zawodnikami.

Ale...

Olympique Lyon, jak napisałeś, dominuje od 4 lat , i bardzo trudno będzie odebrać im mistrzostwo, myśle że znowu zostaną mistrzem Francji. Nie zdziwiłbym się, gdyby również wygrał Champions League.

OM jak narazie bardzo dobrze, ale czuje że w pewnym momencie się zatrzyma, i Lyon, może nie tak pewnie jak w ostatnich latach, ale zdobędzie mistrzostwo. Mam nadzieje tylko, że OM zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, bo jest to zespół, który do tej elity należeć powinien.

Pisząc ten post, z ciekawości sprawdziłem ostatnie sezone Ligue 1.

poz zespół bramki pkt

2005/2006
1 Lyon 73-31 84
2 Bordeaux 43-25 69

2004/2005
1 Lyon 56-22 79
2 Lille 52-29 67

2003/2004 <- te 2 sezony już ciekawsze :)
1 Lyon 64-26 79
2 Paris SG 50-28 76

2002/2003
1 Lyon 63-41 68
2 Monaco 66-33 67

SzymonK 

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 3:14 pm   

Teraz odnośnie Lyonu... Napisałeś o sławach i wielkich zawodnikach OM w ostatnich 4 czy 5 latach i teraz popatrz... To właśnie Diarra odszedł do Realu, Francja dzięki właśnie Maloud'zie dostała szanse na dogrywkę MŚ, to właśnie Essien w Chelsea ma świetną formę i jest chwalony przez J. Mourinho. Tak więc obydwa zespoły mają wielkie zasługi w europejskiej piłce ;)

matti_134 
...

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 3:50 pm   

Wiem, po prostu, jak ktoś spojrzy na tabele w ostatnich sezonach to widzi że Lyon to wielki zespół. No a OM był chyba 4, więc trzeba mu udowodnić. A Marsylia jeszcze ma wspaniały... stadion :wink:

Thorax 
Sapere aude!

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 4:12 pm   

Patrząc na chwile obecną to Lyon na pewno stoi wyżej. Pięć zwycięstw z rzędu w ostatnich latach mówi samo za siebie. Po drugie w LM prezentuja bardzo wysoki poziom i są wstanie rozgromić galaktyczny Real (tak jakoś w pamięcie siedzi mi ten mecz). Lyon gra bardzo ładnie w ofensywie, wg mnie najładnieszy futbol gra Barcelona, ale na drugim miejscu stoi Lyon. OL jak stwarza sytuacje podbramkowe to obrona wraz z bramkarzem naprawdę mogą się bać ;) Tylko, że ich historia nie jest imponująca, długie lata w Ligue 2, oraz zdobywanie Mistrzostw Francji zaczęło się dopiero pięc lat temu. Marsylia ma na swoim koncie osiem Mistrzostw (byłoby dziewięć gdyby nie korupcja ;) ), ale historia na chwile obecną nie ma znaczenia, więc uważam, że Lyon bez wątpienia jest lepszym zespołem niż Marsylia.

PS. Radze argumentować, jezeli ktoś będzie pisał jednozdanieowe posty to dostanie ostrzeżenie!

Luanne 

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 6:57 pm   

Ja jestem i tak za Lyonem :mrgreen: Bo im kibicuje, nawet jakby mieli gorszy sklad (chociaz do skladu Lyonu nic niemam bo gra tam Juninho, Tiago, Cris, Fred, Malouda). Nie zostawila bym ich nawet jakby nie mieli zadnych szans, wiem ze potrafia :wink: A nawet jak przegraja nie bede miala zalu :mrgreen:

McLaren 

Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 1:49 pm   

matti_134 napisał/a:
Olympique Lyon, jak napisałeś, dominuje od 4 lat , i bardzo trudno będzie odebrać im mistrzostwo, myśle że znowu zostaną mistrzem Francji. Nie zdziwiłbym się, gdyby również wygrał Champions League.

Od 5 lat, mistrza dowalili też w sezonie 01/02, rzutem na taśmę wyprzedzając Lens. Wówczas swoją epokę miał jeszcze Sonny Anderson. ;]

Stoją pod każdym względem wyżej niż OM. Mają dużo lepszą kadrę, są bogatsi, mają samego Jean Michela Aulasa, a to kolejna cegiełka. Są poza zasięgiem ligi, martwi mnie to, bo sama Ligue 1 nie była ligą monotonną aż do pierwszego tytułu dla Lyonnais. Wówczas kierował nimi jeszcze Jacques Santini, czyli niesprawdzony selekcjoner Les Bleus... OM nie ma z nimi większych szans. Jeśli jeszcze Houllier wykradłby im Ribery'ego to już nie powinni mieć w zimie nadziei na tytuł.

Baartix 
Thanks for Thorax :)

Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 11:33 am   

Patrząc obiektywnie to zdecydowanie lepiej w ostatnich latach radzi sobie klub z Lyonu. Oba kluby nie są mi jakoś bardzo bliskie i oba lubię tak samo. No może z lekkim wskazaniem na OM za wynalezienie nam Drgby :P . Z Francji to ja lubię najbardziej Auxerre, ale to też tylko dlatego, że grają tam Irek i Kamil.

McLaren napisał/a:

Stoją pod każdym względem wyżej niż OM

W ostatnich latach tak, ale póki co w lidze idą łeb w łeb, ale i tak sądzę, że znowu Lyon zdobędzie mistrzostwo i może dojść dość daleko w LM.

_Frank_Lampard_ 
Pomocnik z nr 8

Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 5:12 pm   

Lyon ma w swoim składzie wiele gwiazd ( Fred, Juninho, Abidal, Malouda). Jest jedną z najlepszych drużyn w europie. W tej edycji LM może dojść naprawdę daleko. W pierwszym meczu już tradycyjnie nie dał szans realowi. Oprócz Chelsea to moja druga drużyna, która w tej edycji LM zajdzie wyskoko.

Bóg, honor, ojczyzna, Chelsea Londyn!
Chelsea - nałóg, Barca - wróg - Lampard BÓG!

Eldorado 

Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 6:43 pm   

..

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 7:58 pm ]
OM ma wieksze szanse w tym sezonie na pokrzyowanie planow OL, gdyz pierwszy raz od wielu lat nie wymienili w czasie okienka transferowego polowy skladu. Wprowadzaja rowniez mlodziez do druzyny. Bardzo podoba mi sie gra Nasriego. Moze wyrosnac z niego gwiazda francuskiej pilki, oczym swiadczy zainteressowanie jego osoba miedzy innymi Udinese Calcio, badz AS Roma. Włodarze Zebrette(udinese) upatruja w nim nastepce Antioni Di Natale.

Odpowiedz do tematu