Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Manchester City
Autor Wiadomość
MonikaCole#10 

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 9:24 pm   Manchester City

Manchester City to drużyna która zawsze była i chyba już zawsze pozostanie w cieniu swojego wielkiego rywala-United. A mimo to ja ich lubie :P nie wiem dlaczego,drużyna jest po prostu fajna,mają dobrych piłkarzy. Pamiętam ze zainteresowałam się nimi jak grał tam jeszcze Anelka :D wtedy bardzo ich lubiałam ale to przez FIFE 2001 :D City życzę dobrze może to też dlatego że to największy wróg United. A te Diabły mnie ostatnio denerwuja. The Citizens to chyba najbardziej nieprzewidywalna druzyna Premiership nam zawsze się cieżko grało przeciwko nim :D ManCity mają bardzo ciekawą kadrę. Warto zwrócić uwagę na takich piłkarzy jak Joey Barton,Andreas Isaksson,DaMarcus Beasley czy Darius Vassell. Jest także kilku młodych bardzo utalentowanych piłkarzy jak Micach Richards o którego biją się już największe kluby. Jest także mało znany Daniel Sturridge 17-letni napastnik który moim zdaniem będzie w przyszłości wielką gwiazdą angielskiej piłki. Na kogo jak na kogo ale napewno na City trzeba uważać :D tą całą ekipą kieruje Stuart Pearce. To tyle :D wypowiadajcie się na temat City ja im dobrze życze. W przeciewieństwie do United :D

manufan

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 10:03 pm   

Ban // MiC
Ostatnio zmieniony przez MiC Pią Sty 19, 2007 10:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Domin(A) 
Romantyk

Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:32 pm   

Manchester City jest klubem z ogromną tradycją ale w tym miescie prawie zawsze górą był zespoł United. Cóż, Angielscy kibice stwarzają fantastyczną atmosferę na boiskach Brytyjskich. Z nazwą klubu pięrwszy raz spotkałem sie zapewne albo w jednej z FIF albo tez czytałem o jakchs meczach towarzyskich polskich drużyn własnie z Manchesterem City.

Jednakże sam klub przedewszystki kojarzy mi sie z chyba najwybitnejszym Polskim piłkarzem, świętej pamięci Kazimierzem Deyną. Polak wyjechał do Anglii w 1978 roku ale nie podbił serc kibiców City. Barwy klubu reprezentował przez 3 lata po czym wyjechał za ocean. Co dalej sie z Nim dzialo wszyscy wiemy.

Chyba pierwszy raz miałem okazje ich oglądać podczas meczu na City of Manchester Stadium z Groclinem w Pucharze UEFA. Te mecze mi utkwiły głęboko i własnie po tych meczach Sebastian Mila miał zostać "gwiazdą" jak sie to skonczyło wszyscy dobrze wiemy. Dzięki tym meczom znowu mogłem podziwiać Nicolasa Anelke który jest jednym z nielicznych Francuskich piłkarzy którego gre lubie oglądac. Skonczyło sie na tym ze Groclin wyeliminował City z Pucharów. Pamiętam jeszcze jakie komentarze były w Anglii przed przyjazdem City do Grodziska. Między innymi zeby nie pomylili sobie Grodziska z Gorzowem, zeby drog nie pomylili. Takie typowe Angielskie "chamskie" komentarze. Dokładnie tak samo Anglicy w pamiętnym '73 roku straszyli Polakow klęską 6-0 a skonczyło sie na wielkim "końcu Świata" , paradoksalnym zwycięskim remisie 1-1 i awansie Polski na mundial w Niemczech.

