Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Transfery
Autor Wiadomość
Robbie 
Guv'nor!

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:02 am   Transfery

Istnieje już dział "Transfery", ale wobec tego, że ludzie nie wiedzą jak z niego korzystać panuje tam jeden wielki bałagan przez co moderatorzy zdecydowali się w całości to zabanować. I decyzję tą popieram.

Dlatego w dziale Skład rozpoczynam nowy temat, w którym będziemy rozmawiać o tym, kto jest na celowniku Chelsea, kogo ew. powinniśmy kupić, wypożyczyć lub sprzedać. Można także troszkę poplotkować i poinsynuować, jednakże za posty w stylu "Cristiano Ronaldo do Chelsea", "a co powiedzie na Henry'ego w Chelsea?" będą wręczany odznaki w postaci "straight warnów". Dlatego wolę ostrzec już teraz i zanim napiszecie coś głupiego, przemyślcie czy warto.

Zaraz otworzą nowe okno transferowe, a my wiemy, że na Puchar Narodów Afryki ucieka Drogba, Kalou, Essien i Mikel. Zwłaszcza absencja dwóch pierwszch panów oznacza pustkę w linii ataku, bowiem zostaje jedynie Szewczenko oraz Pizarro, ew. można dawać szansę Scottowi Sinclairowi.

Dzisiaj kolejną bombę puściło the Sun, które zwykło niszczyć nasz Klub. Fajnie, bo teraz wzięli się za tych, którzy są na fali - Sp*rs.

Link do artykułu oraz potwierdzenie w Reutersie , że Berbatov, obecnie chyba najlepszy i najinteligentniejszy napastnik Premiershop chce odejść do silniejszego klubu. I choć oczywiste wskazanie to United, uważam że mamy wreszcie szansę byśmy to my podkradli kogoś Kogutom (on zaczęli pierwsi, od wielkiego Jimmy'ego Greavesa - spójrzcie w jego statystyki dla Chelsea! a ost do tego dołączył Poyet). Przyszła pora na wielki rewanż!

Thimesh 
Negator

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:17 am   

W dobie, kiedy wszyscy myślą o kupieniu piłkarzy ofensywnych ( Anelka, Berbatov, Quaresma, VdV), ja , jako jeden z nielicznych, bardziej zastanawiałem się nad defensywą, żeby w końcu wykręcić z Chelsea TBH. No i w końcu przypomniałem sobie kogoś, o którym kiedyś było głośno, a teraz akcja przycichła- Kompany... nie mam za dużo do powiedzenia, bo oglądałem zaledwie 5,6 jego meczów, jednak we wszystkich zrobił na mnie ogromne wrażenie. Solidna postawa w obronie połączone z ładnymi, ofensywnymi wyjściami (niezły drybler z niego ;]), to jest to. No a drugim z nich jest oczywiście Micah Richards. Koleś ma wybitne warunki fizyczne, wygląda jak czołg, a do tego jest uniwersalny- może grać na każdej pozycji w defensywie, a co najważniejsze- na każdej z nich jest zabójczo dobry. Oglądałem ostatni mecz Man City z L'pool'em, i razem z Dunnem tworzył parę stoperów- głazów, naprawdę, wielki respekt dla niego. Alves jak dla mnie odpada, za słabe warunki fizyczne, obrońca musi być solidny, bo jednak takiego Rooney'a byle chucherko nie przyciśnie.

Robbie 
Guv'nor!

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:37 am   

Co do wzmanciania defensywy to pierwszym ku temu krokiem musi być
POZBYCIE SIĘ BEN HAIMA!
Nawet jeżeli kontuzje mięliby wszyscy piłkarze, to przynajmniej ogrywalibyśmy młodzież. A tą mamy zdolną w Akademii! A Ben-Haim to absolutnie ŻADEN pożytek. ŻADEN.

Micah Richards to bardzo ciekawy zawodnik, etatowy gracz w klubie oraz reprezentant Anglii, ale... właśnie.
Ale w tej reprezentacji wcale dobrze nie grał jak do tej pory, do tego jedynie wobec kontuzji Gary Neville'a oraz braku kogokolwiek innego. Lascott, czy jak ten piłkarz Evertonu się nazywa który ma głowę jakby mu żelazkiem matka w dzieciństwie przejechała, to jedyny gotwy konkuret w kadrze na tą pozycję w całej Premiership - absurd!
Drugie ale to życie towarzyskie Micaha, coraz częściej można go znaleźć na stronach tabloidów, a po porażce z Chorwacją to on podobno był tym zamawiającym prostytutki na imprezę kadry. I jeżeli w Manchesterze ma takie pomysły to co dopiero się zacznie w Londynie słynącym z nocnego życia?