Manchester City dwukrotnei zdobył Mistrzostwo Anglii, ale było to juz dawno temu. Kibicom tego zespołu zostaje wierzyc ze ich ulubięncy zaczną grać lepiej i będą walczyli o miejsca premiowane grą w Europejskich Pucharach

Z piłkarzy ktorych nazwiska najbardziej zapadły mi w pamięci to: Schmeichel, McManaman, Fowler, Anelka, Corradi i nasz Kaka.

coach311

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 10:26 am   

Wczoraj oglądałem mecz obu Manchesterów. Po tym meczu wydaje mi się, że Manchester City pokazał się w tym meczu od jak najlepszej strony. Mają świetnego trenera, który poukładał drużynę jak należy. Nie dziwię się, że Chelsea chciała zatrudnić Erikssona. W obronie nie ma chaosu, każdy wie co ma robić. Atakują raczej rzadko (przynajmniej w tym meczu, ale wiadomo z Man Utd trzeba mieć dobrą obronę), ale z głową, najczęściej długo rozgrywając piłkę (kiedy wygrywali, co logiczne z kontry). Mają paru młodych, bardzo dobrych zawodników. Choćby Micah Richards, który świetnie krył Teveza, a ma on tylko 19 lat. Tak samo Kasper Schmeichel, który ma dopiero 21 lat, a jeśli dalej będzie tak się rozwijał za kilka lat może być równie dobry jak jego znany ojciec. Parę razy wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam, wybronił też kilka strzałów z dystansu, popełniając tylko 2-3 błędy. Jak dla mnie to co najmniej 8/10. Jeśli tak gra rezerwowy, to jak gra Issacson. Nie wiem po co im Cudicini. Oprócz tego jest Elano (26 lat), którego miałem okazję oglądać już wcześniej w meczach Szachtara z Legią. Jest to solidny zawodnik i na pewno City będzie miało z niego dużo pożytku. No i Geovanni, którego bramka była może fartowna, ale pokazał też parę innych, ciekawych akcji. W obronie poza Richardsem jest jeszcze dobrze i równo grający Dunne i przyzwoicie spisujący się Corluka. Z obrońców tylko Garrido nie pokazał się tak dobrze jak reszta. Był prawie niewidoczny, ale to zapewne przez to, że Diabły rzadko atakowały tą stroną. Za to masę pracy wykonał Petrov, który na skrzydle biegał po całej długości boiska, często wracając do obrony, ale też wspierał drużynę w ataku. Jest jeszcze Bojinov, który w tym meczu musiał zejść na samym początku z powodu kontuzji. Jest on jednak bardzo przydatnym piłkarzem, o czym świadczy to, że w poprzednim sezonie grał w Juventusie (pomimo, że Juve grało w drugiej lidze to i tak nie grywa tam byle kto). Dodając do tego kontuzję Rooneya, absencje Ronaldo, a także nieskuteczność Teveza, Naniego i reszty, no i nie ukrywając masę szczęścia City, daje to wynik w postaci niespodzianki, jaką na pewno była w tym meczu wygrana Citizens. Jednak nie jest przypadkiem 1 miejsce City w tabeli, bo podczas gdy rywal zza miedzy dokonywał spektakularnych transferów, na City of Manchester Stadium przyszło paru mniej znanych, ale równie dobrych (i drogich) piłkarzy i trener, który zlepił to wszystko w całość. W tym sezonie City może napsuć krwi gigantom Premiership (również Chelsea - nie sądzę, a by w tym sezonie poszło gładko 3:0) i powalczyć z Tottenhamem(oby i życzę zwycięstwa :twisted: ) i Newcastle o Europejskie Puchary, a w następnym, po paru wzmocnieniach na które Citizens stać, dołaczyć do Wielkiej Czwórki.

CFChelsea 

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 2:32 pm   

Nie wiem dlaczego ale daze sympatią ten zespol , mam nadzieje ze w obecnych rozgrywkach ligowych bedzie takim ,,czarnym koniem''.Co do meczu obu Manchesterów to zgadzam sie Manchester City pokazał się w tym meczu od jak najlepszej strony.Eriksson to trener z doswiadczeniem , wkoncu ternowal takie kluby jak Lazio Rzym , Benfice Lizbona , AS Roma , AC Fiorentina czy wreszcie reprezentacje Angli. Zespol wyraznie jest poukladany co zresztą widac na boisku , co do sładu to mamy tu mieszanke zawodnikow doswianych i młodych.Warto tu wymienic takiego zawodnika jak Kasper Schmeichel ktory moim zdaniem za kila lat bedzie nie tylko rownie znany jak ojciec ale i jeszcze lepszy . Podsumowując mysle ze jesli City dalej bedzie tak dobrze grac to spokojnie na koniec rozgrywek zajmie miejsce gwarantujące start w Pucharze UEFA :grin:

michał 09 

Wysłany: Sro Sie 22, 2007 3:34 pm   

Na razie City zaliczyło znakomity start ,szczerze mówiąc się tego nie spodziewałem,Eriksson sprowadził garczy nie posiadających żadnego doświadczenia w Premiership,jednak na razie spisują się znakomicie.Ostoją defensywy jest 19-letni Micach Richards ,który ma za sobą już występ w Reprezentacji Anglii,przypomninam tylko,że już zimną Mourinho chciał go sprowadzić za 15 milionów funtów,jednak City tak łatwo nie dadzą go sprzedać,jeżeli nadal będzie się rozwijał jak do tej pory to wrożę mu wspaniałą karierę.Teraz City czeka bardzo trudny mecz z Arsenalem na Emirates Stadium,który na pewno będzie chciał się zrehabilitować za remis z Blackburn.Uważam ,że City w tym sezonie zajmą maksymalnie 8 miejsce,a już w następnym sezonie będą się starać o wejście do pierwszej czwórki.Shinawatra dał Erikssonowi czas do 2010 roku na Mistrzostwo,jednak wydaje mi się to niezbyt chyba,że zostaną przeprowadzone naprawde spektakularne transfery.
P.S:Witam was wszystkich na forum :wink:

Jarperto 
Blue is the colour!

Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:58 am   

ogladałem, musze powiedziec, z uwaga mecz derbow Manchesteru, z nadzieja na odebranie punktow United, stalo sie tak, ale prosze nie upatrywac w City kanadydata do tytułu.

maja co prawda w swojej kadrze paru dobrych zawodnikow, ale to co najbardziej ich teraz napedza to swieżosc całej druzyny, zmiany. natomiast w wyscigu o Premiership City nie ma zadnych szans, ktore ma np. w walce o premiowane miejsce do pucharow.

jest to podobne zjawisko jak Porsmouth jako sensacyjnego lidera dwa lata temu.

nie ma co, United graja kaszane i niech to potrwa jak najdluzej, ale byli strona zdecydowanie przewazajaca w derbach, a to wydaje sie nawet byc mało powiedziane o ich przewadze. City mialo farta, ale udalo sie. to takze jest w pilce piekna sprawa, a z drugiej strony medalu bukmacherzy lubia takie sytuacje najbardziej... ;)

CFChelsea 

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 10:52 pm   

Jarperto napisał/a:
prosze nie upatrywac w City kanadydata do tytułu

Do tytułu nie ale do zajecia miejsca gwarantującego start w Pucharze UEFA

Cytat:
City mialo farta, ale udalo sie. to takze jest w pilce piekna sprawa

No własnie i to jest w piłce piekne ze nie zawsze decydują umiejetnosci , czasami liczy sie łud szczęścia poprostu :cool:

Marcus007 
Przemytnik Cebuli

Wysłany: Sob Sie 25, 2007 4:04 pm   

City to drużyna, która moim zdaniem będzie sie liczyć w walce o Ligę Mistzów, bardzo dobrze poukładana drużyna, która dostała sporo pieniędzy od sponsorów i sensownie je zainwestowała. Widać także, że są duże szanse, iż pieniądze się zwrócą. Lubię ten zespół i życzę im jak najlepiej!

Kicky 

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 7:23 pm   

W tym sezonie Manchester City jak dotąd spisuje się znakomicie(na pewno lepiej niż lokalny rywal Manchester United :wink: ). Drużyna pod dowódctwem Svena Gorana Erikssona zgromadizła dotychczas 9 punktów, i jeżeli Man City będą grali tak dobrze jak do tej pory mogą pokusić się o miejsce gwarantujące grę w kwalifikacjach LM w sezonie 2008/2009.

Pozdro

"Wszyscy czekają aż Chelsea przestanie wygrywać. Kiedy w końcu przegramy ogłoszą święto narodowe. Jesteśmy na to gotowi."

Odpowiedz do tematu