Vincent Kompany to dla mnie wielka zagadka na teraz. Każdy mówi że cudowny, a ja... nie widziałem nawet jednego meczu w jego wykonaniu! Zaimponował mi za to swego czasu inny Belg, który to wówczas grał dla Marseille HSV a obecnie Bayernu - van Buyten. Budowa rasowego gladiatora do zabicia każdego w Premiership. Nie wiem jak teraz sobie radzi, w Anglii o niczym się nie dowiesz co się dzieje gdzie indziej.

W ofensywie ważnym jest też to, że Drogba jest, bo jest, na wylocie. I jeżeli nie zimą, to już latem będziemy i tak musieli kogoś kupić. Lepiej więc wydać tą samą kasę wcześniej, przynajmniej ktoś przyzwczai się do naszego stylu gry.

Zabijcie mnie, ale ja chcę zobaczyć Ronaldinho w Chelsea. Jak Romek chce rozbić kasę to mnie to już grzeje, pozwólmy mu, jak nie będzie lepiej, będzie śmieszniej. Ronaldinho wydaje się być naturalnym następcą dla Lamparda, którego też nie widzę w Chelsea w sezonie 2008/09.

Ciekawy transfer - Arteta z Evertonu, naprawdę mądry zawodnik, ciekawie grający. Moyes chce za niego 25 milionów funtów. Dajmy Romkowi szansę wydać jego petrodolarorublofunty, jeżeli będzie chciał.

Należy się także pożegnać z Pizarro i Sidwellem. Może i chęci mają dobre, ale nic im nie wychodzi i nic nie zapowiada poprawy stanu rzeczy.

chelsea16 

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 9:32 am   

No to zacznijmy od ofensywy.
Bez Drogby i Kalou oraz kontuzjowanym Maloudą tworzą się spore dziury, jako że Pizzaro też nie jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Można by właśnie pomyśleć o Berbatovie, albo na przykład wypożyczyć Anelkę na 1/2r. z opcją transferu definitywnego, a jeśli się nie sprawdzi wróci do siebie i latem kupi się kogoś innego, z wyższej półki.(ew. K.J.H.)
Latem, albo i teraz jakiegoś solidnego ŚP(żywego :wink: ) Może VdV'a?Chciałbym też zobaczyć RQ7, ale to nie fifa... :razz:

Obrona KICK TBH. No i to już by było 1 wzmocnienie. Kogoś na środek, może Mexes(187cm;82kg)?No oczywiście chciałbym zobaczyć też Richardsa. Alves... no ciekawe jak by się się sprawdził, Lahm to samo. No i można by puścić Carlo, a kupić kogoś młodszego. Poza tym sprzedać S.S. i C.P.

Thorax 
Sapere aude!

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 10:04 am   

Dział transfery był zamknięty ze względu na zamknięte okno transferowe, ale myślę, że już można ja otworzyć.

Robbie 
Guv'nor!

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:22 pm   

Thorax napisał/a:
Dział transfery był zamknięty ze względu na zamknięte okno transferowe, ale myślę, że już można ja otworzyć.

Ale wszak o tranferach mozemy rozmiac caly czas, nie tylko w trakcie okienka, czyż nie?
Poza tym, już widzę idiotę Blazera otwierającego milion tematów, ban, a tematy USUŃĄĆ. Tak samo jak wszystkie tematy "jednonazwiskowe" w tym dziale, powinny być USUNIĘTE.

Wracamy do tematu, bo pojawił się ciekawy post:
chelsea16 napisał/a:
ypożyczyć Anelkę na 1/2r. z opcją transferu definitywnego

To jest świetny pomysł! Nie mamy pewności, jak sobie poradzi, zwłaszcza po tym co pokazał już nam najlepszy napastnik świata Szewczenko, aklimatyzacja na SB może się nie udać nigdy. Dobry pomysł podpisuję się pod nim.

Wszyscy o tym Rafaelu van der Vaarcie, którego sam jestem wielkim fanem od, bez mała 6 lat (i we każdym CeeMie do czasu powstania FM-ów, to on rządził środkiem pola w rządzonej przeze mnie Chelsea :P ), ale jakoś bałbym się jego transferu, mogłoby być już za ciasno. Ronaldinho, Essien, Mikel, vdV, J. Cole, Malouda.. oj chciałbym mieć takie zmartwienie!

I znowu ja-arogant, który nie ogląda nic poza ligą angielską (bowiem de facto nie mam możliwości), co jest w tym Alvesie że każdy się nim podnieca?

Thimesh 
Negator

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:32 pm   

Robbie, toż to szczyt ignorancji, że zapomniałeś o Ballacku i przede wszystkim Lampardzie !!

Co do Alvesa- ma fajne wejścia ofensywne, ale w obronie czasami robi błędy+ ma koszmarne warunki fizyczne.

Robbie 
Guv'nor!

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:37 pm   

Thimesh napisał/a:
Robbie, toż to szczyt ignorancji, że zapomniałeś o Ballacku i przede wszystkim Lampardzie !!

oops, zapomniałem o Ballacku, może nawet dobrze, ma pół roku na pokazanie gry jak w meczu z Aston Villą, jak nie - aufidezyjn (nie gadam po niemiecku, lo siento ;P)
Lamparda latem na SB już nie będzie, dlatego jego nie wspomniałem.

Thimesh 
Negator

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:40 pm   

Nie przesądzaj sprawy, tak samo jak z Drogbą. Pożyjemy, zobaczymy ;]

Ja, mimo wszystko, jestem zdania, że zostanie.

Filippo 

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 4:47 pm   

Prawy obrońca z najwyższej światowej półki to dla nas inwestycja niezbędna. Alves jest bardzo ofensywnie usposobionym obrońcą, to oczywiście zaleta. Lecz obawiałbym się o grę w obronie. Zwłasza, że w tym sezonie Alves nie błyszczy już tak bardzo jak w poprzednim. Osobiście bardziej bym wolał zobaczyć na SB Phillipa Lahm'a, który nie tylko ma ogromne parcie to przodu, ale i gwarantowałby większą pewność z tyłu. Lahm może również grać z lewej strony defensywy. W dodatku mógłby grać w LM. Cena byłaby podobna do ceny Alvesa (niestety bardzo wysoka). Ale jeżeli nie mielibyśmy kupować na tę pozycję nikogo, to wolę Alvesa.

Dobrym wyjściem byłby również Micah Richards, lecz trzeba pamiętać, iż nominalną pozycją Anglika jest stoper.

Oczywiście podstawą jest sprzedaż Bana Haima...

W zimowym okienku transferowym na pewno musimy wzmocnić atak. Po pierwsze trzeba odciążyć Drogbe. Po drugie mamy 3 napastników (włączając Kalou i wyłączając Pizarrrro, którego powinniśmy się czym prędzej pozbyć). Niech jeden ma kontuzję, to do dyspozycji nasz Treneiro ma tylko 2 napastników, a przecież czasami gramy 4-4-2.

Nasz nowy napastnik nie może być "solidnym uzupełnieniem" jakim miał być, a jak wiemy nie został Claudio P. To musi być gracz klasowy, umiejętnościami dorównujący Didierowi Drogbie.

Osobiście widzę w tej roli jedynie jednego piłkarza: Klaasa Jana Huntelaara. Ajax (w przeciwieństwie do Lyonu za Benzeme) nie będzie raczej żądał astronomicznych kwot za swoją gwiazdę. Hunter nie powinien mieć też problemów z aklimatyzacją na Wyspach (dotyczy to piłkarzy z Eredivisie, jak również BetwinLigi i Ligue 1, choć zdarzają się oczywiście wyjątki). Napastnik zabójczo skuteczny, dobrze zbudowany.

Karima Benzemy nie widzę w CFC, ze względu na kosmiczną cenę, jakiej żąda Lyon (50 mln...).
Anelka za to w tym sezonie spisuje się świetnie, cena dosyć umiarkowana, lecz obawiam jak Francuz spisywałby się w większym i lepszym klubie, czyli Chelsea. Szczególnie, że ostatnio grał w samych "średniakach" (Bolton, Fenerbahçe, Man City).

Odpowiedz do tematu